New Posts New Posts RSS Feed - Suzdržavanje od junk fooda??
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Suzdržavanje od junk fooda??

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Suzdržavanje od junk fooda??
    Posted: 22 Listopad 2008 at 08:14
 kak se uspite suzdržavat od junk fooda??

ja npr nemogu nikako odoljeti cokoladi,nuteli,keksima...NAJGOROJ MOGUcOJ HRANI!
ak u tjedan dana pojedem jedno od navedenog samo jedanput,sljedeci dan se tresem od živaca jer se pokušavam suzdržat od toga,a na kraju sve zaje*** i prejedem se tim junkom! (da napomenem,jedem svaka 2,3 sata zdravo,al popodne su mi ta "kriticna" razdoblja! i da-ni "grijeh-jednom-tjedno" nije dopušten radi definicije!)


Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2008 at 09:09
Originally posted by evica evica wrote:

 kak se uspite suzdržavat od junk fooda??

Ne uspijemo!

Primijetio sam slican slucaj i kod sebe, prijepodne dok se organizam ne razbudi i ne pokrene nemam potrebu za junkom, dok recimo popodne (nakon što se odradi težinski trening u teretani) se javi ta "potreba" i dakako da se zalomi svakakav junk.

Keypoint - metabolizam se ubrzao treningom i dakako da to treba nekako potkrijepiti - sad ovisno od osobe do osobe, netko junkom, netko jabukama i vocem, netko klasicnim obrokom itd.

Tako da mi je jedini spas u dane kad nema teretane, odraditi kardio ujutro na prazan želudac, pokreniti i ubrzati metabolizam od samog jutra i time se na neki nacin navesti, da cak i ako konzumiram junk, da to bude prijepodne kad je tako reci manja šteta - tjelesna osjetljivost na iskorištavanje unesenog i probavljanje je sigurno veca, nego popodne kada organizam (ovisno o osobi) se priprema za odmor i san, i time usporava.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2008 at 10:26
  ajooooj....smak svita!
kaj misliš,ima to neke veze sa umorom ta konzumacija šecera?
prije mi je kava pomagala u borbi protiv toga,a sad sam imuna na nju! i nakon pol litre kave popodne (=surogat za junk ) nema efekta!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2008 at 12:17
Originally posted by evica evica wrote:

  ajooooj....smak svita!
kaj misliš,ima to neke veze sa umorom ta konzumacija šecera?

Upravo tako, jer junk food je pretežito kombinacija M + UH (jednostavnih) i njihovom konzumacijom dolazi do naglog lucenja inzulina u krvotok što osoba osjeti kao umor buduci da dolazi do naglog porasta šecera u krvi, ali jednako tako i naglog pada - primjerice, netko ovo može osjetiti i nakon PWM-a upravo zbog glukoze (koja se najcešce koristi) u PWM-u. Dakle poanta je u provociranju lucenja inzulina, a uz to i prisustvo masti iz junk-a koje direkt odlaze tamo gdje ne trebaju (jer ono što uđe, brzo i završi tamo gdje (ne) treba.



Originally posted by evica evica wrote:

prije mi je kava pomagala u borbi protiv toga,a sad sam imuna na nju! i nakon pol litre kave popodne (=surogat za junk ) nema efekta!

što se tice kave, možda ti je izostao efekt "kick-a" ali termogeno svojstvo i dalje djeluje - ako se radi o obicnoj crnoj kavi bez dodataka.

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2008 at 18:45
Originally posted by evica evica wrote:

 kak se uspite suzdržavat od junk fooda??


Tesko

Evo, kod mene ti je ovako... Slatko bas i ne volim previse i pozelim ga se vrlo rijetko (pms) pa tu nemam problema sa suzdrzavanjem. Ali ja padam na grickalice tipa cips od paprike. I zato to skoro nikad nemam doma, a ducan mi nije blizu, a kriza me obicno doma i uhvati. Taj prekrsaj cuvam za kino ili kad idem kod nekog u goste I jos jedna stvar na koju padam je pizza, mmm, i briga me, pokleknem i toliko uzivam pri tom! Dakle, malo prevarim samu sebe i super.
Back to Top
roľica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Studeni 2008
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote roľica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2008 at 11:41

Originally posted by Signorina Signorina wrote:

Originally posted by evica evica wrote:

 kak se uspite suzdržavat od junk fooda??


Tesko

Evo, kod mene ti je ovako... Slatko bas i ne volim previse i pozelim ga se vrlo rijetko (pms) pa tu nemam problema sa suzdrzavanjem. Ali ja padam na grickalice tipa cips od paprike. I zato to skoro nikad nemam doma, a ducan mi nije blizu, a kriza me obicno doma i uhvati. Taj prekrsaj cuvam za kino ili kad idem kod nekog u goste  I jos jedna stvar na koju padam je pizza, mmm, i briga me, pokleknem i toliko uzivam pri tom! Dakle, malo prevarim samu sebe i super.
 

