New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc pri mrsavljenju i vjezbanju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc pri mrsavljenju i vjezbanju

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>
Author
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 00:27
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Ekipa, sta je po vama bolje? Trcanje na traci ili orbitrek? Na orbitreku se manje zapusem nego trcanjem zato ga vise prakticiram, ali sta je djelotvornije

I privikao sam se na zobene ! Svako jutro prvo sta jedem je 8 dg zobenih, zlicica lanenih sjemenki, zlicica suncokretovih sjemenki, zlicica mljevenih oraha, zlicica mljevenih bundevinih sjemenki, zlicica wheya, cimet i 2,5 dl mlijeka 0,9% masnoce, a po potrebi znam dodati i posnog


meni je traka bila djelotvornija jer je to zaista trcanje, dok je orbitrek kardio ali nije trcanje.
S druge strane mislim da je traka vece opterecenje za srce...moje misljenje je da je
traka bolja u vidu HIIT- izmjena sprinta, hoda uz brdo, i normalnog hoda
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 08:02
Oboje je djelotvorno ako radiš u skladu s ciljem.
Ako želiš fat burn efekt radit ćeš na 60-70% max otkucaja srca i to je to, svejedno jel traka ili orbi.
Ako želiš intervalni, radit ćeš intervalni.
Također, puno ljudi uopće ne radi dobro na orbiju, one ručke su tamo da se guraju rukama, a ne samo da se ruke objese preko njih

Promjena vrste i oblika treninga je također bitna. Ja preferiram traku jer obožavam trčanje, ali s vremenom ubacim i orbi za promjenu. Nekad i bicikl, i stairmaster. Ako mjesecima pičimo po istom, tijelo se navikne.

@Rambo - kak to misliš žličica wheya?
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 08:11
Hvala!

Ma to cisto radi boljeg okusa, inace whey uzmem iza treninga ili pojedem nesto kako spada.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 08:41
Radije malo pojačaj proteine u doručku, a smanji masnoće. Mislim, neznam kak ti izgleda ostatak jelovnika i treninga, al u doručku ti je dosta UH i masti, a proteina skoro ništa.
Ajd ak ide i posni onda je već nešto
Ja bi masnoće radije čuvala za večeru, uz neke proteine tj. P+M obrok.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 08:50
OK, onda budem promjenio povremeno nesto drugo ujutro...

Inace, u svakom obroku gledam da dobijem UH i P ,a masnocu ubacujem preko maslinovog ulja svaki dan i u dorucku
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 16:47
To je super, sad vidim i da se prije pisalo o jelovnicima tvojim
Ma najbitnije da je sve u nekoj mjeri !
A zašto te masnoće ubacuješ baš u doručak, neki poseban razlog?

Nego jesi se primio treninga s utezima?
Vjeruj mi, na taj način trošiš puuuno više kalorija nego hodanjem i trčanjem bilo kakve vrste.
I ako se bojiš da ćeš zbog čučnjeva imati prevelike listove, imaj na umu da sam ja žena i radim čučanj sa 65kg na šipci i nisam "quadzilla" niti išta slično. Još ako si u kcal deficitu nemoguće je da ćeš nabiti mišiće, možda ćeš ih samo očvrsnuti, a to znači da ti tijelo može izgledati samo bolje
Vjeruj mi, 2-3xtjedno full body program, malo na početku možda bude teže dok se uhodaš, ali brže ćeš vidjeti rezultate nego pustim hodanjem i trčanjem.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 18:56
Hvala na savjetima

Pa ako je bolje zobene i sl. jesti navecer nije problem. Ja zobene cisto iz navike jedem ujutro, mogu ja ujutro umjesto zobenih pojesti npr. posni s jajem i sunkom(ili pilecim prsima) s fetom razenog kruha od cjelovitih zitatica...

I okrenut cu se onda vise vjezbanju s utezima, nego recite mi jel bolje npr.serije po 15 manje kilaze ili serije po 10 vece kilaze?
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 19:45
Ma ne zobene navečer, one su dobre ujutro, recimo uz mjericu wheya ili uz posni ili dr. izvor proteina.
Nego sjemenke tipa bučine, suncokretove, i sl., pa i orašasti plodovi bi bili najbolji navečer uz isto neki izvor proteina (posni npr.), na to sam mislila.
Da se ne razumijemo krivo, nije problem stavit žličicu lanenih u zobene ujutro, naprotiv, nego gledano po nutrijentima, ovak u doručku imaš dosta UH i M, a proteina skoro ništa osim to malo iz mlijeka i wheya ako to uopće možemo brojati (ja recimo mlijeko uopće ne pijem, ima više UH nego proteina, visoki Glik. indeks itd.).
Ovaj drugi primjer doručka koji si naveo je skroz OK.
U principu što te više zasiti, ja sam recimo od jaja gladna nakon sat i pol već

Za trening vezano - sve je dobro, u principu po meni je bolje veće kilaže - manje ponavljanja. Probala sam i jedno i drugo, i na kraju je tijelo reklo svoje.
Pa razmisli jel trošiš više kalorija kad digneš 50kg ili kad digneš 10kg
Naravno na početku kreni s manjim kilažama, pa tako napreduj prema većim tj. ispitaj malo granice i vidi koliko možeš i kako se najbolje snađeš.
Ja za većinu vježbi ne prelazim 8 ponavljanja, neke ćak radim i manje.


