New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana
    Posted: 15 Listopad 2009 at 14:28
Originally posted by leopardo leopardo wrote:

ciao...........ovako ti je moje misljenje........Tinnka...........sto se tice tvoje prehrane ja vjerujem da se kvalitetno hranis.......kao i velika vecina....samo sto je danas kvalitetna prehrana.....ja bi rekao macrobiotika ....jel je najzdravija i najnezagadjenije su namirnice.....iz toga razloga danas postoji mnogo kvalitetnih dodataka prehrani...a da bi dobila finu misicnu masu za to su potrbne bjelancevine.....najkvalitetnije su one iz soje....i najzdravije..........meso...dakako treba ga konzumirati ali ne opet pretjerivati i kada uzimas mesne namirnice onda je to bijelo meso.....puno vode i zdravih medjuobroka...........a sport.....capoeira...zene ju obozavaju....ali nebi se posramio niti alfa muzijak...samo sto mi malo imamo kontzervativna misljenja medju muskom mladjom opulacijom...pa capoeiru ekipa svrstava u ples...ima elemente .....ali nije tocno itekako je opasna i zahtjevan ali kao sto za sve treba vremena tako i za to samo treba biti uporan....a zasto capoeira....jer podize guzu i jaca bedra....i niti ostali dijelovi tijela nisu zapostavljeni ....ujedno je jeako interesantna i konstantno ucis nove stvari.....ukratko....ako imas koje pitanje slobodno mi pisi...rado cu ti pruziti koji savjet....pozzz i axe


Leopardo, dobrodošao!

Molim te da pripaziš na koje teme odgovaraš - npr. ova je stara preko 2 i pol godine.

Budi aktivan u ovim novijima gdje je aktivna rasprava.
Ugodan boravak na forumu.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
leopardo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2009
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leopardo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2009 at 14:24
ciao...........ovako ti je moje misljenje........Tinnka...........sto se tice tvoje prehrane ja vjerujem da se kvalitetno hranis.......kao i velika vecina....samo sto je danas kvalitetna prehrana.....ja bi rekao macrobiotika ....jel je najzdravija i najnezagadjenije su namirnice.....iz toga razloga danas postoji mnogo kvalitetnih dodataka prehrani...a da bi dobila finu misicnu masu za to su potrbne bjelancevine.....najkvalitetnije su one iz soje....i najzdravije..........meso...dakako treba ga konzumirati ali ne opet pretjerivati i kada uzimas mesne namirnice onda je to bijelo meso.....puno vode i zdravih medjuobroka...........a sport.....capoeira...zene ju obozavaju....ali nebi se posramio niti alfa muzijak...samo sto mi malo imamo kontzervativna misljenja medju muskom mladjom opulacijom...pa capoeiru ekipa svrstava u ples...ima elemente .....ali nije tocno itekako je opasna i zahtjevan ali kao sto za sve treba vremena tako i za to samo treba biti uporan....a zasto capoeira....jer podize guzu i jaca bedra....i niti ostali dijelovi tijela nisu zapostavljeni ....ujedno je jeako interesantna i konstantno ucis nove stvari.....ukratko....ako imas koje pitanje slobodno mi pisi...rado cu ti pruziti koji savjet....pozzz i axe
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2007 at 14:54
Originally posted by Tinnka Tinnka wrote:

Pitanje za one koji se kuze u to i koji bi mi mogli pomoci. Naime, imam š70cm visine i 52-54 kg sto podrazumijeva da sam u granicama pothranjenosti . Jedem i vise nego dovoljno no eto imam (ne)srecu da se ne prima gotovo pa nista. Krenula sam u teretanu i primijetila da sam pocela mrsaviti, no u teretanu ne idem samo radi ljepseg izgleda vec da bih se osjecala bolje i kvalitetnije iskoristila slobodno vrijeme. Kako da uskladim trening sa prehranom? Koju prehranu i sto kombinirati, a nekakvi proteini i to mi ne dolazi u obzir. Vitamini? Koji?

