New Posts New Posts RSS Feed - što jesti poslije treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

što jesti poslije treninga

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2009 at 11:52
Ma neee, nismo se skužile nas dvje

Meni proteini uopce nisu problem znam što trebam jesti i jedem ih dosta,obožavam i tunu ,i meso i jaja a o posnom da ne govorim 500g mi bude dva dana nekad i š dan

Moj problem su UH ,neznam što jesti, kada, znam da navecer nebi trebalo ,a ovdje svi pišu da poslje treninga ih treba jesti, meni je malo prekasno za UH u 8-9 navecer , ne znam što onda jesti
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2009 at 11:40

 eh konkretno :) ...a ne znam, kad mi je trening ujutro onda je to dorucak - ili zobene s vodom/jogurtom/posnim ili raženi kruh s kajganom, purecom šunkom, posnim...ako mi je navecer to je vecinom ono što je ostalo od rucka..neko povrce tipa mahuna, graška (s malo više uh), meso, kruh (ako je neko lakše povrce kruh mi je obavezan)...tako mi trenutno najbolje odgovara, najlakše se osjecam uz te kombinacije..

a kolicinski...oko 60g zobenih (više manje), 2 fete kruha, 2 cijela jaja, posnog kako kad, nekad š00 g, nekad 50, cca 50 g purece.....ma ne znam, ja stalno to variram..ovisi o treningu, gladi itd...teško mi je bit konkretna :)

hehe a ništa ti nije jako ako govorimo o proteinima...kažem, uzmi posni, meso, možeš i skuhat jaja pa bjelanjke pojest (žumanjci znaju malo teže past navecer)...povrce neko ,salatu...možeš i feticu kruha uz to..sve je to lagano :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2009 at 11:23
Gym, ne,ne,... mršavljenje nikako...skinula sam puno kila doduše nezdravo i sad trebam sve to utegnuti , malo mišica nabaciti...

Ne koristim nikakve dodatke, proteine iz hrane uzimam...a trening je trenutno takav jer kažem dugo ništa nisam radila, i trener je tako rekao za pocetak, a za jedno 2 tjedna idemo raditi ono što ja želim postici ( znaci donji dio tijela dovesti u red, noge, guza ,bokovi)

ajd mi reci konkretno što pojedeš prije treninga , što od UH i koliko kolicinski???

što bi ja mogla uzeti poslije treninga tamo oko pola 9 9 navecer a da nije jako???
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2009 at 11:06

 

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Nije bitno što su 22h, da je i š ujutro il 2 popodne, odradila si trening i iscrpila se, necim moraš povratit izgubljeno i sigurno ce biti iskorišteno za popunjavanje glikogena i krpanje mikrotrauma na mišicima. Samim vježbanjem si potaknula metabolizam tako da je i to još jedan razlog manje za brigu i razlog više da pojedeš nešto.

Ako te baš strah desktroze i wheya u 22h, možeš komotno složenih uh + neki protein, primjerice riža/int kruh/ + posni + povrce
  

dianna, najjednostavniji bi bio whey ali ako nisi za to...bilo kakvi proteini dolaze u obzir. Ne moraš se bojati uh-a poslije treninga ali ne moraš se ni pretrpavati njima s obzirom da ti koliko vidim trening nije nešto intezivan...pretpostavljam da je cilj mršavljenje?

ja inace treniram ujutro pa si to malo lakše posložim ali ako mi se zalomi koji vecernji trening, veceram prije neki složeni uh i protein - a onda nakon treninga pojedem cca š00-š50 g posnog - nekad samog, nekad dodam malo uh-a... po teoriji nije najidealnije ali po osobnoj praksi - vrijedi :) bilo što samo da se pojede nešto da povratimo tu energiju...

ne moraš se pretrpavati, ako pojedeš nešto dobro prije treninga, i nešto ovako bogato proteinima malo poslije to ce ti bit dovoljno, nije ti potrebno nešto neposredno prije spavanja...bitno je što jedemo cijeli dan, ne samo unutar 2-3 h oko treninga (makar je tu najbitnije)..

