New Posts New Posts RSS Feed - Matej Jurić - Men's Physique
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Matej Jurić - Men's Physique

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Mata_Cro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mata_Cro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Matej Jurić - Men's Physique
    Posted: 26 Svibanj 2015 at 09:53



Pozdrav! Matej Jurić, 21 godina, 179 cm, natječem se u Men's Physique kategoriji. Prekjučer sam osvojio zlatnu medalju na natjecanju u Križu.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2015 at 13:51
Bravo Matej!

podijeli s nama svoja iskustva oko priprema, prehrane, odricanja...
Be healthy, be happy.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2015 at 14:03
Dobrodošao Matej na fitness.com.hr!

Čestitamo na zlatnoj medalji. Thumbs Up
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Mata_Cro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mata_Cro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2015 at 15:54
Prehrana mi se sastojala od sljedecih namirnica: bjelanjci, piletina, oslic, losos ( nekad, preskup je), zelena salata, svjezi krastavci, rajcica, zobene pahuljice i rizini krekeri. Dijetu sam drzao 2,5 mjeseca. Sto se tice UGH, radio sam cikliranje. Prvi mjesec dijete:
PON - 100 gr UGH
UTO - 50 gr UGH
SRI - 200 gr UGH
CET - 50 gr UGH
PET - 0 gr UGH
SUB - 70 gr UGH
NED - 0 gr UGH

Drugi mjesec dijete sam smanjio PON i SRI za pola, te sam smanjio proteine sa 300 gr dnevno na 250 gr dnevno.

Zadnjih 20 dana sam proteine smanjio na 150-180 gr dnevno, a UGH samo poslije treninga 40-50 grama.

Obavezno svaki dan unosio sam 7 litara vode, a to sam najlakše mjerio tako da sam kupio u Konzumu veliku bocu od tri litre, takve dvije dnevno i jos uz kavu popijem par čaša vode, što je ekvivalent oko 7 litara vode na dan.

Prije treninga pijem dvije salice crne kave, naravno bez secera ili zasladivaca jer kofein iz kave poboljsava topljenje masnih naslaga i da onu potrebnu razinu energije dok smo na dijeti.

Sto se tice treninga, tri puta tjedno radim trening dva puta u danu. Ujutro na tašte kruzni trening + cardio 30 minuta, a u popodnevim satima utezi + cardio 20 min. Ostale dane zbog posla radim jedan trening jer nestignem drugi. 1 dan u tjednu odmor.

15 dana pred natjecanje izbacujem whey zbog UGH i masti sto ima u tragovima, ali nekoga tko ne izlazi na binu to netreba zamarati, slobodno whey moze konzumirati.

Koga zanima kako se radi dehidracija, tj kalij - natrij pumpa za izbacivanje vode, neka slobodno pita, rado ću objasniti.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2015 at 16:19
Odlično. Mislim da je ovo jako dobar primjer kako se radi cikliranje ugljikohidratima koje je po mnogima najbolji način za potaknuti topljenje masnog tkiva.

Da samo napisi neke svoje mjere prije početka priprema i na natjecanju, da dobijemo dojam koliko se promjene dogodilo.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Mata_Cro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mata_Cro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2015 at 16:30
Na dijetu sam krenuo sa 94 kg, mastan, voden, bez separacija.

Na bini dehidriran tezina je bila 83 kg. Sto se tice struka i ramena, to mi je najveca genetska prednost. U teretani nosim zenski S pojas na 4. rupi.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2015 at 16:44
Da, strukić je nevjerojatan! Slobodn stavi još slika, da ekipa što više skuzi o cemu se radi.
Be healthy, be happy.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2015 at 18:00
Genijalni rezultati svaka cast, svidja mi se ovaj rezim prehrane, a rezultati da ne pricam
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2015 at 08:03
svaka čast,odlično izgledaš :)
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2015 at 08:28
Čestitke na odličnim rezultatima! Koliko je vremena trebalo od 94 do 83 kg?
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Mata_Cro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mata_Cro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2015 at 11:27
Krenuo sam na dijetu otprilike 10.03. te sam došao na kilažu od 86 kg u tom vremenskom periodu.

