New Posts New Posts RSS Feed - Još sam vam samo ja falila
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Još sam vam samo ja falila

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Mjau View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjau Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Još sam vam samo ja falila
    Posted: 04 Studeni 2014 at 00:06
Pa svi mi kazu da ne bih trebala da mrsam i da je ovako dobro, ali nekako ja osecam da imam visak na butinama( unutrasnji deo) i to me mnogo nervira... :(  ali ne znam koje vezbe za to da radim, da bi se smanjile
i na stomaku ali malo, i to bih htela da skinem, zbog toga mislim da bi trebala da smrsam...
Hvala vam puno sto mi pomazete :*
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 23:54
Ma radim i ja sve za noge, da ih stanjim, i ne bojim se prosirivanja, mislim da mi je bitno da ih zategnem, a kad budu zategnute, i ako se rasire, nece mi smetati :P
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 20:42
50 kg na tu visinu je jednostavno premalo... Mislim da je pre u pitanju to da devojka nema toliko realnu sliku koliko je to koliko ona zeli da skine zapravo puno, pa samo 2 kg dole pravi ogromnu razliku a kamoli 9... Mislim da ce shvatiti u procesu da je toliko skidanje kilaze nepotrebno, plus kada vidi kako telo moze skroz pozitivno da se menja i nevezano za broj na vagi :D
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 19:15
Mjau, nemoj me pogresno razumjeti ali mislim da bi prije bilo kakvog skidanja kilograma trebala otici ljekaru, posavjetovati se sa strucnom (medicinski) osobom posto je s tvojom visinom tezina od 50 kg neuhranjenost i nemoj da zavrsis s nekim dugrocnim poremecajem u prehrani posto je jako lako izgubiti realnu sliku o svom tijelu, posebno u tvojim godinama. Treninzi i fizicka aktivnost su super stvar ali mislim da sa 50 kg vise neces ni imati snage da se bavis nekim fizickim aktivnostima.
Back to Top
Mjau View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjau Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 16:25
Zdravo svima  :D Izvinite sto me nije bilo ovih dana. :(
Hvala vam svima na savetima, pogotovo Marrighon tebi :)
Nastavicu da vezbam, pa cu vam se javitii, i reci rezultate :D 
Pa da, ja bih 50 kg, ali videcu pokusacu da ostanem na ovoj tezini i samo vezbam :)) 
Ali se nekako plasim kvardicepsa, ali vezbacu naravno sa laksim tezinama :) 

Ej Didi, pa ti si super, dosta vezbas, ja mislim da su ti vezbe super, i da trebas da nastavis, ali naravno moras da imas i odmor, potreban je misicima da se oporave. Nastavi tako i bice super rezultata :) Samo napred 
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 16:11
Ima li neko da da komentar? :S

Nakon prekjucerasnjih vjezbi, misici mi otpadaju, ali nije mi ni zao, bar znam da se neke promjene desavaju :D
Sinoc cak nisam mogla ni spavati, jer me gluteusi bole od iskoraka.
Sad se bojim da ce mi samo noge napredovati, od silnih vjezbi a da cu u gornjem dijelu tijela ostati ista. Treba neko da mi kaze da li su uredu ove dosadasnje vjezbe ili moram jos poraditi na tome, da ubacim nesto jos za ruke, stomak, struk ili?
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2014 at 17:33
Evo i mene, nakon vjezbi, puna energije, mozda se nikad bolje nisam ni osjecala, unatoc tome sto misici zatezu i noge mi djeluju teske 100 kg :D
Danas su odradjene neke promjene,a na vama je da mi kazete jesam li opet nesto pogrijesila :D

Prvo sam povecala tezinu, i sama sebe iznenadila, nisam vjerovala da mogu, a sad mi se cini da mogu jos vise :D

Ovako sam provela vrijeme u teretani..

