New Posts New Posts RSS Feed - Nema napretka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nema napretka

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Ivan1606 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1606 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nema napretka
    Posted: 15 Prosinac 2014 at 21:36


Idem u teretanu četiri mjeseca, tri-četiri puta tjedno. Visok sam 177 cm, težak 77 kg, imam 31 god. Radim klasični split sistem prsa-triceps, leđa-biceps, ramena-noge, ubacim ponekad trbušnjake. Pokušavam raditi čim više "kompleksnih" vježbi: mrtvo dizanje, bench press, zgibovi, vojnički potisak... ugl izbjegavam sprave i trudim se što više korisitit utege. Cijeli trening sa zagrijavanjem i istezanjem traje cca 1 sat. Ne radim svašta po malo i tokom jednog treninga napravim max 5 različitih vježbi, po 4-5 serija sa osam ili deset ponavljanja.
Od kad sam krenuo u teretanu, trudim se bolje jesti, tj povećati unos proteina i reducirati junk fud. Ne kažem da se strogo držim plana ali sigurno, u odnosu na prije unosim 30-40% više proteina. Oko brojanja kalorija se nikada nisam zamarao i ne znam koliko dnevno grama ugljikohidrata, masti, proteina unosim...Mislim da sam u laganom kalorijskom suficitu, to je sve. Od dodataka prehrani koristim cink i whey protein.
E, sad, cilj mi je bio smanjiti body fat(sad je oko 25%) i povećati mišićnu masu. Problem je u tome što u ova četiri mjeseca ne vidim apsolutno nikakve rezultate. Recimo da sam povećao kilaže koje dižem u bench, broj sklekova, zgibova...sve to veoma lagano napreduje ali ja ostajem fizički isti.
Šta dalje? Nešto sigurno zadim jako krivo! Da li da odustanem od split sistema i probam sa full body? Dolje su slike prije i nakon 4 mj. Da li da krenem sa kalorijskim deficitom, smanjim količinu hrane i pokušam otopiti salo oko struka prvo? Napominjem kako u ova četiri mjeseca nisam ni dobio a ni izgubio ni jedan jedini kilogram!? Gotovo sve vježbe radim do otkaza snage tako da mi je fizički teško još povećati kilaže ili volumen treninga.

Eto, svaki iole konstruktivni savjet bi bio zlata vrijedan...

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 12:53
Pozz
Uz trenutni način vježbanja , split kakav radiš, a težiš skianju masnog tkiva trebao bi imati dosta kardia sastrane. Bez toga si odabrao malo pogrešan put do cilja, a jos u nisi u deficitu (bar kak kažeš da nisi). AKo si stalno u suficiti ne znam zasto si ocekivao gubitak kg.
Vrlo je teško reći prema tvom opisu šti radiš krivo u svom treningu, jer teoretski napisan trening je jedno, a izvedba istog moze biti poptuno drugo. Prehrana isto moze biti svakakva, dal si u suficitu, nisi , previse parametara nepoznatih.
Uglavnom ako imaš cilj skinuti masno tkivo onda se koncentriraj na to, a ne pokušavati dobiti i gubit i povećanje mišićne mase zajedno. Nije da je to nemoguće , no zahtjeva malo ipak više prakse da se sprovede u djelo......
Tako da dobro si rekao što ti je raditi, prebaci se na full body treninge, slobodno povečaj volumen na račun intenziteta i malo skontroliraj te procije, lagani deficit dakle..... Ak tu nema pomoći onda treba tražiti neke druge uzroke zašto ne ide, no za početak posloži to tako da staviš gubitak masti kao prioritet i razmišljaš o tome. Osim kg, dla si uzmao opsege , ako jesi ima li tu promjena u dosadašnjem periodu? Ako nisi uzmi ih jer ponekad to kaže više nego kg.......


