New Posts New Posts RSS Feed - Zelim promjenu, pomoc molim!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zelim promjenu, pomoc molim!

 Post Reply Post Reply
Author
Tinazpp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinazpp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zelim promjenu, pomoc molim!
    Posted: 04 Ožujak 2014 at 16:06
Pozdrav svima, evo citam vas vec duze vrijeme i odlucila sam se pridruziti.
Moja prica je sljedeca, nakupila sam 65 kg na 168 cm.
Moja idealna i zeljena tezina je 55 kg. Dakle zelim smrsaviti 10 kg
Pocela sam vjezbati prije mjesec dana, ali prehrana mi je bila katastrofa pa i nije bilo nekog ucinka.. Moj najveci problem su slatkisi, navecer naravno. Mogu jesti slatkisa iznemoglosti.
Naime, jos vjezbam, svaki dan kombiniram svasta, zumbu, jillian, focus, orbitrek kako zelim. Volim raznolikost

Moja pitanja su ? Sto je najbolje jesti za dorucak ? Imam ponekad osjecaj da se od dorucka debljam, znam da je to apsolutno krivo al eto.. I sto mislite o herbalife-u? I jos jedno, dali je realno ocekivati da bi mogla skinuti ovaj visak za 2 mjeseca?
Puno hvala, pocetnik sam uzimam u obzir svako misljenje!
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 20:31
Pozdrav i dobrodosla

Mogla bi skinuti 10 kg u 2 mjeseca, ali to nije zdravo za organizam. Bolje da to napravis u 3 mjeseca.

Idealan dorucak za pocetak dana su zobene s posnim sirom, cimetom, a mozes dodati i whey protein ako zelis iako ni dorucak tipa nemasne sunke, posnog i jaja nije los

Postoji dosta stvari koje se mogu jesti ujutro, ali svakako gledaj da jedes neke proteine, ne samo u dorucku nego i u svakom obroku.

Trebas izracunati svoj BMR i TDEE, googlaj i naci ces odmah, kad to izracunas i vidis koliki ti je TDEE okvirno, onda gledas da unos kalorija postepeno smanjujes, nikako nemoj naglo smanjiti. I da, nemoj jesti nikad ali nikad ispod BMR-a.

Zapamti da je kljuc mrsavljenja velikim dijelom u prehrani, ali i u vjezbanju tj. tjelesnoj aktivnosti.

Napisi nam kako otprilike izgleda tvoj jelovnik
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:01
A što ako nema novaca da jede proteine u svakom obroku :) ??



Što ako TDEE Nije točan :D ??  Meni i dalje nije jasno, a i uvjerio me milijun puta da laže hehehe...bolje neka broji kcal ako već počinje brojati koliko je sita kada pojede...i drži tako tjedan ... dva...da vidi kako će kilaža reagirati :) 

No dobro....Vidim da se dosta često nekako vježbanje baca po stranu....i misle da će rezultati samo doći od visokoproteinske prehrane..sa low carbovima..smeđim rižama ...zelenim kupusom i 4 badema :)

Neeee :) Za rezultate treba ipak znoj :) Danas je teško .. pogotovo danas.... Pratiti neku super prehranu....kupi ribu..kupi meso...ovo ono...a sutra razmišljam hoću li imati što za jesti....

Prehrana je šlag na tortu....mada bih ja volio više tortu pojesti nego šlag :) Ako već moram birati :)

Nisam imao puno izbora...no na neki način mi je i drago da sam vidio sa kakvim resurima sam uspio barem nešto postići...gdje je inače internet pun totalno glupih informacija...o produktima..o hrani...koja se navodno ne smije konzumirati...jer nikada neće se postići rezultati bla bla :) Daj :)

Da je sve u prehrani.... kako kažu 80 posto...čak i 90 se usude pisati heheh...pa eto ja iskreno bih jeo čisto...i nosio vreće krumpira okolo i kada se umorim samo pustim i nastavim se čisto hraniti....

