New Posts New Posts RSS Feed - sta se desava kad....
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

sta se desava kad....

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: sta se desava kad....
    Posted: 13 Ožujak 2010 at 10:23
  ....se svi uh izbace iz prehrane?

mislim na zobene,kruh,voce i sve ostale namirnice koje sadrze uh.
ili ako je nemoguce secer svasti bas na nulu,sta sta se desava kad se svede na najdonji minimum?
  

Edited by lady_namine
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 11:28

Originally posted by lady_namine lady_namine wrote:

  ....se svi uh izbace iz prehrane?

mislim na zobene,kruh,voce i sve ostale namirnice koje sadrze uh.
ili ako je nemoguce secer svasti bas na nulu,sta sta se desava kad se svede na najdonji minimum?
  
 

Živiš zdravo, topiš masti i to je to manje više

Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 11:32
Hm...

ne znam za vas , ja sam pokušala tako , i kad sam otišla na trening nisam mogla izdržati kolko mi je snage falilo, mislila sam da cu se srušit...to je bilo kad sam UH jela samo za dorucak..

šta bi tek bilo da nisam uopce jela. Možeš ti i smršavit i oblikovat se i da unosiš UH, samo pripazit koliko i kada
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 12:14

Originally posted by dianna dianna wrote:

Hm...

ne znam za vas , ja sam pokušala tako , i kad sam otišla na trening nisam mogla izdržati kolko mi je snage falilo, mislila sam da cu se srušit...to je bilo kad sam UH jela samo za dorucak..

šta bi tek bilo da nisam uopce jela. Možeš ti i smršavit i oblikovat se i da unosiš UH, samo pripazit koliko i kada
 

Dakako, sve to stoji, pogotovo ako imaš malo žešce treninge pa je donekle i opravdano unositi UH, no problem dolazi kada se vecina unesenih UH ne iskoristi što se nerijetko događa kod ljudi, posebno onih slabije aktivnih i sklonih debljanju. Određena granica UH bi trebala postojati, minimalno cak od 50-š00g kako bi i dalje bili u fat burn zoni.

No opet s druge strane, UH nisu toliko neophodni i ako se potpuno izbace može se prijeci u tzv. keto stanje, ali tu se ne ostaje duži period, vec sam neko vrijeme. Duže zapravo i nije preporucljivo.

Moglo bi se reci da što si višeg BF-a to ti je manje potrebno UH i onda kad smanjenim UH unosom kroz duži period dosegneš manji BF, tijelo prihvati to stanje kao homeostazu, te zatim možeš poceti povisivati UH-e bez bojazni za debljanje.

Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 12:39
  ja se sve nesto mislim da izbacim uh skroz.
zobene mi svakako na nos izlaze pa ih jedem nazor svaki treci dan,voce isto tako mi ne bi prestavljalo nikakav problem.
ima 4 dana da nisam nista od uh unjela u sebe i osjecam se super.
mislila sam da cu se poceti tresti od gladi ili nes tako,ali me ovaj put zaobislo.
kad sam tek promjenula prehranu mi je bio problem jer sam se uglavnom hranila tjesteninom i slatkisima,pa sam nekih 5-6 dana se samo tresla i pusil ako luda.
imala sam osjecaj da bi ubila za cokoladu,ali se jako brzo smirilo.
od tad nisam vise imal atih napada gladi i potrebe za slatkim.
sad kad sam gladna mi krci trbuh,ali nema vise onog da mi se manta i da se tresem sto mi se znalo desavati prije kad sam konzumirala uglavnom uh,pa zakasnim s iducim obrokom.

i osjecam se isto puna energije,prekjuce i jucer sam citav dan razvrstavala nesto po podrumu,penjala se na ljestve,nosala katrone uz stepenice,niz stepenice i navecer u šš sam se srusila ko mrtva od umora.
iduce jutro sam ustala oko 7 gladna ko vuk,ali sam se super osjecala,ne ono mlitavo i bezvoljno.
cak sam kafu zaobisla zadnja 4 dana.
doruckovala sam whey protein s vodom i nastavila bez problema da trcim tamo gdje sam juce stala.


Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 13:48

 @Lady

To je super i stvarno može tako djelovati na ljude, tj. obicno kod onih koji su se krcali UH-ima. Kod njih ce ta promjena ici nešto bolje. No kod onih koji su navikli na manji unos, poptuni gubitak Uh je malo teža stvar jer su njihove glikogenske rezerve ionako praznije nego kod onih koji su svakodnevno na hrpi Uh-a.

No ono što vidim kod tebe mi je zapelo za oko samo whey s vodom? Veliki NO, opcenito uzimanje solo proteina, pogotovo whey koji se apsorbira brže od sotalih izvora proteina i na kraju imaš jako skup šecer buduci da ce dio wheya, ako ne i cijeli bit pretvoren u glukozu.

