New Posts New Posts RSS Feed - Mislim da cu se ubiti - vegeterijanac
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mislim da cu se ubiti - vegeterijanac

 Post Reply Post Reply
Author
zeljko17 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeljko17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mislim da cu se ubiti - vegeterijanac
    Posted: 13 Veljaca 2009 at 16:43
Izvinite zbog bombasticnog naslova, ali, hvala Bogu, religiozan sam pa to necu da uradim, ali stanje u kom se nalazim je najblize tome.

Ja sam vegeterijanac.
Poceo sam da idem u teretanu 2006. godine. Najpre sam isao 3 puta nedeljno, sada idem 5. Vegeterijanac sam š0 godina. Koristim samo biljke, mleko i mlecne proizvode. Ne: meso, ribu, jaja, whey proteine bilo kakve hemijske suplemente. Visok sam š80 cm, vec dve godine imam 70 kg, leti se spustim na 65. Imam 30 godina.
Medjutim, ja ne napredujem. Cak nazadujem, dizao sam 90 kg bench 4 puta, sada dizem 80 kg jedva 4 puta. Stomak radim redovno, trbusnjaci - nigde. Poslednje (zasto sam i postao ocajan) je da ne jedem hleb vec dva meseca, a izgleda da sam dobio salo na stomaku. Sta da radim? Zna li neko neku hiper- proteinsku dijetu za vegeterijance, bez whey proteina.
Noge su mi tanke, od toga sam i digao ruke. Tricepsi su mi uzasno slabi. Ima li neko neku ideju sta da radim vise, posto ne mogu vise da gladujem, a ni od toga nemam nista.

  

Edited by Fitness.com.hr
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2009 at 19:21
a koje je porijeklo whey proteina, prvo mi reci!
Back to Top
zeljko17 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeljko17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2009 at 11:40
Da, znam da je iz sirutke (pa to mu je i ime. Imas li ti nesto konkretno ili me samo propitujes?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2009 at 12:27
mislim, nije mijanso zašto neceš whey koji je iz mlijeka u biti a piješ mlijeko!obicno vegetarijanci baš zato piju whey!
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2009 at 19:46
Originally posted by zeljkoš7 zeljkoš7 wrote:

Ima li neko neku ideju sta da radim vise, posto ne mogu vise da gladujem, a ni od toga nemam nista.

  


ja imam ideju!
pocni jesti
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2009 at 00:35
I ja imam istu ideju kao Lega....nema napredka bez bešteka....
Ni treninga nema bez bešteka....  Mislim možeš ti se hraniti po tim nekim makrobitickim principima..ali mislim da si i sam svjestan da za to treba puno para i puno vremena.... A ako ne jedeš..nema ni mišica....ni snage...tako ti je to....
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2009 at 11:57
problem je s vegetarijancima što da bi dobili nekakav dobar aminokiselinski profil iz hrane moraju iskombinirati dosta namirnica!a cak ni onda to nije velika kolicina aminokiselina! zato je whey dobar ima vjerovatno najbolji AK profil.. lako se uzima, nije skup i mogu ga vegetarijanci jer je whey komponenta mlijeka!
e sad što ovaj željko izvodi, iskreno nemam pojma! da si vegan razumio bi (u neku ruku, iako ih ne toleriram uopce :D), ali ovako, nema razloga da ne piješ whey kad je prirodan i iz mlijeka!
Back to Top
Hunter View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hunter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2009 at 23:00
e,Željac nemre to tako...Kao prvo da bi u teretani nesto postigao moras jest,ali ama bas sve.Od gladovanja nema nista,kao niti bez mesa.Gore navedeno i tocno je da je whey nastao od mlijeka,ali sam whey nazalost nemoze ti pomoci.To su sve dodaci koji se uzimaju uz normalne obroke.
A sto se tice sala,samo noramlna prehrana i crobne aktivnosti.

Primjer jedan:
Djevojka-,vrhunska sportasica (veslacica) treninzi 7-š0x tjedno.crobni,teretana ,voda.Rezultati vrhunski dok nije prestal jest meso.Ruke su joj se opustile,dobila je trbuh,kondicija je ostala stabilna,ali u snazi je puno izgubila i nikakvi pripravci,proteini i bilo sta drugo nije moglo vratit snagu...

Iskreno,nemoj bas puno ocekivat...
jednostavno pocni s mesom...
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2009 at 23:28
  kod vegetarijanaca i srodnih me uvijek fasciniralo to što su oni toliko upuceni u tu prehranu, znaju tocno šta rade, sve im je jasno, a ned'o bog da neko spomene da jede nešto što je nekad skakutalo po cvijecu:

ali bitno da su uvijek puni problema, tegoba sa vježbanjem, kilažom i ovako vrlo zanimljivih dilema

(kao npr. u vezi wheya, ima'l to veze s nekakvom kravicom tamo nekad što su ju izmuzli, jel toj kravi netko dao ime, tko se s njom mazio, jel se ta krava slaže da ju muzu )


 

Edited by Lega
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2009 at 23:35
ok.. nemojt toliko zezati covjeka.. moji su svi vegetarijanci... jedino ne podnosim vegane !

ako jede soju, dovoljno razlicitog povrca i pije whey. može bez problema nabaciti mišice i biti jak! ima i pro body bildera koji su vegetarijanci! nije meso nužno ali olakšava stvari dosta
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2009 at 23:45
  ma naravno, ne želim generalizirati na temelju ovog jednoga - ali budimo realni tema se zove " Mislim da cu se ubiti "
 

+ postavio je pitanje a ne javlja se, pa si namjerno dajem malo više slobode da ga cujemo


Edited by Lega
Back to Top
earth_dragon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote earth_dragon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2009 at 11:50
ja sam vec dosta dugo vegetarijanka, negdje oko 2 godine, u glavnom kad sam pocela takav nacin prehrane puno sam citala o svim namirnicama i na koji nacin bi ih kombinirala, a da bi dobila sve potrebne nutrijente, mislim da je to vrlo vazno.

ne jedem meso, a ribu bas ne volim, al zato da dobijem proteine koji su potrebni za izgradnju i odrzavanje misica i ostalih stanica, pijem mlijeka s manjim udjelom masnoce, jogurte, po pol litre ponekad dnevno, ali kao pwm mi je obavezan whey protein - bez toga nejde.

svaki dan obavezno jedem voce, to mi je vec postalo normalno, sizim kad nema doma voca i pijem vode, a ponekad navecer cajeve.

cudno je, al vrlo malo, skoro nikad ne konzumiram tjesteninu ili rizu. jednostavno nemam potrebe.

jedem svaka 3 sata, tak negde, s tim da radim i idem na fakultet, i vjezbam, no ipak sam uspjela to si posloziti.

ak slucajno osjetim da sam malo gladna, ne izgladnjujem se, vec naprotiv, popapam neki vocni jogurt, ili maznam 2 narance il slicno, tak da stalno imam osjecaj sitosti.

najbitnije od svega ti je volja!
--- nurture your mind with great thoughts ---
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 16:04
  Ah joooooooj..... Vegetarijanac koji još uz to nema pojma o prehrani (mislim na whey protein...).

Ako ti se vec ne da citati, a ove stranice i forum su puuuune toga, onda bar pitaj nekoga u teretani. Njihov posao, osim da te pozdrave kad uπeš, je i da ti pomognu. Zato, ako nešto ne znaš - PITAJ!

A s ovakvom prehranom kakva ti je sad, dragi moj neeeeema pomaka.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.