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2009 at 10:04
Jel može netko napisati konkretno šTO uzeti poslije treninga???

ja sam stvarno više izgubljena, pocela sam u pon.s teretanom i radim trenutno jaaaaaaaaaaaako lagano naredna 2 tjedna jer sam imala veliku pauzu tj.niša nisam duuugo vježbala i sad se vracam u formu..

vratim se oko pola 9 ili 9 navecer iz teretane, nekako mi je to prekasno za neki UH?????
šta da uzmem tada, jel valja jabuka + jogurt??? ako ne, šta onda?? i pošto sam u krpama vec oko 23jel baš moram uzeti posnoga prije ??? mislim..necu osjetit glad pa reko da se ne pretrpavam bezveze
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2009 at 23:32
Originally posted by dalila dalila wrote:

 
Sad joj još moraš i obrazložiti zašto Ily...ipak si ti mod...;)))


hrpu puta je spominjano, a i thorn je spomenuo u ovoj temi kako UH idu u popunjavanje zaliha glikogena!

plus onda možemo zadovoljiti cravingse
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2009 at 21:38
  Sad joj još moraš i obrazložiti zašto Ily...ipak si ti mod...;)))
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2009 at 21:09
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

 
posni sir + neka vocka ( npr:jabuka)


ne valja
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2009 at 15:06
  posni sir + neka vocka ( npr:jabuka)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2009 at 11:49
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Mamalina Mamalina wrote:

hocete reci da je caša mlijeka malo premalo


da, premalo je, puno premalo


a što se dianninog pitanja tice, najbolje je umjesto klasicnog pwm-a jedno pola litre cokoladnog mlijeka, i onda 45 min - š h nakon toga normalan obrok sa UH i P

A može i samo jedan obrok (poželjno masti+protein tipa sv sir i lanene sjemenke/orašasti plodovi), buduci da vjerojatno ne radi toliko ancrobno intenzivno, vecer je i za cca 2 sata ide spavati, no stvarno ovisi o tome koliko je intenzivan bio trening i kakav je.

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2009 at 11:18
Originally posted by Mamalina Mamalina wrote:

hocete reci da je caša mlijeka malo premalo


da, premalo je, puno premalo


a što se dianninog pitanja tice, najbolje je umjesto klasicnog pwm-a jedno pola litre cokoladnog mlijeka, i onda 45 min - š h nakon toga normalan obrok sa UH i P

Edited by Iluvatar
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2009 at 11:06
Kolko nakon treninga moram jesti, dok dodjem kuci treba mi par minuta...ako dodjem npr.oko 2šh kuci, šta da pojedem pošto ne koristim nikakve dodatke?? jel može jogurt i jabuka???

kad onda da jedem nakon toga ? jer oko 23sam vec u krpama,nekad i ranije
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2009 at 13:11
Originally posted by Mamalina Mamalina wrote:

hocete reci da je caša mlijeka malo premalo

Imaš FAQ na forumu, teme o ovome, pa citaj.

Uostalom caša mlijeka se ne može smatrati obrokom.
Back to Top
Mamalina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mamalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2009 at 12:56
hocete reci da je caša mlijeka malo premalo
male stvari za velike ljude
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2009 at 14:00
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Nije bitno što su 22h, da je i š ujutro il 2 popodne, odradila si trening i iscrpila se, necim moraš povratit izgubljeno i sigurno ce biti iskorišteno za popunjavanje glikogena i krpanje mikrotrauma na mišicima. Samim vježbanjem si potaknula metabolizam tako da je i to još jedan razlog manje za brigu i razlog više da pojedeš nešto.Ako te baš strah desktroze i wheya u 22h, možeš komotno složenih uh + neki protein, primjerice riža/int kruh/ + posni + povrce



E ovog se ja držim kad ne uzimam ništa od navedenih dodataka i sasvim je dobro.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2009 at 12:41
Originally posted by Mamalina Mamalina wrote:

Molim sve koji mi mogu pomoci jednim savjetom da to ucine:
Upravo sam se vratila s Body-shape (step crobic s dosta vježbi snage visokog intenziteta - oko sat vremena) i recite mi što da sad pojedem, znam da bi ugljikohidrati poslije treninga bili dobri ali 22 su sata.
Jel mogu popiti cašu mlijeka ili Nesquika (htjela bi napraviti nešto pravilno).
Hvala

Nije bitno što su 22h, da je i š ujutro il 2 popodne, odradila si trening i iscrpila se, necim moraš povratit izgubljeno i sigurno ce biti iskorišteno za popunjavanje glikogena i krpanje mikrotrauma na mišicima. Samim vježbanjem si potaknula metabolizam tako da je i to još jedan razlog manje za brigu i razlog više da pojedeš nešto.

Ako te baš strah desktroze i wheya u 22h, možeš komotno složenih uh + neki protein, primjerice riža/int kruh/ + posni + povrce
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.