I naravno,ako izbaciš Uh MORAš povecat unos masti, inace si fuucked up

Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 14:09
  pa maslinovo ulje uzimam u svakom obroku bilo da je obrok spreman na ulju ili da sam stavila ulje u salatu.
ovo s whey proteinom mi moras malo bolje objasnit,tu ti sad nisam nimalo pametnija nego sto sam bila.
i riblje ulje u kapsulama uzimam 2 kom.na dan.
u upustvu pise da su 2 komada maximum doza koja se ne smije prekoraciti.

jucer sam bila u nekoj bio prodavnici pa sam si sastavila mjesavinu od ljesnjaka,badema,kikirikija,sjemenkih bundeve i suncokreta pa njih uzimam umjesto vecere nekih 60 grama,ili smanjim veceru pa dodam 30 grama ovog sjemenja uz televizor i preko dana kad ne stignem na vrijeme da jedem.

sad nekud za par sedmica mislim i u teretanu da krenem,samo mi treba jos koja sedmica slobodno mjesto u jaslicama za bebu da nadem.

za sad se jos uvjek drzim hodanja i nalazenja samoj sebi bilo kakvog posla osim sjedenja na kaucu.

Back to Top
zilla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zilla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 14:57
  Nipošto nebi trebala izbacivati UH... Biceš isto ništa, nervozna, organizam ce biti premoren, neceš imati volje nizašta...

Nije fazon određene namirnice izbaciti vec ih je potrebno samo pravilno izbalansirati i dozirati...

Pa gori efekat imaš s tim maslinovim uljem... Ulje je ulje pa koje god da je... Bolje ti je smanjit te masti a UH ostaviti na nekom minimumu...

lady_namine, pazi da ne pretjeraš pa nedaj bože da navuceš kakvu bolest... Ipak, zdravlje je najprece. Zato polahko i pametno!!!

to je smao moje mišljenje... možda griješim!!!!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 16:59

 Lady, ne igraj se :)

Mislim da nebiš nikako trebala skroz izbacit uh-e, ne znam da li se zbog opce panike među ženama od njih samo tješiš time da ti uopce ne trebaju ili je to stvarno tako ali neka minimalna doza nam svima treba bili skloni debljanju ili ne. Uzmeš li ih ujutro ili opcenito u prvom dijelu dana, odnosno u vrijeme oko treninga, nikakvu štetu ne možeš izazvati.

Ako ti zobene izlaze na uši, promijeni. Pojedi fetu dve integralnog ili raženog kruha sa necim. Povremeno za rucak skuhaj neku rižicu ili paštu....pazi ako misliš krenut u teretanu bez uh-a samo ceš si radit kontrcfekt. Mišici trebaju proteine jer su oni njihovi gradivni elementi ali bez ugljikohidrata nema inzulina, a bez inzulina nema unošenja proteina u mišice i krpanja razgrađenog mišicnog tkiva nakon treninga.

Ovo o cemu ti pricaš je keto dijeta i o njoj je Thorn rekao ono najvažnije, a to je da ju je preporucljivo izvoditi samo kratko vrijeme. U svemu u životu je važna ravnoteža pa tako i u tome. Drži uh-e na minimumu ako hoceš ali ih ne izbacuj!

Ovaj sam whey ujutro je i meni prvi upao u oci. Nikako...kad ga piješ nakon treninga ide sa brzim uh kako bi ti što prije nahranio mišice, a kad ga piješ u drugom dijelu dana, ujutro npr. obavezno sa sporim uh tipa zobene, int.kruh...kako bi se usporila njegova probava. Ništa brzo probavljivo nije dobro osim nakon treninga ;)

Ne šali se, ugljikohidrati nisu zlo samo ih treba znat dobro izabrat, tempirat i uskladit sa aktivnošcu

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Moglo bi se reci da što si višeg BF-a to ti je manje potrebno UH i onda kad smanjenim UH unosom kroz duži period dosegneš manji BF, tijelo prihvati to stanje kao homeostazu, te zatim možeš poceti povisivati UH-e bez bojazni za debljanje.

 

oo da, provjereno  

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 17:08

Originally posted by zilla zilla wrote:

  Nipošto nebi trebala izbacivati UH... Biceš isto ništa, nervozna, organizam ce biti premoren, neceš imati volje nizašta...

Nije fazon određene namirnice izbaciti vec ih je potrebno samo pravilno izbalansirati i dozirati...

Ne mora biti živcana...ne nužno. To si ljudi nekad zabriju u glavi jer su tako culi od drugih ili baš zbog toga što misle da tako treba biti. Trebaš malo više obratit pozornost na ono što se pisalo, a to je da se NE PREPORUcA stalno biti off s UH-ima vec sam neko vrijeme.

