New Posts New Posts RSS Feed - O prehrani...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

O prehrani...

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
-LBS- View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -LBS- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: O prehrani...
    Posted: 23 Sijecanj 2008 at 12:29
Evo ljudovi da se predstavim posto mi je prvi post. Student sam, krenuo sam u teretanu od svoje š6. trenirao sam neke 2 godine, sa pauzama naravno. Krenuo sam tad jer sam jednostavno bio premrsav ( bez ikakvog cilja da se nabildam ). Danas imam 20 god i sve vise razmisljam samo o tome bildanju. Volio bi se posvetiti tome no nazalost muci me jedna stvar, a to je prehrana. Trenutacno imam š92 i 97 kila. Prije nego sto bi poceo sa teretanom volio bi srezat par kila sa sebe.

No tu dolazim do problema, a to je prehrana. Trazio sam po cijelom netu da nadjem nekakav gotovo Meni za 7 ili š4 dana. No nista od toga. Uspio sam pronac odvojene recepte, brojanje kalorija itd. Ali problem je kaj je stara ^^ josh uvjek sef kad dodje do kuhanja. Volio bi kad bi mogao doc do nekog raznolikog menija sa gotovim receptima ( te ako ima neke sastojke koji nisu u normalnoj "domacoj kuhinji" gdje se mogu nabaviti. )

I zadnja stvar koja me muci je a sta kad sam na faksu? Sumnjam da menza bash ima zdrave prehrane u sebi...ili mozda ima ?
Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2008 at 14:33
pa naravno da nema,u menzi je relativno losa hrana-dovoljna za prosecnog coveka koj nema nikakve ciljeve samo da se najede!izbaci hleb i jedi dosta kvalitetne hrane!na primer dorucak belanca i griz ili belanca i ovsena kasa, posle 2 do 3 sata ubaci whey ako imas,za rucak vidi neko meso,riba,piletina,crveno meso u kombinaciji pirinadz,krompir,pasta-testo,tamo kasnije mozes tunjevinu!Vazno je da izbacis hleb i da jedes hranu kvalitetnu bez masti koje goje znaci hranu za cistu misicnu masu,a to ti je ovo sto sam ti nabrojao.I naravno voce,mozes da ubacis banane-dobar izvor ugljeno hidrata!Znaci dobra ishrana i trening jak i bice sve ok!m       Moje misljenje,mozda neko misli bolje,neka se javi!
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2008 at 22:35

Ovo sto Nepobedivi pise vrijedi naravno kada treniras ( bodybuilding )....

Ako zelis najprije nekoliko tjedana posvetiti gubljenju kilograma, onda preporucam da prijedjes na zitarice (zob, muesli), voce, povrce, orasaste plodove....

Od "mesa" jedi piletinu, puretinu i ribu, ali nemoj pretjerati.... Povecani unos proteina ima smisla kada intenzivno treniras, a ne kada zelis smrsavit..
Npr.

š. muesli s polumasnim mlijekom
2. jabuka, integralno pecivo
3. juha s mrkvom i graskom i kuhanom piletinom
4. zobene pahuljice s bademima i polumasnim jogurtom
5. tuna  i spinat


Od ovakve prehrane generalno mrsavis (dugorocno)... Izbjegavaj visokoglikemijsku hranu i zasicene masnoce i naravno trans masnoce.


Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2008 at 23:47
moze i tako!Ja sam se ugojio oko struka kao prasac,izbacio hleb,masnu hranu znaci samo belanca,piletina,crvenomeso,riba,krompir,pirinadz,naravno whey posle treninga...i trenirao jako...struk se skinu skroz a misicna masa se povecala!pa sam zato rekao da proba tako!inace ok za tvoj post!
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
-LBS- View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -LBS- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 11:13
al josh uvjek postoji dosta nejasnoca...

