New Posts New Posts RSS Feed - Pozz
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozz

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2014 at 22:58
pa da.. onak.. vidim ima tu puno ljudi, znam da je smisao svega ovog da si međusobno pomažemo u ostvarivanju ciljeva i sve to ali onak... :/ hahaha 

iskreno... moram priznati da na prvo čitanje sam pomislila ''ajme pa ne, ja još imam trbušćić i bf na rukama i nogama i sve i trebam to još smršavit :O užasan strah od debljanja) ali onda čitajući idućih par puta neke stvari sam si promišljala kao koliko mi je teško skinut kg i sve zajedno a reko pa i ima tu svega... [između ostalog čitala sam i sama nešto ovakvo kao što si ti poslao što se tiče povećavanja uh/m ali kao da niti nisam nastavila po svom i svojih 1350kcal svaki dan bojajući se da sad ako pojedem šnitu kruha (iako bezglutenskog, ili gram zobenih žitarica) opet nabit sala i unazadit proces i ne doseć ono što želim pa ni do idućeg ljeta, bit cijelo vrijeme na početku... užas] 
već večinu što čitam u linku kojeg si mi poslao i sama izbjegavam odavno: bijeli kruh, šećer, riža, keksi, kolači, peciva i ekipu... dok koristim maslinovo (obavezno), avocado itd.. samo obavezno se brinući da to bude u porcijskim okvirima ili moguće što manje da to stane u odabrani kalorijski unos 
ii čitam i čitam o tome svakodnevno praktički ali nikako da mi uđe u glavu >< 

sad pomalo sam zbunjena, skužila sam dio gdje dakle smanjuju se proteini, povećava unos ZDRAVIH ugljikohidratai masti... no što se tiče ovih 1700kcal i ovim dodacima.. pošto sam do sad jela 1350kcal ne bi li to možda bilo malo preveć bilo za unijeti ovako 'odjednom' da računam kao da sam već krećem na 1700? pa još i dodatci :S
ostatak sam shvatila što se tiče vježbanja :D kontrakcije znam, pa bi mogla...
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2014 at 23:59
LOL
Originally posted by classified classified wrote:

pa da.. onak.. vidim ima tu puno ljudi, znam da je smisao svega ovog da si međusobno pomažemo u ostvarivanju ciljeva i sve to ali onak... :/ hahaha 

iskreno... moram priznati da na prvo čitanje sam pomislila ''ajme pa ne, ja još imam trbušćić i bf na rukama i nogama i sve i trebam to još smršavit :O užasan strah od debljanja) ali onda čitajući idućih par puta neke stvari sam si promišljala kao koliko mi je teško skinut kg i sve zajedno a reko pa i ima tu svega... [između ostalog čitala sam i sama nešto ovakvo kao što si ti poslao što se tiče povećavanja uh/m ali kao da niti nisam nastavila po svom i svojih 1350kcal svaki dan bojajući se da sad ako pojedem šnitu kruha (iako bezglutenskog, ili gram zobenih žitarica) opet nabit sala i unazadit proces i ne doseć ono što želim pa ni do idućeg ljeta, bit cijelo vrijeme na početku... užas] 
već večinu što čitam u linku kojeg si mi poslao i sama izbjegavam odavno: bijeli kruh, šećer, riža, keksi, kolači, peciva i ekipu... dok koristim maslinovo (obavezno), avocado itd.. samo obavezno se brinući da to bude u porcijskim okvirima ili moguće što manje da to stane u odabrani kalorijski unos 
ii čitam i čitam o tome svakodnevno praktički ali nikako da mi uđe u glavu >< 

sad pomalo sam zbunjena, skužila sam dio gdje dakle smanjuju se proteini, povećava unos ZDRAVIH ugljikohidratai masti... no što se tiče ovih 1700kcal i ovim dodacima.. pošto sam do sad jela 1350kcal ne bi li to možda bilo malo preveć bilo za unijeti ovako 'odjednom' da računam kao da sam već krećem na 1700? pa još i dodatci :S
ostatak sam shvatila što se tiče vježbanja :D kontrakcije znam, pa bi mogla...