Pa pizza i nije neki problem, narocito ako je rijec o margariti, pripremljenoj sa maslinovim uljem i mozzarellom... To je ZDRAVA pizza!

Ljudi konzumirajte više zelenih zacina u jelima i smanjit cete želju za slatkim pa tako i pretjeranu konzumaciju!

No more runnin for a shelter of a mother's little helper...
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2008 at 12:26
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by evica evica wrote:

 kak se uspite suzdržavat od junk fooda??

Ne uspijemo!





Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2008 at 12:30
Originally posted by evica evica wrote:


ak u tjedan dana pojedem jedno od navedenog samo jedanput



TREBA TEBE DOBRO PO GUZI IZLUPATI!!! Da jednom tjedno..... cccc.... kako si to možeš priuštiti?! Ludo jedna.....

Moj frend ti ima super princip - 6 dana pazi šta papa i jedan dan jede sveeee što mu je zabranjeno! I to je super!

         Kao š. Psihu zadovolji i ne osjeca se kao da se iceg odrice.
         Kao 2. TIME UBRZA USPORENI METABOLIZAM!

Tako da - ako je to jedan dan u tjednu - SAMO NAVALI!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2008 at 13:01
Originally posted by Theia Theia wrote:


Moj frend ti ima super princip - 6 dana pazi šta papa i jedan dan jede sveeee što mu je zabranjeno! I to je super!

         Kao š. Psihu zadovolji i ne osjeca se kao da se iceg odrice.
         Kao 2. TIME UBRZA USPORENI METABOLIZAM!

Tako da - ako je to jedan dan u tjednu - SAMO NAVALI!

citao sam o tom principu, tzv. "varaj da bi smršavio/la" heh, nije to loše, samo ako si takve građe koja to podržava (citaj mezo il ekto). Prema tome ako si endic, kao što i u svemu moraš pazit, teško da ceš se uništiti od junka, makar i u samo jednom obroku, a kamoli tokom cijelog dana.
Kao što sam vec govorio, ako junka, neka junka iza neke fizicke aktivnosti najjednostavnije.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2008 at 17:44
Originally posted by Theia Theia wrote:

Originally posted by evica evica wrote:


ak u tjedan dana pojedem jedno od navedenog samo jedanput



TREBA TEBE DOBRO PO GUZI IZLUPATI!!! Da jednom tjedno..... cccc.... kako si to možeš priuštiti?! Ludo jedna.....

Tako da - ako je to jedan dan u tjednu - SAMO NAVALI!


theice,to i nije problem šx tjedno,samo kaj kad se dogodi taj "kiks" onda se u 98% slucaja dogodi i drugi, pa xy% trecu u ISTOM TJEDNU
zato i pitam...kak nebi došlo do tog prvog puta i onda "ovisnickog" ciklusa
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2008 at 11:51
  Eeee, to je vec nešto drugo.

Moj ti je princip da probam tu želju odgoditi za 5 min. Nakon tog vremena vec ima toliku grižnju savijesti da mi više ne pada na pamet. Ali - ako cu tih 5 min mislitit SAMO na to - e onda navalim! Ali uvijek pazi na kolicinu!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2008 at 12:05
Originally posted by Theia Theia wrote:

 
Moj ti je princip da probam tu želju odgoditi za 5 min. Nakon tog vremena vec ima toliku grižnju savijesti da mi više ne pada na pamet. Ali - ako cu tih 5 min mislitit SAMO na to - e onda navalim!

Izvuceno iz konteksta može poprimiti vrlo zanimljivo znacenje


You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2008 at 14:01

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by Theia Theia wrote:

 
Moj ti je princip da probam tu µelju odgoditi za 5 min. Nakon tog vremena vec ima toliku griµnju savijesti da mi vi±e ne pada na pamet. Ali - ako cu tih 5 min mislitit SAMO na to - e onda navalim!

Izvuceno iz konteksta moµe poprimiti vrlo zanimljivo znacenje


 

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2008 at 11:31
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by Theia Theia wrote:

 
Moj ti je princip da probam tu želju odgoditi za 5 min. Nakon tog vremena vec ima toliku grižnju savijesti da mi više ne pada na pamet. Ali - ako cu tih 5 min mislitit SAMO na to - e onda navalim!

Izvuceno iz konteksta može poprimiti vrlo zanimljivo znacenje




PA JEL TI MISLIš NA BILO šTA DRUGO OSIMA NA TO?!!!?!!?
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2008 at 19:43
 da li cokolino spada pod junk food?
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2008 at 19:58
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 da li cokolino spada pod junk food?

Ma kakvi...
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.