New Posts New Posts RSS Feed - Molim vas savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim vas savjet

 Post Reply Post Reply Page  <1 16171819>
Author
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 11:32
Od kad sam pocela kuhati s wheyem, dnevni unos proteina se dodatno povecao. Zasiti cu se ja tih kolaca vec, ali mi je super fora kaj su zapravo whey, bjelanjci, voce i eventualno malo zobenih. Vrlo su prakticni, prenosivi i jako fini. Doduše, mogla bih ubaciti malo badema, kokosovog brašna ili nekog drugog izvora masti da dobijem 20% dnevnog unosa.

Povrce uvijek brojim u dnevni unos UH jer mogu pojesti ogromne kolicine (npr 400g kupusa).
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 12:28
sve je to super,ali ja bi radije sve potrebno unesla konkretnom hranom.
i ja koristim whey,ali samo kad na kraju dana skužim da sam u deficitu sa P,i nakon treninga.
i recimo nemam nikakve potrebe za nekim keksicima ili slatkim,nevjerojatno,ali istinito, ja se ne veselim kolacima, i ne sjecam se kad sam zadnji put jela kekse,kolace i cokoladu,nego se veselim mesu,cvarcima, francuska ,sarma i to, jedva cekam Božic!

you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 12:53
Originally posted by inzenjerka1 inzenjerka1 wrote:

Od kad sam pocela kuhati s wheyem, dnevni unos proteina se dodatno povecao. Zasiti cu se ja tih kolaca vec, ali mi je super fora kaj su zapravo whey, bjelanjci, voce i eventualno malo zobenih. Vrlo su prakticni, prenosivi i jako fini. Doduše, mogla bih ubaciti malo badema, kokosovog brašna ili nekog drugog izvora masti da dobijem 20% dnevnog unosa.

Povrce uvijek brojim u dnevni unos UH jer mogu pojesti ogromne kolicine (npr 400g kupusa).


slažem se s babom oko ovoga za konkretnom hranom. Ja isto pravim hrpu stvari s wheyem ali samo kad su mi recimo proteini dosta visoko 150-200g, tj na defki jer onda mi od toliko mesa vec bude zlo. ali kad sam na normalnom unosu P onda isto ko baba- poslije treninga i eventualno navece ako vidim da manjka. Zasto su ti masti na 20%..to je dosta malo
cookies are for pussies
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 14:07
Prvo, nisam nikada baš bila od masne hrane. Salatu obicno jedem bez icega, eventualno malo aceta i koja kap ulja. Orašaste obožavam, ali totalno pretjerujem s njima (u jednom cugu pojedem oko 30 grama) pa ih se klonim. Ma, kak je kod mene skidanje kila zaista jako teško (zavidim ljudima koji mogu skinuti 1 kg tjedno), onda pokušavam izbjegavati sve što bi me potencijalno moglo udebljati.Glupo, znam,
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 14:14
a ja se jucer najela cvaraka i sira i vrhnja,ne znaš kaj propuštaš
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 14:37
O, znam. Vrhnje obožavam, ali ono mene mrzi. Oduvijek sam imala problem s procesiranjem vrhnja (vjetrovi, bolovi, proljev i u veci slucajeva povracanje). Cvarke sam jednom probala i nisu mi se svidjeli.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 14:49
da,to je onda nekaj drugo,a, jel ti svi mlijecni proizvodi smetaju?

you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 14:57
Od mlijecnih proizvoda konzumiram samo jogurt, kefir i posni sir. Mlijeko pijem samo u kavi i dnevni unos ne premaši 50 ml. Imam problem s zrelim (masnijim sirevima) i svim vrstama vrhnja. Uvijek sam imala problema s tim namirnicama. Ocito postoji nešto što mi totalno iziritira probavni sustav. A vjeruj mi, za slatko vrhnje bi se prodala. Prije nekoliko mjeseci sam pojela doslovno cajnu žlicicu kiselog (manje masnog, 12%) vrhnja i to je završilo s tri dana opake dijaree i povracanjem.Svako toliko ponovno pokušam s tim namirnicama i svaki put je rezultat isti.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 15:00
Originally posted by inzenjerka1 inzenjerka1 wrote:

Prvo, nisam nikada baš bila od masne hrane. Salatu obicno jedem bez icega, eventualno malo aceta i koja kap ulja. Orašaste obožavam, ali totalno pretjerujem s njima (u jednom cugu pojedem oko 30 grama) pa ih se klonim. Ma, kak je kod mene skidanje kila zaista jako teško (zavidim ljudima koji mogu skinuti 1 kg tjedno), onda pokušavam izbjegavati sve što bi me potencijalno moglo udebljati.Glupo, znam,


kužim šta zeliš reci, ali ne bi te trebalo zabrinjavati 30 g orasastih u obroku ako je cjelokupni dnevni unos masti u okviru gramaze odluciš da neces posipat salatu uljem, thats ok, ali onda pojedi vise badema, kikirkija ili drugih orasastih ili pojedi masnije meso da nadoknadis masti. Masti su jako bitne kod funkcioniranja tijela, one kontroliraju hormone i tesko da ces bez njih moci smrsaviti, narocito ako su ti UH nisko
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 15:02
Originally posted by inzenjerka1 inzenjerka1 wrote:

