New Posts New Posts RSS Feed - komentirajte,kritizirajte i savjetujte!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

komentirajte,kritizirajte i savjetujte!

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
marina16 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marina16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2008 at 14:32
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

jel dobro ovo sto radim (to je od jucer)trening-45 min orbitrek,š5 bicikl (planiram povecat na 60min orbi.,30 min bike)zajutrak-7,30 musli9,45- dorucak- slanac/š pecivoš4.00-rucak-rizotoš7.30-jabuka,2 snjite kruha sa sirnim namazom,red cokoladep.s.napominjem kako je cokolada jaaako vazan sadrzaj!ovako predvecer nakon ucenja kao nagrada! 

muesli, slanac, sirni namaz, cokolada. Stoga se nemoj cuditi sto ne dobivas odgovore.

ej jucer sam nakon dugo vremena išla jesti sirni namaz i totalno mi se zgadio (dosad sam kao namaz koristila posni)!!osjetila sam svu onu masnocu-fuuujjjj!!!

eh da,planiram ovo ljeto iskoristiti za dijetu-skinuti zadnjih 8kg (škg/tjedno),
u jeseni graditi mišice i ubrzati metabolizam.
zima ponovo definicija
i onda proljece detoksikacija.
buduci kako po ljeti sam pretrpana (zbog društva) pa sam si mislila "naštimati" buđenje tako da cim se probudim (oko šš,š2) idem vježbati crobno(45min) i vježbice po kuci (trbušnjaci,sklekovi,..),pa mi je zatim "dorucak" (vecini rucak/ povrce i meso) a onda-na kupanje popodne sa društvom i navecer "u život",pa odspavati nekih dobrih š0 sati!
znaci cijeli dan sam na š obroku od max. 450kcal
=> bazalni mi je š400-450=-50
i još kaj vježbanjem izgubim-to je cca 250kcal,znaci u deficitu sam 300kcal. i tako cijeli tjedan= 7x300=-2š00kcal to je približno 2kg sala i mišica (racunam da ce biti škg zbog usporenja met.)
naravno da cu koji put zgriješiti,ali to bi bio "ideal" kojega se po ljeti moram pridržavat (kako u društvu ne jedem,bit ce mi lakše se pridržavati plana)
cilj:plocice i što manje b.f.!
KOMENTARI?
   

Edited by marinaš6
od sutra idem na dijetu I VI©E VJE®BAM!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2008 at 16:22
Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:


ej jucer sam nakon dugo vremena išla jesti sirni namaz i totalno mi se zgadio (dosad sam kao namaz koristila posni)!!osjetila sam svu onu masnocu-fuuujjjj!!! 

Odlicno!

Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

eh da,planiram ovo ljeto iskoristiti za dijetu-skinuti zadnjih 8kg (škg/tjedno),
u jeseni graditi mišice i ubrzati metabolizam.
zima ponovo definicija
i onda proljece detoksikacija.  

Koliko vidim bit ce problema s ovim planom - prije svega, neka ti je uvijek cilj UBRZATI METABOLIZAM, neovisno o god dobu.
Definicija preko zime? Bolje to iskoristi za kvalitetan mišicni prirast (ne kažem masu, vec ne toliko strogu dijetu i žestoke treninge).
Za definiciju najbolje iskoristi proljece/ljeto. Imat ceš najpovoljnije uvjete.


Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

znaci cijeli dan sam na š obroku od max. 450kcal
=> bazalni mi je š400-450=-50
i još kaj vježbanjem izgubim-to je cca 250kcal,znaci u deficitu sam 300kcal. i tako cijeli tjedan= 7x300=-2š00kcal to je približno 2kg sala i mišica (racunam da ce biti škg zbog usporenja met.)

Upravo ce te taj š obrok najviše koštati, nece biti mršavljenja a metabolizam ce ili usporiti ili otici u preveliki katabolizam - bilo kako ishod je nepovoljan.
Vec bi i sama trebala znati da s minimalnim unosom hrane i/ili ogromnim tjelesnim opterecenjima neceš puno postici, pogotovo smanjiti bf.

što misliš odakle ce mišici crpiti energiju za krpanje mikrotrauma ako nema "ekstra" hrane izvana? Naravno iz brzo dostupnih zaliha koje prvo krecu iz mišicnog glikogena. I tako svaki put riskiraš da ode sve više mišica a sve manje sala ako nema dovoljnog unosa hrane.