Ali mislim da ipak nije tako :D

Promjena pristupa prehrani... i vježbanju.... će donjeti rezultate....sigurno.... zato kao svim početnicima...ne bih preporučio nikako to brojanje kcal...ustvari glupost sam rekao...neka broje..i ja brojim....

Ali početnici koji traže neku Definiciju...pogotovo što ćesto vidim i slušam na nekom malu škembicu svi bi definiciju...

Evo ti jednog primjera....koji se htio riješiti škembice..pa se propalio kao ugljen i sada mu je žao što nije slušao..ali eto vidiš da mu se to nije desilo...ne bih ovo pisao :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:10
Svakako je vjezbanje jednako bitno kao i prehrana, bar tako ja mislim

I tocno je ovo sto si rekao o brojkama. To sam okusio na svojoj kozi, uopce se ti brojevi i brojanje kalorija nije pokazalo tocnim...tako da ja vise osobno nisam toliko za brojeve...kod nekog drugog mozda bude tocnije, sve ovisi organizam do organizma

Isto i sprave u teretani mogu za nekoga pokazivati tocnije, a za nekoga krivo...sve je do osobe...

Jednostavno je, samo hraniti se zdravo i pripaziti malo kolicinski koliko se jede i svakodnevno biti u pokretu i trenirati i to je kljuc uspjeha
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:15
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:


Jednostavno je, samo hraniti se zdravo i pripaziti malo kolicinski koliko se jede i svakodnevno biti u pokretu i trenirati i to je kljuc uspjeha


je da, slažem se i s tobom mett i s tobom r4mb0. Samo što kad ovu rečenicu iznad navedenu i tako općenite izjave kažete netkome tko ima 20, 30 kg viška, ali i onima koji vole imati plan onda to baš pretjerano ne vrijedi. Svi znamo da ako želimo biti zdraviji, dobro izgledati i smršaviti trebamo zdravije se hraniti i biti aktivniji. No, za one koji trebaju prvo uspostaviti kontrolu nad svojom prehranom bolje je da broje. Jer često se ljudi iznenade jer misle da se zdravo hrane i malo jedu, a kad ono..računica velika
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:20
Pa nađi mi gdje sam napisao da ne broje? Misliš da se bez brojanja ne može?  Broj kao broj...niti je točan niti išta .... niti se treba njime previše zamarati....  A ljude to zamara pogotovo početnike pa bježe od djete i svega...

Znam i po onoj seriji ne mogu se sjeiti kako joj je ime ali kada se sjetim pokazat ću ti gdje strušnjaci....nit su brojali kaorije niti išta davalai su im klope gdje su sami sa 150 kila i plus uzimali koliko su željeli , naravno regulirana prehrana o kojoj pričam i plus aktivnost ,smršavili su i danas su zdravi i sretni sa 80 kila bla bla :) imaju djecu ženu heheh..


Previše se držite tih brojeva....nisu upravu...upravu je glava :)


Edited by mettasttaza - 04 Ožujak 2014 at 21:22
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:25
Eh da, mozda u samom pocetku kao sto kaze avangarde treba brojati da se zna okvirno koliko ss unosi.

Kasnije to postane rutina i svakodnevica i jednostavno vec sve znas

Primjer sam ja, brojao sam kalorija prvih 10 dana, a evo vec dva mjeseca jedem bez brojanja uz svakodnevne treninge i cca. 8 kg je manje ,ne zuri mi se nigdje, mlad sam.
Back to Top
Tinazpp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinazpp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:26
Hvala vam ljudi puno mi ovo znacijer sam zaista pocetnik! :D
Naime, morate poneksd uzeti u obzir da idem 4.srednje, dakle zivim jos s doditeljima pa ne mogu bas striktno uvjetovat rucak iako su oni uvijek za zdrave opcije i slicno :)
Zobene pahuljice? One koje se kuhaju/tope? Ja imam neke koje se samo stave gotove su, ksto ciste zobene. Dali su ok ii one fitness nestle ili to ne?
Nisam bas odusevljena idejom da jedem sir u 7 sati ujutro..
Back to Top
Tinazpp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinazpp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:26
Onda da brojim?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:26
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Pa nađi mi gdje sam napisao da ne broje? Misliš da se bez brojanja ne može?  Broj kao broj...niti je točan niti išta .... niti se treba njime previše zamarati....  A ljude to zamara pogotovo početnike pa bježe od djete i svega...