Edited by Irija - 23 Veljaca 2014 at 19:51
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 19:54
U redu, onda cu s vecim kilazama, vise serija, a manje ponavljanja.

Inace, danas sam probao jedne stare hlace koje prije 2 mj. nisam mogao skopcati, a kad ono danas skopcao sam ih bez problema, jos je ostalo malo mjesta, a na nogama me nisu zategle, ima li ista ljepse nego vidjeti kad trud daje urode?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 21:24
Zašto ne zobene navečer? Tongue
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 21:30
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Zašto ne zobene navečer? Tongue


ZAŠTO TE MORAM ČEKATI TOLIKO!!!!!!! LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 21:35
Ma mogu zobene i navečer ako želi, samo to nije bila bit mog prvobitnog posta u kojem sam htjela reć da ubaci malo proteina u doručak
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 21:39
Ma budem izmjenjivao doručak, da mi ne bude uvijek monoton Wink

Npr. danas šunka, jaje, posni, iduće jutro zobene, makar više volim zobene jer me stvarno zasite i ne budem niti malo gladan do idućeg obroka Smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2014 at 11:22

Originally posted by Irija Irija wrote:

Ma mogu zobene i navečer ako želi, samo to nije bila bit mog prvobitnog posta u kojem sam htjela reć da ubaci malo proteina u doručak


Smile Ok, ali to nema veze sa "ne zobene navečer", ne? Big smile Wink


Vidim da je već u prvom postu letilo van sve od kruha do krumpira :)) tako da su opet uh-i proglašeni glavnim krivcima, a ko zna kako su se uopće skupile te kilice, sigurno ne od par krumpira i koje fete kruha :) Meni zobene generalno nisu problem niti u jednom obroku pa tako ni u večeri sa nekim izvorom proteina, ako sve drugo štima - a pogotovo ako je trening bio prije. Opet se ponavljam - nekad se ono što mi mislimo dok pišemo izokrene u nešto drugo pa drugi to shvati kao zabranu, a to nebi trebalo tako biti Wink

Ovdje se dosta često kao najbolja večera spominje P+M kombinacija, a s time se ne slažem. To je jedna od varijanti, može i ne mora biti, s obzirom na razne faktore. To sam i ja mislila prije, dok nisam počela jesti uh-e u svakom obroku, od doručka do večere, sa i bez treninga taj dan. 

Kao i sjemenke - pa čak i nije toliki problem, skupi se cca 1 žlica od svega toga. Mislim da ti detalji sada nisu toliko bitni kad je toliko kila u pitanju. Bar unese dosta nutrijenata i vlakana.  Wheya bi mogla ići mjerica, no čak se i to može progurati uz malo posnog na kraju. Ja mlijeko brojim ;)

Ovdje je dosta kg-a u pitanju, a meni se čini da r4mb0 ima još prostora za jesti.....80g zobenih za doručak sa preko 100 kg....a ja 130g sa 64 kg Big smile Kao da je neki strah od hrane prisutan....a i trening bi vjerojatno mogao biti intezivniji. Što se ponavljanja tiče - ja idem od 1 do 20 tako da... :)


r4mb0, koliko je kg-a trenutno, jesi se vagao?








 





Edited by Gym_girl - 24 Veljaca 2014 at 11:23
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2014 at 11:36
Imam sada otprilike oko 110, mozda i manje, vagat cu se 1.3. tako sam obecao samome sebi

Ja svojom prehranom tocno gledam da unesem sve sto je organizmu potrebno.

Ajmo reci da kod zobenih 100g stavim, ali ima tu jos orasastih samljevenih dodataka + nekih sjemenki itd. ,tako da skupi se tu dosta energije.

A okvirno gledajuci, jedem za svoj BMR, a nisam ja potpuno izbacio krumpir, pastu, kruh. Jednostavno krumpira pojedem kuhanog ali ne previse, kruh razeni integralni, a pastu ako je u nekoj manestri ili slicno.

Odgovorni za moje kile su sjedenje za kompom i svakodnevno jedenje cipsa, cokolada i slicnog, a fizicka aktivnost je bila jako mala, to se tako desavalo 2-3 godine...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2014 at 13:59
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Ovdje se dosta često kao najbolja večera spominje P+M kombinacija, a s time se ne slažem. To je jedna od varijanti, može i ne mora biti, s obzirom na razne faktore. To sam i ja mislila prije, dok nisam počela jesti uh-e u svakom obroku, od doručka do večere, sa i bez treninga taj dan.

nedam svoje kokice uz večernji film taman sjekire padale ili dok ne dode defka
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.