New Posts New Posts RSS Feed - Usporavanje i ubrzavanje metabolizma
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Usporavanje i ubrzavanje metabolizma

 Post Reply Post Reply
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Usporavanje i ubrzavanje metabolizma
    Posted: 15 Studeni 2012 at 20:01
Skužio sam...hehe
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 19:57
u kalorijskom deficitu (prva recenica)... lapsus.
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 19:55
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Znaci može se,inace to bi bio samo jedan obrok što u cijelom tjednu,ostalo sve cisto kao suza,inace nemam drugih poroka tipa cigareta,alkohol sam presto pit prije 7 mjeseci i nemam više želju za njim tako da bi taj jedan obrok bio jedina "loša" stvar da se tako izrazim...


ako si 6 dana u kalorijskom suficitu i jedan dan jedeš na održavanju, onda je to odmor za psihu. Eventualno ako ima više ugljikohidrata onda popunjavanje mišicnog glikogena pa sutradan odradjuješ jaci trening...

hranu uvijek možeš ukomponirati u svaku prehranu... ako pojedeš pohanu piletinu pojeo si: meso, krušne mrvice i ulje. Lakše je fulati kalorije, a to je jedino bitno kod mršavljenja. Nema magicne hrane.

Moji klijenti nemaju junk obroke... ako su 15 dana na low carb dijeti onda 16 i 17 dan mogu pojesti i 500-1000g ugljikohidrata bez bojazni da ce se preliti u salo. Jedino što gubimo dva dana za fatburn...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 19:47
Inace gledam da i taj junk što unosim ima što više proteina,gotovo nikad ne jedem pizzu nego radje uzmem pohanu piletinu,punjenu štrucu(umak od sira,piletina,špinat),pokušavam da ne jedem prazne kalorije tipa pomfri...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 19:43
Znaci može se,inace to bi bio samo jedan obrok što u cijelom tjednu,ostalo sve cisto kao suza,inace nemam drugih poroka tipa cigareta,alkohol sam presto pit prije 7 mjeseci i nemam više želju za njim tako da bi taj jedan obrok bio jedina "loša" stvar da se tako izrazim...
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 19:43
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Nisam bio siguran kako bi postavio naslov ove teme ali cu ovdje napisati što me konkretno zanima.Ovako...koliko sam shvatio citajuci neke clanke kada ste neko duže vrijeme u kalorijskom deficitu(što je potrebno na definiciji) metabolizam se s vremenom uspori te se i potrošnja masti uspori tj. smanji pa je onda poželjno jedan dan unesti vecu kolicinu hrane te se onda metabolizam ponovno ubrza...zanima me sada da li je onda poželjno ubacivanje i povecanje unosa kalorija sa nekom junk hranom jednom tjedno i otici u suficit od nekih 500-tinjak kalorija jedan dan,koliko bi to loše ili dobro djelovalo na rezultate...


Ubrzavanje i usporavanje metabolizma me uvijek razveseli... da istina je da se kod podužeg kalorijskog deficita tijelo pocne braniti i jednostavno se hormonalna slika pocne kvariti.
S obzirom da gubitak kilograma znaci i smanjenje bazalnog metabolizma, sukladno tome se i kalorije korigiraju.

Kad se radi nekakvo famozno "punjenje" ili "reset organizma"... onda kad su hormoni u banani. jednostavno te vuce da se preždereš, umoran si, letargija, pad libida, slab pump na treningu, nesanica itd. Onda je vrijeme za "diet break".

No, i dalje vrijedi dobra stara formula potrošene-unesene kalorije=gubitak ili dobitak kilograma.

Jer, da postoji neki caroban obrambeni mehanizam, nebi ljudi umirali od gladi. Banalan primjer, ali je tako.

Ako je došlo do do nekog platoa u gubitku kilograma postoji opcija
1. uzeti pauzu od 10-tak dana, prepoloviti serije na treningu i smanjiti cardio treninge(sa 45 na 30min npr.), dignuti kalorije 300-500(ovisno o spolu, tjelesnoj masi) i odmoriti tijelo, te potom nastaviti.
2. poduzeti korak dalje tj. napraviti još veci deficit u vidu smanjenja kalorija ili povecanja cardia. Neka te ne zacudi da ljudi do nekog jednoznamenkastog bodyfat-a cesto pribjegavaju drasticnim mjerama tipa 2-3h aerobnog treninga na dan+ utezi i na sve to <2000kcal.

stvari se cesto mogu olakšati izbjegavanjem prvog obroka odnosno odgadjanjem istoga. S obzirom na hormonalnu sliku koja nastaje ne unošenjem obroka, osjecaj gladi nestaje.
Za više informacija, možeš guglati
-intermittent fasting
-alternate day fasting.

dakle, radi se o planiranom postu od 8 do 24h. No, ovisno o polazišnoj tocki te željenom cilju poduzimaš drasticne mjere.

Nema magije u junk food hrani. Kalorije su kalorije... Jedina stvar je dal hrana sadrži dovoljnu kolicinu mikro i makro nutrijenata obzirom na svoju kalorijsku vrijednost.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 17:05
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Nisam bio siguran kako bi postavio naslov ove teme ali cu ovdje napisati što me konkretno zanima.Ovako...koliko sam shvatio citajuci neke clanke kada ste neko duže vrijeme u kalorijskom deficitu(što je potrebno na definiciji) metabolizam se s vremenom uspori te se i potrošnja masti uspori tj. smanji pa je onda poželjno jedan dan unesti vecu kolicinu hrane te se onda metabolizam ponovno ubrza...zanima me sada da li je onda poželjno ubacivanje i povecanje unosa kalorija sa nekom junk hranom jednom tjedno i otici u suficit od nekih 500-tinjak kalorija jedan dan,koliko bi to loše ili dobro djelovalo na rezultate...



to si trebao raditi od pocetka-sto si duze u deficitu tj na definiciji trebaju ti biti kraci razmaci izmedu dana u kojima si u deficitu i jednog slobodnog dana kad si u suficitu. Ja sam isla u pocetku 6 dana deficit, 7. dan suficit od 300 kcal, onda 5 dana, 6. suficit, sad sam na 3 dana 4. suficit. Uglavnom, mozes se junkat ako ti je bas psiholoski potrebno, ali ja se taj dan kad sam u suficitu pokusavam drzati ciste hrane, samo u jednom obroku (najcesce rucak) pojedem junk koji mi se jako jede taj dan- cevapi, tortilje, pizza.. ako s time ne udem u suficit ostalo nadoknadim pojacanom cistom hranom. I jako dobro djeluje, pogotovo sad kad sam na 3 dana deficit, 4. dan suficit
pozz

Edited by avangarde - 15 Studeni 2012 at 17:06
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 15:25
Nisam bio siguran kako bi postavio naslov ove teme ali cu ovdje napisati što me konkretno zanima.Ovako...koliko sam shvatio citajuci neke clanke kada ste neko duže vrijeme u kalorijskom deficitu(što je potrebno na definiciji) metabolizam se s vremenom uspori te se i potrošnja masti uspori tj. smanji pa je onda poželjno jedan dan unesti vecu kolicinu hrane te se onda metabolizam ponovno ubrza...zanima me sada da li je onda poželjno ubacivanje i povecanje unosa kalorija sa nekom junk hranom jednom tjedno i otici u suficit od nekih 500-tinjak kalorija jedan dan,koliko bi to loše ili dobro djelovalo na rezultate...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.