New Posts New Posts RSS Feed - Sandi Imerović
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sandi Imerović

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Lape View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lape Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2014 at 18:04
hahahhhahahaha LOL
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2014 at 21:58
Bemu misa zika, pa si rekla da ti je bilo puno bolje kad nisi brojala kalorije, tak da kaj sam krivo rekel. Samo se pitam cemu raditi nesto silom protiv sebe ako nam je bolje drugacije.glavom kroz zid i trpljenje radi cega, laznog osjecaja prividne kontrole i superiornosti. Kome bi se trebao silom dokazivati. A ne zeljenje direktorske pozicije kakve veze ima s bilo cime? nema nista sa strahom nego sa kvalitetom zivota i gubitkom slobodne volje, vremena i djela suosjecanja radi nesto vise novca. Osobno uvijek radje biram vrijeme i slobodu neg novac i svojevrsnu diktsturu. Ono sto bi bilo stupidno je da radim na toj poziciji da bi zadivio okolinu i imao taj prividan osjecaj vise vrijednosti, a da zapravo to ne volim raditi . Potpuno isto sa siljenjem na odricanja radi izgleda a priznavanje da mi je bolje bez toga
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2014 at 07:58
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Gym, picajzliš........govorio sam u svoje ime......ne drugima.......ne ljutim se ja, nit nemoj ti shvatit da govorim grubim tonom ili s visoka.......znam tebe, tvoj rad i cijenim ga.. Znam tvoje razmisljanje, tak da zapravo ne nalazim tebe u ovim opisima bez obzira kaj si se negdje iskopala unutra.........bar tak ispada LOL Pa i da je, ak je i grubo, pisem kaj mislim opcenito o trendu, ne ciljajuci na niti jednu osobu na portalu, trenera imenom i prezimenom, nego samo glupavim izopačenim trendovima i pogresnom vrednovanju stvari

A ako je to površno i glupo onda je na meni da ne radim tako i ponavljam iste greške na drugima, nego ih odgovorim od toga i otpočetka naučim drugačije.........ako žele prihvatiti

poanta koju sam htio poručiti ljudima je da razmisle i shvate da im je većina gluposti kaj fitness industrija prodaje i uči nepotrebno, da nema smisla  baviti se matematikom , dilerskim vagicama mjerkati hranu, raditi tablice i planirati život prema kalorijama i namirnicama , ražiti zamjene obroka za prava izvorna jela i tražiti "zdrave " alternative jelu i rigati na okus hrane jer to nikada nije ono što treba biti, ne bježati od domačih stvari i hrane. Nitko se ovjde ne bavi profesionalno time da mu treba tako sitničarenje da bude dobar u bilo kom pogledu.......ili su svi bodybuilding treneri i treneraju natjecatelje kad toliko tjeraju detalje? E pa nisu, jer takvih natjecatelja ima za možda 10 prstiju nabrojat, nego su jednostavno robti  fitness industrije i ne micu se od naucenih floskula.

Ljudima sve što treba je malo navike kretanja i vježbe, reda u životu ali i zadovoljstva u tome svemu da bi čovjek bio zdrav i zadovoljan, jer zdravlje bi ipak trebalo biti na prvom mjestu. A jedina garancija donekle zdravlja je kretanje i korištenje tijela.  Problem  i explozija današnjih bolesti je u neaktivnosti, a ne prehrani u toj mjeri koliko u sjedelačkom načinu života.Tijelo je stroj napravljen da bi se kretao, a ne sjedio cijele dane, pa zato i dolazi do oboljenja, degenerativnih promjena i svega jer tjelo ne radi svoju funkciju. Ako sam kompliciranjem i brojkicama koje nisu potrebne "amaterima" odbio vježbanje određenom broju ljudi pokušavajući im izigravati savršenstvo , ja sam im zapravo učinio loše, iako u najboljoj namjeri.....a drugačijim pristupom sam mogao tom čovjeku koji će za 5 godina oboljeti od x, y z stvari mogao pomoći da mu nisam zgadio sve savjetima da reze uh, da broji, da važe, da zapravo veći dio vremena provede razmisljajuci i racuinajuci sto , kako , kad i u kombinaciji s cim da jede , i još ga zaplašio katabolizmom, debljanjem ak pojede ovo + ono i sl.......fck, pa ja kaj sam u tome vise nemam zivaca za to, sva srec kaj imam 30 godisnju naviku vjezbanja od ranije pa cu zadovoljit potrebu za kretnjom, u protivnom sumnjam da bi dizao guzicu s xboxa da mi netko sada pocne punit glavu da cu se naviknuti na brojenje i planiranje zivota prema obrocima


