New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc pri mrsavljenju i vjezbanju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc pri mrsavljenju i vjezbanju

 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2014 at 18:21
pa nije tako zato i pitam. Treningom s utezima bi sigurno trošio više kalorija nego samo kardiom.
I to iz više razloga ne samo tijekom treninga koliko se potroši nego i time što dobivaš na mišićnoj masi - potičeš i ubrzavaš metabolizam jer su mišići ti koji puno više "troše" tako da utezima dobiješ dimenziju više nego samo kardio.

Mislim da je za trošenje kalorija i mršavljenje full body način treniranja s utezima najbolja stvar (teško je, troši se jako puno kalorija tijekom treninga) i ako još uz to na kraju treninga ubaciš 30 min LI kardia imaš dobru i efikasnu kombinaciju(naravno ako imaš snage, može se ubaciti kardio i u dane bez treninga s utezima)
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2014 at 22:23
Odlicno, od sutra cu malo korigirati nacin treniranja

A evo danasnjeg jelovnika:

7,30: 150g posnog, 100g nemasne sunke, 1 kuhano jaje, dva rizina vafla
9,30: 2 dl mlijeka i unutra musle s kokosom
12,15: jedna razrezena pecena tikvica, dva veca komada pilecih prsa, kuhana brokula, dva rizina vafla
16,30: dva komada pilecih prsa u razenom pecivu sa sjemenkama
19,30: jabuka
19,45-21,15: trening
21,45: 200 g kuhanog graha s pola crvenog luka, zacinjeno maslinovim uljem, uz to jedan rizin vafl
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2014 at 15:21
čekam dojmove s novog treninga:)) (sigurna sam u još bolje rezultate i brži napredak)

ovaj jelovnik mi se čini dobar

zbilja voliš te rižine vafle ili?
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2014 at 15:36
Veceras cu napisati dojmove, danas cu ranije ici, oko 18h

A sto se tice rizinih vaflova, nije bas da ih volim ali mi to nekako najbolje odgovara kao zamjena za kruh, krumpir itd.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2014 at 20:53
Eh evo ga, trening obavljen. Malo sam promijenio trening. Čuo sam da je najbolje trenirati svaki drugi dan pa svaki trening raditi drugu skupinu mišića, jer tijelo ima 3 velike skupine i 3 male skupine mišića i onda kombinirati jednu veliku skupinu i jednu malu Smile

Danas sam ovako radio, 5 serija po 10 ponavljanja na onoj spravi gdje se s obje ruke privlači prema sredini, kako se to zove pojma nemam Confused ,i napravio sam 3 serije po 10 sa dva utega na kosom benchu. Nakon svake serije minuta odmora.

Nakon toga sam joggirao 15 min brzinom 9km/h i time završio trening Wink

Ovaj trening me dosta izmorio, zbog ovih anaerobnih vježbi, nisam to prakticirao ranije previše jer kad radim na aerobnim spravama tamo mi piše okvirno koliko sam potrošio kalorija, a na anaerobnim spravama ne piše ništa pa sam u nedoumici još uvijek koliko se tako potroši Big smile

Što se tiče današnje prehrane:

9,30 - 2,5 dl mlijeka 1.5%mm s 10-ak dg musla od kokosa
12,30 - juha od rajčice s rižom
13,00 - tri komada pecenih pilecih prsa, ~20dg vjerojatno, s brokulom i cetiri velike zlice graha
17,00 - jedan zdenka sir s jednim rizinim vaflom
20,30 - dva komada pecenih pilecih prsa s brokulom i dva rizina vafla
21,00 - jabuka

BMR mi je 2400 i gledam da pojedem otprilike toliko svaki dan... LOL

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2014 at 22:45
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Eh evo ga, trening obavljen. Malo sam promijenio trening. Čuo sam da je najbolje trenirati svaki drugi dan pa svaki trening raditi drugu skupinu mišića, jer tijelo ima 3 velike skupine i 3 male skupine mišića i onda kombinirati jednu veliku skupinu i jednu malu Smile

Danas sam ovako radio, 5 serija po 10 ponavljanja na onoj spravi gdje se s obje ruke privlači prema sredini, kako se to zove pojma nemam Confused ,i napravio sam 3 serije po 10 sa dva utega na kosom benchu. Nakon svake serije minuta odmora.