Moram primijetiti kako želiš u što kracem roku skiniti sa sebe suvišnih 8kg kako kažeš. Najbrže rješenje nije najzdravije, niti ima pravi ucinak.

Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

cilj:plocice i što manje b.f.!
KOMENTARI?

U skladu s prethodnim odgovorom, teško.

No ipak, nije nemoguce!
Ako si napraviš plan i organiziraš si dane (kako prehranom, treningom, tako i slobodnim vremenom) bit ce ti puno lakše, nego se oslanjati na forumulu "ne jedi toliko i gubit ceš kg"

Pozdrav!
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
marina16 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marina16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2008 at 18:40
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:



što misliš odakle ce mišici crpiti energiju za krpanje mikrotrauma ako nema "ekstra" hrane izvana? Naravno iz brzo dostupnih zaliha koje prvo krecu iz mišicnog glikogena. I tako svaki put riskiraš da ode sve više mišica a sve manje sala ako nema dovoljnog unosa hrane.

sada sam preko zime dobila negdje 3kg mišica,malo mi ruke i noge izgledaju "nabildano" i trbuh mi je cvrst (jedino to kaj me naslage muce) pa me nece ni smetati ako izgubim previše mišica jer sam se pripremala na neku drasticniju dijetu sa tim mišicima! a i bilo bi mi super kada bi imala "skinny" rukice,a ne kao sada jake bicepse!

na tu dijetu me je motivirala frendica koja je išla također na neku strogu dijetu,a prije se ubijala u teretani na utezima misleci kako ce samo zbog teretane mršaviti (imala je barem 20kg viška,stvarno pretila) pa je kroz pola godine skinula salo,sljedecih pola godine i mišice,bila je doslovno kost i koža a zatim se sa š prebacila na 5 zdravih obroka-i dalje je mršava,ne bolesno (sa tih 5 obroka je dobila ponovo kvalitetne mišice) i vježba i dalje u teretani...
od sutra idem na dijetu I VI©E VJE®BAM!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2008 at 19:15
Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:


sada sam preko zime dobila negdje 3kg mišica,malo mi ruke i noge izgledaju "nabildano" i trbuh mi je cvrst (jedino to kaj me naslage muce) pa me nece ni smetati ako izgubim previše mišica jer sam se pripremala na neku drasticniju dijetu sa tim mišicima! a i bilo bi mi super kada bi imala "skinny" rukice,a ne kao sada jake bicepse!

Zapravo ciljaš na izgladnjivanje?
U redu, to je tvoj organizam - sama znaš što želiš uciniti, ali ipak neka se zna kako nikad nisam za takve ekstremne dijete.

Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

na tu dijetu me je motivirala frendica koja je išla također na neku strogu dijetu,a prije se ubijala u teretani na utezima misleci kako ce samo zbog teretane mršaviti (imala je barem 20kg viška,stvarno pretila) pa je kroz pola godine skinula salo,sljedecih pola godine i mišice,bila je doslovno kost i koža a zatim se sa š prebacila na 5 zdravih obroka-i dalje je mršava,ne bolesno (sa tih 5 obroka je dobila ponovo kvalitetne mišice) i vježba i dalje u teretani...

Eh sada... ovdje je previše faktora (od kojih nam mnogi nisu dostupni) ukljuceno da bi se moglo objektivno raspravljati stoga ne želim ulaziti u detalje buduci da bi time doslovno zatrpali temu.

Ali jedno je sigurno - to je tvoja prijateljica, nisi ti! cemu gledati tuđi uspjeh i nadati se istome, kada vec danas možeš sama krenuti kreirati VLASTITI, ali ne kopiranjem tuđega.

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
marttin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2007
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marttin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2008 at 09:50
 

Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

sada sam preko zime dobila negdje 3kg mišica,malo mi ruke i noge izgledaju "nabildano" i trbuh mi je cvrst (jedino to kaj me naslage muce) pa me nece ni smetati ako izgubim previše mišica jer sam se pripremala na neku drasticniju dijetu sa tim mišicima! a i bilo bi mi super kada bi imala "skinny" rukice,a ne kao sada jake bicepse!

na tu dijetu me je motivirala frendica koja je išla također na neku strogu dijetu,a prije se ubijala u teretani na utezima misleci kako ce samo zbog teretane mršaviti (imala je barem 20kg viška,stvarno pretila) pa je kroz pola godine skinula salo,sljedecih pola godine i mišice,bila je doslovno kost i koža a zatim se sa š prebacila na 5 zdravih obroka-i dalje je mršava,ne bolesno (sa tih 5 obroka je dobila ponovo kvalitetne mišice) i vježba i dalje u teretani...
 