Nakon što sam izbacio potkožnu vodu, bio sam lakši za 3 kg, što na kraju daje sumu od 83 kg.
Back to Top
Mata_Cro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mata_Cro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2015 at 15:21


Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2015 at 22:39
Originally posted by Mata_Cro Mata_Cro wrote:

Prehrana mi se sastojala od sljedecih namirnica: bjelanjci, piletina, oslic, losos ( nekad, preskup je), zelena salata, svjezi krastavci, rajcica, zobene pahuljice i rizini krekeri. Dijetu sam drzao 2,5 mjeseca. Sto se tice UGH, radio sam cikliranje. Prvi mjesec dijete:
PON - 100 gr UGH
UTO - 50 gr UGH
SRI - 200 gr UGH
CET - 50 gr UGH
PET - 0 gr UGH
SUB - 70 gr UGH
NED - 0 gr UGH

Drugi mjesec dijete sam smanjio PON i SRI za pola, te sam smanjio proteine sa 300 gr dnevno na 250 gr dnevno.

Zadnjih 20 dana sam proteine smanjio na 150-180 gr dnevno, a UGH samo poslije treninga 40-50 grama.

Obavezno svaki dan unosio sam 7 litara vode, a to sam najlakše mjerio tako da sam kupio u Konzumu veliku bocu od tri litre, takve dvije dnevno i jos uz kavu popijem par čaša vode, što je ekvivalent oko 7 litara vode na dan.

Prije treninga pijem dvije salice crne kave, naravno bez secera ili zasladivaca jer kofein iz kave poboljsava topljenje masnih naslaga i da onu potrebnu razinu energije dok smo na dijeti.

Sto se tice treninga, tri puta tjedno radim trening dva puta u danu. Ujutro na tašte kruzni trening + cardio 30 minuta, a u popodnevim satima utezi + cardio 20 min. Ostale dane zbog posla radim jedan trening jer nestignem drugi. 1 dan u tjednu odmor.

15 dana pred natjecanje izbacujem whey zbog UGH i masti sto ima u tragovima, ali nekoga tko ne izlazi na binu to netreba zamarati, slobodno whey moze konzumirati.

Koga zanima kako se radi dehidracija, tj kalij - natrij pumpa za izbacivanje vode, neka slobodno pita, rado ću objasniti.

...Mata_Cro@  svaka čast na rezultatimaClap...chapeaux bas(skidam šešir) rekli bi francuziThumbs Up ..vidim da iskorištaješ jutarnji hormon rasta i kateholamin za vježbanje...reci mi koliko uzimaš BCAA prije jutarnjeg treninga na tašte...zanima me zašto ovi zadnji  15 dana izbaciješ whey zbog UH i masti...jeli  to zbog HSL(hormona sinteza lipaze) ....ono da ubrzaš proces mršavljenja ili nešto drugo..baš me zanima......
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2015 at 10:43
Bravo, cestitam! Jel imas mozda koju sliku prije pocetka priprema? Posto si kardio radio 20-30 min, pretpostavljam da nisi isao preko 120-130 sa otkucajima, tj. nisi radio hiit?
Back to Top
Mata_Cro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mata_Cro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2015 at 15:34
Na kraju danu bitan je kalorijski deficit. Ljudi se previse zamaraju otkucajima srca, HIIT ili ne, koliko serija/ponavljanja s utezima. Bitan je kalorijski deficit.
Back to Top
Mata_Cro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mata_Cro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2015 at 12:52
http://i59.tinypic.com/jfywow.jpg

http://i59.tinypic.com/xmmk5y.jpg

http://i58.tinypic.com/1gj7rc.jpg

Vraćam se sa Državnog prvenstva u Poreču kao vice prvak Hrvatske, sa osvojenom srebrnom medaljom. Put je bio mukotrpan i težak, ali ako je cilj jasan i isplaniran u glavi, snaga volje na razini onda ništa nije nedostižno. Moram priznati da mi je najteže od svega pala dijeta, zbilja je bilo teško izdržati psihički i kontrolirati samog sebe, a da ne pojedeš nešto što nebi trebao. Ovo pišem u trenutku dok jedem najveći kebab koji sam našao za kupiti.

Na drugoj slici imam tek prvi sloj boje na sebi i nisam nasminkan po licu, oprostite što sam ružan, ali tu sam dehidiran, ispijenog lica, nisam popio kap vode 20 sati.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.