Edited by The Phoenix - 16 Prosinac 2014 at 13:11
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 13:22
I još jedna stvar. Ovo gore ne znaći odmah i sugestiju da moraš početi zbrajati kalorije ukoliko ti se neda to raditi. Jednostavno smanji mrvu porcije za početak pa prati razvoj situacije, vremena za računanje ima (iako si sad vec izguio 4 mjeseca zbog loše postavljenih stvari u startu pa onda mozda bolje i izračunati nekaj neg dalje tapkati) , no definitivno ne možeš očekivati biti u suficitu na dnevnoj bazi i gubiti kg
Back to Top
Ivan1606 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1606 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 19:11
Hvala na odgovoru. Jasno mi je da sam pomalo neodlučan šta bi želio, gubiti ili dobivati kile. Pošto sam ja apsolutni početnik, mislio sam da ću u početku šokirati organizam i istovremeno gubiti mast a dobivati mišiće. Očito sam se prevario. Prije teretane, nekih godinu dana sam radio samo kardio tj trčao tri puta tj po 40-ak minuta. Problem je bio u tome što sam gubio kile na mjestima za koja to nisam htio: ruke, ramena...
Danas sam prvi puta probao napravit neki full body i imam osjećaj da ništa nisam odradio do kraja, veoma čudno... Bojim se, ako odem u kalorijski deficit, da ću opet gubiti klie na mjestima na kojima to ne želim. Da li bi možda glutamin tu pomogao?

Edited by Ivan1606 - 16 Prosinac 2014 at 19:13
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 11:46
Pozdrav Ivane.Smatram da si u 4 mjeseca mogao puno više napredovati.Full body trening definitivno prakticiraj.Najbolje ti je 3 puta tjedno.Napisao si da si ga radio jučer i kako misliš da nisi ništa napravio.To znači da ti program nije dobar, jer ako radiš kvalitetan FB, to ćeš svakako osjetiti na kraju treninga.Imaš programa po netu koliko hoćeš.Poslije treninga sa utezima, kardio pola sata.Traka, bicikl, bilo što...Tako ćeš istrošiti još malo masti pošto su UH već potrošeni.U danima kada nisi u gymu, radi još neki kardio 30-45 min.Ili kombiniraj neki hiit...imaš toga po youtubu.Osobno preferiram jogging.Odmor 2 dana u tjednu obavezno.Što se tiče prehrane, probaj ne jesti UH poslije 16h ako želiš do rezultata stići prije.Znači poslije 16h zdrave masti i proteini.Obilan obrok poslije treninga u teretani, sa proteinima i brzim UH.Pij zeleni čaj, jedi što više zelenog povrća.Prije treninga šalica crne kave bez mlijeka i šećera.Vidi se da si dobio mišićne mase, ali kao što sam napisao, u 4 mjeseca je to moglo puno bolje.Budi discipliniran i treniraj.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 14:34
Ivane, zaboravi glutamin i suplemente, ne traži rješenje i ključ problema u tome....Lako se s time poigraš kada češ znati kako i zašto bi uzimao nešto i mogao možda vidjeti dal imaš kakve koristi od toga.....ima vremena za to.
A što se tiče gubitaka na mjestima gdje ne želiš, ne brini, ionako ne možeš gubiti tamo gdje bi ti želio. Samo treniraj, popravi trening i sve će u konačnici sjesti na svoje mjesto, na nekim dijelovima prije, negdje kasnije...
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 16:19
Originally posted by Ivan1606 Ivan1606 wrote:

Hvala na odgovoru. Jasno mi je da sam pomalo neodlučan šta bi želio, gubiti ili dobivati kile. Pošto sam ja apsolutni početnik, mislio sam da ću u početku šokirati organizam i istovremeno gubiti mast a dobivati mišiće. Očito sam se prevario. Prije teretane, nekih godinu dana sam radio samo kardio tj trčao tri puta tj po 40-ak minuta. Problem je bio u tome što sam gubio kile na mjestima za koja to nisam htio: ruke, ramena...
Danas sam prvi puta probao napravit neki full body i imam osjećaj da ništa nisam odradio do kraja, veoma čudno... Bojim se, ako odem u kalorijski deficit, da ću opet gubiti klie na mjestima na kojima to ne želim. Da li bi možda glutamin tu pomogao?

Pozdrav Ivane Smile

Za početak se slažem s ovim prije postovima da si mogao dosta bolje napredovati u ova 4 mj, ali sada se ne zamaraj s tim nego kreni dalje, ali pametnije, s boljim programima i disciplinom :)

Većinom početnici mogu istovremeno dobivati mišiće i gubiti salo, ali samo početnici i to neki kratki period. Problem je u tome što početnici inače nemaju toliko znanja da u potpunosti iskoriste taj period, a kasnije kada to nauče već je malo kasno.

