New Posts New Posts RSS Feed - Kava
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kava

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kava
    Posted: 05 Travanj 2009 at 19:42
dajte mi razjasnite nešto!
prvo ovako:
-stres (kortizol) uzrokuje nakupljanje masti na trbuhu
-pijenjem kave raste razina kortizola u krvi
-kava prije treninga omogucava da se za energiju koristi mast,a ne Uh ili mišici
-kava se nebi trebala pit nakon š4h (neznam kako da to skratim sve iz izvora,al to je tako najkrace receno,ugl. radi masti i funkcioniranja tijela)

i kak bi ja sad trebala odradit taj kardio u š8h kad nemam energije bez kave s ciljem gubitka masti na trbuhu???
 

Edited by evica
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2009 at 19:51


ovako, kao prvo: kortizol uzrokuje razne negativne promjene u organizmu pa i poremecaje metabolizma UH i masti te reszistenciju na inzulin što sve ima za posljedicu nakupljanje masti!

kao drugo korelacija kave i stresa dolazi od kofeina, isto tako kofein pomaže mobilizaciji masti!

p.s zašto radiš cardio u š8 sati, a ne ujutro?

p.s2 jesi probala sa drugim izvorom kofeina?
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2009 at 20:09
  radim ujutro (na prazan želudac),al bi dodala i još drugi tako da nemoram rezat kalorije!
probala sam zeleni caj,al na mene ne djeluje!razmišljala sam o guarani,al je nikad nisam vidjela u dm-u nigdje!
kaj bi bilo dobro još uzet tako za energiju?

p.s.
ima kake znacajne razlike kod crobnog ujutro od 45/50/55 min?

p.p.s
jel mi onda opravdano popit tu kavu (majjuu kaficu ) u š8?


Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2009 at 20:36
gle.. kava loše utjece na inzulinsku osjetljivost, pogotzovo ako je s mlijekom..!

ako nije baš "nužno" bolje ne


guarane ima svuda (citaj ljekarne i dm)

koliko ond acardia tjedno radiš?
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2009 at 21:44
Ah evica i ja danas zgriješila za veceru masnom pizzom pa idem malo skakati po orbitreku 
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2009 at 22:18
bilo bi ti bolje da si obratno.. prvo orbitrek pa pizzu
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2009 at 22:43
A znam, uletilo je neocekivano, decko narucia pizzu i aj aj uzmi i ti, pa jesam  
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2009 at 01:00
  šta se toliko mucite...

Btw, evo baš sam na poslu veceras citao prilog o zdravlju koji je sutra u Glasu i tamo ima prilicno dobar clanak o kavi, zelenom (tj crnom) caju i ostalim izvorima kofeina. Nisam mogao vjerovati kad sam vidio da i cokolada sadrži kofein, doduše upola manje nego kava.

A sad za evicu:
-nemoj tako linearno donositi korelacije jer to su samo tvoje pretpostavke da ako piješ kavu da ceš odmah imati škembicu na trbuhu
-vec je pisano za guarana, samo ju treba naci u dm-u, a zeleni caj je ok, isti izvor kofeina kao i iz kave - ja radije preferiram kavu za crobni, zeleni prije teretane.
-također imaš i tabletice kofeina, pa probaj i s tim
-slobodno popij tu kavu popodne jer to da neceš moc zaspat ak je kasno popiješ ovisi najviše o tebi - ako ti smeta snu, izbaci kavu, opcenito kofein predvecer.
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2009 at 06:43
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:



koliko ond acardia tjedno radiš?


radim negdje 4-5x ujutro po 45-50min,a sada planiram ubacit kada stignem 40-45min 3-4x.
sub i ned ne radim,a na nedjelju obavezno radim sa utezima od škg ruke i ostale vježbe za ucvršcivanje.
prije tog cardia isto planiram ubacit te vježbice.


Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2009 at 06:46
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 

A sad za evicu:
-nemoj tako linearno donositi korelacije jer to su samo tvoje pretpostavke da ako piješ kavu da ceš odmah imati škembicu na trbuhu

-slobodno popij tu kavu popodne jer to da neceš moc zaspat ak je kasno popiješ ovisi najviše o tebi - ako ti smeta snu, izbaci kavu, opcenito kofein predvecer.


-mislila sam najprije da je škembica toliko tvrdoglava radim kave,jer mi svagdje odlazi ali samo ostaje!
-doci ce dobro za ucenje

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2009 at 10:29
Originally posted by evica evica wrote:


-mislila sam najprije da je škembica toliko tvrdoglava radim kave,jer mi svagdje odlazi ali samo ostaje!

Tamo ostaje i zadnje odlazi iz drugih razloga sigurno nije zbog kave, cak štoviše kava ce prije pomoci nego odmoci.

Originally posted by evica evica wrote:

-doci ce dobro za ucenje


Zadnje nade jel, ucit uz kavu
Back to Top
Chivas View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Chivas Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2009 at 13:20
  to di zadnje gubis kilazu8masno tkivo) je ili trbuh ili bokovi i guza(prvo je najcesce kod muskaraca,a drugo kod zena.Premda postoje iznimke)
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2009 at 15:08
  ocito sam iznimka-prvo ode guza,pa bokovi,a trbuh još i dalje neide!
više ni nemam guze
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2009 at 16:48
Evica, a meni najzadnje odu noge 
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2009 at 18:30
  ajmo se mijenjat!
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2009 at 19:40
A zaj je taj trbuh, ja ga tek sad imam kako triba nakon par miseci extra usmjerenih vježbi na trbuh... Bit ce on kako triba brzo  mora!  
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.