LOLLOLLOL... panika od šečera a zamisli unosimo  šečer i usput mršavimo, metabolizam radi " tutta forza" dobivaš mišiće ...laik bi reka : nemoguće. znači slabo kužiš ?.. razumin te. 


evo ovako : tvoj metabolizam sada radi 40%. zašto? jer ne unosiš dovoljno kalorija.kako? zato šta trenutno živiš u deficitu a da nisi svjesna.znači da bi mršavila tribaš ić još u deficit i to je sporo i još gladuješ. da bi gradila mišiće i to je sporo. nemaš energije.onih 20 kg na latu bi digla 28 puta da se balansiraš 100% a ne 8Big smile pa bi vidila leđa.

napisala si mi : moj TDEE je 1900 kcl  znači dođi do 1900 kcl. znači i sad ti je šansa za mišić jer ti je tijelo osjetljivo na inzulin. znači šta god pojedeš inzulin goni u mišiće.

cila filozofija je vratit svoje prave kalorije i metabolizam da radi 100% i nek to traje 2 miseca. znači i tu gubiš saloShocked a mišića ka popaj i onda opet ideš na definiciju(malo smo dobili mišića i još bi ih malo više istakli), 1500 kcl, a diš bolje a sad imaš 1350 kcl.topiš se ka led na suncu.i onda kad se definiraš opet postepeno se vračaš u normalu bez naglihUH.

recimo tih sad 1350 kcal lagano diži i ako ti je unos UH 50 grama skontaj ga sa 40% a to je 50x1.40=70g .sedam dana unosi 70g.i svaki tjeda množiš sa 1.10% znači u 8 tjedana mora bit 150gUH.Proteine drži kakvi su i ne diraj ih a ako ih unosiš malo digni ih.

nečeš se udebljat nego češ smršavit(salo) jer će ti metabolizam biti sve brži i brži a cilj je ovoga da se organizam navikava vremenski jer da uneseš sutra ovi 150UH i tako svaki da kakva bi bilaPig,LOLLOLLOL Za CARDIO sam ti napisa.

Dobila si upute di nigdi drugo ne bi dobila a da plačaš trenera sve bi ti isto reka a možda i ne bi. ko zna?Sad sama odluči.


Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 08:17
ahaaaaaaaaa pa sad je to sve jasno. ajme pa ti si bog! *.* hahah Big smile
to je sad to! sad sam pokopčala ii ništa.. nema drugog izbora nego poslušat ii krenut provodit... krećem čim prije i zapisivat ću si posebno koliko šta UH/M/P i pratit pa ću javit svoj napredak :)
nadam se da ne bude nikakvih problema *.*

pa i hvala ti punooooooooooooooooooooo stvarno na savjetima + uloženom vremenu i strpljenju da mi se utuvi u glavu toliko stvari koje sam čak i znala samo nikako kopača već ne znam niti ja koliko dugo

ii imaš pravo kad si naveo da sam dobila upute gdje nigdje ne bih dobila jer gdje god sam nekog nešto pitala svi očekuju pare i zato sam bila sva već nekak očajna i rekla ništ jbt izgleda da budem morala plaćat (a za šta -.- mislim kad stvarno dost čitam i znam ali onako neorganizirano, ono imam informaciju a ne znam ju upotrijebit ><) svaki dan sam se molila reko daj nek netko naiđe da mi objasni to i uštedi to malo para što imam za moguća potrebnija buduća ulaganja :3 zvučim pravo po struci LOL... sad je sve to sjelo na svoje mjesto Big smile i nema druge opcije nego poslušat... ne razmišljam uopće o čemu drugom da bih mijenjala ili radila po svom kad je to to...

btw misliš li da uopće budem morala nabavljat kakve suplemente ili bih mogla to dobiti samo ovakvom prehranom?
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 10:04
Originally posted by classified classified wrote:

ahaaaaaaaaa pa sad je to sve jasno. ajme pa ti si bog! *.* hahah Big smile
to je sad to! sad sam pokopčala ii ništa.. nema drugog izbora nego poslušat ii krenut provodit... krećem čim prije i zapisivat ću si posebno koliko šta UH/M/P i pratit pa ću javit svoj napredak :)
nadam se da ne bude nikakvih problema *.*

pa i hvala ti punooooooooooooooooooooo stvarno na savjetima + uloženom vremenu i strpljenju da mi se utuvi u glavu toliko stvari koje sam čak i znala samo nikako kopača već ne znam niti ja koliko dugo

ii imaš pravo kad si naveo da sam dobila upute gdje nigdje ne bih dobila jer gdje god sam nekog nešto pitala svi očekuju pare i zato sam bila sva već nekak očajna i rekla ništ jbt izgleda da budem morala plaćat (a za šta -.- mislim kad stvarno dost čitam i znam ali onako neorganizirano, ono imam informaciju a ne znam ju upotrijebit ><) svaki dan sam se molila reko daj nek netko naiđe da mi objasni to i uštedi to malo para što imam za moguća potrebnija buduća ulaganja :3 zvučim pravo po struci LOL... sad je sve to sjelo na svoje mjesto Big smile i nema druge opcije nego poslušat... ne razmišljam uopće o čemu drugom da bih mijenjala ili radila po svom kad je to to...