Bench press sipkom 3x15 (20 kg, do sad bilo 15kg)
Goblet squat 3x15 (5 kg bucica)
povlacenje na lat masini naprijed 3x15 25 kg
podizanje kukova iz uspravnog polozaja 3x15
cucanj na smith masini 3x15(20 kg, do sad je bilo 10)
povlacenje sajle jednom nogom prema drugoj u lezecem polozaju 3x25 25 kg
zenski sklekovi 3x10
Iskorak sa bucicama 3x20 bucice po 5 kg (hodala sam i pravila iskorak svakom nogom, tako da sam brojala korake, nadam se da time ne pravim gresku)

Eto to je danas odradjeno, ali zato nisam radila cardio, nakon iskoraka noge su mi klecale, tako da nisam imala snage popeti se na traku.

Evo radi lakse usporedbe, prijasnji plan rada..

Trcanje na traci 10-15 min.
Bench press sipkom 18 kg 3x15
nozna ekstenzija 3x10
nozni pregib 3x10
povlacenje na lat masini naprijed 3x15 25 kg
podizanje kukova iz uspravnog polozaja 3x10
cucanj na smith masini 3x10
povlacenje sajle jednom nogom prema drugoj u lezecem polozaju 3x15 25 kg.

Danas sam toliko snage imala, ne znam do cega je, cak me interesuje posto sam prije teretane jela kus-kus i pileca prsa kuhano u mlijeku, da li mi je to dalo snagu, do sad kus-kus nisam koristila, ali sam ga sinoc pronasla u DM-u prilicno je jeftin s obzirom koliko ima proteina, i kako je upotrebljiv na bezbroj nacina
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2014 at 16:07
Broj na vagi cesto zna da bude misleading i da nista ne znaci, moze da deluje po brojki da imas vise nego sto imas ili manje nego sto zapravo imas...Ali da smrsas 6-9 kg na svoju visinu pa kakva god ti je konstitucija je za tebe daleko ispod normalne kilaze - znaci ti bi negde da imas oko 50 na 1,68 visine? Ja na svoju visinu od 1,55 imam 53 kg pa ne bih rekla da imam ''visak'' niti sam gojazna, mnogo zavisi od cega te kile dolaze, mozes ti da imas 50 kilograma na tvoju visinu i da to bude samo kost i koza i idalje da imas masti i da nemas taj zategnuti izgled koji zelis vec da budes samo mrsava...Vise se fokusiraj na ono sto vidis u ogledalu nego na kile jer u tvom slucaju nema realnog viska kilograma vec samo estetki momenat koji bi ti da poboljsas, oduzmes, dodas, zategnes i tako dalje.

Sto se tice nogu ove devojke sa slike tu ima vise faktora zasto ona tako izgleda, dosta toga je genetika - ti ces sama vremenom videti kako je prirodno tvom telu da se razvija i sta mozes da napravis od njega a da nemas brdo truda, muke i odrzavanja. Ova devojka je jako lean prirodno, razvija takve misice, pritom mislim da radi dosta cardia da drzi bilo kakav anabolizam pod kontrolom i mnoooogo mnogo ponavljanja (pretpostavljam sa laksim tezinama). Ali shvati da ona i neka druga devojka mogu da rade isti program i imace skroz drugaciji izgled nogu zbog individualnih razlika u konstituciji i izgledu.
Obzirom na to da je procenat zena koje su mezo i prirodno lako bujaju i prirodno su jake dosta mali (a ironicno svaka zena prilicno neobjektivno smatra da je ona upravo TA sa tom prokletom konstitucijom) mislim da nemas razloga da se brines, kreni da vezbas i obracaj paznju na to kako ti telo reaguje. A sa zdravstvene strane i pitanja izbalansiranosti tela - ne preskaci da jacas kvadriceps kao i sve ostale nozne misicne skupine, ne znaci da ce ti se nabudziti i da ces nabujati ;)

Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2014 at 14:09
Ja bih bas da vidim tvoju sliku, ako ti smatras da si sa 168 cm visine debela a imas 58 kg
Opet mozda grijesim, mozda su ti lahke kosti, ali mislim da tebi mozda i fali koja kg :D
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 19:37
Aha ok :D
Sutra odmah krecem u akciju, i jedva cekam :D
Pomenula sam par puta da radim u trgovini, koja je u centru carsije, gdje je guzva non stop, znaci nema sjedanja, moram spomenuti da i tu potrosim dosta kalorija, pogotovo kad je u pitanju nosenje paketa soka, brasna, secera, tako da mi je radno mjesto samo dodatna motivacija, jer nema sjedenja ni onim danima kad nisam u teretani :)
Sad me interesuje sta je s cardiom? Hocu li ga ubaciti samo na pocetku za zagrijavanje i koliko vremenski ili da i na kraju vjezbi trcim nekoliko minuta?
Back to Top
Mjau View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjau Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 19:34
Zdravoo ljudiii, citam ovo i shvatam da mozda i ja gresim
potrebna mi je pomoc i savet, nadam se da mozete da mi pomognte :O
Imam problem. Pocela sam da vezbam jos prosle godine, ali ne vidim rezultate. I ne znam gde gresim. 
Imam 17 godina i visoka sam 168. I imam 58 kg, sto smatram da je previse za moju visinu, a i sama se ne osecam dobro. Zelim da smrsam jedno 6-9 kg . Problem mi je ishrana, ja mogu na primer nista da ne jedem, samo voca, i brzo da smrsam (to sam i radila ) ali posle par dana se kg vrate. I znam da to nije dobro ali nikako drugacije ne mogu da smrsam. 
Da li mozete neki plan odprilike da mi kazete, kako bih mogla da smrsam i da skinem salo? 
Sta vi mislite ? 

Moj drugi problem su vezbe. 
Treniram po 1-2 sata
i to ovako:

  • 10 min- zagrejavanje na Elipicnoj spravi
Stomak
  • radim trbusnjke 3 serije po 20 
  • 3 serije po 20 leg raises
  • Radim takodje i masinu za trbusnjake ( sa 20 kg) 

    Zelela bih da imam "plocice" ali znam da moram prvo salo da skinem da bi one bile vidnjive, zato sam vas i pitala za ishranu 

Noge i zadnjca
  • Radim cucnjeve 3 serije po 50 ( sa 3 kg)
  • Mrtvo dizanje 3 serije po 20 ( sa 3 kg) 
  • Hip thrust 3 serije po 20 (5 kg)
  • Quad hip extension 3 serije po 20
  • Abdukciju i adukciju 3 serije po 20 ( sa 20 kg)

    I na kraju 30 minuta na elipicnoj spravi 

Hocu da zategnem noge i podignem zadnjicu ali se plasim da radim nozni potisak i iskorake, zato sto mislim da tada radi kvadriceps, i da cu tako rasiriti noge, i dobiti izrazen kvadriceps, zato sto hocu da mi butine budu tanje. Kao kod ove cure na primer https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10245323_228312677368437_8757413950825100265_n.jpg?oh=702ae07db7601e69798fda8b4905c2ad&oe=548ABE43

I zelim da vas pitam, da li mi je dobar plan koji trenutno radim, ako nije sta trebam da dodam ? 
Da li su ovo dobre vezbe ili ne ? 

Jos nesto bih htela da vas pitam, izvinite sto vas smaram ali imam puno pitanja.. 

Ja ne vezbam ramena, ledja i ruke,  htela bih da pocnem, ali se plasim da mi se ne rasire i to bude ruzno. Pa bih vas pitala koje sprave smem da koristim, a da se ne rasirim, da samo lepo napravim ruke, ramena i ledja? 

I jos jedno pitanje: Da li postoje vezbe da se jos malo izduzim, tj. da porastem jos par cm. Posto imam duge noge ali sam kratka u gornjem delu 

Hvala vam unapred.

