New Posts New Posts RSS Feed - Nema napretka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nema napretka

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Ivan1606 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1606 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 19:11
Hvala na odgovoru. Jasno mi je da sam pomalo neodlučan šta bi želio, gubiti ili dobivati kile. Pošto sam ja apsolutni početnik, mislio sam da ću u početku šokirati organizam i istovremeno gubiti mast a dobivati mišiće. Očito sam se prevario. Prije teretane, nekih godinu dana sam radio samo kardio tj trčao tri puta tj po 40-ak minuta. Problem je bio u tome što sam gubio kile na mjestima za koja to nisam htio: ruke, ramena...
Danas sam prvi puta probao napravit neki full body i imam osjećaj da ništa nisam odradio do kraja, veoma čudno... Bojim se, ako odem u kalorijski deficit, da ću opet gubiti klie na mjestima na kojima to ne želim. Da li bi možda glutamin tu pomogao?

Edited by Ivan1606 - 16 Prosinac 2014 at 19:13
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 13:22
I još jedna stvar. Ovo gore ne znaći odmah i sugestiju da moraš početi zbrajati kalorije ukoliko ti se neda to raditi. Jednostavno smanji mrvu porcije za početak pa prati razvoj situacije, vremena za računanje ima (iako si sad vec izguio 4 mjeseca zbog loše postavljenih stvari u startu pa onda mozda bolje i izračunati nekaj neg dalje tapkati) , no definitivno ne možeš očekivati biti u suficitu na dnevnoj bazi i gubiti kg
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 12:53
Pozz
Uz trenutni način vježbanja , split kakav radiš, a težiš skianju masnog tkiva trebao bi imati dosta kardia sastrane. Bez toga si odabrao malo pogrešan put do cilja, a jos u nisi u deficitu (bar kak kažeš da nisi). AKo si stalno u suficiti ne znam zasto si ocekivao gubitak kg.
Vrlo je teško reći prema tvom opisu šti radiš krivo u svom treningu, jer teoretski napisan trening je jedno, a izvedba istog moze biti poptuno drugo. Prehrana isto moze biti svakakva, dal si u suficitu, nisi , previse parametara nepoznatih.
Uglavnom ako imaš cilj skinuti masno tkivo onda se koncentriraj na to, a ne pokušavati dobiti i gubit i povećanje mišićne mase zajedno. Nije da je to nemoguće , no zahtjeva malo ipak više prakse da se sprovede u djelo......
Tako da dobro si rekao što ti je raditi, prebaci se na full body treninge, slobodno povečaj volumen na račun intenziteta i malo skontroliraj te procije, lagani deficit dakle..... Ak tu nema pomoći onda treba tražiti neke druge uzroke zašto ne ide, no za početak posloži to tako da staviš gubitak masti kao prioritet i razmišljaš o tome. Osim kg, dla si uzmao opsege , ako jesi ima li tu promjena u dosadašnjem periodu? Ako nisi uzmi ih jer ponekad to kaže više nego kg.......


Edited by The Phoenix - 16 Prosinac 2014 at 13:11
Back to Top
Ivan1606 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1606 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2014 at 21:36


Idem u teretanu četiri mjeseca, tri-četiri puta tjedno. Visok sam 177 cm, težak 77 kg, imam 31 god. Radim klasični split sistem prsa-triceps, leđa-biceps, ramena-noge, ubacim ponekad trbušnjake. Pokušavam raditi čim više "kompleksnih" vježbi: mrtvo dizanje, bench press, zgibovi, vojnički potisak... ugl izbjegavam sprave i trudim se što više korisitit utege. Cijeli trening sa zagrijavanjem i istezanjem traje cca 1 sat. Ne radim svašta po malo i tokom jednog treninga napravim max 5 različitih vježbi, po 4-5 serija sa osam ili deset ponavljanja.
Od kad sam krenuo u teretanu, trudim se bolje jesti, tj povećati unos proteina i reducirati junk fud. Ne kažem da se strogo držim plana ali sigurno, u odnosu na prije unosim 30-40% više proteina. Oko brojanja kalorija se nikada nisam zamarao i ne znam koliko dnevno grama ugljikohidrata, masti, proteina unosim...Mislim da sam u laganom kalorijskom suficitu, to je sve. Od dodataka prehrani koristim cink i whey protein.
E, sad, cilj mi je bio smanjiti body fat(sad je oko 25%) i povećati mišićnu masu. Problem je u tome što u ova četiri mjeseca ne vidim apsolutno nikakve rezultate. Recimo da sam povećao kilaže koje dižem u bench, broj sklekova, zgibova...sve to veoma lagano napreduje ali ja ostajem fizički isti.
Šta dalje? Nešto sigurno zadim jako krivo! Da li da odustanem od split sistema i probam sa full body? Dolje su slike prije i nakon 4 mj. Da li da krenem sa kalorijskim deficitom, smanjim količinu hrane i pokušam otopiti salo oko struka prvo? Napominjem kako u ova četiri mjeseca nisam ni dobio a ni izgubio ni jedan jedini kilogram!? Gotovo sve vježbe radim do otkaza snage tako da mi je fizički teško još povećati kilaže ili volumen treninga.

Eto, svaki iole konstruktivni savjet bi bio zlata vrijedan...

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.