btw misliš li da uopće budem morala nabavljat kakve suplemente ili bih mogla to dobiti samo ovakvom prehranom?

drago mi je da skužila i to je to. sad kad kreneš pomalo i važi se 1 put tjedno jer postoji mogućnost da češ postepeno dobivat na težini ali češ se računat po salu. ja sam osobno dobija na težini ali kad bi se uhvatija za donji dio trbuha bilo bi sala sve manje i menje pod prstima.možeš se slikat svaki tjedan pa radi usporedbe.moraš biti diciplinirana

šta se tiče suplemenata dosta ti je whey i  a ako si iz zagreba imaš u proteini si. 1kg za 170kn PRO10 whey .uzmeš ujutro vitamin c i iza treninga prije spavanja multivitamin.magnezija imaš u zobenim, kikirikiju pa ako ti tijelo bude tražilo onda češ i njega uzet. vidit češ i sama promjene. tijelo će ti tražit kad ga balansiraš

evo t ovaj članak pa ga prostudiraj igra ti ogromnu ulogu nemoj da bude sve rutina.

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Metode-hipertrofije.aspx

nije sramota pitati sramota je ne znatiThumbs Up
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 12:22
Originally posted by classified classified wrote:

ahaaaaaaaaa pa sad je to sve jasno. ajme pa ti si bog! *.* hahah Big smile
to je sad to! sad sam pokopčala ii ništa.. nema drugog izbora nego poslušat ii krenut provodit... krećem čim prije i zapisivat ću si posebno koliko šta UH/M/P i pratit pa ću javit svoj napredak :)
nadam se da ne bude nikakvih problema *.*

pa i hvala ti punooooooooooooooooooooo stvarno na savjetima + uloženom vremenu i strpljenju da mi se utuvi u glavu toliko stvari koje sam čak i znala samo nikako kopača već ne znam niti ja koliko dugo

ii imaš pravo kad si naveo da sam dobila upute gdje nigdje ne bih dobila jer gdje god sam nekog nešto pitala svi očekuju pare i zato sam bila sva već nekak očajna i rekla ništ jbt izgleda da budem morala plaćat (a za šta -.- mislim kad stvarno dost čitam i znam ali onako neorganizirano, ono imam informaciju a ne znam ju upotrijebit ><) svaki dan sam se molila reko daj nek netko naiđe da mi objasni to i uštedi to malo para što imam za moguća potrebnija buduća ulaganja :3 zvučim pravo po struci LOL... sad je sve to sjelo na svoje mjesto Big smile i nema druge opcije nego poslušat... ne razmišljam uopće o čemu drugom da bih mijenjala ili radila po svom kad je to to...

btw misliš li da uopće budem morala nabavljat kakve suplemente ili bih mogla to dobiti samo ovakvom prehranom?

zaboravija sam ti napisat neka ti ujutro za početak  kadd se probudiš unos UH bude 1/2 od cijelog dana(može i malo manje) jer nam tijelo tada najviše traži a drugu polovicu raspodijeli u 4 obroka.S vrimenom češ UH balansirat. Osobno masti unosim najviše prije spavanja između 19-20h i to mi je zadnji obrok i šta je interesantno budem  sit sve do spavanja to nisam moga virovat , 23-00.zašto masti? zato šta  preko noći aktiviraju testosteron(hormon rasti,regeneracije) a kad je on visok preko noći onda je kortizol=hormon stresa nizak a kad nema testosterona onda je kortizol visok. ...tuna,kikiriki,jaja,ementaler,bademi,orasi,pršut,parmezan,dimljeni losos,  UH 10-30g -  Posni ne uzimam navečer  uzimam ga preko dana onda jedan obrok mogu pojest bez proteina (2-3banane ,naranča jabuka,kruške,grožđe).Zašto? zato šta je posni kazein apsorbira se 6-7 sati i šta će mi pusto trpanje proteina.

i još nešto ,ako uzimaš poslije trening brzeUH (grožđani šečer,banana,suhe grožđice) njih nemoj računati u svoj program.znači oni ne postoje. fala bogu došla si trening sa energijom , odradila i vratila je nazad znači ka da nisi trenirala.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 16:44
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

i još nešto ,ako uzimaš poslije trening brzeUH (grožđani šečer,banana,suhe grožđice) njih nemoj računati u svoj program.znači oni ne postoje. fala bogu došla si trening sa energijom , odradila i vratila je nazad znači ka da nisi trenirala.


Taman kad ti se zavrti od sveg tog kompliciranja slijedi vrh u obliku ovog...

