New Posts New Posts RSS Feed - Dorucak !
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dorucak !

 Post Reply Post Reply
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dorucak !
    Posted: 14 Travanj 2009 at 22:58
  Pozdrav raja.
Evo gledam nesto unazad nacin prehrane kako sam promjenio (na bolje) i ne mogu se oteti dojmu kako mi je vec malo dosadilo jesti stalno jedno te isto, pogotovo za dorucak.
Moj standardni dorucak je: razene pahuljice,nezasecerene,puno zrno ili jedno cijelo jaje+jedan bjelanjak+jedna crna snita hljeba. To mjenjam iz dana u dan.

Da naglasim da mi je cilj skinuti jos 3-4 kila viska koje imam (skinuo sam vec š0 kg) i opcenito ostati u formi i nastaviti sa zdravom prehranom.

Dakle: sta opcenito treba uzeti u obzir pri prvom obroku u danu? Omjer nutrititiva? Da li bi pretezno trebali biti ugljikohidrati? Jel ima ko fini,dobrih ideja  za fine obroke ujutro po budjenju?


Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2009 at 23:33
š. jaja se uvjek jedu cijela!

ujutro su idealan izbor zobene sa vocem
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2009 at 09:22
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

š. jaja se uvjek jedu cijela!

ujutro su idealan izbor zobene sa vocem


Ne razumijem. Zar se ne bi trebalo u omjeru vise jesti bjelanjaka neg zumanaca (ipak ovi sadrze malo vise masti)...
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2009 at 09:29
Originally posted by tare tare wrote:



Ne razumijem. Zar se ne bi trebalo u omjeru vise jesti bjelanjaka neg zumanaca (ipak ovi sadrze malo vise masti)...


Pojedi cijela.
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2009 at 11:02
Meni je ža bacati žumanjac 
Back to Top
Lovro View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lovro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2009 at 11:26
  jedno malo žumanjce te nece ubit
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2009 at 13:15
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

š. jaja se uvjek jedu cijela!

ujutro su idealan izbor zobene sa vocem


Ne razumijem. Zar se ne bi trebalo u omjeru vise jesti bjelanjaka neg zumanaca (ipak ovi sadrze malo vise masti)...

Da ali pitanje je kakvih masti
Cijela jaja i cao.

što se tice dorucka, vec je bilo price o tome..možeš jesti što god ti se prohtije (ne doslovno, nego što se tice izvora UH i P) i ima hrpetina kombinacija, samo da je što jednostavniji i hranjiviji.

Hoceš odrezak i rižu ujutro? Može!
Hoceš svježi sir i zobene? Može!
Hoceš bjelanjke i raženi? Može! Al onda bacaš žumanjke tak da je šteta.
Hoceš whey i zobene ujutro? Može!

Daj si mašti na volju
Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2009 at 15:26
  hm..tam na jednom jelovniku sam nasla da za dorucak pise 4 bjelanjka plus jedan zumanjak..zbunj..
meni je isto zao bacati zumanjak pa jedem cijelo jaje..
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2009 at 23:06
Originally posted by lulamc lulamc wrote:

  hm..tam na jednom jelovniku sam nasla da za dorucak pise 4 bjelanjka plus jedan zumanjak..zbunj..meni je isto zao bacati zumanjak pa jedem cijelo jaje..


Naravno da se ne moras drzati nekog jelovnika ko pijan plota - samo je bitno da znas sto valja a sto ne valja.
Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2009 at 22:17
  pa znam ja opcenito sto valja a sto ne..i uvijek sam pazila..a sad kako sam sve vise na ovom forumu uvidam neke detalje u ishrani,pa me zanimalo da saznam sto je bas dobro..
znaci,znam da jaje ima proteina,dobro ih jesti ali ne previse..ali me sad bas zanimalo da li je bolje jesti samo bjelanjak ili cijelo..ili to nema neki preveliki znacaj..
i takoder sam shvatila da nije to 'samo' znati sto je dobro a sto nije jer ima tu dosta finti,e pa ja sad pokusavam skuziti te finte..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2009 at 23:06
Originally posted by lulamc lulamc wrote:

 
pa znam ja opcenito sto valja a sto ne..i uvijek sam pazila..a sad kako sam sve vise na ovom forumu uvidam neke detalje u ishrani,pa me zanimalo da saznam sto je bas dobro..znaci,znam da jaje ima proteina,dobro ih jesti ali ne previse..ali me sad bas zanimalo da li je bolje jesti samo bjelanjak ili cijelo..


u krivu si, jaja možeš jesti koliko hoceš i uvjek cijela!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 14:40
  za jaja,tocnije žumanjke moraš pazit ako imaš povecan kolesterol,inace nemaš brige!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 19:08
na osnovu cega to tvrdiš? koji kolesterol?
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 19:53
  ak imaš povecan LDL,tako sam cula,tj. mom starom su doktori savjetovali
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 22:41
quotat cu poznanika s jendog drugog foruma koji završava medicinu!

Studije unosa kolesterola iz hrane, konkretno putem jaja, pokazuju znacajan porast HDL, dok je razina LDL u vecini studija ostala priblizno ista, a ni u najgorem slucaju (studija na starijoj populaciji 60+ godina, znaci fizicki neaktivna populacija), gdje je doslo do porasta HDL i LDL, omjer HDL i LDL nije se promijenio.
Na razinu LDL za nas nepovoljno utjece najvise unos trans-masti (koji takodjer nepovoljno utjece na razinu HDL), visoka razina inzulina i previsok unos zasicenih masti.

Unos kolesterola nije nesto oko cega bi se trebali brinuti, osim u ekstremnim slucajevima. Osobno pojedem 5-20 cijelih jaja tjedno, kako kad.

Ekstremno visok unos kolesterola putem hrane nije realna mogucnost (nitko ne jede 20 cijelih jaja dnevno). Posljedice ekstremno niskog unosa kolesterola ovise o unosu zasicenih masti. U slucaju visokog unosa zasicenih masti, a niskog unosa kolesterola (sto je u praksi tesko postignuti), jetra bi nastavila sintetizirati kolesterol povecanim tempom. Kad bi unos masti bio nizak, prvo bi naglo pao HDL, a razina LDL bi padala vrlo sporo, jer bi tijelo usporilo / iskljucilo neke mehanizme, kao sto je primjerice mehanizam sinteze steroidnih hormona, od kojih nas najvise zanima testosteron.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.