New Posts New Posts RSS Feed - (Početnik)Mršavljenje i teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

(Početnik)Mršavljenje i teretana

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 10>
Author
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 07:34
Mujjke, 1kg BCAA košta kao 3kg proteina sirutke. Fata je Fata, triput je triput. Uzmi si neki whey s okusom, ubit će ti želju za slatkim pa se lakše dijete pridržavat.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 10:27
Originally posted by iver iver wrote:

Gymka, poanta je samo da nije svka "zdrava" hrana za sve nas, posebno ne u većim količinama, da se vraćam na prvu prepirku o nema jedan recept za sve. Kao što rekoh i za većere, cirkadijski ritam i organa je drugačiji kod većine nas, to znači da je količina gastrotekućine i sastav različit, i ne treba nametati nešto što je protiv nečije prirode. Naravno, ta procjena traje i traži detalje. Zato kako dalili ide na živce "uravnoteženo" meni toliko smeta "zdravo" za sve.Izraz metabolizam augryh*grrr sam ti več spomenuo, svako ga koristi kak mu paše :) Ko izvuče zaključak, tko ne, ne da mi se više pisati komente po A4 stranici, em su oni treneri nestali, a sa mišljenjem google nutricionista i trenera koji tvrde da je samo to istraživanje dobro, a da ga čak ni interpretirati ne zna, samo koji put koment napišem, mada je i to besmisleno,znam da slijepcu ne mogu objasniti razliku među crvenim i zelenim, pa ni ne gubim vrijeme. Tako i izistavljam moja šira objašnjenja, kad će 1 ili 2 osobe shvatiti. I od sektaških tema odustajem, to je već vrsta sljepila. Imam puno za učiti, pa radije sam na tomu...


Tako je, i koje su nam onda opcije za start? Smile

Kužim ja tu poantu, i sama o tome kokodačem i pojam "zdravo"  stalno stavljam pod nazivnike, no moja poanta je - ko će meni garantirati da je ovo što jedem dugoročno dobro? Što da ja kažem nekome ko želi promijeniti navike, da mu zavirim u gene? Mi nešto možemo otkriti iz par pitanja koje ćemo postaviti, iz raznih pokazatelja uloviti poneki detalj koji bi mogao pokazati što nebi moglo štimati ali nikad ne možemo biti sigurni. Opet, mislim da ima više sličnih nego različitih, ako je sve u nekoj mjeri.

Ovako se stvari samo dodatno kompliciraju i ljudi samo samo još više zbunjeni jer - možda povrće nije dobro za mene, a da ga ipak ne jedem? Hehe....zašto sam spomenula taj tvoj primjer, zato što ne znam kakva je ta prehrana bila u potpunosti...je li to bilo 4 kg povrća ili 1 kg...šta je uz to još bilo, kakvi su bili ostali faktori, čega je bilo manjka, a čega viška....možda je samo i neki psihološki faktor nezadovoljstva takvom prehranom napravio svoje, ako se željelo jesti nešto drugo...mislim, tu sad možemo razvezati do sutra kad ne znamo detalje, prekompleksni smo sustavi....ali opet, nekih jednostavnih pravila ima i odnose se uglavnom na sve, sa velikim uglavnom. Uravnoteženo i zdravo može živcirati ali mislim da donose više koristi nego štete (uravnoteženo već miče velike količine iz igre, ali znam na što si ciljao), a oko iznimki se uvijek možemo vrtiti.....ne kaže se bezveze da potvrđuju pravilo.

Ne moraš odgovarati, take your time... :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 10:31

Originally posted by iver iver wrote:

i ne treba nametati nešto što je protiv nečije prirode.


Naravno, samo je nekad teško odvojiti prirodu i ljenost za promjenu navika. Nekome je neprirodno i doručkovati pa kad se na to navikne ne može više dan zamisliti bez dobrog doručka. 

No, da, neke se stvari trebaju uzeti u obzir i s tim se slažem, treba znat procijenit kad je što u pitanju.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2015 at 03:44
ma znam gymka da ti razumiješ, na tebe sam i ciljao da si jedna od onih...većinu samo zanima bilo čiji jelovnik sa googla, ni za sebe ne zna personalizirat, a ostali su u svom filmu...Evo, ja sad večeram loš izbor, 3.30h ujutro, krompir, pečeno meso, grah salata, graševina kasna berba, :)) Ja sam obrnut, uvijek me zovu na ručkove, a ja bi umro ili zaspao ako ručam, a naveče mogu žderati baš. Nema šanse da bi ovako slijedio nečiji jelovnik sa neta. Brokulu ni vidjet ne želim, ne paše mi, pa me j...u da trebam jest zdravo, a npr meni to nije zdravo kad me tjera na povraćanje.ima nas puno na svoje neobičnosti, ali je istina da je većina cca 60% slična. Koliko dugo postoji ova stranica, već bi trebala imat neki nutricionistički upitnik, za nutritional assessment. "Take your time" ću iskoristit, jer idem na put :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2015 at 14:10

Brokula često ide van iz mojih preporučenih jelovnika, ništa novo Big smile Šteta, ima načina da se ušminka to stabalce...onako, ko djeci, maskiranje i to, miksanje, miješanje...malo parmezana na vrh...pa neki dobar složenac....hehe...ali kad ne ide, ne ide, sreća ima izbora Smile

