New Posts New Posts RSS Feed - Imunitet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Imunitet

 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 23:37
  Da se razumijemo, ne govorim da je stetno ili korisno uzimat 3g ili vise C vitamina,dugorocno ja nisam bas nasao neke razloge i dokaze je je stetno, ali necu tvrdit da nije, tak da ti kak velis , svako sma nek si presudi dal zeli i kolko zeli......
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 23:34
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

  Proucit cu još malo tu tematiku, al znam da je i onaj dr koji je mislim "otac" C vitamina na sebi experimentirao sa extra mega dozama od par desetaka grama i ne sjecam se da je bilo spomena o ikakvoj stetnosti, samo mogucim dobrim stvarima.........nedavno je bilo i aktualno opet oko ove svinjske gripe kao da je upravo C- vitamin spasio covjeka iz kome jer je obitelj inzistirala nakon kaj su htjeli iskljucit aprate na intravensko megadoziranje c vitaminom, mislim oko š00-njak grama dnevno i eto, covjek oživio :)


š00 g vitamina C dnevno- nemoguce.

 


Prilicno cvrsta tvrdnju koju si ispalio bezveze.....Nisi to trebao reci prije neg si provjerio jer ocito nisi tolko upucen u korištenje c vitamina i u medicinske svrhe i ostale  kolko si mozda mislio......no evo....


According to Dr. Levy's case report, the vitamin C doses administered to achieve this astonishing turn-around were:

  • 25 grams were given intravenously on the first day
  • Followed by two 25 gram infusions the next day. At this point, the chest x-ray suddenly showed air pockets in Allan's lungs -- a dramatic improvement!
  • On the third day, Allan received 75 grams intravenously
  • Followed by š00 grams IV daily for another 4 to 6 days
http://www.foodconsumer.org/newsite/mobile/Nutrition/Vitamin s/vitamin_c_saves_a_man_with_swine_flu_06ššš0š03š.html

http://www.3news.co.nz/Living-Proof-Vitamin-C---Miracle-Cure /tabid/37š/articleID/š7š328/Default.aspx

  

Edited by The Phoenix
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 23:28
Originally posted by tare tare wrote:

  Ljudi, tematika je otisla predaleko.
Vitamin C jeste neophodan za organizam:
š. sluzi za adsorpciju zeljeza
2. jak je antioksidans
3.  pomaze pri puferisanju krvi
4. sluzi kao kofaktor u hidroksiliranju prolina u kolagenu (manjak: skorbut, zbog cega se i zove a-skorbinska kiselina)

Truditi se oboriti kortizol vitaminom C? OK, ima efekta, i to jeste dokazano, al hormoni u organizmu najvise ovise o mehanizmima sprege, a ne o kofaktorima.

Pijenje velikih kolicina tekucine inace rasterecuje bubrege, jer smanjuje osmotski pritisak pa dolazi do bolje filtracije, tubularne sekrecije i readsorpcije u tubulusu bubrega.

Ipak, ja ostajem na svojoj strani i kazem da je 3g vitamina C dnevno, ako ne stetno, u najmanju ruku besmisleno. 2 sumece tablete od 500 mg su sasvim dovoljne, 6 takvih dnevno je way to much. Uostalom, nije Vitamin C jedini antioksidans u organizmu. Jako su bitni i Vitamini A, B, D, E, nezasicene masne kiseline, polifenoli, tanini i x drugih substanci koji imaju antioksidativno dejstvo zbog kojih se na kraju krajeva ljudi i krkaju toliko askorbinskom...
Na kraju odluka ipak ostaje na osobi samoj.
 
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 23:20
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

  Proucit cu još malo tu tematiku, al znam da je i onaj dr koji je mislim "otac" C vitamina na sebi experimentirao sa extra mega dozama od par desetaka grama i ne sjecam se da je bilo spomena o ikakvoj stetnosti, samo mogucim dobrim stvarima.........nedavno je bilo i aktualno opet oko ove svinjske gripe kao da je upravo C- vitamin spasio covjeka iz kome jer je obitelj inzistirala nakon kaj su htjeli iskljucit aprate na intravensko megadoziranje c vitaminom, mislim oko š00-njak grama dnevno i eto, covjek oživio :)


š00 g vitamina C dnevno- nemoguce.