Znam i po onoj seriji ne mogu se sjeiti kako joj je ime ali kada se sjetim pokazat ću ti gdje strušnjaci....nit su brojali kaorije niti išta davalai su im klope gdje su sami sa 150 kila i plus uzimali koliko su željeli i plus saktivnost smršavili su i danas su zdravi i sretni sa 80 kila bla bla :) imaju djecu ženu heheh..


Previše se držite tih brojeva....nisu upravu...upravu je glava :)


nisam ni rekla da si ti napisao da ne broje rekla sam da oni koji žele brojati i koji na taj način osjećaju da imaju kontrolu nad onim što rade (a psihologija ovdje igra ulogu veliku, vjeruj mi) neka broje. Upoznala sam više ljudi koji odustanu od dijete jer nisu imali plan nego onih koji su imali. Tesko je jako kad si izjelica i ne možeš se kontrolirati da pojedeš 5 napolitanki, a ne kutiju a ovako s planom i mjerenjem koliko čega si pojeo znaš na čemu si i pokušavaš se držat plana
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:29
Originally posted by Tinazpp Tinazpp wrote:

Hvala vam ljudi puno mi ovo znacijer sam zaista pocetnik! :D
Naime, morate poneksd uzeti u obzir da idem 4.srednje, dakle zivim jos s doditeljima pa ne mogu bas striktno uvjetovat rucak iako su oni uvijek za zdrave opcije i slicno :)
Zobene pahuljice? One koje se kuhaju/tope? Ja imam neke koje se samo stave gotove su, ksto ciste zobene. Dali su ok ii one fitness nestle ili to ne?
Nisam bas odusevljena idejom da jedem sir u 7 sati ujutro..


pa hoćeš brojati ili ne je tvoj izbor nemoj nas to pitat zobene su one što se tope, a zob je ono što se kuha ko riža. Nestle fitness ne preporucujem, puno šećera, radije napravi slatku palačinku i napuni je nekom voćkom
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:30
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Eh da, mozda u samom pocetku kao sto kaze avangarde treba brojati da se zna okvirno koliko ss unosi.

Kasnije to postane rutina i svakodnevica i jednostavno vec sve znas

Primjer sam ja, brojao sam kalorija prvih 10 dana, a evo vec dva mjeseca jedem bez brojanja uz svakodnevne treninge i cca. 8 kg je manje ,ne zuri mi se nigdje, mlad sam.

e tako da već znaš odokativno kasnije kolko je 150 g piletine, 50 g zobenih i ostalo
cookies are for pussies
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:30
Ma imas u lidlu obicne zobene za 5 kn, otope se brzo.

Mozes i ovako, uzmes zobene, dodas zlicicu lanenih, zlicicu cimeta i dodas mlijeka 0,9% mm.

Kad vec ne mozes sir jesti tako rano i ovo je dosta dobra opcija

A sto se tice tih fitness zitarica, raznih musla itd. po meni je to cista glupost puna secera...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 21:34
Ubišmo ljude :D ma kao što ti je Avangarde rekla tvoja odluka....

Ako se osjećaš dobro i sugrno dok brojiš... i ako ti ide super rezultati...broji u kaloriju...

Ako je obratno .. radi obratno...ja imam periode kada i jedno i drugo radim.....kako ti dođe...

Trenutno sam izgubljen ..ali za koji tjedan bih treao doći...

Ali eto i brojat ću sada do 1 kcal xD .... Ali zbog drugih razloga...jer sve detaljno zapisujem pratim..no dobro to je opet moja stvar da te ne zamaram.


Cilj ej da se pokreneš...da počneš jesti...ono što titreba.... ono što će te držati jakom čvrstom snažnom....


heheh

Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.