Ja zbilja tvoj komentar nisam shvatila kao ljutnju (iako te te teme podbadaju, da nije tako nebi pisao - i bez brige nisam ni ja bolja što se toga tiče), samo sam se malo šalila sa pjenjenjem Smile, a sebe nisam iskopala iz teksta kao "jednu od takvih" nego sam htjela navesti svoj primjer kada svo to mjerenje, vaganje i pimplanje nekad ne mora biti tako strahovito i opsesivno niti umanjivat kvalitetu života ako je sve drugo na mjestu i ako se sve to shvati kao čistu igru i neko samoistraživanje.

Jer slušaj - netko bi mogao iskopati sliku iz mog dana, djelić minute, kada ja lijepo sve slažem na vagu, računam, zapisujem...... i mogao bi reći - "jbte, pogle ovu opsesivnu ženu, ne može ni pojest nešto da ne zna sve u gram, bem ti takav život."  A meni super ljudi, već sljedeći dan ću otić sa dečkom jesti negdje vani i uživat. A taj drugi koji to govori će za par mjeseci odbit negdje neki kolač "jer se udebljao jako preko zime pa je sad na detoxu". Ja ga neću odbit Big smile

Ne znam mogu li ti sve to što ja mislim ovako reći, najrađe bi sjela s tobom uživo ko čovjek Smile Jer je piskaranje na ovom forumu nekad mučno. Jednostavno su neke teme preopširne i sa previše "ali" i "ovisi" da bi se moglo nešto kratko napisati i dati zaključak bez da se neke misli ne izgube u cijelom tekstu i sve ostane nedorečeno i možda krivo shvaćeno. Zato i razmišljam često da li uopće krenuti u neku temu...ali mi vrag neda mira.... :)


Što se tiče dijela tvog teksta o neaktivnosti i sjedilačkom načinu života te o potrebi za više kretanja i svemu tome - slažem se 300%, to je česta tema mojih predavanja u gymu :)) ali gle - ajmo bit realni.......danas je lakše nekoga nagovorit da picajzli oko prehrane nego da se pokrene više Smile Jesi kad radio s nekim samo u vezi prehrane? Ako nisi, vjeruj mi.....ima ljudi koji sami traže da ih gurneš u sitničarenja, jer ne žele narpavit korak više i gotovo. I šta ćeš im onda reć? Ovo što si ti napisao? Aha...potražit će nekog drugog koji će ih sredit u 2 mjeseca.

Nekad je bilo nekad. Nekad su ljudi radili, nekad su ljudi jeli domaće, nekad ljudi nisu radili probleme oko hrane....ali su radili, po cijele dane. Danas.....znamo kako je danas. Spominješ motivacijske poruke i sve ostalo - sve je danas postala motivacija, ljudi se preko motivacijskih reklama tjeraju da samo hodaju, kamoli tek nešto više. Ni meni ne trebaju motivacije,  niti neke podrške, guranja i pljeskanja da treniram i radim sve ostalo tako da i sama mislim to što i ti misliš ali znaš koliko je takvih?

Ljudima danas treba malo više kompliciranja oko prehrane upravo zato što je drugi dio jednadžbe dead, manje više. I ne zaboravimo još nešto - da mršavljenje nije samo čista matematika.