Pozdrav Emoji
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 16:45
Da, ubaci neki od ovih umjesto spravi......umjesto ovih lezecih leg curlova npr.......ako ih znas i sad izbaci vise ovih sjedecih, lezecih.......... postojece otezaj, dal povecanjem tezine, smanji odmore, neka bude zahtjevno sukladno tvojim trenutnim mogucnostima, zahtjevno za misicni rad, ali kardiorespiratorni. Prvo ces postici povecanjem ili tezine, no mozda za pocetak bolje povecanjem broja ponavljanja, a drugo odmorima izmedju serija/vjezbi.Znaci potpuni fokus na to sto radis. Kako napredujes tako ces miejnjati jedan od ta dva parametra Ne znaci da sad moras povracat na treningu i sl, no s obzirom na to sto zelis tim treningom ipak neki misicni zamor i lagana bar zapuhanost tokom rada mora postojati.........recimo da pleses na rubu nepotpunog oporavaka izmedju svake serije
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 12:05
Znaci, dosadasnji rad mi je dobro dosao, kao neki uvod ili zagrijavanje misica :D
Svakako na pocetku i ne bih imala toliko snage, kao sto kazes za neke slozene vjezbe, od sklekovima da ne pricam, snaga u rukama mi je nula sto se tice sklekova :D
Cucnjeve vec jesam ubacivala izmedju vjezbi, i to sve ove vrste koje si nabrojao, ali samo probe radi, nisam u serijama, radila sam i cucan j sa sipkom i iskorak, ali ih nisam toliko primjenjivala. Za pocetak da ubacim ove spomenute vjezbe, umjesto nekih serija na spravi?

I hvala ti puno na savjetima.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 11:28
Nije proslo mjesec dana u vjetar, pa ipak si trenirala kaj ne, sto je svakako dobro i definitvno neusporedivo bolje neg da si lezala doma :) I nije da taj dosadasnji rad je bio beskoristan, samo je mogao biti kvalitetniji .....
S obzirom da je prošlo samo mjesec dana (mislio sam da je to duzi period povlacenja po teretani ), to i nije stasno uopce, neke kompleksnije stvari i onako nisi bila sposbna raditi u smislu da si mogla ocekivati neznam kakv rezultat po pitanju estetike u toj pocetnoj fazi adaptacije tijela i ucenja.

Kad sam gore spomenuo sprave po kojima se vec onak iz navike pljuje i smatra u neku ruku losim da nastavim mislio do kraja. 
Rekao sam ugrubo benefite treninga sa slobodnim utezima, no svako ima svoj izbor i radi sto voli, pa ako netko bas voli, zeli sprave njegova stvar i nece biti estetski zakinut jer nije radio neku od kompleksnijih vjezbi.....Ja ih ne preferiram, no ne treba ih zaboraviti, izbaciti, sve ima svoje zasto, kako i kada i za koga.

Problem sa tvojim treningom na spravama je taj sto je on bio prelagan, dakle nedovoljnog intenziteta , vjerovatno predugih pauzi izmedju serija i vjezbi i kao takav je bio ispod razine opterečenja koje bi bilo dovoljno velik stimulans tijelu za adaptacijske promjene......Dakle, pa oduvjek postoje i cesto su primjenjivani, bili ili jesu, posebno kod početnika nekakvi kružni oblici treninga po spravama/stanicama , kao nekakva metoda opće kondicijske pripreme i mogu biti itekako zahtjevni i uopće nije loš takav trening za početak jer ne zahtjeva puno učenja , smanjuje rizike ozljede, a dat ce benefite na svim područjima. Naravno uvijet je dobro poslozeni parametri trenigna.

