New Posts New Posts RSS Feed - Kava
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kava

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2010 at 16:36
 Ja svaki dan jednu kavu popijem.. a bijelog caja 2,3 case..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2010 at 16:30

 ja crnu kavu nisam nikad ni probala :)

nes sam pila neko vrijeme, dosta vremena sam ga redovito redala svako popodne, dok nisam skužila da me još više uspava umjesto da me razbudi...baš se pitam zašto :)

Sad samo zeleni of course...eventualno ponekad zdimim prije dorucka nes, ako se dignem ful rano pa mi fali slatkog...to mi dođe kao neki cheat više, zapravo mi je totalno nepotreban

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2010 at 13:15
  Ujutro radje popijem zeleni caj, sa đumbirom.... a poslje pijem kavu sa malo mlijeka..bez šecera... inace najviše volim tursku..... bez mlijeka kavu mogu popiti samo hladnu.....;)
Back to Top
Siren View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siren Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2010 at 11:55
Ma taj ness sa okusima je i bez dodataka kalorijski obrok ja ga popijem tu i tamo, ali u zadnje vrijeme jako rijetko, možda jednom mjesecno.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2010 at 00:21
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

   
Ali razna kapucina, nessovi i to sa okusima- sve su to obradjene forme, modificirano sve
 

šecer pod krinkom kave 


Tako nekako. Jos kad u to raja stavljaju vrhnje i par kasika secera. Dodje ko pravi obrok kalorijski
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2010 at 00:20
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 ja tursku kavu ne pijen pa radje zeleni caj uzmen iako ga treba vise

O pozitivnim efektima zelenog caja nadam se da netreba govoriti.
To je jedna od najkorisnijih stvari za ljudski ogranizam. Pun flavonoida (antioksidansi,hvataju slobodne radikale), alkaloida (coffein,teofilin,teobronim-pozitivni efekti na nervni sistem), hlorogenskih kiselina (djeluju kao pufer u krvi). Odlicna stvar !
Samo,ja ga uvijek uzimam u apoteci, jer sam siguran da je to to , izmrvljena biljka u kesici, jeste malo skuplji, al vrijedi dati koju marku/kunu vise i biti siguran, u ove jeftine sto prodaju po prodavnicama bas i ne vjerujem .
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2010 at 00:15
 ja tursku kavu ne pijen pa radje zeleni caj uzmen iako ga treba vise
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2010 at 00:10

Originally posted by tare tare wrote:

   
Ali razna kapucina, nessovi i to sa okusima- sve su to obradjene forme, modificirano sve
 

šecer pod krinkom kave 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2010 at 00:01
 Kafa uopste nije toliko losa, naravno prava crna kafa, bez secera, bez mlijeka-ko je moze takvu piti !
Ima kofeina ,ali i jakih antioksidansa.
Kofein u principu ima 4 djelovanja:
š. zentralno stimulirajuci- dakle povecava koncentraciju tako sto blokira enzim fosfodiesterazu, ova razgradjuje acetilkolin na zivcanim zavrsecima, tj. kofein potice nervne impulse, uz to moze proci i mozdanu ovojnicu i direktno utjece na mozak, stimulise centre za misljenje, blokira centre za spavanje
2. bronhodialatatorski- sirenje bronhija, pozitivan efekat
3. diureticki- odvodi visak vode iz tijela
4. vaskulotropni efekat- opusta krvne zile, smanjujuci napetost krvnih zidova

Dakle, poprilicno dobri efekti, samo u umjerenim kolicinama, jer je alkaloid- moze izazvati odredjenu vrstu ovisnosti mozga o njemu.
 
Ali razna kapucina, nessovi i to sa okusima- sve su to obradjene forme, modificirano sve


Edited by tare
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2010 at 20:37

Originally posted by mimaš8 mimaš8 wrote:

  jel mogu piti ujutro na prazana želudac crnu kavu sa natrenom? ne sadrži uh,m i p...
 

U pravilu bi mogla, ali...uvijek ima ali jel?

Postoji malo duža prica oko toga, no na kraju manje više je svejedno. Ja osobno ne bih imao "onaj" osjecaj kad bih pio sa natrenom i još rano ujutro, nije mi to to. Inace u ostatku dana vrlo dobra stvar s natrenom.

Back to Top
mima18 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mima18 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2010 at 18:30
  jel mogu piti ujutro na prazana želudac crnu kavu sa natrenom? ne sadrži uh,m i p...
Back to Top
jelena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jelena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2009 at 18:26
slažen se !!
Back to Top
jelena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jelena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2009 at 18:25
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

haha, ako ti baš paše takva kava.. bolje je ruknuti tableticu gurane ili zeleni caj po meni, no neka! p.s ima true protein cisti kofein u ponudi
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2009 at 19:46
Originally posted by lulamc lulamc wrote:

 
hm..a ja isto cula kak je kava dobra za mrsavljenje pa cak pocela piti iako nikad u zivotu nisam..sad vise ne znam sto da radim..pijem nescafe od vanilije s mlijekom..bez secera..znaci,to nije u redu?crnu kavu definitivno ne mogu.mozda je bolje da skroz prestanem..


da bolje prestani, ja sma ti naveo izvore, i to se koristi prije treninga samo!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2009 at 19:18
Originally posted by lulamc lulamc wrote:

  hm..a ja isto cula kak je kava dobra za mrsavljenje pa cak pocela piti iako nikad u zivotu nisam..sad vise ne znam sto da radim..
pijem nescafe od vanilije s mlijekom..bez secera..znaci,to nije u redu?crnu kavu definitivno ne mogu.mozda je bolje da skroz prestanem..

šta se cudiš onda, nikakve arome i mlijeko! Ako ju piješ s ciljem fat burninga pij ju cistu crnu il ju nemoj pit.
Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2009 at 19:14
  hm..a ja isto cula kak je kava dobra za mrsavljenje pa cak pocela piti iako nikad u zivotu nisam..sad vise ne znam sto da radim..
pijem nescafe od vanilije s mlijekom..bez secera..znaci,to nije u redu?crnu kavu definitivno ne mogu.mozda je bolje da skroz prestanem..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.