New Posts New Posts RSS Feed - Teretana kao business
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Teretana kao business

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Teretana kao business
    Posted: 03 Ožujak 2010 at 14:55
Ovako ..

zanimaju me sljedece stvari - koliko je vođenje teretane isplativo kao business?
Evo nekih racunica .. recimo da je clanarina 250kn x š00 clanova = 25000kn

Recimo da imamo zaposlena 2 trenera kojima je placa 6000kn bruto - to je ukupno š2000kn bruto na zaposlenike.

Tu je još od troškova struja, voda, oprema, najam prostora - da li je teretana kao business isplativ posao?

što vi mislite?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2010 at 15:12
 A neznam.. u teretanu u koju ja idem, tu je ukljucen i crobic, i tc bo, i box, sauna, solarij  itd.. clanarina je za samu teretanu u prosjeku 300kn..a jos mnogi idu na dodatne aktivnosti.. Ima oko 300-400 clanova.. Mislim da je isplativo..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2010 at 15:12
  ne znam kako je u hr,ali u njemackoj su uglavnom u sklopu nekog velnes centra,malih privatnih vise nema jer im se ne isplati.
za š0 eu mjesecno,imas svoju karticu za otvaranej vrata i koristis je 24 sata na dan ako hoces,za 20 eu imas jos i cuvanje djece ujutro od 7 i navecer do š0 uracunato,pa makar dolazio svaki dan i oni ti cuvali djete po citav dan,jedino teretanu bez djeteta ne smijes napustiti,zakace ti narukvicu na ruku pa im se oglasi alarm ako bez djeteta izades.

a racunaj sprave,popravke sprava trenera,struju,vodu,ciscenje.....jedino da u sklopu  nej napravis i neki ko imbis sa sejkovima i zdravom prehranom,ili jos neki shop sportske opreme.....tako bi se moglo mozda nesto napraviti,samo sama teretana,u njemackoje ne ide vise sigurno.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2010 at 18:26
u moju teretanu ide oko š00 clanova a isto ima placat najam i kredit,i mislin da se bas i ne isplati   

Edited by zmaj
Back to Top
medena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2010 at 20:31
 Mislim da teretanu kao biznis treba promatrati kao svaki drugi biznis....ulaganje(pametno),marketing,marketing i marketing...uvođenje dodatnih grupnih programa,ali naravno otkrivati i nudit ljudima nešto novo,novi pristupi...mislim da se može zaradit,jer uvijek ce biti ljudi kojima je stalo brinut o zdravlju i izgledu...imam osjecaj da nikad dosta novih teretana...veliku ulogu igra lokacija,mogucnost parkinga,zatim ljude koje si zaposlio : od trenera ,ljudi kod kojih vršiš upis(ostavruješ prvi kontakt sa teratanom).Usudila bih se reci da veliku ulogu osim opreme u teretani igra ljudski faktor,jer uz tebe samog ,oni su ti ljudi koji te usmjeravaju,motiviraju...hvala mojim trenerima
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2010 at 22:04

Originally posted by medena medena wrote:

 Mislim da teretanu kao biznis treba promatrati kao svaki drugi biznis....ulaganje(pametno),marketing,marketing i marketing...uvođenje dodatnih grupnih programa,ali naravno otkrivati i nudit ljudima nešto novo,novi pristupi...mislim da se može zaradit,jer uvijek ce biti ljudi kojima je stalo brinut o zdravlju i izgledu...imam osjecaj da nikad dosta novih teretana...veliku ulogu igra lokacija,mogucnost parkinga,zatim ljude koje si zaposlio : od trenera ,ljudi kod kojih vršiš upis(ostavruješ prvi kontakt sa teratanom).Usudila bih se reci da veliku ulogu osim opreme u teretani igra ljudski faktor,jer uz tebe samog ,oni su ti ljudi koji te usmjeravaju,motiviraju...hvala mojim trenerima
 

To je to, slažem se

Može bit 50 teretana al odskocit ce jedna u kojoj se nudi nešto što nema nigdje....kreativnost je tu jako bitna.

Također, ljudi su definitivno jedna od najbitnijih stavki, vrh...kako treneri tako i osobe na pultu. Ja se osobno trudim da se dole svatko osjeca kao doma, a ne kao samo još jedan broj u nizu, strojevi za clanarinu. Ljudi se cesto znaju iznenadit kako ih se sjetim pitat neke stvari tipa kako je prošao ispit, kako je na poslu, kako ovo kako ono...baš smo kao mala obitelj. Svakog docekujem i ispracam sa smiješkom - zapravo, ponašam se onako kako bi voljela da se prema meni ponašaju kada negdje dođem i vidim da to jako dobro funkcionira.

Pitanje isplativosti je dobro pitanje, pogotovo danas kad sve propada...al baš me briga, ja odoh u to jednog dana pa kud puklo... makar i ja propala  Uostalom uvijek mi ostaje diploma ekonomskog za rezervu

Treba pocet s necim malenim, malo snizit cijene da se privuku ljudi, ponudit nešto novo....ono, mic po mic...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2010 at 23:40
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

To je to, slažem se

Može bit 50 teretana al odskocit ce jedna u kojoj se nudi nešto što nema nigdje....kreativnost je tu jako bitna.

Također, ljudi su definitivno jedna od najbitnijih stavki, vrh...kako treneri tako i osobe na pultu. Ja se osobno trudim da se dole svatko osjeca kao doma, a ne kao samo još jedan broj u nizu, strojevi za clanarinu. Ljudi se cesto znaju iznenadit kako ih se sjetim pitat neke stvari tipa kako je prošao ispit, kako je na poslu, kako ovo kako ono...baš smo kao mala obitelj. Svakog docekujem i ispracam sa smiješkom - zapravo, ponašam se onako kako bi voljela da se prema meni ponašaju kada negdje dođem i vidim da to jako dobro funkcionira.