Od mlijecnih proizvoda konzumiram samo jogurt, kefir i posni sir. Mlijeko pijem samo u kavi i dnevni unos ne premaši 50 ml. Imam problem s zrelim (masnijim sirevima) i svim vrstama vrhnja. Uvijek sam imala problema s tim namirnicama. Ocito postoji nešto što mi totalno iziritira probavni sustav. A vjeruj mi, za slatko vrhnje bi se prodala. Prije nekoliko mjeseci sam pojela doslovno cajnu žlicicu kiselog (manje masnog, 12%) vrhnja i to je završilo s tri dana opake dijaree i povracanjem.Svako toliko ponovno pokušam s tim namirnicama i svaki put je rezultat isti.

nemoj ih onda jesti i ciao ja sam mislila da ne mogu bez mlijecnih proizvoda, kad gle cuda na zadnjoj defki 4 tjedna nista od navedenog nisam unijela i ziva i zdrava. naravno, kalcij dodatno unosila kroz suplement. Prati sta ti odgovara, a sta ne i isprobavaj, jedino tako ces moci znati, nema druge
cookies are for pussies
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 15:07
Zanimljivo. Ja sam (kao i vecina slabo upucenog svijeta) mislila kako su masti neprijatelj vitke linije i da nije moguce smršaviti unosom istih. A kad tamo, suprotno. Koliko bi bio optimalan postotak masti u prehrani za umjeren gubitak kilograma?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 15:12
Originally posted by inzenjerka1 inzenjerka1 wrote:

Zanimljivo. Ja sam (kao i vecina slabo upucenog svijeta) mislila kako su masti neprijatelj vitke linije i da nije moguce smršaviti unosom istih. A kad tamo, suprotno. Koliko bi bio optimalan postotak masti u prehrani za umjeren gubitak kilograma?

a kako onda oni koji su na keto dijeti gube masti ? pa ja ti ne bi preporucila ispod 30% od ukupnog iznosa, a ako su UH nisko onda i više. Naravno, ovisno o tome koliko kcal unosis i koliki deficit radiš. Energiju od nekud moraš osigurati, a u ovisnosti o unosu UH možeš je unositi iz masti ili proteina. Buduci da je unos proteina za ženu dovoljan od 1-2g po kg ostalo trebaš nadoknadit iz masti- naravno veci omjer treba biti zdravih masti

Edited by avangarde - 13 Prosinac 2013 at 15:13
cookies are for pussies
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 08:08
Hej, imam totalni pad motivacije, volje i svega. Kilavim se, treniram svaki dan, "gutam" whey bez okusa, čarobiram u kuhinji s njime. Rezltat: 65 kg!!! Očaj, drama. Nisam inače sklona dramatiziranju, ali ovo me stvarno ubija u pojam. Najviše me strah kamo to ide. Pa od 10 mjeseca sam zaradila 5 kilograma. Samo sam se htjela potužiti jer inale zaista nemam kome. Sori radi žalopojke :(
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 08:37
a kak stojiš u cm?
pusti kg

uzmi pauzu,jedno tjedan dana od svega,pa kreni ispočetka,ne očajavaj
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 08:49
Originally posted by inzenjerka1 inzenjerka1 wrote:

Hej, imam totalni pad motivacije, volje i svega. Kilavim se, treniram svaki dan, "gutam" whey bez okusa, čarobiram u kuhinji s njime. Rezltat: 65 kg!!! Očaj, drama. Nisam inače sklona dramatiziranju, ali ovo me stvarno ubija u pojam. Najviše me strah kamo to ide. Pa od 10 mjeseca sam zaradila 5 kilograma. Samo sam se htjela potužiti jer inale zaista nemam kome. Sori radi žalopojke :(


Pad motivacije je sasvim normalna i uobicajena pojava.. meni se svakodnevno dogadja.. samo moras ustrajat u ostvarenju svog cilja.. nema posustajanja!!
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 08:49
Očajavam jer se trudim i čak ne stagniram nego idem u totalno krivom smjeru. Inače nisam osoba koja kuka i cendra, ali eto, i ja imma svojih cmizdravih dana. Cm nisam ni mjerila, malo mi se smrknulo jutros kad sam ovo vidjela. Oprosti kaj se jadam, ali stvarno se nemam kome potužiti (osim kćeri od 2,5 godine:)). Danas mi je dan kad sam cmizdrava, jadna i sama. Fino me našpotajte i popljujte pa da mogu dalje :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 16171819>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.