New Posts New Posts RSS Feed - Masa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Masa

 Post Reply Post Reply
Author
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Masa
    Posted: 13 Svibanj 2008 at 20:05
Originally posted by rebel rebel wrote:

 pozdrav, zanima me moze li se u dnevni meni prehrane za misicnu masu ubaciti pura , zganci ? Kad je najbolje koji dio dana i jel to uopce dobro ?

 

hvala


Ako hoces direktan odgovor toga nece biti.
I mozes i ne mozes. Kako si naglasio MIšIcNU masu, generalno ne bi trebao, no to ovisi o tvojem metabolizmu, tjelesnoj gradji, reagiras li dobro ili lose na ugljikohidrate, s cim bi kombinirao (buduci da su zganci pretezito U i to oni jednostavni, mogao bi s P), u koje doba dana, kakav trening imas, opcenito da li ti se uklapa u jelovnik, kako kalorijski tako i kao izvor ugljikohidrata. Ako se ne varam, zganci su dosta visokog GI tako da ti i to govori u koje ces ih doba dana jesti ako ih uopce jedes.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
rebel View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rebel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2008 at 17:35

 pozdrav, zanima me moze li se u dnevni meni prehrane za misicnu masu ubaciti pura , zganci ? Kad je najbolje koji dio dana i jel to uopce dobro ?

 

hvala

Back to Top
rebel View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rebel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2008 at 18:05

 pozdrav, ako moze neki strucniji kometnar na moj  jelovnik ?           ;           ;       vec sam gore pisao u cemu je problem i ima vec dva mjeseca da prakticiram drukciji nacin ishrane + redoviti odlazak u teretanu (3-4 puta tjedno)

Npr. jedan moj dan :

ujutro 0,3l - 0,4l mlijeka(0,9 %) + zobene ili neki mix zobene , psenicne itd. +

nekad banana ili neko dr voce ...

drugi obrok opet neko voce ili sir, nista previse

obrok prije treninga razlicito uglavnom bogato ugljikohidratima

odmah poslije traninga razmutim  3 -4 bjelanca + 0,3 l vode , red cokolade , banana .....

2 do 2,5 sati oslije treninga obrok bogat proteinima i ugljikohidratima ( piletina, razna riba, riza , krompir ....)

vecera 0,3 - 0,4 mlijeka (0,9 % m.m), posni sir .....

i ovakom prehranom unesem prosjecno oko š20 g proteina, 250 ugljikohidrata. pa me zanima trebam li nesto promjeniti, dodat ili  oduzet ili zamjenit neki obrok .Takodjer mislio sam dodati whey pa me zanima kad da ga uzimam ?

Hvala  Wink

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 17:02

 decki obicno imaju suprotan problem - jaki gore, a mrsave nogice!

slusaj decke!

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 15:14
Originally posted by rebel rebel wrote:

 redovito citam clanke i nikako da neletim na jedan odgovor !

Nogometas sam visok š94 ,tezak 94- 95 kg redovito idem u teretanu i nezadovoljan sam svojom masom na gornjem dijelu tijela (prsa, ruke) za razliku od nogu koje su odlicno izradjene cak i previse!

pitanje ? sad me zanima na koji nacin da dobijem na masi na gornjem dijelu tijela a da noge ostanu iste??? Probao sam razne programe prehrane i odredjene vjezbe al uspijeh je nezamjetan !!!

hvala

 

                          kratko---imas iste tjelesne proporcije kao i zlatan ibrahimovic,,znas sigurno tko je on..........nema ni on prejake  ruke i  prsa...ipak ima nesto sto treba imati,,zestok je,bezobrazan ,sto i treba biti u sportu, ,zna jednu borilacku vjestinu,,.....

noge su tu jako bitne ,,narocito zadnja loza kao i kvadricepsi plus stomak....

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 11:46
Jednostavno je   -> Kvalitetna prehrana i kvalitetan trening i to je to.

Vidi npr. moj plan prehrane ovdje:

https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=544& PN=š

A sto se treninga tice, napravi full body trening samo noge radi štjedno i to ti je to.
Back to Top
rebel View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rebel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2008 at 23:43

 redovito citam clanke i nikako da neletim na jedan odgovor !

Nogometas sam visok š94 ,tezak 94- 95 kg redovito idem u teretanu i nezadovoljan sam svojom masom na gornjem dijelu tijela (prsa, ruke) za razliku od nogu koje su odlicno izradjene cak i previse!

pitanje ? sad me zanima na koji nacin da dobijem na masi na gornjem dijelu tijela a da noge ostanu iste??? Probao sam razne programe prehrane i odredjene vjezbe al uspijeh je nezamjetan !!!

hvala

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.