Ti u načelu sve dobro govoriš, našli bi se u puno toga. I to je neko naše gledište, iz našeg kuta. Ali kada se malo postaviš u kožu različitih ljudi stvari se mijenjaju. Ono što je tebi muka, drugom uopće nije problem. Ako bi tebi odricanje od nekih gušta bilo problem - zašto misliš da bi to svakome bilo? Nekom bi to bilo ono o čemu zika priča - osjećaj nekog postignuća, osjećaj veće kontrole nad sobom. I to je nešto, ne? Nekad više od komada torte koji se slisti u 5 min.

I opet...da se razumijemo....i ja sam sama skliznula iz planova za fitness natjecanje upravo iz razloga o kojima ti pričaš (a i iz drugih, ne volim u što se to pretvorilo, odnosno što to je uopće, nikakve veze sa zdravljem nema) i ne samo to - popustila sam skroz u vezi nekih svojih nekadašnjih vizija, čak i sa početka godine. Ni sada, kada sam u nekom laganom fat loss-u, ne odričem se puno i u pravilu me i nije baš briga kako ću dočekati ljeto. Ne želim se odricati previše, jer mi je veće veselje kada na miru uživam u hrani sa dečkom i obitelji, sa frendicama na ručku...nego da se prošetavam sa 12% bf-a po gradu i tresem se od zime usred ljeta. Tako da sa svojeg gledišta totalno razumijem o čemu pričaš. Prioriteti su mi se promijenili. I voljela bih i sama da ovaj svijet u tom pogledu malo drukčije izgleda. Ali ne izgleda.


No opet...sve to što ti govoriš da nema potrebe raditi na neki način jako dobro posluži na početku, kada se netko uči o tome kako treba jesti. Zašto se ljudi nebi par tjedana malo pozabavili vaganjem hrane, učenjem čitanja deklaracija, gledanjem u kalorijske tablice? Čisto da shvate kako i koliko jedu....zašto jedu....kako bi to trebalo izgledati...pa kad skuže princip neka jedu sve! Ali da uvijek znaju otprilike koliko im treba. Ja zbilja ne vidim ništa loše u toj svjesnosti i ne kužim zašto svi zaziru od te vage. Je li te to odmah baca u opsesivno čudovište? Odmah propada društveni život i sve lijepo u životu? :) Sad ćeš reć da opet pretjerujem LOL Ali mišića mu malog - sve ima svoje mjesto. I svaki čovjek traži svoj pristup. 

Ako ti netko dođe i želi brzu transformaciju - šta ćeš mu reć? Možeš mu govoriti koliko god hoćeš, on to želi. Ništa - odradiš to najmudrije što znaš, iskoristiš par iskušanih metoda i ideš dalje. Drugi će već tražiti sporiji pristup....i tako, sa svakim od početka. Bit je da opet svakoga naučiš ono što si i sam na sebi naučio - da stvari mogu biti puno jednostavnije, i za psihu i za tijelo. Ali i uz to se može i vagati i mjerkati i malo stisnuti zube ponekad...nedati si gušta namjerno ;), iskušavati metode....ništa to nije strašno, samo pretumbavanje hrane tu i tam. I ja se sama volim poslužit sa cikliranjem jer mi daje više gušta od ravnoteže svaki dan - ništa posebno samo po sebi ali meni paše. Tako i sve ostalo....za puno toga bi se mogao naći ok razlog da se pokuša, nije sve tako loše, to su sve samo metode, principi ostaju.


I na kraju...kad već pišemo o tome, mogli bi otvorit neku temu u kojoj ćemo razbijat fitness mitove.....da malo pomognemo ljudima da se ne gube toliko, a i da ova tema ne izgubi smisao totalno.. Sandi je već odavno zaboravljen Big smile








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2014 at 08:44
Originally posted by zika zika wrote:

Slažem se s većinom svačijeg mišljenja ovdje, tema se probudila.