Pitanje isplativosti je dobro pitanje, pogotovo danas kad sve propada...al baš me briga, ja odoh u to jednog dana pa kud puklo... makar i ja propala  Uostalom uvijek mi ostaje diploma ekonomskog za rezervu

Treba pocet s necim malenim, malo snizit cijene da se privuku ljudi, ponudit nešto novo....ono, mic po mic...



Uvijek se krene s necim malenim, novim programima, zanimljivim trenerima i sl.
Da, još jedna od mana teretane kao business je ta da valjda 50% ljudi nema preko ljeta i ne treniraju - tako da vjerujem da cca. 2mj. godišnje ultra slabo rade i slaba je posjeta..

Uvijek sam o tome razmišljao.. koliko je to zapravo isplativo..

Recimo squash je briem isplativ.. ne treba ti ništa drugo osim loptice, reketa i zida ako se ne varam.. Platiš pola sata ....nabijaš .. i za pol sata drugi nabijaju po zidu..
To mi se cini kao dobra komba, ha ekipa?


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2010 at 23:50
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by medena medena wrote:

 Mislim da teretanu kao biznis treba promatrati kao svaki drugi biznis....ulaganje(pametno),marketing,marketing i marketing...uvođenje dodatnih grupnih programa,ali naravno otkrivati i nudit ljudima nešto novo,novi pristupi...mislim da se može zaradit,jer uvijek ce biti ljudi kojima je stalo brinut o zdravlju i izgledu...imam osjecaj da nikad dosta novih teretana...veliku ulogu igra lokacija,mogucnost parkinga,zatim ljude koje si zaposlio : od trenera ,ljudi kod kojih vršiš upis(ostavruješ prvi kontakt sa teratanom).Usudila bih se reci da veliku ulogu osim opreme u teretani igra ljudski faktor,jer uz tebe samog ,oni su ti ljudi koji te usmjeravaju,motiviraju...hvala mojim trenerima
 

To je to, slažem se

Može bit 50 teretana al odskocit ce jedna u kojoj se nudi nešto što nema nigdje....kreativnost je tu jako bitna.

Također, ljudi su definitivno jedna od najbitnijih stavki, vrh...kako treneri tako i osobe na pultu. Ja se osobno trudim da se dole svatko osjeca kao doma, a ne kao samo još jedan broj u nizu, strojevi za clanarinu. Ljudi se cesto znaju iznenadit kako ih se sjetim pitat neke stvari tipa kako je prošao ispit, kako je na poslu, kako ovo kako ono...baš smo kao mala obitelj. Svakog docekujem i ispracam sa smiješkom - zapravo, ponašam se onako kako bi voljela da se prema meni ponašaju kada negdje dođem i vidim da to jako dobro funkcionira.

Pitanje isplativosti je dobro pitanje, pogotovo danas kad sve propada...al baš me briga, ja odoh u to jednog dana pa kud puklo... makar i ja propala  Uostalom uvijek mi ostaje diploma ekonomskog za rezervu

Treba pocet s necim malenim, malo snizit cijene da se privuku ljudi, ponudit nešto novo....ono, mic po mic...

 

dodji radit u moju teretanu  meni je vlasnik i za pulton i ka neki trener a lik je glup ka neka stvar

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2010 at 12:36
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Pitanje isplativosti je dobro pitanje, pogotovo danas kad sve propada...al baš me briga, ja odoh u to jednog dana pa kud puklo... makar i ja propala  Uostalom uvijek mi ostaje diploma ekonomskog za rezervu




da, diploma iz ekonomije i parsto tisuca kn duga
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2010 at 13:07
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Pitanje isplativosti je dobro pitanje, pogotovo danas kad sve propada...al baš me briga, ja odoh u to jednog dana pa kud puklo... makar i ja propala  Uostalom uvijek mi ostaje diploma ekonomskog za rezervu




da, diploma iz ekonomije i parsto tisuca kn duga
 

hehe da....a kvragu i sve, jedan je život  Bit cu na posnom i vodi  Vraga, i posni postaje luksuz sve više, bar ovaj Tonkin, pocet cu i ja malo harat po centrima..

Sreca da nisam sama u tim planovima pa ce bit malo lakše :)

Bilo bi zanimljivo cuti MartyL i njena iskustva oko otvaranja teretane

Inace, danas sam na Dobro jutro Hrvatska slušala 3 decka koja su, svaki sa drugog faxa odlucili uletit u to i bez obzira na sav taj strah kako ce to sve ispast, uspijevaju malo pomalo stat na noge. To me definitivno ohrabrilo i potvrdilo da se sve može ako se ima dovoljno želje i hrabrosti da se zakoraci malo izvan granica :)

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2010 at 14:11
Googlao malo i uglavnom citao sam mišljenja / komentare da male teretane bez programa crobika / pilatesa / yoge / spinninga i takvih grupnih aktivnosti nisu isplative.

Grupne aktivnosti su najisplativije... ogranicena im je minutaža i dolazak u teretanu.
Možeš imati nekoliko grupa dnevno, a nije potrebno toliko opreme.

Ženski programi prolaze, žene ce uvijek opterecivati celulit i da imaju višak.. stoga ženski grupni programi su HIT - zato i postoji toliko tretmana i programa za mršavljenje.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.