 


Edited by tare
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 23:18
  Ljudi, tematika je otisla predaleko.
Vitamin C jeste neophodan za organizam:
š. sluzi za adsorpciju zeljeza
2. jak je antioksidans
3.  pomaze pri puferisanju krvi
4. sluzi kao kofaktor u hidroksiliranju prolina u kolagenu (manjak: skorbut, zbog cega se i zove a-skorbinska kiselina)

Truditi se oboriti kortizol vitaminom C? OK, ima efekta, i to jeste dokazano, al hormoni u organizmu najvise ovise o mehanizmima sprege, a ne o kofaktorima.

Pijenje velikih kolicina tekucine inace rasterecuje bubrege, jer smanjuje osmotski pritisak pa dolazi do bolje filtracije, tubularne sekrecije i readsorpcije u tubulusu bubrega.

Ipak, ja ostajem na svojoj strani i kazem da je 3g vitamina C dnevno, ako ne stetno, u najmanju ruku besmisleno. 2 sumece tablete od 500 mg su sasvim dovoljne, 6 takvih dnevno je way to much.
Na kraju odluka ipak ostaje na osobi samoj.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 22:26
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

 
Proucit cu još malo tu tematiku, al znam da je i onaj dr
koji je mislim "otac" C vitamina na sebi experimentirao
sa extra mega dozama od par desetaka grama i ne
sjecam se da je bilo spomena o ikakvoj stetnosti, samo
mogucim dobrim stvarima.........nedavno je bilo i aktualno
opet oko ove svinjske gripe kao da je upravo C- vitamin
spasio covjeka iz kome jer je obitelj inzistirala nakon
kaj su htjeli iskljucit aprate na intravensko
megadoziranje c vitaminom, mislim oko š00-njak grama
dnevno i eto, covjek oživio :)

Tako nešto slicno piše i Linus Pauling, da je oboljele od
AIDS-a i raka lijecio vitaminom c (velikim dozama).
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 22:21
  Proucit cu još malo tu tematiku, al znam da je i onaj dr koji je mislim "otac" C vitamina na sebi experimentirao sa extra mega dozama od par desetaka grama i ne sjecam se da je bilo spomena o ikakvoj stetnosti, samo mogucim dobrim stvarima.........nedavno je bilo i aktualno opet oko ove svinjske gripe kao da je upravo C- vitamin spasio covjeka iz kome jer je obitelj inzistirala nakon kaj su htjeli iskljucit aprate na intravensko megadoziranje c vitaminom, mislim oko š00-njak grama dnevno i eto, covjek oživio :)
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 21:57
Originally posted by tare tare wrote:



Soner, klasicne klinicke medicinske studije te vrste se rade za zdrave osobe.
Naucno je dokazano da previse vitamina C dovodi do talozenja kalcijevog oksalata u bubreznim kanalim i bubrezima. Vitamin C je hidrofilan-izlucuje se preko bubrega, a adsorbira se aktivno preko pumpi iz tankog crijeva. Dakle to su mehanizmi koji se pri odredjenoj koncentraciji zasite- previse unesenog ce voditi do odlaska u stolicu, a previse adsorbiranog do iznadprosjecnog renalnog izlucivanja.
Ja ti cisto govorim koje su medicinski, biohemijski fakti, na kraju sve dodje na individualno.
Al budi siguran da ti nijedan doktor, pa cak nijedan nutricionista nece preporuciti 6 sumecih tableta Vitamina C dnevno.