Zanima me ovdje si napisao da si prije nekog vremena trčao 3 puta tjedno po 40 min. Možeš li malo opisati to trčanje? Koji intenzitet, dali si mjerio puls? Trčao si na tašte ili? Osobno imam osjećaj da si zbog toga trčanja pao u katabolično stanje, odnosno da si nažalost gubio mišiće umjesto sala, a samim tim si usporio i metabolizam.

Druga stvar, napisao si da se bojiš da počneš gubiti težinu na mjestima gdje ne želiš? Vjerojatno si pod "težinom" mislio na salo, ali znamo da se salo ne može lokalno gubiti tako da nećeš moći na to previše utjecati.

Bolje je da se usredotočiš na skidanje sala (više cardia, HIIT treninzi), a trening s utezima također nastaviš da očuvaš mišiće. I ja definitivno preporučujem full body trening (3x tjedno je sasvim dovoljno). 

Kao što je rekao i ero ujutro radi lagani cardio 60-65% max HR-a, u dane kada ne radiš trening s utezima odradi HIIT (max 3 puta tjedno u razmaku od 48 sati), pij zelenog čaja, kako dan prolazi smanjuj ugljikohidrate...

Ali prije svega napravi neki plan i program treninga, postavi ga ovdje na forum pa da ga pogledamo i kažemo svoja mišljenja i ispravimo te u nečemu ako griješiš. I naravno, čitaj dosta po forumu i portalu, jer se stvarno dosta stvari može naučiti.

Sretno i nemoj odustat Wink


Edited by Fortitudo - 17 Prosinac 2014 at 16:21
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 18:10
Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:


Zanima me ovdje si napisao da si prije nekog vremena trčao 3 puta tjedno po 40 min. Možeš li malo opisati to trčanje? Koji intenzitet, dali si mjerio puls? Trčao si na tašte ili? Osobno imam osjećaj da si zbog toga trčanja pao u katabolično stanje, odnosno da si nažalost gubio mišiće umjesto sala, a samim tim si usporio i metabolizam.




Nema potrebe za ovim strahom, ovo je klasicni bodybulding mit koji se proteže u 99% slučajeva bez potrebe.Na sam spomen trčanja svi se odma hvataju za katabolizam kao da je katabolizam nešto tolko uočljivo, lako postizljivo i državni neprijatelj bro j 1.
O nekom značajnom, mjerljivom katabolizmu možda mogu govoriti nakemijani bilderi, na toalnom režimu prehrane , koji nose dalkeo preveliku količinu mišićne mase koja je daleko iznad genetskog potencijala i samim time neodrživa pa trebaju paziti na sitnice, no da bu početnik od 3x tjedno malo trčanja katabolirao i to "malo" mišićne mase koje nosi je neopravdan strah. Samo vrijeme od 40 minuta trčanja govori da se tu ne može raditi o nekom ubitačnom tempu i kurenju kalorija kao parni brod, jer početniku je i 40 minuta umjerneog tempa puno. Mislim koji god tempo bio nema tu govora o katabolizmu vrijednom spomena jer to je zaista mala količina treninga. Prije bi se trebalo govoriti dal je jeo ko ptičica i zivio na jednom obroku mjesecima pa mu se desilo da se "Posušio" , no to bi mu se desilo onda kaj god radio, trlčao, bildao, kaj god...... Nemojte sotonizirat trčanje i povezivat ga sa katabolizmom jer je to laž.

