New Posts New Posts RSS Feed - sta se desava kad....
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

sta se desava kad....

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 12:05
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 @zilla

Daj se malo primiri s tim favoriziranjem UH-a, jer prema tebi KETO prehrana uopce ne postoji!

Ono, trebalo biti pametnom jedna dosta al ocito nije

 

hehe da....ajmo ovo zakljucit time da se UH nikako ne trebaju izbacit ZAUVIJEK ali na kratko vrijeme je ok, cak i poželjno...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 16:44
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 @zilla

Daj se malo primiri s tim favoriziranjem UH-a, jer prema tebi KETO prehrana uopce ne postoji!

Ono, trebalo biti pametnom jedna dosta al ocito nije

 

hehe da....ajmo ovo zakljucit time da se UH nikako ne trebaju izbacit ZAUVIJEK ali na kratko vrijeme je ok, cak i poželjno...



Medicinski gledano nije dobro izbaciti nijedan od makronutrijenata nijedan jedini dan !
Jer se homeostaza u organizmu odrzava stalno, kroz svaki dio dana, svaki dan... Neunosenjem ugljikohidrata, glikogenske rezerve su brzo prazne, a onda se prelazi na sintezu ketonskih spojeva (acetona,butirata) kako bi se mozak opskrbio energijom-mozak ne moze sagorjevati masti ! I za neko vrijeme eto acidoze, a fizioloska pH od 7,2-7,4 ako ode i par stepeni u kiselost, dolazi do ostecenja celija/tkiva, jer sve pociva na principu pravilne pH krvi !

U koji god se medicinski udzbenik pogleda, izbacivanje Uh kompletno bi se smatralo ne toliko dobrim potezom.
Naravno, pretjerivanje je druga krajnost, inzulin ode u visine a visok inzulin je sok za organizam- iako se mozda ne primjeti sa izvana.
Back to Top
zilla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zilla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 17:50
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 @zilla

Daj se malo primiri s tim favoriziranjem UH-a, jer prema tebi KETO prehrana uopce ne postoji!

Ono, trebalo biti pametnom jedna dosta al ocito nije



prijatelju, ja odlicno znam šta govorim... Radim u farmaceutskoj kuci LEK, svakodnevno sam okružen ljudima koji su puno strucniji od tebe. Radim sa doktorima i farmaceutima, mogu ih pitati što god me zanima i siguran sam da cu dobiti pravi odgovor...

Ti se praviš previše pametan, kao da si pokupio svu pamet svijeta i ne znam iz kojeg si se razloga nakacio na mene? Jel možda ovo što sam rekao nije tacno??? Idi bilo kom nutricionisti koji je imalo strucan pa se raspitaj malo...

Znam o cemu pricam prema tome popusti me života ti!!!
 
Pitam se samo dali bi ti u potpunosti izbacio UH kao što preporucuješ kolegici?

Ovo je moj zadnji post na ovom forumu... Od sad sam samo nijemi posmatrac jer vidim da ima mnogo "pametnijih" ljudi ovdje...


Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 18:05
  Joj, sto udara testosteron na forumu
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 18:06

 Daj zilla opusti živce..šta grizeš, nitko te nije napao...

Da, preporucio bih joj 0 UH, ali jesam li igdje rekao do kraja života? Daj citaj što pišem i nemoj me vuc za jezik. Po 3. put ti ponavljam na kraci rok, u vidu keto dijete DA, inace ne. Radiš u toj firmi, pametan si i sve to, pa uzmi komad papirica i to zapiši tak da ne zaboraviš slj put.

I pojedi usput malo Uh, vidiš da živcaniš bez veze

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 18:10

 nebi baš ni za farmaceute stavila ruku u vatru 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 18:40

 sad da ste u vrticu rekla bi van teta ajmo pomirite se, poljubite jedan drugoga

 

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 18:41
  ma neka..baš su simpa ovak...
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 22:32
Originally posted by lady_namine lady_namine wrote:

  ....se svi uh izbace iz prehrane?

mislim na zobene,kruh,voce i sve ostale namirnice koje sadrze uh.
ili ako je nemoguce secer svasti bas na nulu,sta sta se desava kad se svede na najdonji minimum?
  