Što se tog velikog odricanja tiče, realno, tko to u biti radi osim onih koji su spremni na izgled iz "fitness časopisa"?

Kad se radi s osobom koja je došla na trening, početnik, ne zna razliku između špeka i grill piletine, želi smršaviti ili koji god cilj ima, uvijek mu se sve svede na najjednostavije. Tipa, ubaciti više povrća, piti više vode, izbaciti teške namirnice, šećere prije spavanja i sl. da ne nabrajam. I već će se dogoditi veliki pomak u 2 mjeseca jer tad tijelo početnika reagira jako(na tome i mnogi novi "veliki" :p popularni Fb treneri temelje sve svoje tansformacije).

Generalno, onda on/a produbljuje svoje znanje, ako želi i upušta se u nove oblike prehrane treninga.

Oni koji su zadovoljni sa simple načinom i samo time što su postigli neku ravnotežu, bolje se osjećaju bez junka, izgled ok, tako će i nastaviti dalje živjeti. Kao što si ti Phoenix nazvao, neka zdrava navika bez forsiranja i uskraćivanja.

Daleko od toga da je meni gušt raditi dijete. Bilo mi je 100 puta ljepše kad nisam brojala niti jednu kaloriju, samo se bazirala na onome gore što sam napisala "pravilima". Da i sada prestanem, znala bi koliko sam unesla, doživotni defekt No, činjenica je da uživam sada u tim rezultatima i kako izgledam više nego što sam prije, pa mi onda tih par mjeseci ne predstavlja sad neki problem. A i ove godine imam drugačiji pristup, full slow, pa ni ne osjetim.

Opet preostaje da svatko radi kako njemu odgovara. Iskreno, u društvu gdje je pretilost problem, podržavam svaki i najmanji pomak nečiji na bolje, pa i naviku jedenja povrća uz obroke i kardio i trbušnjake u teretani (za početak).

Ja Prvi... vjerovala ili ne Smile

Meni je gušt treninirati puno veći o paženja na prehranu.... Niti žudim da izgledam kao netko sa fitness časopisa niti me apsolutno briga koliko ću dobiti ili izgubiti mišića...

Jednostavno sam zaljubljen u takav način života.... Drago mi bude nakon svake uspješne progresije... koju postignem... ali ne zadržavam se dugo u tom slavlju...

Niti kritiziram one koju su fokusirani na 100 posto izgled.... niti kritiziram na one što bljuje im se od hrane koju moraju jesti... da bi postigli nešto....

Ako njih to zadovoljava....tko sam ja da pričam drugo?

Zadnjih 3 mjeseca nisam brojao kalorije ... jeo sam kako sam jeo.... iskreno ... tu sebe nisam vidio.Nisam imao volje...

 Danas kada mi ej dostupna vagica, kada su mi dostupniji drugi nutrijenti ...mene to ne opterečuje.... nego me gura dalje...daje mi motivaciju....kada stanem za štednjak a za sutra dan mi treba sat vremena da napravim obroke... pa zob pa mjeri..pa meso.. pa reži... meni je to ne opisivo dobar osjećaj....

Većini je to smješno...većini je to ropstovo...iz neke perspektive....a se stime slažem ako nije to dio tebe...

kod toga upozoravam da se treba paziti.... dok većini drugigim govorim da to ne rade...da ne broje kalorije..pogotovo početnicima....

Jer nekako je moj stav.... koliko sam radio sa ljudima...koliko sam promatrao...da je dosta njima to problem i to nije njihovo uživanje....i tu se i sa Feniksom slažem.... nikakve vagice....nikakva sranja...aktivnost... malo regulirana prehrana.... i nema tu kurčeva brojki pizdarija....  Nećemo u detalje...

E sada postoji netko tko to uživa...zašto bih mu onda nametnio nešto drugo....netko tko voli.. netko tko voli paziti šta jede..netko tko voli na detalje paziti..bez obzira bio ili ne Pro.... Netko tko voli istraživati svoej tijeo do maksimuma...kao što je i Zika navela....