Ajde class, da te ne bunim, ako ti se da i ako si sve polovila probaj pa nam javi rezultate, pogotovo one nakon što se jednog dana nađeš pred zidom sa svim tim kalkulacijama, a deni dosadi ovaj forum :)

Da ovo ne shvatiš kao napad dena, nije, nego samo mislim da ideš malo krivim smjerom ili već ako nije kriv da nije baš lako shvatljiv i održiv. Previše se loviš kalorija, postotaka, svih tih brojeva koji su toliko puta bespotrebni. Jesi li ikad radio s ljudima, baš vodio nekog? Ne pitam te posprdno nego me zanima, zato što se tek u radu s ljudima naučiš da su te brojke rijetko kad točne i da postoje puno lakši načini da ljudi dostignu svoje ciljeve.

I samo da dodam nešto na ovo tvoje gore, u ostalo ne znam da li da se uvaljujem - sve ovo nabrojano itetako postoji, pogotovo ako je trening traljav ;)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 17:50
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

i još nešto ,ako uzimaš poslije trening brzeUH (grožđani šečer,banana,suhe grožđice) njih nemoj računati u svoj program.znači oni ne postoje. fala bogu došla si trening sa energijom , odradila i vratila je nazad znači ka da nisi trenirala.


Taman kad ti se zavrti od sveg tog kompliciranja slijedi vrh u obliku ovog...

Ajde class, da te ne bunim, ako ti se da i ako si sve polovila probaj pa nam javi rezultate, pogotovo one nakon što se jednog dana nađeš pred zidom sa svim tim kalkulacijama, a deni dosadi ovaj forum :)

Da ovo ne shvatiš kao napad dena, nije, nego samo mislim da ideš malo krivim smjerom ili već ako nije kriv da nije baš lako shvatljiv i održiv. Previše se loviš kalorija, postotaka, svih tih brojeva koji su toliko puta bespotrebni. Jesi li ikad radio s ljudima, baš vodio nekog? Ne pitam te posprdno nego me zanima, zato što se tek u radu s ljudima naučiš da su te brojke rijetko kad točne i da postoje puno lakši načini da ljudi dostignu svoje ciljeve.

I samo da dodam nešto na ovo tvoje gore, u ostalo ne znam da li da se uvaljujem - sve ovo nabrojano itetako postoji, pogotovo ako je trening traljav ;)





Gym.... šta se tiče foruma LOL eto novi sam a bude li forum ka i nogomet,  otići ćuLOL.....malo smo se nekidan zakačili al takav sam. ako svi kažu super ja kontra .ako svi kontra ja super i to mi je palilo kod curaBig smile. imam neki stav,  jer u startu upadam ka redikul  a kasnije se tranformiram u pozitivu. ja mislim da je to neka vrlina. vidit češ s vrimenom ako ostanemWink

Ovaj sad program šta sam napisa class@  to je to... i tu je važno biti postepen (osjetljivost na inzulin)jer u toj fazi sve se lijepi za tijelo ..kontrolirana dijeta... i tu triba bit pažljiv kalorijski i šta je zanimljivo skidat će salo a dizat energiju. znači korak po korak. fala bogu moram i ja sebe zaštiti da ne bi bilo za deset dana da me ona izgadi i onda bi otiša sa forumaCry.  s UH postepeno i sama si napisala blogClap

iskustvo sam steka na sebi. imam nizak bf%-ak  i kad 5 dana miruješ i 6-7 navališ na UH odma se lipi znači moraš biti non stop aktivan jer...ajmeOuch. pa eto imam kćer(14) i mogla bi ić za victoria secret angels cila je vitka još duge noge a bila je Pig. kad je se  sitim  kolko puta je plakala radi kila. reka sam joj kad uvati 18 bit će ponosna na mene. sad sam je nagovorija šta da jede radi estrogena jer on je dobar u pubertetu šta je vama ženama bolna točka..3...Smile

..uopće se ne uvaljuješ drago mi je ...i reći ću ti iskreno čeka sam tvoj komentarWink jer svakome komentiraš a ode te nije bilo....i sad kad si došla.....sve pozitivnoThumbs Up.



Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 18:14

Ma nee, samo dođi u Rijeku, nama ide Big smile Nogomet je za mene umro još tamo 99. dok sam na Kantridi vrištala ko sumanuta i odj.... i njega i politiku Smile Pogledam zabave radi, podupirem svoje i zaboravim na to. 