Originally posted by zilla zilla wrote:

Pa gori efekat imaš s tim maslinovim uljem... Ulje je ulje pa koje god da je... Bolje ti je smanjit te masti a UH ostaviti na nekom minimumu...

Ne bih se složio za maslinovo..nema tog Uh koji se može približiti svojstvima maslinovog.

Originally posted by zilla zilla wrote:

lady_namine, pazi da ne pretjeraš pa nedaj bože da navuceš kakvu bolest... Ipak, zdravlje je najprece. Zato polahko i pametno!!!
  

Navuc bolest? Koju? Zar ti nije logicnije da ce prije spušit dijabetes tipa 2, pretilost, metabolicki sindrom (prekomjernim) unošenjem UH-a, nego (prekomjernim) unošenjem masti i to prije svega kvalitetni kao maslinovo, omega 3, orašasti...

Originally posted by zilla zilla wrote:

to je smao moje mišljenje... možda griješim!!!!
 

Jasno, al zato ceš sada i nauciti nešto

Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 18:01
  pa ja onda nastavljam sebe tu i tamo u jutarnjim satima da castim vockom ili komadicem hljeba.
uskoro cu poceti sa treninzima,a posto sam kod vjezbanja stvarno laik,vase objasnjavanje meni bi bilo samo prosipanje supljeg u prazno.
ovako odo ja finu u fitnes studio pa cu si uhvatiti trenera fino na licu mjesta i u 4 oka da me polako uvede i u svijet vjezbanja.
pa javim vam cim pocnem i napisem onda detaljno o svemu sto se bude desavalo,samo i ja se trebam prvo informisati,makar o necem osnovnom.
onda ovo izbacivanje uh ostavim za kasnije mozda,ako kile negdje zapnu i ne budu htjele dalje da idu.

ovo s wheom nisam jos sve povezala,njega za sad ostavljam kraju,pa kad pocnem s vjezbanjem,eto me onda da sredimo obroke prije i poslije vjezbanja.
iduci mjesec negdje planiram poceti,sa 3 treninga sedmicu u teretani sa tegovima i orbitrek onda mogu i kod kuce da radim.
sve i svemu,š6 kila skinula do sad i zadovoljna!!!
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 19:56
 samo ako przis neku hranu netreba maslinovo ulje,moze i obicno maslinovo zalij neke skuvane obroke
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 20:04
  Ja ti iz osobnog iskustva savjetujem da ne ideš na keto...

  Meni je na keto dobro krenulo...nisam bila gladna...ali onda sam se sva izgubila spetljala i zeznula... ostani ti ovako kako si sada....pa kad stabneš gubiti na kilaži cemo vidjeti šta ceš dalje....tako ti je najbolje...;)
 
  UH  ujhutro i nakon treninga i sve ce biti superiška...;)
Back to Top
sanjalica29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 23:01

 evo ovo sam našla na www.plivazdravlje.hr

Kao primjer može nam poslužiti dijeta bez upotrebe ugljikohidrata ili tzv. mesna dijeta. Time što ste mucno izgubili nekoliko kilograma svom ste organizmu u fiziološkom i biokemijskom smislu uvjetovali kompletni poremecaj dovodeci ga u stanje zakiseljenosti (acidoze) uz pojacano stvaranje keto-spojeva. Ti su spojevi u prekomjernim kolicinama izrazito opasni za strukturne dijelove stanica (narocito mozga). Jedan od keto-spojeva u našem organizmu je aceton koji iz iskustva poznajemo kao vrlo ucinkovito organsko otapalo. Jednako tako kao što otapa lak za nokte, aceton nanosi štetu osjetljivim lipidnim strukturama na membrani stanica ako se u krvi njegova koncentracija poveca.

Kao što nije dobro izbaciti ugljikohidrate iz prehrane, ne smiju se u potpunosti iskljuciti niti masti niti proteini.

Back to Top
zilla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zilla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 11:14
  O tome i ja pricam... Bolje sve pomalo dozirati nego potpuno ukinuti...

Kad-tad to ce se odraziti na zdravlje... Izbaciti UH bi trebalo da znaci ne jesti žitarice, voce, povrce što je izvor života... Živjeti samo na mesu kroz neki duži period je ubistvo za organizam... Nema šanse da ne dođe do nekog poremecaja...

Ko ima imalo mozga u glavi nebi se trebao kazniti na takav nacini, izbaciti u potpunosti UH!!!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 11:49

 @zilla

Daj se malo primiri s tim favoriziranjem UH-a, jer prema tebi KETO prehrana uopce ne postoji!

Ono, trebalo biti pametnom jedna dosta al ocito nije

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.