New Posts New Posts RSS Feed - (Početnik)Mršavljenje i teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

(Početnik)Mršavljenje i teretana

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 10>
Author
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 19:54
Ovisno sto se vecera.Ako se netko previse najede oko7 tijelo mu nece traziti hranu kasnije.Posto jedem srednju porciju oko8 nakon treninga,vec oko9,9ipo tijelo me trazi jos malo hrane.Dali to bio posni sir,bademi,kuhano jaje/bjelanjak,,itd, trazi me.
Naravno,puno puta sam bih jela oko6,7 i kasnije ne bih uopce bila gladna.Znala sam da je razlog tome bila prevelika porcija.Ta moja izjava da tijelo nezna koliko je sati su mnogi krivo shvatili.Treba slusat svoje tijelo to je sve sto govorim.
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 21:00
Tina22, pa mogli smo shvatiti što piše a ne što misliš :)) No u svakom slučaju je previše detalja u temi, a između osjećaja gladi do toga da li tijelo zbilja traži je toliko kompleksna mreža raznoraznih neuroloških signala i povratnih veza, regulacija, hormona,itd., da ni današnja znanost nema odgovora... Jedino neki gurui sa neta koji neprekidno prepisuju leptin-ghrelin-inzulin a da blage veze nemaju o mehanizmima regulacije i signalizacije ispod toga. Dok sam bio aktivan u sportu, znalo se dogoditi da nakon treninga žderem 2 sata, a i to da se nakon večernjeg treninga samo bacim na krevet i spavam do jutarnjeg treninga.
    Ali stoji Tina da trebaš pratiti sebe pa ćeš bar kratkoročno saznati jeli to ok za tebe, a dugoročni rezultat nakon xx godina... Evo baš frend izašao iz bolnice, jeo je previše zdrave hranje i zelenjave ala blitva, kelj(supruga mu je freak "zdrave" hrane, ne vegetarijanstva), ispalo je da je to za njega štetno :( a odselili su se prije par godina u dalmaciju zbog zdravog života. Kako nikad nisam bio na dijeti koja selektira namirnice(samo količinu), skoro svaki obrok je sadržavao i uh, i masnoće i proteine, meni je to nužno za sitost, samo svježi sir ili nemasno meso i salata mi nikad taj osjećaj ne mogu dati, ali to je isto individualno, i netočne(ni znanstveno osnovane) su tvrdnje da proteini daju najveći osjećaj sitosti za sve, a to se isto često ponavlja.

Edited by iver - 29 Sijecanj 2015 at 21:08
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 21:13
...zna tijelo itekako kad je noć a kad je dan...melatonin=hormon sna...regulira druge hormone i cirkadijalni ritam organizma....kad je noć tijelo proizvodi više melatonina...a kad je dan malo...ivere...jel ovo dobro šta se tiče fiziologije?...neki dan si mi da jedinicu...LOL...napredujem
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 21:28
dena75 ti uvijek napreduješ :) ok, 2. A da zanemarimo mrak tj noć i dan, potraži još SCN-PVN axis, da pišem na hrv sumnjam da bi našao... Nije baš nužno za mišiće, ali je zanimljiva tema ako nekog zanima bar dio svega što se u nama događa. I odoh sad na večeru, pozz
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 21:32
ivere znaš šta ti je najbolje za sitost...garantiram cili danBig smile....kruv ispod peke...dalmatinski pršut i paški sir..oću...pogledat ću..Wink
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
anel89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Location: xxxx
Status: Offline
Points: 110
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anel89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 22:35
Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

Ajd kad stigneš baci link na te znanstvene potvrde i istraživanja o kojima pričaš. Možda i mi svi nešto naučimo.

Unaprijed hvala

da nisi padala u nesvjest mozda bih ti i objasnio.
Back to Top
anel89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Location: xxxx
Status: Offline
Points: 110
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anel89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 22:36
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

...zna tijelo itekako kad je noć a kad je dan...melatonin=hormon sna...regulira druge hormone i cirkadijalni ritam organizma....kad je noć tijelo proizvodi više melatonina...a kad je dan malo...ivere...jel ovo dobro šta se tiče fiziologije?...neki dan si mi da jedinicu...LOL...napredujem

Tako je dzena kralju , epifiza ili gl.pinealis ;)

Clap
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 09:43
Originally posted by anel89 anel89 wrote:

Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

Ajd kad stigneš baci link na te znanstvene potvrde i istraživanja o kojima pričaš. Možda i mi svi nešto naučimo.

Unaprijed hvala


da nisi padala u nesvjest mozda bih ti i objasnio.