Hehe ma nije da nisam komentirala namjerno nego nisam nikako stigla sjesti pa pročitat sve na miru jer ne volim samo preletit pa odgovarat napamet......a i gle...realno teško je ovako javno i na preskoke raditi s nekim zato što svatko ima svoju logiku, teoriju, iskustva.....ja možda imam drukčiji pristup, ti drukčiji iako će svatko doći možda doći do istih rezultata...možda ne, možda da...i sad ako se ja uvalim samo zbunim onog ko čeka savjet....to je problem foruma, svatko dere po svome, a ovaj drugi češka glavu :)

Ne slažem se sa nekim stvarima koje napišeš (pogotovo s nekim pitanjima hormona i tako to, nekako to previše pojednostaviš, a kompleksni smo ko....) ali se s nekima i složim mada bi ih postavila na malo drukčiji način. Teško mi je i pisati sve jer ima tonu "ali", "ovisi",  "ako"....a za to baš volim raditi s nekim kako treba, i na moj način. Ja sa svima imam dručkiji pristup jer ja pitam 100 pitanja prije nego krenemo i stalno smo u kontaktu, preko moba, maila, svega......drukčije je...ovako dođeš jedan dan, pa ne stigneš drugi, pa te opet ima, a onda nema tog drugog....stalno se loviš.

Zato sam te i pitala imaš li iskustva baš s ljudima, ne samo svog osobnog, jer tako puno više naučiš nego iz članaka koje često navodiš :) Previše mi je tu kompliciranja, puno ljudi ne može funkcionirati na taj način pa im nekako moraš što više približiti te stvari....čak i više kroz porcije nego kroz kalorije, više kroz hranjive namirnice nego kroz omjere....to mi se ne sviđa kod tebe, previše brojeva za jednog početnika Smile

Inače se ne volim kačiti ovdje, dosta sam mirne prirode i uvijek nekako nastojim gledati neku širu sliku, tražit poveznice više nego razlike....ali malo si ti prvi krenuo u napad pa sam se i ja malo nakostriješila, šta ćeš.... :)

Sve u svemu, cilj nam je svima tu pomagati tako da i treba biti mir :)





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 19:14
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

..uopće se ne uvaljuješ drago mi je ...i reći ću ti iskreno čeka sam tvoj komentarWink jer svakome komentiraš a ode te nije bilo....i sad kad si došla.....sve pozitivnoThumbs Up.




Eh, da, i zaboravih....interesantno da si moj komentar doživio pozitivnim :)) ali dobro Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 19:22
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Ma nee, samo dođi u Rijeku, nama ide Big smile Nogomet je za mene umro još tamo 99. dok sam na Kantridi vrištala ko sumanuta i odj.... i njega i politiku Smile Pogledam zabave radi, podupirem svoje i zaboravim na to. 

Hehe ma nije da nisam komentirala namjerno nego nisam nikako stigla sjesti pa pročitat sve na miru jer ne volim samo preletit pa odgovarat napamet......a i gle...realno teško je ovako javno i na preskoke raditi s nekim zato što svatko ima svoju logiku, teoriju, iskustva.....ja možda imam drukčiji pristup, ti drukčiji iako će svatko doći možda doći do istih rezultata...možda ne, možda da...i sad ako se ja uvalim samo zbunim onog ko čeka savjet....to je problem foruma, svatko dere po svome, a ovaj drugi češka glavu :)

Ne slažem se sa nekim stvarima koje napišeš (pogotovo s nekim pitanjima hormona i tako to, nekako to previše pojednostaviš, a kompleksni smo ko....) ali se s nekima i složim mada bi ih postavila na malo drukčiji način. Teško mi je i pisati sve jer ima tonu "ali", "ovisi",  "ako"....a za to baš volim raditi s nekim kako treba, i na moj način. Ja sa svima imam dručkiji pristup jer ja pitam 100 pitanja prije nego krenemo i stalno smo u kontaktu, preko moba, maila, svega......drukčije je...ovako dođeš jedan dan, pa ne stigneš drugi, pa te opet ima, a onda nema tog drugog....stalno se loviš.

Zato sam te i pitala imaš li iskustva baš s ljudima, ne samo svog osobnog, jer tako puno više naučiš nego iz članaka koje često navodiš :) Previše mi je tu kompliciranja, puno ljudi ne može funkcionirati na taj način pa im nekako moraš što više približiti te stvari....čak i više kroz porcije nego kroz kalorije, više kroz hranjive namirnice nego kroz omjere....to mi se ne sviđa kod tebe, previše brojeva za jednog početnika Smile

Inače se ne volim kačiti ovdje, dosta sam mirne prirode i uvijek nekako nastojim gledati neku širu sliku, tražit poveznice više nego razlike....ali malo si ti prvi krenuo u napad pa sam se i ja malo nakostriješila, šta ćeš.... :)

Sve u svemu, cilj nam je svima tu pomagati tako da i treba biti mir :)






Embarrassed...ispadam neki freak da brojim kalorije. svaki je početak težak a šta se tiče meneLOLLOLLOL ...žena  mi kaže LOLLOL da se idem pregledat jer imam trakavicu. i love dirty bulk
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 19:26
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

..uopće se ne uvaljuješ drago mi je ...i reći ću ti iskreno čeka sam tvoj komentarWink jer svakome komentiraš a ode te nije bilo....i sad kad si došla.....sve pozitivnoThumbs Up.




