New Posts New Posts RSS Feed - što smijemo jesti kad nas uhvati manija za slatkim
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

što smijemo jesti kad nas uhvati manija za slatkim

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2011 at 16:46
deal Wink
imam provjereno izvrstan recept (ne baš korišten u zadnje vrijeme, ne paše u jelovnik, jel) s ponešto alkohola, ali koliko citam - tebi to ne smeta Big smile
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2011 at 17:12
Originally posted by Friendly Friendly wrote:

deal Wink
imam provjereno izvrstan recept (ne baš korišten u zadnje vrijeme, ne paše u jelovnik, jel) s ponešto alkohola, ali koliko citam - tebi to ne smeta Big smile


Haha.. Naravno da ne smeta :)))))
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2011 at 17:21
Davor, nisam ja imala lošu namjeru, rekla sam to jer meni takva prehrana stvarno funkcionira i ne uskracujem si ništa jer sve što jedem, a upada u tzv clean prehranu volim jesti, jedino što me ikad vuce što tu ne spada je slatko pa si ga i priuštim-ne svaki dan, i ne osjecam se oko toga loše, a kad jedem clean se osjecam super-nisam gladna, ništa mi ne pada teško na želudac i izgledam kako želim, tako da ja ne vidim tu ništa teško, negativno ili opsesivno. Možda je tako ispalo. I ovo je samo moje sadašnje iskustvo, jasno mi je da je drukcije ljudima koji sad tek mijenjaju prehranu, i meni je bilo. Ne bih davala takve savjete da meni nisu ispali odlicna stvar.
Back to Top
Ang View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ang Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2012 at 12:56
Ljudi ja citam sad tu po forumu razne teme i evo dodjoh ovdje slucajno. Ne razumijem zašto se svi tako striktno držite aaa ni komadic slatkog, ne daj bože neke masti ili nešto... mislim i ja sam naravno za zdravu prehranu i treninge, ali kako npr. kad odete na rucak s prijateljima, jel i onda tako pazite na kalorije i sve. Zadivljena sam vašom predanošcu i samokontrolom, ali tako uvijek uskracivati i ne znam ni ja patiti se ponekad.. ne znam da to mogu (iako i ja sad pazim dosta), ali npr šta fali jedna dvije kockice tamne cokolade (npr ona sa 70% kakaom) kad te uhvati želja za slatkim? I p.s natren nije uopšte dobro to ljudima koji nisu dijabeticari to sam cula od pouzdanih izvora s obzirom da uopšte nije namijenjen 'zdravim' ljudima da se tako izrazim. Eto ja sam cisto ovo napisala iz ovog što vidim ovdje, nije mi namjera potaknuti neke prepirke ili negativne komentare.
Back to Top
Pcelica Maja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pcelica Maja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2012 at 14:05
Hehehe,kao da slušam sebe...meni je takva prehrana,cak u 22:30h jedem kekse u mlijeko umacem :-) i ja imam problem sa slatkim,nemam celicni karakter da ga se odreknem..
Back to Top
ToDi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2011
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ToDi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Veljaca 2012 at 19:57
Ja pazim da se zdravo hranim, ali isto tako se ni ne odricem slatke užine. Uvijek si ju priuštim u razdoblje izmedju 16 - 17h jer tada naše tijelo bolje vari sve slatko što unesemo u sebe. I tu imam umjerenost. Odredi kalorijski doprinos kojim želiš osigurati organizam putem slatkiša i izracunaj u skladu sa kalorijskim doprinosom sa deklaracije proizvoda, tj. slatkiša. :) Uzmeš onoliko komada koliko ti max kalorijski doprinos dozvoljava, ostatak spremiš na policu za sutra itd. Na ovaj nacin nikada nisam imao problema sa održavanjem trenutne težine ... dapace ... bilo je nekih tjedana da sam sitno mršavio uz svakodnevne slatkiše. ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2012 at 10:46
Ekipa, ne kužite da nije sve crno-bijelo i da smo svi razliciti u mnogo toga, a ponajprije u ciljevima koje postavljamo pred sebe.

Osoba koja radi u banci npr. i prvenstveni cilj joj je napredovati u tome i ostvarit što bolju karijeri u onome što radi, a izgled je samo onako popratni atribut, tj. bitno je da se uklapa u prosjek i da izgleda zdravo NE MORA toliko picajzliti oko prehrane kao netko kome je cilj natjecati se jednog dana ili bar postici približnu formu. Ja se kladim da ja ne dijelim iste ciljeve sa velikim postotkom vas (iako mi nije trenutno natjecanje u planu) koji dolazite ovdje i da  ono što ja želim vidjeti u ogledalu zahtijeva puno više discipline i predanosti i u treningu i u prehrani, pa i odricanja. Ništa nije teško kad se odrede prioriteti. Naravno da ima i brljanja, uvijek postoji vrijeme za brljanje. Ja sam recimo ove godine dosta brljavila, u odnosu na godine prije hehe...ne znaci da je 365 dana u godini sve clean, samo da mora biti više odricanja što su veci ciljevi u pitanju i što je neposlušniji metabolizam i genetika. Tako da...svakome svoje Wink

A ovo da tijelo bolje vari sve slatko izmedju 16-17h prvi put cujem LOL Jedino može bolje varit u masne naslage što se kasnije u danu unosi i pogotovo ako ga nemamo di potrošit Tongue


Edited by Gym_girl - 06 Ožujak 2012 at 10:48
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
jase View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jase Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2012 at 14:15
Probaj glad utažiti sa suhim vocem, orašastim plodovima, normalno u ogranicenim kolicinama.
Meni to pomaže
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.