New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana, vjezbanje...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana, vjezbanje...

 Post Reply Post Reply
Author
Grga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana, vjezbanje...
    Posted: 28 Veljaca 2009 at 13:26
Pozdrav svima!!!
- Ja sam 'Grga' ; imam 2šg i novi sam na forumu pa bih zelio saznati nekolicinu stvari i dobiti nekoliko korisnih savjeta:
- moji osobni podaci: visina š84cm
                        težina 93kg
- (prilicno sam sportske građe i kondicije unatoc ocitom visku kilograma i povecim trbuhom)
- Namjeravam poduzeti nesto i dovesti svoje tjelo u red, svjestan muke, znoja i placa!!! Krenuo bih sa nekom kvazi dijetom tj. vise kvalitetnim hranjenjem i izbacivanjem stetnih stvari iz jelovnika i kasnog veceranja! Zelja mi je spustiti se na cca 82, 83kg sto je ja mislim optimalno. Rekreativno posjecujem teretanu al sada bi to ucino malo ucestalije pa me zanima: uz taj srezani prehrambeni jelovnik *što bi mi jos dobro doslo za nadoknadu energije tj da mi ne padne imunitet *(oblik treninga: trcanje, bicikl 60min zatim vjezbanje na spravama i za kraj 30 min plivanje)*.
- vrijeme teretane bi bilo 'svakodnevno' cca od š3:00-š5:30 (upit: svi pricaju da je najbolje ici predvecer/navecer u teretanu?why?)
- takoder bi molio nekoga ako ima da mi posalje ili posta neki trening program...
- Cilj mi je skinuti visak kilograma, utegnuti trbuh i ojacati misice al ne na neku foru nabildavanja nego sve u znaku sportskog štiha:)

- bio bi zahvalan na svim komentarima, savjetima, materijalima... samo me nemojte kudit:):) Pozz
Back to Top
Grga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2009 at 13:27
Ispricavam se ako temu nisam smjestio na odgovarajuce mjesto...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2009 at 14:24
  Necemo..no ajde najprije malkice procitaj što piše vec o datim temama....

  Zasad ti mogu reci da ako ti je ovo jedan trening...onda vodi u cisti katabolizam...

 Ovo komotno mogu biti 2 ili cak tri treninga...;)))
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2009 at 15:32
tako je, trening ne valja.. ako ceš voziti bicikl ili plivati, to ide nakoj vježbe s utezima, a ne prije!
daj program prehrane
možeš u teretanu kad hoceš samo se potrudi da treniraš uvjek u podjednako vrijeme!
kupi si multi vit i milti mineral

najbolje mi je kako se svi boje da se ne prenabildaju, pih kao da je to lako

Edited by Iluvatar
Back to Top
Grga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2009 at 17:34
Program prehrane je takav da je djetni tj zdrava hrana se jede i ne poslije š8h (predugacak je da bi ga stavio tu-30 dana). Bazen je u sklopu teretane tak da to poslije sluzi kao opustanje a i odpliva se par krugova...
Ok - znaci trcanje, bicikl da prebacim za kraj treninga s utezima, a prije je dovoljno š5-tak min samo za zagrijavanje?!
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2009 at 17:37
Originally posted by Grga Grga wrote:

Program prehrane je takav da je djetni tj zdrava hrana se jede i ne poslije š8h


Zasto molim te ne jesti poslije š8h??

Najveca idiotarija koju sam cuo u svijetu fitnessa da se ne smije jesti poslije š8h!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2009 at 17:42
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Originally posted by Grga Grga wrote:

Program prehrane je takav da je djetni tj zdrava hrana se jede i ne poslije š8h


Zasto molim te ne jesti poslije š8h??


Zato što onda sve što pojedeš odlazi u salo.

Bože moj, jedan od vecih mitova u fitnesu i bb-u. Necu ni krenit s argumentima zašto ne valja jer nemam vremena za to

Da mi je samo znat gdje ih nalaze
Back to Top
Grga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2009 at 23:52
Trbusnjaci i vitko tijelo prvenstveno se dobivaju u kuhinji!!! Nitko nije napisao striktno š8h, al da se ne preporuca jesti u vecernjim satima stoji i ja mislim da drzi vodu, osim ak tipa: od 2š do 23 nemas trening ibla bla bla... (mos ti jest voce i sl, al sad zagrebacki s pomfiriom...
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2009 at 08:55
Originally posted by Grga Grga wrote:

Nitko nije napisao striktno š8h, al da se ne preporuca jesti u vecernjim satima stoji i ja mislim da drzi vodu,

Slabo ti to drži vodu osim ak želiš završiti s katabolizmom, usporenim metabolizmom, smanjenim razinama testa, smanjenom inzulinskom osjetljivošcu itd. Ako si ekto ili mezo razlog više da ne odustaješ od pravog obroka u to vrijeme, kao i endo - ali on više mora paziti što jede.

Originally posted by Grga Grga wrote:

osim ak tipa: od 2š do 23 nemas trening ibla bla bla... (mos ti jest voce i sl, al sad zagrebacki s pomfiriom...

cak ne bi ni voce išlo tako kasno navecer, trening je druga stvar, no i bez treninga jest se mora kako bi upraznio kalorijski unos tog dana i sprijecilo sve ono gore što sam naveo.

I sad daj mi jedan razlog zbog ceg se ne bi smjelo jesti iza š8h? Ako si mislio na zagrebacki i pomfirt i te sheme, onda si trebao formulirati recenicu u kojoj ceš reci da se takve stvari ne smiju jesti a ne generalno da se ne jede iza š8h!
Back to Top
Grga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2009 at 20:33
Dobro ajde kad ste vidim puni entuzijazma i pametnih savjeta molio bi vas da mi napisete vase preporuke (detaljno molim) po tom pitanju    
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2009 at 20:40
  Pomfri i zagrebacki baš ne treba ni prije š8h jesti....;)) Ono..nije to zdrava hrana...;)

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2009 at 21:23
Originally posted by dalila dalila wrote:

  Pomfri i zagrebacki baš ne treba ni prije š8h jesti....;)) Ono..nije to zdrava hrana...;)



Ja ga ubacim tu i tamo...jednom mjesecno zbog gusta.
Back to Top
Grga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2009 at 00:27
Originally posted by dalila dalila wrote:

 
Pomfri i zagrebacki baš ne treba ni prije š8h jesti....;)) Ono..nije to zdrava hrana...;)


dobro ljudi vi se tu svega recenog drzite ko pijan plota ...LOL...
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2009 at 00:55
Originally posted by Grga Grga wrote:

Dobro ajde kad ste vidim puni entuzijazma i pametnih savjeta molio bi vas da mi napisete vase preporuke (detaljno molim) po tom pitanju    

citaj forum

Originally posted by Grga Grga wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

 
Pomfri i zagrebacki baš ne treba ni prije š8h jesti....;)) Ono..nije to zdrava hrana...;)


dobro ljudi vi se tu svega recenog drzite ko pijan plota ...LOL...


Ljudi se drže za rijeci a ..ostatak vec znaš. Za šta drugo da se covjek drži na netu nego za rijeci?

Da si ispravno i precizno odredio na što se to odnosi možda sad ne bi ismijavali taj zagrebacki. Think about it
Back to Top
Grga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2009 at 19:40
Ok nema veze, ovo je postalo prepucavanje ko je sta napisao i kako..LOL uglavnom nisam nista novo ni korisno saznao! Svejedno hvala

moze tema u smece!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.