Koliko godina imas?? 

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2007 at 23:55
Ma i ja se slazem da cure ne trebaju imat onako vidljive misice, ali ok je kad su onako fino sve zategnuto i imaju dobru guzu!

A i teretana mene ne asocira samo na bildanje, to moze biti sport za rekreaciju kao i svaki drugi, normalno da cure nece sad dizat velike tezine, nego vise se samo malo zategnut sa manjim utezima i crobnim vjezbama
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2007 at 23:53

Da, znao sam da ce zvucat kao da mislim da zenama nije mjesto u teretani ...

To je zato sto me teretana asocira na bildanje i velike misice. Nesto sto mi je u kombinaciji sa zenama odbojno.

Zamisli malo da ti neka cura kaze: "gle kak sam si bicepse nabildala..." uf... jednostavno volim vitke zene s pokojim oblinama, nikakve vidljive misice.
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2007 at 23:37
Da. slazem se sa šimom da ne pokusavas nezdravom hranom nabaciti masu, niti nikakvim prezderavanjem i tome slicno, samo lijepo jedi kako ti je šime iznad napisao i osjecat ces se bolje i bit ces zdrava !

A sta se tice ovoga dolje sta je napisao, ne kuzim zasto  šime mislis da cura ne bi trebala ic u teretanu , pa nije to samo za muske!

Normalno da moze ic i na piletes i na crobic i sve to , ali moze i u teretanu, zasto ne?
A uostalom moze i u teretanu i na pilates naprimjer!

Ma glavno je da se rekreira i zdravo hrani, to nije samo za lijep izgled nego i za zdravlje koje je zapravo jos puno vaznije od izgleda !
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2007 at 12:27

Kao prvo, ti si mrsava cura... prihvati to. 
Nije to nista lose.
Nemoj pokusavati nezdravom kaloricnom hranom nabaciti salo, niti jesti puno bjelancevina kako bi dobila misice.

Dakle, posto ne moras paziti na prehranu "kako bi skinula kile", ti se mozes koncentrirati na jednu drugu stvar... ZDRAVLJE.

Evo par savjeta za zdravu prehranu:

* izbaci rafinirane preradjene zitarice (bijelo brasno i sl.) i jedi integralne zitarice
* jedi 2-3 porcije voca dnevno
* jedi 4 porcije povrca dnevno
* jedi ribu par put tjedno
* jedi grah i mahunarke
* jedi badem i ostale orasaste plodove ( 30 grama dnevno )
* salate i ribu zacini maslinovim uljem
* smanji biljeli secer na minimum

Ako se pridrzavas gornjih uputa, unosit ces sve hranjive tvari koje ljudski organizam treba i dugorocno ces biti zdrava. ( i bolje ces se osjecati )


Sto se tice sporta i tjelovjezbe, ja da sam zena ne bi isao u teretanu, nego bi se bavio pilatesom, jogom, raznim plesovima (evo neki dan u gloriji u jutarnjem pisu o capoeira-i), rolanjem i sl.

To ne volis?






Back to Top
Tinnka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Ožujak 2007
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinnka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2007 at 11:02
Pitanje za one koji se kuze u to i koji bi mi mogli pomoci. Naime, imam š70cm visine i 52-54 kg sto podrazumijeva da sam u granicama pothranjenosti . Jedem i vise nego dovoljno no eto imam (ne)srecu da se ne prima gotovo pa nista. Krenula sam u teretanu i primijetila da sam pocela mrsaviti, no u teretanu ne idem samo radi ljepseg izgleda vec da bih se osjecala bolje i kvalitetnije iskoristila slobodno vrijeme. Kako da uskladim trening sa prehranom? Koju prehranu i sto kombinirati, a nekakvi proteini i to mi ne dolazi u obzir. Vitamini? Koji?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.