New Posts New Posts RSS Feed - Hrana koja sadrži oksalate
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Hrana koja sadrži oksalate

 Post Reply Post Reply
Author
Teica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Teica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Hrana koja sadrži oksalate
    Posted: 05 Ožujak 2009 at 14:47
Zanima me tocno koja hrana sadrži oksalate, i zbog cega su oksalati u hrani štetni

Edited by Teica
Back to Top
Teica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Teica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2009 at 10:47
Zar nitko ne zna?Ovo mi je baš važno.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2009 at 21:52
Pa da ti je toliko važno, našla bi isto kao što sma i ja našao!

Hrana koja je bogata oksalatima:
bademi, soja, špinat, blitva, grah, šecerna repa jabuke,šljive, šparoge, pivo, cikla, cokolada, kakao, kava, raštika, smokve, grožđe, sladoled, mlijeko, caj, narance, peršin, kikiriki maslac te ananas.

Treba ih izbjegavati (oksalate) u slucaju da je osoba imala kalcijeve bubrežene kamence! opcenito osobe s bolestima bubrega i žuci trebaju ograniciti unos oksalata!I oksalati djeluju na absorpciju kalcija pa ih ne treba unositi zajedno sa suplementiranjem istog!

Edited by Iluvatar
Back to Top
Teica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Teica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2009 at 12:46
Puno hvala ,svakako...našla sam ja neke osnovne stvari ali u ovom postu ima nekih stvari za koje nisam znala,kao što su grožđe narance i ananas.
Još znam za kupus i salatu i da je važno dosta tekucine unositi.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2009 at 13:14
Nema na cemu.. mislim da se svako daljne opterecivanje oksalatima ne isplati! cak i ako imaš medical condition! pozz
Back to Top
Teica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Teica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2009 at 16:06
S razlogom je ova tema postavljena.Inace u testu za malog(ima š0 godina) je granica za vrijednost oksalata 37,00 ,a njegove su vrijednosti oksalata 59,24 i piše mi da je to to vrlo visoko.Još sam cula da je rajcica bogata oksalatima.
Inace, hvala na svim savjetima...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2009 at 16:45
Pa ovisi.. ne mora biti da je alarmantno stanje no u svakom slucaju treba pripaziti na unos... eto, sad imaš popis namirnica pa pripazi malo ;) sve najbolje i tebi i malom
Back to Top
Teica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Teica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2009 at 12:10
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Pa ovisi.. ne mora biti da je alarmantno stanje no u svakom slucaju treba pripaziti na unos... eto, sad imaš popis namirnica pa pripazi malo ;) sve najbolje i tebi i malom


Hvala
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.