Uglavnom cilj ovoga svega je da se pronađu ljudi sami u nečemu.... jer nema smisla odricati se nečega...ako to jednostvano nije dio tebe,,,

Treba dobro paziti što je Ropstvo..a što zadovoljstvo....

Pozdrav




Edited by mettasttaza - 29 Ožujak 2014 at 08:48
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 11:09


Vrijedno je odvojiti 50-ak min.....mislim da ćemo negdje u svemu ovome spojit naša gledišta Phoenix Wink, a i dotaknuti se nekih stvari u koje mi se nije dalo previše ulaziti.....

Ako se kome ne bude dalo slušati sve, obratite pozornost na bar >45 min...



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 14:07
vidim dosta se i na ovom forumu piše o Sandiju.
meni je on Ok. uvijek je dostupan i otvoren za sva pitanja. svakodnevno stavlja svoje obroke na facebook stranicu i svatko tko želi smršaviti ili pak dobro izgledati samo da prati njegove jelovnike već može jako puno napredovati.
s druge strane neki govore da je njemu samo cilj zarada budući da ima svoju trgovinu. međutim, on nikoga ne sili da mora kupiti baš njegove proizvode.u svakom slučaju ga cijenim jer je veoma dosljedan u svom radu, a to što svoje znanje i iskustvo želi prenijeti i drugima je još samo dodatni plus.
Never give up
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 14:30
Slažem se, ne bih se ni ja hvatala odmah za tu trgovinu, ima puno trgovaca koji mu nisu ni blizu po trudu tog tipa. On barem nešto vremena uloži, nije ni to uvijek jednostavno, usprkos zaradi. 

Vjerojatno bi se dalo diskutirati o nekim sitnicama ali u to neću ulaziti jer ga dugo nisam pratila. Ono što često zna bit problem kod davanja savjeta kod profesionalaca je izostanak priče o neizbježnoj potpori u njihovom slučaju :) pa se ljudi znaju zeznuti jer nije isto bit potpomognut nekim stvarima i trenirati natural, odnosno rekreativno. Pogotovo kod onih žešćih faza defke, kada si ljudi često rasture metabolizam i hormone općenito jer prate nekog ko s tim nema problema, što nije čista posljedica rođenja pod sretnom zvijezdom :)


Ali kako rekoh, osnove su osnove i povezuju sve sisteme. 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 14:50
Kad offtopic ode jos više offtopic... Čovjek je ok, i nije problem što prodaje suplemente, već je problem što ih prodaje na Balkanu. Što god radio, rekao, predložio, ako nešto prodaje, pa makar da je i u minusu, uvijek će se naći netko pametan da prigovara, optužuje i radi na teorijama zavjere.

U svakom slučaju od tih fejsbuk trenera on mi se čini najnormalniji i slika i posta ono što radi i čim se bavi. Ne flooda mi news feed na fejsu polugolim selfijima s duckfaceom i kapom i objavama tipa, 'gle kak sam si super, gle kak sam prije bio super i joj kak ću tek bit super'. Ako se itko nađe prozvan, asocijacija je sasvim slučajna.
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2014 at 22:17
Istina! :)
Back to Top
leona11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote leona11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2014 at 22:44
Slažem se, smatram da svoj posao vrhunski radi, recepte i savjete svakodnevno dijeli, otvoren je, dosljedan...a loših kritika će uvijek biti...
Back to Top
rudolfina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Kolovoz 2014
Location: Split
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rudolfina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 20:14
Tip mi je super jer je stvarno veliki motivator, a o ostalom nebi ..
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2014 at 09:51
Meni je on skroz super lik.
Pratim ga na instagramu. Svakodnevno pogledam ima li koja nova slika, recept.. Dobar motivator
Sve 5!
A i like za ženinu figuru
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.