Eh, da, i zaboravih....interesantno da si moj komentar doživio pozitivnim :)) ali dobro Big smile

jesi se to vratila radi meneBig smile?  a legenda si ...nekidan si promislila... a koji je ovo sadAngry
Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 20:20
first of all @dena75 ovaj članak što se tiče vježbanja mi se jako sviđa! budem ga zasigurno iskoristila u budućim treninzima! :)

što se tiče unosa ugljikohidrata.. tako sam i do sad radila (samo unosila manje) tako da.. bit će dobro :) nego što se masti tiče! to mi je jako zanimljivo... baš zato što moje večere ih pomalo izbjegavaju kad je to obično posni i kuhana jaja (bez žumanjka) i takve stvari... rijetko kad da napravim nešto gdje ih ima. Vidim da nekako nam oko istog vremena je zadnji obrok u danu, pa ti vjerujem i sviđa mi se spoznaja da se ne budem morala preveć brinut oko toga da li ću kasnije bit imalo gladna ili ne... :) 

wheya što se tiče od proteina još premišljam bi li mi bilo pametno uzet ne zato da mislim da je loš već želudca radi, živo me zanima kako bi to prihvatio :S (uvijek budem barem malo skeptična zbog tog gastritisa prije nego krenem uzimat nešto što još do sad nisam) Confused

@gym_girl heh ne brini da denu nisam ništa shvatila.. zato kad nešto ne pokopčam odmah, a pročitam 2/3 puta (jer ponekad razmišljam o 100 stvari) radije pitam kako bih bila sigurna da sam dobro shvatila i da budem išla u pravcu u kojem želim ići... inače računala sam si kalorije i prije i nekako tomu više vjerujem nego portion size kojeg koristim više kad jedem negdje vani.. s kojim bi mogla zbrljavit totalno (preveć se znam)... vidim da je on to prepoznao (a možd i sam tako radi) pa me jednostavno nastavio vodit s tim načinom, zapravo smatram denu vrlo dobrim... (čuj mene) odličnim! što se tiče svih navedenih savjeta, pristupa i stepljenja da mi sve to objasni što mi nije jasno... Smile mislim da sam dobila sve potrebne odgovore i stvari su mi sad punoooo čišće, organiziranije, te jedva čekam sve dosadašnje savjete tu koje sam do sad dobila počet korisitit iii jako se nadam da ću idućih dana em osjećati bolje, energičnije... umm spremnije na teže vježbe?! (dakako!) :)
osjećam se u stilu ''I'm baaaaaack'' dok već nisam niti krenula kak spada haha Big smile ne znam... *eexcitement

gym moram ti priznat da onaj dan kad sam pročitala tvoj komentar što se vježbanja tiče 
''Hmmm, slabašno je to, treba tebi malo jači trening :) Da si kod mene ja bih te tjerala na tih 20 kg dok ne dodješ do 50 kg ;) Kao i preša.....štediš mi se malo ;)''
ostalo mi je to u glavi dok sam se spremala u teretanu i osjećam se nekako kao da sam se ipak natjerala na teže i više ponavljanja (isto tako iskoristila sam ono ''zašto ne napraviti 21/22/23 ponavljanja ako se osjećaš da možeš'' i bila sam si sva zadovoljna treningom obavljenim taj dan... možda jednostavno neke kritike koje bi si i sama dala moram čut od nekog drugog da se za zbilja pokrenem >< zato hvala puno na iskrenosti!
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 23:07

dena, zbog mnogih sam se vraćala, kad misao želi van mora van, pogotovo prije večere jer mi onda smeta za jest :)


a class, ako te burek nije smetao neće ni whey TongueLOL masti u večeri imaj obavezno, ako već nećeš uh-e (ne zbog hormona rasta, ionako će odradit svoje dok spavaš), a i da hoćeš opet ih moraš imati u određenoj količini. btw. zašto ne jedeš žumanjak kad je sve vrijedno u njemu? Smile Samo nemoj spomenuti kolesterol pliz :)