Sa svim ostalim napisanim se potpuno slažem
Back to Top
Ivan1606 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1606 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 18:57
Recimo da je to bilo lagano trčanje na 60-70% maksimalnog pulsa(mjereno pomoću senzora). Kažem, problem je bio u tome što sam gubio minimalno kila i to na neželjenim mjestima a salo oko trbuhu je ostajalo.
Kad sam krenuo u teretanu izgubio sam 4-5 cm u struku a kile nisu padale. Pretpostavlajm da je to dokaz kak sam u isto vrijeme dobivao mišiće i gubio salo. No, kao što vidite, napredak je i više nego loš a ja ne mislim raditi nešto što nema efekta pa uvodim promjene.
Za početak, radio bih full body, u jednom odlasku u teretanu napravim 5-6 složemih vježbi(čučanj, bench, zgibovi, mrtvo...) 4-5 serija po deset ponavljanja. Probat ću u početku bez kardija pa da vidim šta će se desiti u nekih mj dana...
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 20:40
Mislim da ti je 3 serije po 8-10 ponavljanja sasvim dovoljno sa tim da ti je kilaža prilagođena tako da to zadnje ponavljanje jedva iščupaš iz sebe.Tu i tamo ubaci trening sa maksimalnim težinama.Znači do 3 ponavljanja.Ubaci taj kardio odmah poslije treninga, to ti je 20-30 minuta, ma neka bude i 15.Prije ili kasnije ćeš morat to salo potrošiti.Nemoj raditi full body više od 3 puta tjedno jer bi brzo mogao izgorit.Prehranu ne spominješ, posveti se i tome malo.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Ivan1606 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1606 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 21:16
E da, još jedna stvar, možda malo glupo ali u od kad sam u prehranu ubacio više proteina(whey, posni, piletina...) brže mi rastu nokti, kosa, brada... Jel to normalno???
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 21:21
Hahaha...sve je dobro dok očnjaci ne krenu!!Nemam pojma, nisam išao za tim.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 21:32
Ivane, da li imaš stresan i vremenski zahtjevan posao? Također, koliko dnevno spavaš?
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 23:07
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:


Zanima me ovdje si napisao da si prije nekog vremena trčao 3 puta tjedno po 40 min. Možeš li malo opisati to trčanje? Koji intenzitet, dali si mjerio puls? Trčao si na tašte ili? Osobno imam osjećaj da si zbog toga trčanja pao u katabolično stanje, odnosno da si nažalost gubio mišiće umjesto sala, a samim tim si usporio i metabolizam.




Nema potrebe za ovim strahom, ovo je klasicni bodybulding mit koji se proteže u 99% slučajeva bez potrebe.Na sam spomen trčanja svi se odma hvataju za katabolizam kao da je katabolizam nešto tolko uočljivo, lako postizljivo i državni neprijatelj bro j 1.
O nekom značajnom, mjerljivom katabolizmu možda mogu govoriti nakemijani bilderi, na toalnom režimu prehrane , koji nose dalkeo preveliku količinu mišićne mase koja je daleko iznad genetskog potencijala i samim time neodrživa pa trebaju paziti na sitnice, no da bu početnik od 3x tjedno malo trčanja katabolirao i to "malo" mišićne mase koje nosi je neopravdan strah. Samo vrijeme od 40 minuta trčanja govori da se tu ne može raditi o nekom ubitačnom tempu i kurenju kalorija kao parni brod, jer početniku je i 40 minuta umjerneog tempa puno. Mislim koji god tempo bio nema tu govora o katabolizmu vrijednom spomena jer to je zaista mala količina treninga. Prije bi se trebalo govoriti dal je jeo ko ptičica i zivio na jednom obroku mjesecima pa mu se desilo da se "Posušio" , no to bi mu se desilo onda kaj god radio, trlčao, bildao, kaj god...... Nemojte sotonizirat trčanje i povezivat ga sa katabolizmom jer je to laž.

Sa svim ostalim napisanim se potpuno slažem

Ja sam mislio da je radio trčanje visokog intenziteta na tašte, ali ako kaže da je držao 60-70% max HR-a onda nema problema za zabrinutost. Smile
I ja hejtam trčanje hahahahah radije bi brže hoda 3 sata nego trčao 10 min Tongue
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 23:09
Originally posted by Ivan1606 Ivan1606 wrote:

E da, još jedna stvar, možda malo glupo ali u od kad sam u prehranu ubacio više proteina(whey, posni, piletina...) brže mi rastu nokti, kosa, brada... Jel to normalno???

hahahahahaha proteini su sastavni dio nokata, dlaka... ali nisam siguran da se zbog toga može baš toliko primijetiti brži rast LOL LOL
Back to Top
Ivan1606 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1606 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2014 at 08:19
Spavam dosta loše i to max sedam sati, znam da bi trebao više ali ne mogu... Sad zvuči kao opravdanje ali uvijek sam teško dobivao i gubio kile, kao da se tijelo strašno opire bilo kakvoj promjeni.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.