Nisam tražila da objasniš već da baciš linkove na znanstvena istraživanja o kojima govoriš.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 13:06

Opet filozofije Smile

Onaj ko ne večera kasnije neka proba večerati, onaj ko večera neka proba ne večerati jedno vrijeme - križić/kvačica, prekidam/nastavljam. Praksa, a ne nadmudrivanje šta je šta i šta je bolje i di to piše. Istina da nema istog recepta za svih ali neki recepti se ipak prepisuju češće od ostalih Smile Tako da ću ja prije biti na onoj strani koja jede nakon 19h (ali ne bilo što i u bilo kojoj količini) nego u onoj koja u 19h staje sa jelom, bez obzira na sve za i protiv kad meni tako odgovara. S druge strane ako s nekim radim, pitat ću 100 stvari prije tog savjeta pa ću onda dati neki prikladan.

Uostalom, vidim da ovdje ljudi koji pametno večeraju imaju manje problema sa % masti nego oni koji se nad tim zgražaju.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 13:09
Originally posted by iver iver wrote:

. Evo baš frend izašao iz bolnice, jeo je previše zdrave hranje i zelenjave ala blitva, kelj(supruga mu je freak "zdrave" hrane, ne vegetarijanstva), ispalo je da je to za njega štetno :( a odselili su se prije par godina u dalmaciju zbog zdravog života.  


Po čemu štetno, u čemu je bio problem da se s time može povezati? I kako je to uopće jeo? Nije isto jesti "zdravo" i pretjerivati u tome, pogotovo na silu....krcati se jednim, a zanemariti drugo....prešturo je ovo rečeno da bi se iz toga dalo što zaključiti. 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 14:23
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Opet filozofije 


A čemu forum služi nego tome da se ponekad malo oko svega filozofira ;)

Potpuno se slažem s tobom i sa svime što si napisala. I ja smatram da treba jesti nakon 18/19 sati, ali da treba jesti pametno. Ali pametno treba jesti i u ostalim obrocima, zar ne? ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 15:23


Naravno Smile

U biti ova filozofija nije napisana sa lošom namjerom (pogotovo što sam se ja sve ove godine itekako izfilozofirala Big smile) nego sa namjerom da se ljudi ne zamaraju tim kontradiktornim objašnjenjima samo da jednostavno krenu i isprobavaju :) Usotalom, kod termina večere nešto znači i termin doručka :) No, da sad ne krenemo na IF i te stvari... Smile





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2015 at 23:00
Evo mene opet sa pitanjima.
Dakle, trening i ishranu održavam i navikao sam se na to.
Sada želim da kupim suplement, ali ne znam koji, tj.dvoumim se.
Da li da uzmem BCAA aminokiseline ili da uzmem whey protein.? Molim odgovore/savjete brzo
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2015 at 23:40
Mujjke, ako se normalno uravnoteženo hraniš, par složenih obroka dnevno koji sadrža i proteine, a misliš da zi uz trening treba dodatno proteina, kvalitetan whey je odgovro. Ako si na režiminma gladovanja, onda da ne izgubiš koji gram mišića BCAA, mada mislim da je to nepotrebno i napuhano.Whex znači.Bilo dovoljno brzo?
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 00:07
Gymka, poanta je samo da nije svka "zdrava" hrana za sve nas, posebno ne u većim količinama, da se vraćam na prvu prepirku o nema jedan recept za sve. Kao što rekoh i za većere, cirkadijski ritam i organa je drugačiji kod većine nas, to znači da je količina gastrotekućine i sastav različit, i ne treba nametati nešto što je protiv nečije prirode. Naravno, ta procjena traje i traži detalje. Zato kako dalili ide na živce "uravnoteženo" meni toliko smeta "zdravo" za sve.Izraz metabolizam augryh*grrr sam ti več spomenuo, svako ga koristi kak mu paše :) Ko izvuče zaključak, tko ne, ne da mi se više pisati komente po A4 stranici, em su oni treneri nestali, a sa mišljenjem google nutricionista i trenera koji tvrde da je samo to istraživanje dobro, a da ga čak ni interpretirati ne zna, samo koji put koment napišem, mada je i to besmisleno,znam da slijepcu ne mogu objasniti razliku među crvenim i zelenim, pa ni ne gubim vrijeme. Tako i izistavljam moja šira objašnjenja, kad će 1 ili 2 osobe shvatiti. I od sektaških tema odustajem, to je već vrsta sljepila. Imam puno za učiti, pa radije sam na tomu...
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 02:47
Hvala na odgovoru, ishranu sam prilagodio onoliko koliko mogu..
Izgubio sam 1-2kg u ove 3 sedmice, iako nisam siguran bas u vagu svoju.
Malo sam se raspitivao i neki su govorili da sa BCAA brze dobijam misicnu masu i da je BCAA bolji od Wheya..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.