Tako da komotno mozes i raditi po takvom principu da svaki iduci trening ubacis jednu kompleksniju vjezbu u trening i polako ih usvajas, a ne gubis opet odredjeni broj treninga samo na ucenje novih vjezbi. Ili na početku nakon zagrijavanja  vjezbas tehniku npr slobodnog cucnja (ne kretati sa straznjim, kreni sa box squatom, goblet squatom, bulgarian split squatom, pa iskorake itd......) , nakon toga odradi glavni trening koji mozes i znas raditi bez da razbijas intenzitet treninga, a iduci trening ili kad mislis da si dovoljno uvjezbala neki od vjezbi ubaci nju umjesto neke na spravi.........Jer i ludo bi bilo očekivati da netko nikada nije trenirao i radi odjednom trening u teretani sa slozenim vjezbama, tako da nije pogresno sto si sama sjela na spravu, samo sto svi, apsolutno svi kog god vidim u teretani (zene pogotovo) sve vjezbe izvode debelo ispod primjerene razine opterečenja.

Mislim, nisam siguran kolko ce ti pomoci ovo kaj sam rekao i koliko ce ti se ciniti komplicirano za pohvatati. Previse je mogucnosti i varijanti , no evo tu ih je par kao neke smjernice


Edited by The Phoenix - 30 Listopad 2014 at 11:33
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 09:53
Dobro, srecom pa sam na vrijeme se javila, da ispravim to da mi vrijeme ne prolazi uzalud. Mjesec dana proslo, pogresno radeci, ali hajde nije to nista, ako kazes da zna proci i po 4,5 mjeseci bez pomaka.
Sad mi samo trebaju te vjezbe, barem nazivi, da znam sta cu raditi, a brata cu zamoliti da mi pokaze pravilno izvodjenje.
Ma nema veze i ako je prespor i komplikovan taj trening, bar znam da cu nesto postici, i da ne tapkam u mjestu :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 09:29
Morr je rekla u biti situaciju kakva je. 
Upravo zato sam te pitao ona pitanja, dal znas zasto radis trening koji radis, koji je cilj tog treninga, svakog pojedinog cak..... jer sam pretpostavljao ono kakav si odgovor bacila......."netko je rekao"  , što automatski u pravilu govori da to sto radis je zbrda zdola. To je upravo ono o čemu sam ranije govorio, dok trening postane smislen odu mejseci..........

Prije svega ne raspoređuju svi vjezbe po misicnim skupinama (tzv split sistem) zbog nekog smisla i jer znaju sto zele, prije bi rekao isto zbog toga što je netko tako rekao, što najveci postotak ljudi tako vjezba i samo to zna, ljudi samo to i vide po teretanama uglavnom.......no nebitno....

Tebi split sistem ne treba i nebi ga trebala raditi ako ti nije cilj raditi na jakosti , ocuvanju/povecanju misicne mase , a kroz aerobne treninge raditi na gubitku masnog tkiva (zato sam te i pitao koji je cilj tvojih treninga)
Ovo je samo jedan od primjera i mogucih puteva kako doci do tvog cilja.....zapravo jedan od boljih puteva , s time da i taj "strenght" ne mora biti raspoređen po skupinama.....
Uglavnom, mozda ce ti takav plan biti prekompliciran i prespor u početku ako si nestrpljivija i zelis pomake jos jucer LOL pa ce te ti strenght treninzi kolebati dal gubis vrijeme.....

Trenutni trening......pa s obzirom da uglavnom sjedis i lezis po klupicama i spravama to definitivno nije idealan izbor za fat loss trening, opčenito za tijelo i lokomotorni sustav. Radeci vjezbe stojeci, i u  kretanju ,ipak samo po sebi je dalkeo zahtjevnije za misicni sustav i disni sustav, a tako se kreces i van teretane, dakle neki prirodni oblici kretanja s kojima ces imati dalkeo vece benefite van teretane i zdravstveno. S time da slozene vjezbe ipak zahtjevaju učenje istih i veci oprez kod izvođenja, pa obrati pažnju da ne preletiš taj dio......
Da ne ispadne da se na spravama ne može odraditi trening koji ce dati slicne/jednake rezultate kao i slobodnim utezima, on svakako može.............

to be continued (moram na kavu)Approve

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.