Sta kad otidjem na faks? Koju zdravu prehranu ja mogu napraviti i ponijet sa sobom? ( posto menza nevalja )

Izbjegavaj visokoglikemijsku hranu i zasicene masnoce i naravno trans masnoce. ( ako moze netko pojasniti sta spada pod visokoglikemijsku hranu i trans masnoce )

š. muesli s polumasnim mlijekom ( dorucak )
2. jabuka, integralno pecivo ( dorucak, a i neki manji obrok )
3. juha s mrkvom i graskom i kuhanom piletinom ( rucak )
4. zobene pahuljice s bademima i polumasnim jogurtom ( dorucak )
5. tuna i spinat ( rucak )

e sad ak ovo uvrstim u jedan tjedan...jako puno od toga ce se ponavljat...mene cisto zanima da si napravim 7 dana kolko tolko razlicite prehrane...nemora puno varirat...al ak bum moro misli svako jutro jest...uff vec vidim zgaravicu i jeger ^^
Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 11:22
brate ovaj sport trazi veliku disciplinu i odricanje,samo tako mozes napredovati!a svaki obrok da ti bude drugaciji i svaki dan,veruj mi trazi puno vremena za spremanje hrane!Made razliciti obroci u toku dana jesu bolji!naprimer:belanca i griz:) pa piletina i krompir,pa crveno i pirinadz,pa riba krompir!BRATE KAZI STA KONKRETNO HOCES DA URADIS NA SEBI!A na faks ponesi tunjevinu u konzervi i 2 do 3 banane,spremis piletinu u kesi i malo krompira i jedes,kako ja na sred cas izvadim sve na sto i jedem!mora tako,misicima su potrebne na svaki 2 do 3 sata dobar priliv amino kiselina! 
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
-LBS- View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -LBS- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 13:11
pa zapocetak bi kroz, definiciju i lagani kardio htio skinut š0ak kila...kad to uspijem volio bi krenut sa podizanjem misicne mase...cilj bi mi bio oko š00kg sa stomanje sala...
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 13:24
Trening je vazniji od same prehrane jer se treningom gube kalorije.

Za skidanje sala:

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbanje/Kardio-program.as px
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 15:31

 A mozes ponesti sa sobom...posni sir... sendvic, integralno pecivo i pileca ili pureca prsa, ili sa tunom je meni ok.... ma ima toga.... samo te mora biti briga sta drugi misle.... Nije cudno da jedes zdravo...cudni su oni koji jedu nezdravo;) To je moj stav;)

A mr.G. mislim da svuda govore da je 30% trening, 70% prehrana.... ne znam...

E da..i za gubljenje..nataste...lagani kardio...idealan...  nemoj samo ne jesti nego odmah kreni sa nekim treningom... to je moj savjet...a ti vidi kako ti se "da" i kako "zelis" i "mozes"...

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 17:19
Originally posted by dalila dalila wrote:

A mr.G. mislim da svuda govore da je 30% trening, 70% prehrana.... ne znam...


To je u slucaju dobivanja misicne mase odnosno misica. A kod gubljenja masnog tkiva mislim da je ipak tjelesna aktivnost nesto vaznija jer ipak te kalorije moramo nekako potrositi.

Ako smanjimo kalorijski unos a ne vjezbamo doci cemo do prividnog smanjenja tezine koje ce se kasnije vratiti - stoga jako je bitno biti tjelesni aktivan kod skidanja kila.
Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 17:22
U pravu je Mr G.! 
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 17:23
 Je, slazem se... ali ako i imas vrlo intenzivne treninge...a ne reguliras prehranu.... neces imati zadovoljavajuce rezultate..ja to govorim iz vlastitog iskustva... Kombinacija jednog i drugog donosi rezultate.... Ne znam jesi li imao problema sa tezinom...ali stvarno ne ide samo treningom;) moras se pravilno hraniti...i puno vjezbati...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 17:24
 U pravu sam i ja
Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 17:27
JESTE,ali treba da jede puno proteina a da smanji ugljeno hidrate da bi smrsala,da se pretrenira nema sanse,ne radi ona trening kao RONI COLEMAN,uostalom organizam ce joj izvuci snagu iz proteina jer ako uzmes samo proteine bez ugljeno hidrata sav protein odlazi u energiju a jede hranu koja ne goji tako da nema sanse da se ugoji,i dobice to sto ona hoce!       sta ti mislis Mr G.? 
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 17:27
Originally posted by dalila dalila wrote:

 U pravu sam i ja


Ma svi smo mi u pravu!

Trening + prehrana = rezultati
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 17:45

 Pa to je ono sta sam ja htjela rec;)

Trening+prehrana....

Pa ne znam ja kakve ona ima treninge...jel se unistava ili laganini

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.