Ako ne želiš mišice i nego imati tanke ruke, zašto su uopce radila na mišicima? Ima puno drugih vježbi i nacina treninga di nije bildanje toliko u pitanju. Znala si ako bildaš ruke da ceš imati jace bicepse...

I ja se slažem sa hammerstrengthom, najgore za organizam je izgladnjivanje...

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2008 at 10:45

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Nije bitno sto su to Ugljikohidrati vec je puno bitnije kakvi su, jesu li slozeni ili jednostavni! Velika je razlika.
 

u cemu je razlika između ugljikohidrata i koji su koji?

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2008 at 14:38
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Nije bitno sto su to Ugljikohidrati vec je puno bitnije kakvi su, jesu li slozeni ili jednostavni! Velika je razlika.
 

u cemu je razlika između ugljikohidrata i koji su koji?


Uh pa gdje si samo ovo izvukla trebala si cijeli kontekst staviti, tj. sve citate - ovako mi postaviš nejasno pitanje.

Naravno složeni U = duže vrijeme probavljanja (neki cak do nekoliko sati), u pravilu nižeg GI, sve potrebno kako bi organizam kroz duži period bio opskrbljen energijom.
Jednostavni U = relativno brzo probavljanje, u pravilu  visokog GI, te za brzo potrebnu energiju (zbog toga su najopasniji jer ako ih uneseš a  nisi "zaslužila" U, tj.  organizam ih ne želi iskoristiti odmah jer mu nisu potrebni (nije bilo nekakve aktivnosti) skladište se u obliku rezervne energije - masti)

E sad, pitanje koji su koji? Je li možda pitanje koje namirnice su složeni U a koje jednostavni?
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2008 at 18:59

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


E sad, pitanje koji su koji? Je li možda pitanje koje namirnice su složeni U a koje jednostavni?
 

da, koje su amirnice koji U?

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2008 at 19:45
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


E sad, pitanje koji su koji? Je li možda pitanje koje namirnice su složeni U a koje jednostavni?
 

da, koje su amirnice koji U?


Zaista preopcenito pitanje. Sada bi mogli nabrajati sve namirnice koje pretežito sadrže U. Vjerojatno i sama znaš koje namirnice su pretežito U, a ako te neke posebno zanimaju slobodno napiši.

Npr. zobene, integralna tjestenina, integralni kruh, integralna riža itd.. složeni U.
Krompir, obicna tjestenina, riža i kruh jednostavni U.

Povrce iako je U spada u namirnice koje sadrže negativne kalorije tako da ono U što sadrže "izgore" tokom probave.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2008 at 23:04
 ako zelim izgubit masti a navecer me uhvati glad jer sam slabo jela tokom dana i dosta se kretala,  i pojedem kao veceras recimo par snitica prsuta i purece šunke, malo paprike i krastavaca i š00g posnog - hoce li mi to "naštetit"?
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2008 at 23:07
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 ako zelim izgubit masti a navecer me uhvati glad jer sam slabo jela tokom dana i dosta se kretala,  i pojedem kao veceras recimo par snitica prsuta i purece šunke, malo paprike i krastavaca i š00g posnog - hoce li mi to "naštetit"?

Odlican obrok!
Ne može ti nikako naštetiti ako misliš na pršut (dobar za upravo takve obroke, P+M), pogotovo pureca šunka i naravno posni.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
fatima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fatima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2008 at 00:32

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 ako zelim izgubit masti a navecer me uhvati glad jer sam slabo jela tokom dana i dosta se kretala,  i pojedem kao veceras recimo par snitica prsuta i purece šunke, malo paprike i krastavaca i š00g posnog - hoce li mi to "naštetit"?

Odlican obrok!
Ne može ti nikako naštetiti ako misliš na pršut (dobar za upravo takve obroke, P+M), pogotovo pureca šunka i naravno posni.
 

divno! nisam znala da i to može... još jedna super ideja!