Moje osobno iskustvo - DEPRESIJA.
Stvarno sam cijelo vrijeme na Vi sa UH, ali kad sam ih u jednom periodu izbacila potpuno, imala sam takve tužne faze koje si više ne mislim priuštiti.

NE kruhu, tjestenini i sl. i dalje mi je misao vodilja, ali ako mi se jede - jedem.

Jedino što definitivno uzimam svaki dan su zobene 30g svako jutro.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 23:26

 

zašto se ljudi boje kruha

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
palina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote palina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 23:34
Jeli dovoljno jesti UH samo za dorucak ? Kad sam pred par godina bila na redukcijskoj
dijeti trener mi je rekao da za dorucak jedem musle ili fetu intergralnog kruha . Dva puta
tjedno sam imala za rucak intergralnu rižu , a svaki dan oko š8h sam jela jedan intergralni
prepecenac i jogurt da se malo pokrene metabolizam .
U cetiri mj. sam bila skinula oko 9 kg. mi bas ni ne idu nista od UH osim za dorucak. Od
UH se osjecam previse naduto .

Koristi netko onu Misura intergralnu paštu , jeli valja što koliko npr. intergralni kruh ili
riža ?    
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2010 at 00:32

 palina ako se osjecaš naduto znaci da imaš slabu toleranciju na uh i zato ih drži što manje, znaci za dorucak i u prvom dijelu dana - to je cisto dovoljno + povrce u ostalim obrocima kao izvore uh-a niskog GI-a...., sad samo ovisi dali treniraš što i ako da, što i koliko, pa i koje su kile u pitanju, dal se još mršavi ili se održava.....tu bi se onda dalo još korigirat..

a misura pašta....pašta ko pašta :) ja osobno više preferiram rižu, paštu nisam jela....hmmm dugo :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2010 at 07:09
kako je dovoljno UH samo za dorucak?? ja ako idem taj dan u teretanu to mi nije nikako dovoljno, nemam snage, jednostavno moram unositi UH ....dobro ja to govorim za sebe jel, da nebi bilo zabune..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2010 at 09:15

 

Nije dovoljno samo rec treba ovako il onako....unos UH-a ovisi o puno toga: toleranciji tijela prema njima (što možemo provjerit po osjecaju kojeg imamo nakon obroka sa puno uh-a za razliku od obroka sa mesom i povrcem npr.), pa s tim povezano i sa metabolizmom (brži/sporiji), sa kilama (dal treba što skinut, povecat, održavat...), sa treningom, intenzitetom treninga....itd. itd....

tek kad sve to uzmemo u obzir možemo svakom pojedinacno rec koliko mu i šta treba..

normalno da nekome nece bit dovoljno uh samo za dorucak, pogotovo ako trenira, ja bi se prva izvrnula tu....al s druge strane, nekome ko sjedi cijeli dan to nece predstavljat problem, takvom ne treba puno energije baš :)

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2010 at 14:16
to sa smanjivanjem uh na minimum je najveca glupost koju mozes napravit....samo ih treba  dobro rasporedit i ograniciti na one ''dobre'' . Mozgu trebaju uh inace totalna depresija, nervoza i zivci... treba ih jest zbog pravilnog rada hormona, probave i ostalih metabolickih procesa u tijelu...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2010 at 14:24

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

to sa smanjivanjem uh na minimum je najveca glupost koju mozes napravit....samo ih treba  dobro rasporedit i ograniciti na one ''dobre'' . Mozgu trebaju uh inace totalna depresija, nervoza i zivci... treba ih jest zbog pravilnog rada hormona, probave i ostalih metabolickih procesa u tijelu...
 

tako je samo prvo vrijeme dok ne prođe ovisnicka kriza

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.