Ajjdee pa što ti reći kad ste se tako našli vas dvoje! Big smile dena se je potrudio, to stoji ali....gle, probaj ti sa tim brojčicama, samo ja smatram da kod tebe uopće nije problem u "portion size" :) jer se i to da srediti kad skužiš neke osnove. I ne samo to - ti si se samo zeznula sa svim tim brljavljenjem na sezoni, prije toga ni ne znamo točno kako si jela ali si jela clean kako si rekla i izgledala dobro, ne? Ja pretpostavljam da si možda i jela premalo i da nisi baš sve pogodila ali i to se da srediti na drugi način, treba samo postepeno dodavati (ili oduzimati) neke stvari u i iz jelovnika ali za to ti nisu potrebne tolike kalkulacije, samo mrva temeljnih pravila + bolji trening ;) Meni ti taj tdee i sve te ostale računice ne drže vodu u većini slučajeva i ja bi cijelu stvar drukčije postavila, prvenstveno kroz ubacivanje koječega iz obroka u obrok...kako rekoh, to možeš i bez ovih brojeva ali ako si ih pohvatala i složila se s tim ko sam ja da ti kvarim uzbuđenje :)) Probaj, ja sam uvijek za probavanje.....i za manje proteina nego što se naveliko propagira ;)


A da sad rješimo ovaj dio o treningu - koliko sam shvatila, išla si preko 20 ponavljanja  umjesto da digneš težinu, jesam dobro shvatila? :)

I da ne zaboravim....onaj trening što si me zamolila komentirati.....dovoljno je vidjeti kako su vježbe napisane Smile Je li bilo ikakvih drugih uputa uz to, koliko dugo raditi tako ili bilo što?












"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2014 at 10:37
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


dena, zbog mnogih sam se vraćala, kad misao želi van mora van, pogotovo prije večere jer mi onda smeta za jest :)


a class, ako te burek nije smetao neće ni whey TongueLOL masti u večeri imaj obavezno, ako već nećeš uh-e (ne zbog hormona rasta, ionako će odradit svoje dok spavaš), a i da hoćeš opet ih moraš imati u određenoj količini. btw. zašto ne jedeš žumanjak kad je sve vrijedno u njemu? Smile Samo nemoj spomenuti kolesterol pliz :)

Ajjdee pa što ti reći kad ste se tako našli vas dvoje! Big smile dena se je potrudio, to stoji ali....gle, probaj ti sa tim brojčicama, samo ja smatram da kod tebe uopće nije problem u "portion size" :) jer se i to da srediti kad skužiš neke osnove. I ne samo to - ti si se samo zeznula sa svim tim brljavljenjem na sezoni, prije toga ni ne znamo točno kako si jela ali si jela clean kako si rekla i izgledala dobro, ne? Ja pretpostavljam da si možda i jela premalo i da nisi baš sve pogodila ali i to se da srediti na drugi način, treba samo postepeno dodavati (ili oduzimati) neke stvari u i iz jelovnika ali za to ti nisu potrebne tolike kalkulacije, samo mrva temeljnih pravila + bolji trening ;) Meni ti taj tdee i sve te ostale računice ne drže vodu u većini slučajeva i ja bi cijelu stvar drukčije postavila, prvenstveno kroz ubacivanje koječega iz obroka u obrok...kako rekoh, to možeš i bez ovih brojeva ali ako si ih pohvatala i složila se s tim ko sam ja da ti kvarim uzbuđenje :)) Probaj, ja sam uvijek za probavanje.....i za manje proteina nego što se naveliko propagira ;)


A da sad rješimo ovaj dio o treningu - koliko sam shvatila, išla si preko 20 ponavljanja  umjesto da digneš težinu, jesam dobro shvatila? :)

I da ne zaboravim....onaj trening što si me zamolila komentirati.....dovoljno je vidjeti kako su vježbe napisane Smile Je li bilo ikakvih drugih uputa uz to, koliko dugo raditi tako ili bilo što?