Back to Top
marina16 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marina16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2008 at 20:20
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

cilj:plocice i što manje b.f.!
KOMENTARI?


Ako si napraviš plan i organiziraš si dane (kako prehranom, treningom, tako i slobodnim vremenom) bit ce ti puno lakše, nego se oslanjati na forumulu "ne jedi toliko i gubit ceš kg"



5x tjedno crobni trening ujutro,a pola sata prije l-karnitin??
ispravno,nepotrebno,pogrešno?


 

Edited by marinaš6
od sutra idem na dijetu I VI©E VJE®BAM!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2008 at 23:22
Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

cilj:plocice i što manje b.f.!
KOMENTARI?


Ako si napraviš plan i organiziraš si dane (kako prehranom, treningom, tako i slobodnim vremenom) bit ce ti puno lakše, nego se oslanjati na forumulu "ne jedi toliko i gubit ceš kg"



5x tjedno crobni trening ujutro,a pola sata prije l-karnitin??
ispravno,nepotrebno,pogrešno?


 

crobni ok. L-karnitin? Marinaš6, do sada je vec toliko puta pisano o tom proizvodu da si (ako si pratila forum) mogla i sama zakljuciti kako je nepotreban.
Umjesto toga uzmi bilo koji izvor kofeina (crna kava, kapsule guarane, zeleni caj itd)!
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
gilly View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gilly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2008 at 09:23

Društvo pozdrav! Ja sam nova u svemu, ovdje na forumu, vježbanju, al sam zato stari znalac kako muciti tijelo sa dijetama!!! E pa tog mi je dosta i tako sam prije 2 tj. pocela ici u teretanu.,osjecam se genijalno,cak nisam trula kako sam mislila. Prije nekih š0 g sam skinula 20 kg i održala,naravno bez vježbanja.Ostalo je nekih š2 kg kojih bi se htjela rješiti pa sam to odlucila uciniti u teretani.Nažalost kako se vec god. nekvalitetno hranim(citaj ili gladujem ili se pretrpavam) nema pojma šta doruckovati,šta rucati,šta vecerati.Trener mi je reko izbaci masno i slatko. To ne jedem inace.Pomozite ako možete,i da dosta sam realna u ocekivanjima,prvi mi je cilj ucvrstiti se a kad bi Novu God.. docekala sa bar 7 kg manje nitko sretniji od mene!! U subotu cu navršiti 32 god.,nek mi je 33. proslaviti sa 54 kg na mojih š64cm nitko sretniji od mene. Ima li nade?

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2008 at 09:46
Originally posted by gilly gilly wrote:

Društvo pozdrav! Ja sam nova u svemu, ovdje na forumu, vježbanju, al sam zato stari znalac kako muciti tijelo sa dijetama!!! E pa tog mi je dosta i tako sam prije 2 tj. pocela ici u teretanu.,osjecam se genijalno,cak nisam trula kako sam mislila. Prije nekih š0 g sam skinula 20 kg i održala,naravno bez vježbanja.Ostalo je nekih š2 kg kojih bi se htjela rješiti pa sam to odlucila uciniti u teretani.Nažalost kako se vec god. nekvalitetno hranim(citaj ili gladujem ili se pretrpavam) nema pojma šta doruckovati,šta rucati,šta vecerati.Trener mi je reko izbaci masno i slatko. To ne jedem inace.Pomozite ako možete,i da dosta sam realna u ocekivanjima,prvi mi je cilj ucvrstiti se a kad bi Novu God.. docekala sa bar 7 kg manje nitko sretniji od mene!! U subotu cu navršiti 32 god.,nek mi je 33. proslaviti sa 54 kg na mojih š64cm nitko sretniji od mene. Ima li nade?


Lijep pozdrav!

Bez problema si mogla otvoriti novu temu

Svakako da ima nade! Dosta realan cilj. Ono što je trener rekao da izbaciš masno i slatko zvuci previše opcenito i može biti zbunjujuce, treba znati što i kada izbaciti.

Malim koracima do velikog uspjeha, a do tada slobodno si daj vremena, potraži teme sa slicnom problematikom na forumu, procitaj i ako nešto nije jasno slobodno pitaj.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.