All clear, a za assessment se slažem, morat ću ja svoj upitnik priložit ako niš drugo ;) 

Sretan put ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2015 at 23:39
Odlučio sam uzeti protein Dymatize Elite, nije toliko skup ali mnogi kažu da je dobar.. SLažete se sa njima?
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2015 at 08:36
Mislim da ti je to sasvim solidan izbor. Ne znam što ti je sve raspoloživo u ponudi u BiH, preporučio bih ti i brandove Myprotein, Bulkpowders, Gonutrition i Pro-10 ako su ti dostupni. Po kvaliteti ti je to sve isto, ovi su samo jeftiniji.
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2015 at 02:23
Poslušat ću te, uzeti ću Myprotein whey 1kg - 20€ košta, što je fino.. samo ne znam da li da uzmem jagodu ili čokoladu
Btw, evo nakon mjesec dana treninga, primjetio sam razliku u bicepsu, bravo ja!!
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2015 at 22:02
Ej ljudi jeste li zivi??
Evo da napišem da sam kupio 2kg myprotein wheya od čokolade i bilo bi mi drago ako neko napise kada da uzimam whey i u kojim količinama..?
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2015 at 12:29
Mujjke, uzmi jednu mjericu odmah nakon treninga i jednu odmah ujutro kad se probudiš i to je to. Otopi u cca 150-200ml vode i izmućkaj u shakeru.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2015 at 13:21
Uštedi ovu ujutro (ili ju ukomponiraj u normalan obrok kao zamjenu za proteine) i baziraj se što više na krutoj hrani.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2015 at 15:20
Jucer sam uzimao jednu nakon doručka i dvije nakon treninga.. Je li mi to ok da tako uzimam?
Prvu dozu uzmem sa mlijekom a ostale dvije sa vodom.
Gym_girl na koju hranu tacno misliš, ne shvatam te..?

Edited by Mujjke - 11 Veljaca 2015 at 15:22
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2015 at 16:44
To ti je umjesto doručka ujutro ili prije doručka? Nakon koliko opet jedeš?

Sam whey sa vodom nakon treninga uzmeš?

Na normalnu hranu, koja ne dolazi u šarenim kanticama/vrećicama i u prahu Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2015 at 21:43
13/14h - doručak
odmah nakon doručka uzmem whey(1 mjerica)
16:30 - ''ručak'' uzmem nešto dobro ali u manjim količinama.
18h - trening
nakon treninga uzmem whey naravno sa vodom(2 mjerice).
Oko 20:30 večeram i onda opet jedem oko 01-02h,tj. 2-3h prije spavanja.
Pitanja:
1.Da li je puno da uzimam 2 mjerice wheya nakon treninga?
2. Što da jedem uveče umjesto slatkiša/grickalica? Ne mogu bez njih uveče
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 07:35
Radiš neki večernji-noćni posao?

1. Whey je dodatak prehrani, nije nikakav čarobni prah od kojeg će nestat salo i stvorit se mišići, niti će se nešto strašno dogoditi ako ga budeš uzimao više nego što tvoje tjelo u određenom satu može iskoristiti. Prednost mu je što dobijaš brzo i lako probavljive proteine uz minimum ugljikohidrata i masti, mana što je siromašan mikronutrijentima i osim nešto kalcija nema skoro ničeg drugog u njemu. Bolje bi bilo da imaš što šarolikiji unos proteina, iz čvrste hrane i što manje prerađivanih namirnica. Domaći sirevi, domaće sušeno meso, svježe meso, jaja.

2. Možeš. Pokušaj prehranu svesti na konkretne i kvalitetne obroke i bez grickanja između. Svaki put kad staviš nešto u usta, tijelo otpušta inzulin i prestaješ mršaviti. Plus, velika je šansa da je ono što si stavio u usta nešto što se lijepi oko struka. Kvalitetan i kalorijski primjeren obrok te treba držati dugo sitim i da se dobro osjećaš, a psihološke ovisnosti za određenim okusom radi okusa se da prevladati u tjedan dva. Ne živiš da jedeš već jedeš da živiš, neovisno o tome koliko bila dobra ona baklava u frižideru. ;)
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 10:27
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

13/14h - doručak
odmah nakon doručka uzmem whey(1 mjerica)
16:30 - ''ručak'' uzmem nešto dobro ali u manjim količinama.
18h - trening
nakon treninga uzmem whey naravno sa vodom(2 mjerice).
Oko 20:30 večeram i onda opet jedem oko 01-02h,tj. 2-3h prije spavanja.


Mislim da je puno važnije ovo što nisi naveo od wheya oko kojeg se brineš. Whey je DODATAK prehrani i neće sam za sebe ništa pretjerano popraviti li promijeniti, ako svi ovi ostali oboci nisu sređeni i kvalitetni te ako ne unosiš dovoljno hrane / nutrijenata.

I po ovom popisu, mislim da imaš premalo obroka. recimo, između večere i ovog noćnog obroka imaš preko 5 sata razmaka, što je svakako previše.
Be healthy, be happy.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.