Gy........jedno pitanje vezi TDEEBig smile ovako glasi:

postoje dva  radnika koji istovaraju vriće iz šlepera i radno vrime je 10 sati. Tjelesna težina im je ista , zamislimo 80 kg. Njihova potrošnja kalorija je 80kgx24=1900 kcl. Za težak extreman rad množimo 1900x2=3840kcl. Prvi radnik unosi 2500 kcl a drugi 4000kcl za vrijeme radnog vrimena. U 5 godina da tako zajedno funkcioniraju kakvi su rezultati gladnog i sitogLOLLOLLOL....i kakav će tjelesno izgledat gladni a kakav siti....?  Big smile..čekam tvoj odgovor? ja ga znam al neću ti rećiQuestion,Wink


 


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2014 at 11:47

Znam ja na što ti ciljaš samo toliko pojednostavljuješ neke stvari, kao da smo strojevi, svi isti sa istim gabaritima …kao prvo, teško da ćeš ovdje naći takvog radnika, ti rijetko imaju problema sa težinom Smile Prije ćeš naći ljude, i to prvenstveno žene, koje su se svakakvim dugogodišnjim igricama sa metabolizmom dovele toliko izvan teorije da će ih te kalkulacije samo zbunit i dovest do toga da buknu u kratkom roku jer im ne treba toliko energije. S druge strane, imaš i metabolički zdrave ljude koji jednostavno funkcioniraju i super izgledaju na manje hrane, bez obzira na sve brojke koje dobivaju. Bez umora, bez manjka snage, bez ijednog problema žive sretni na puno manje kcal nego što bi „trebali“.  Bilo bi i takvih radnika, jedan bi propao na tim manjim kcal, drugom bi bilo sve ok, nekima bi i 4000 bilo previše, nekima i 6000 premalo….tako da..ko kaže da bi prvi bio gladan, a drugi sit Wink


Uostalom, još bitnije - od čega se sastoje te kalorije, koji su omjeri makronutrijenata i da li im pašu, koliko koji od radnika hranjivih tvari prima tim kalorijama, a koliko mu treba, itd? A on mi samo o kalorijama :) Ovaj u tih 2500 kcal može dobit više onog što mu treba nego ovaj u 4000 ako je tih 4000 sranje ;) i tako dalje, i tako dalje....

 

Ne smatram uopće da nam treba puno hrane, treba nam samo dovoljno prave hrane, zato se ne bavim prvenstveno kalorijama. Presložena smo stvorenja da bi se svaka brojka na deklaraciji uzela kao pravilo, za svih i u svim situacijama. Prilikom slaganja jelovnika uzimam puno više toga u obzir od online kalkulatora, uostalom nikad me matematika nije previše veselila.





Edited by Gym_girl - 30 Studeni 2014 at 11:58
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2014 at 14:29
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Znam ja na što ti ciljaš samo toliko pojednostavljuješ neke stvari, kao da smo strojevi, svi isti sa istim gabaritima …kao prvo, teško da ćeš ovdje naći takvog radnika, ti rijetko imaju problema sa težinom Smile Prije ćeš naći ljude, i to prvenstveno žene, koje su se svakakvim dugogodišnjim igricama sa metabolizmom dovele toliko izvan teorije da će ih te kalkulacije samo zbunit i dovest do toga da buknu u kratkom roku jer im ne treba toliko energije. S druge strane, imaš i metabolički zdrave ljude koji jednostavno funkcioniraju i super izgledaju na manje hrane, bez obzira na sve brojke koje dobivaju. Bez umora, bez manjka snage, bez ijednog problema žive sretni na puno manje kcal nego što bi „trebali“.  Bilo bi i takvih radnika, jedan bi propao na tim manjim kcal, drugom bi bilo sve ok, nekima bi i 4000 bilo previše, nekima i 6000 premalo….tako da..ko kaže da bi prvi bio gladan, a drugi sit Wink


Uostalom, još bitnije - od čega se sastoje te kalorije, koji su omjeri makronutrijenata i da li im pašu, koliko koji od radnika hranjivih tvari prima tim kalorijama, a koliko mu treba, itd? A on mi samo o kalorijama :) Ovaj u tih 2500 kcal može dobit više onog što mu treba nego ovaj u 4000 ako je tih 4000 sranje ;) i tako dalje, i tako dalje....

 

Ne smatram uopće da nam treba puno hrane, treba nam samo dovoljno prave hrane, zato se ne bavim prvenstveno kalorijama. Presložena smo stvorenja da bi se svaka brojka na deklaraciji uzela kao pravilo, za svih i u svim situacijama. Prilikom slaganja jelovnika uzimam puno više toga u obzir od online kalkulatora, uostalom nikad me matematika nije previše veselila.




LOL...znam ja da češ izvuć...al sad sam malo ušminka pitanjeBig smile...
 
ovako glasi.... omjer UH70% P30% ...od hrane recimo tjestenina(neka bude integralna da se opet ne izvućešLOL) i meso .. a ista su kilaža 80kg i isto sada ,jede samo jedan manje a isti posal....aj sad odgovoriQuestion... šta je interesantno na ovome su rađena istraživanja.

....ne dam ti mira jer se diraš u tdee....Cry


Edited by dena75 - 30 Studeni 2014 at 14:44
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.