New Posts New Posts RSS Feed - kako dalje??
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kako dalje??

 Post Reply Post Reply
Author
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kako dalje??
    Posted: 12 Studeni 2008 at 15:51
  prešavši na zdravu prehranu,uz kombinaciju sa vježbanjem naravno, kile su se pocele topit,al sada vec nekoliko mjeseci (oko 4mj cini mi se) traje stagnacija ( a joiš uvijek ima prilicno "viška"!) pokušala sam vec ranije još malo reducirati kcal,al stagnacija traje...
dakle,kako mogu još više reducirati kcal da opet krenem sa mršavljenjem??
(treninge nemogu povecat,vec su na "maximumu")!
ovako mi izgleda prehrana:
7.30 š00g zobenih
9.45. jabuka
š2.š5. banana
š4.š5 rucak (mamina kuh :) )
š7.00 razne salate ili š00g tune
š9.30 250g posnog

od svega toga,najviše kcal imaju zobene-sa cime ih zamijeniti?? probala sam sa jabukom ili nekim drugim vocem (radi rezanja kcal i U ) al nemogu na tom izdržat!
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2008 at 23:06
 upravo je u tom stvar-previše si vjerojatno srezala kalorije...pošto je naše tijelo ''programirano'' tako da uvijek pokušava održati prirodnu homeostazu, zbog prevelikog rezanja kcal metabolizam se usporio jer tvoju dijetu tijelo ''shvaca'' kao gladovanje(bez obzira kaj ti možda nisi gladna) i usporava razmjenu tvari kako bi što više ocuvalo energije koja je potrebna za sve životne funkcije od disanja pa nadalje...tome se doskace onime što ti ne bi trebalo teško pasti - svakih par dana, recimo jednom tjedno napravi dan punjenja ili cheat - jedi kaj god oceš, ne baš u enormnim kolicinama, al ne trebaš se previše suzdržavat. Time je tijelo prevareno jer misli da se stanje vratilo na normalu i hormonska ravnoteža se vraca na normalu, ti si ispunjenija i sretnija, a kalorije, pa time i kg se brže tope
Back to Top
emmaplus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2008
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emmaplus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2008 at 00:38

Originally posted by Mr.O Mr.O wrote:

 upravo je u tom stvar-previše si vjerojatno srezala kalorije...pošto je naše tijelo ''programirano'' tako da uvijek pokušava održati prirodnu homeostazu, zbog prevelikog rezanja kcal metabolizam se usporio jer tvoju dijetu tijelo ''shvaca'' kao gladovanje(bez obzira kaj ti možda nisi gladna) i usporava razmjenu tvari kako bi što više ocuvalo energije koja je potrebna za sve životne funkcije od disanja pa nadalje...tome se doskace onime što ti ne bi trebalo teško pasti - svakih par dana, recimo jednom tjedno napravi dan punjenja ili cheat - jedi kaj god oceš, ne baš u enormnim kolicinama, al ne trebaš se previše suzdržavat. Time je tijelo prevareno jer misli da se stanje vratilo na normalu i hormonska ravnoteža se vraca na normalu, ti si ispunjenija i sretnija, a kalorije, pa time i kg se brže tope
 

Ista stvar! Ista! A najviše mi smeta boldani dio. I podcrtani naravno!

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2008 at 15:36
@evica
Gdje su ti proteini u prvom dijelu dana?

Zašto umjesto rezanja kalorija, ne probaš povecati fizicke aktinvosti?
Zapravo me zanima šta to smatraš svojim maksimumom?

Kombiniraj razlicite nacine vježbanja, izgaraj kalorije na sve moguce nacine!
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2008 at 18:56
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

@evica

Zapravo me zanima šta to smatraš svojim maksimumom?



 svo slobodno vrijeme mi je ispunjeno treningom!

Back to Top
Vein View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vein Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2008 at 19:08
Originally posted by evica evica wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

@evica

Zapravo me zanima šta to smatraš svojim maksimumom?



 svo slobodno vrijeme mi je ispunjeno treningom!


Ma nemoguce
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2008 at 20:22
  a gle...probudim se-jutarnji kardio.poslije-škola,poslije škole-ucenje,poslije ucenja-trening,poslije treninga-tecaj,poslije-spavanje i tako ukrug....
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2008 at 10:05
Originally posted by evica evica wrote:

  a gle...probudim se-jutarnji kardio.poslije-škola,poslije škole-ucenje,poslije ucenja-trening,poslije treninga-tecaj,poslije-spavanje i tako ukrug....

Onda radije smanji treninge, više odmaraj i dopusti tijelu da se oporavi. Prema ovome što si napisala to izgleda dosta natrpano i zgusnuto i može izazvati preopterecenje, pogotovo ako si uz to sve jako nisko s kalorijama.

Mislim ako cemo se žaliti tko ima koliko obveza tokom dana, onda bolje da ne pocinjem(o)
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
emmaplus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2008
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emmaplus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2008 at 15:12
 Da, ali kako odmarati sad kad si se prebacio na druckiji nacin i prehrane i tempa života, rekla bih?
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2008 at 15:47

Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

 Da, ali kako odmarati sad kad si se prebacio na druckiji nacin i prehrane i tempa µivota, rekla bih?
  

sad trenutno malo više odmarati nego trenirati samo da se tijelo oporavi pa se opet vratiti žešcim treninzima - vjerojatno je tak mislio..

a zbog odmora netreba mijenjati nacin prehrane - tj sad zdravu prehranu zamijeniti ko zna cim - vec samo ubaciti dane punjenja da se ubrza metabolizam..

 

Back to Top
emmaplus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2008
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emmaplus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2008 at 15:18
 ma znam to da ne treba. a je li ti dani punjenja moraju uvijek biti isti dan, ili je to na primjer, jednom nedjelja, drugi put srijeda i tako dalje?
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2008 at 15:58

3 dana jedeš zdravo pa onda 4-ti pojedeš neki junk...  ili 3 dana ti se prehrana bazira na proteinima s vrlo malo ugljikohidrata pa onda 4-ti dan jedeš malo više ugljikohidrata.. piše ti ovo vec negdje na forumu

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.