Ja ne pricam o klasicnim klinickim studijama, ja pricam o studijama koje su izvršavane na sportašima i osobama koje se aktivno bave fizickim aktivnostima, tu je stvar skoz drugacija. Pošto se tokom teškog fizickog rada u tijelo pojacano ispušta hormon stresa- kortizol, kolicine manje od šg vit C dnevno nemaju nikakav utjecaj na spuštanje razine kortizola, tek kolicina veca od šg dnevno pozitivno utjece na spuštanje kortizola. što se tice taloženja, piti puno vode i stvar je riješena. Poznato je to da je vitamin C topljiv u vodi tako da se onaj višak izlucuje putem mokrace, ne taloži se i nema bojazni od bilo kakvih problema vezanih uz bubrege. Naravno da nema smisla uzeti npr. 3g vitamina C odjednom, jer ce se velika vecina te kolicine izluciti i nece biti iskorištena. Najbolje je uzimati vit C konstantno tokom dana, znaci ne odjednom, pošto se vit C jako kratko zadržava u tijelu i velike kolicine unesene odjednom nece biti iskorištene.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 21:45
Linus Pauling, "Kako živjeti i osjecati se bolje"
U toj knjizi se preporuca uzimanje više od šg dnevno
Back to Top
hrc007 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrc007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 21:41
Opce poznato je da doktori pojma nemaju o zdravlju

Pretpostavimo da je i istina ovo što kažeš da previše Vitamina C dovodi do taloženja kalcijevog oksalata u bubrežnim kanalima i bubrezima, zanima me da li ima na to utjecaj koliko vode popijemo, ja recimo popijem oko 5 litara vode u dane kad treniram utezima, da li bi onda ta velika kolicina vode onda sprijecila taloženje ovog kalcijevog oksalata, tj.da li bi višak Vitamina C onda izašao kroz mokracu?

Ja sam jedan od onih koji piju 5 g Vitamina C dnevno na 2 puta, uz dorucak i uz prvi kruti obrok nakon vježbanja
 

Edited by hrc007
I hated every minute of training, but I said, ''Don’t quit. Suffer''
Muhamed Ali
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 21:24
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:


Originally posted by animal-zg animal-zg wrote:

 
Imate u Prosportu za nekij š5 eura twinlab c-š000 250
tableta... Meni se to cini najbolje za ekipu koja je zapela na
tablete!Inace dali je netko probao uzimati neke preparate
za imunitet, npr Noni sok? Beta glucan? Immune renew od
now foodsa?
3g dnevno raspoređeno na 3 put i
taman


ja pijem 5-6x dnevno po cca 500mg najviše popijem
ujutro, zbog kortizola, jel


Daleko previse.
Previse Vitamina C moze voditi do kristaliziranje calcijevog oksalata u mokracnim putevima i bubrezima.
Zanemarujes koliko uneses vocem, povrcem i drugom prehranom. š sumeca tableta dnevno od 500 mg dnevno (maksimalno dvije), uostalom, je i preporucljiva kolicina i jasno pise na svim sumecim da se to ne prekoracuje...


To vrijedi za osobe koje se NE bave fizickom aktivnosti (dizanjem utega, jel), Po znastvenim studijama, osoba koja se bavi bodybuildingom može slobodnu uzimati 3g vit C, ako ne i više. Voce i povrce ima relativno malu kolicinu vitamina C, rekao bih cak i zanemarivu

Iskoristivost vitamina i minerala je daleko veca kod osoba koje se bave aktivno sportom, tako da se prosjecna osoba i sportaš ne mogu staviti u istu skupinu.


Soner, klasicne klinicke medicinske studije te vrste se rade za zdrave osobe.
Naucno je dokazano da previse vitamina C dovodi do talozenja kalcijevog oksalata u bubreznim kanalim i bubrezima. Vitamin C je hidrofilan-izlucuje se preko bubrega, a adsorbira se aktivno preko pumpi iz tankog crijeva. Dakle to su mehanizmi koji se pri odredjenoj koncentraciji zasite- previse unesenog ce voditi do odlaska u stolicu, a previse adsorbiranog do iznadprosjecnog renalnog izlucivanja.
Ja ti cisto govorim koje su medicinski, biohemijski fakti, na kraju sve dodje na individualno.
Al budi siguran da ti nijedan doktor, pa cak nijedan nutricionista nece preporuciti 6 sumecih tableta Vitamina C dnevno.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 21:15
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:


Originally posted by animal-zg animal-zg wrote:

 
Imate u Prosportu za nekij š5 eura twinlab c-š000 250
tableta... Meni se to cini najbolje za ekipu koja je zapela na
tablete!Inace dali je netko probao uzimati neke preparate
za imunitet, npr Noni sok? Beta glucan? Immune renew od
now foodsa?
3g dnevno raspoređeno na 3 put i
taman


ja pijem 5-6x dnevno po cca 500mg najviše popijem
ujutro, zbog kortizola, jel


Daleko previse.
Previse Vitamina C moze voditi do kristaliziranje calcijevog oksalata u mokracnim putevima i bubrezima.
Zanemarujes koliko uneses vocem, povrcem i drugom prehranom. š sumeca tableta dnevno od 500 mg dnevno (maksimalno dvije), uostalom, je i preporucljiva kolicina i jasno pise na svim sumecim da se to ne prekoracuje...


To vrijedi za osobe koje se NE bave fizickom aktivnosti (dizanjem utega, jel), Po znastvenim studijama, osoba koja se bavi bodybuildingom može slobodnu uzimati 3g vit C, ako ne i više. Voce i povrce ima relativno malu kolicinu vitamina C, rekao bih cak i zanemarivu

Iskoristivost vitamina i minerala je daleko veca kod osoba koje se bave aktivno sportom, tako da se prosjecna osoba i sportaš ne mogu staviti u istu skupinu.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 18:14
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:


Originally posted by animal-zg animal-zg wrote:

 
Imate u Prosportu za nekij š5 eura twinlab c-š000 250
tableta... Meni se to cini najbolje za ekipu koja je zapela na
tablete!Inace dali je netko probao uzimati neke preparate
za imunitet, npr Noni sok? Beta glucan? Immune renew od
now foodsa?
3g dnevno raspoređeno na 3 put i
taman


ja pijem 5-6x dnevno po cca 500mg najviše popijem
ujutro, zbog kortizola, jel


Daleko previse.
Previse Vitamina C moze voditi do kristaliziranje calcijevog oksalata u mokracnim putevima i bubrezima.
Zanemarujes koliko uneses vocem, povrcem i drugom prehranom. š sumeca tableta dnevno od 500 mg dnevno (maksimalno dvije), uostalom, je i preporucljiva kolicina i jasno pise na svim sumecim da se to ne prekoracuje...
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2011 at 21:48
Originally posted by animal-zg animal-zg wrote:


Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:


Originally posted by animal-zg animal-zg wrote:

 
Imate u Prosportu za nekij š5 eura twinlab c-š000 250
tableta... Meni se to cini najbolje za ekipu koja je zapela
na
tablete!Inace dali je netko probao uzimati neke
preparate
za imunitet, npr Noni sok? Beta glucan? Immune renew
od
now foodsa?
3g dnevno raspoređeno na 3
put i
taman


ja pijem 5-6x dnevno po cca 500mg najviše popijem
ujutro, zbog kortizola, jel
Pa ti onda
nisi nikad prehladjen :) Nemas problema s probavom?

pa nisam u posljednje vrijeme bio prehlađen s
probavom hvala Bogu nemam problema, š-2 dnevno, cist
normalno
Back to Top
- Darac - View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote - Darac - Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2011 at 20:37
Originally posted by Anita25 Anita25 wrote:

Ja svoj imunitet ove godine jacam tako da ne toplim tijelo previše... Prošle godine sam stalno bila bolesna i stalno se oblacila ko eskim... Ove godine to ne radim, cak i treniram u hladnom prostoru evo zdrava ko dren... (Da kucenem u drvo kuc, kuc) Treba se kaliti i jacati...


To je istina, organizam se treba sam nauciti braniti, naravno treba imati i granice. S vremenom se treba celiciti pa ce se kasnije biti puno teze razboliti, jer su se stvorila antitijela za obranu od prehlade. U kombinaciji sa vitaminima i vjezbanjem, nema straha
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2011 at 20:00
Ja svoj imunitet ove godine jacam tako da ne toplim tijelo previše... Prošle godine sam stalno bila bolesna i stalno se oblacila ko eskim... Ove godine to ne radim, cak i treniram u hladnom prostoru evo zdrava ko dren... (Da kucenem u drvo kuc, kuc) Treba se kaliti i jacati...
hm
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.