Nakon toga sam joggirao 15 min brzinom 9km/h i time završio trening Wink

Ovaj trening me dosta izmorio, zbog ovih anaerobnih vježbi, nisam to prakticirao ranije previše jer kad radim na aerobnim spravama tamo mi piše okvirno koliko sam potrošio kalorija, a na anaerobnim spravama ne piše ništa pa sam u nedoumici još uvijek koliko se tako potroši Big smile

Što se tiče današnje prehrane:

9,30 - 2,5 dl mlijeka 1.5%mm s 10-ak dg musla od kokosa
12,30 - juha od rajčice s rižom
13,00 - tri komada pecenih pilecih prsa, ~20dg vjerojatno, s brokulom i cetiri velike zlice graha
17,00 - jedan zdenka sir s jednim rizinim vaflom
20,30 - dva komada pecenih pilecih prsa s brokulom i dva rizina vafla
21,00 - jabuka

BMR mi je 2400 i gledam da pojedem otprilike toliko svaki dan... LOL



s utezima ćeš potrošiti puno više i kratkoročno i dugoročno:)

Te brojke na kardio spravama su okvirne i ja se osobno ne bi 100% pouzdala u njihovu točnost tako da te ne trebaju opterećivati... na svakom treningu daj svoj maksimum simple as that

Ako ti više odgovara split program nema problema samo uhvati se utega i nećeš požaliti.
Treba li ti tako duga pauza između serija ili možeš to skratit?
Odnosno možeš probati polako smanjivati pauze između serija, kao neka vrsta progresije
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2014 at 23:01
Haha, minuta prođe dok se okreneš, ma može i manja pauza
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2014 at 23:26
samo pitam meni se čini ta pauza cijela vječnost ali ja uvijek treniram sa štopericom i na vrijeme:))

evo ako ti se da čitat:

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Full-body-vs-split-trening.aspx

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Full-body-trening.aspx

http://www.muscleandstrength.com/workouts/density-training-fat-loss-cardio

http://www.muscleandstrength.com/expert-guides/fat-loss#36
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 15:48
Proučio sam malo ove članke, ali ne mogu se točno odlučiti šta mi više odgovara...

Ali od danas ovako treniram:
10 min zagrijavanje na traci
45 min po spravama
za kraj 30 min orbitek

Sad...ne znam koje bih vježbe trebao raditi na tim spravama? Tj. koje anaerobne sprave da koristim da trošim dosta kalorija na njima, kojim redom i to...

Noge ne želim vježbati(Bar ne listove) jer za to nemam potrebe, ja bi više vježbe za prsa i leđa, neke koje troše dosta kalorija, koje mogu zamjeniti moj cardio kojeg sam do sada prakticirao Big smile
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 16:07
noge ne zalis vjezbati zasto? trebaš raditi cijelo tijelo
cookies are for pussies
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 16:36
Jer imam ogromne misice na listovima jer puno hodam brzim tempom uzbrdo vec dugo vremena i listovi su mi jako razvijeni

Mislim, meni je svejedno, samo trazim dobar program vjezbanja da se gubi dosta kalorija i da je efikasno, da mi se misici ne gube u procesu mrsavljenja

Edited by r4mb0 - 19 Veljaca 2014 at 16:38
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 17:02
pa sta je list jedini misic na nogama ? a gluteus, a kvadriceps, zadnja loza? nikako nemoj preskakat trening nogu. Pogledaj si ovaj fullbody trening Davora pa vidi jel mozes to iskoristit u teretani u koju ides https://www.fitness.com.hr/blog/Program_prehrane/Full_body_trening_-_nezamjenjiv.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 17:24
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Jer imam ogromne misice na listovima jer puno hodam brzim tempom uzbrdo vec dugo vremena i listovi su mi jako razvijeni

Mislim, meni je svejedno, samo trazim dobar program vjezbanja da se gubi dosta kalorija i da je efikasno, da mi se misici ne gube u procesu mrsavljenja

Misliš da kod čučnjeva samo noge rade :) ?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 18:04
Hmmm, cucnjevi s poskocima uz gjrje zvuce odlicno
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 23:42
Ekipa, sta je po vama bolje? Trcanje na traci ili orbitrek? Na orbitreku se manje zapusem nego trcanjem zato ga vise prakticiram, ali sta je djelotvornije

I privikao sam se na zobene ! Svako jutro prvo sta jedem je 8 dg zobenih, zlicica lanenih sjemenki, zlicica suncokretovih sjemenki, zlicica mljevenih oraha, zlicica mljevenih bundevinih sjemenki, zlicica wheya, cimet i 2,5 dl mlijeka 0,9% masnoce, a po potrebi znam dodati i posnog

Edited by r4mb0 - 22 Veljaca 2014 at 23:44
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2014 at 00:25
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

povećaj to tako da dodaš prave stvari:

6,15 - Šalica zelenog čaja s žlićicom meda-->zamjeni stevijom
6,30 - 4 suhe datulje i 1 suha smokva--> izbaci suho voce, pomjesaj svjeze voce sa zobenim pahuljicama i posnim sirom, zasladi stavijom
6,45 - 10 dg svježeg sira, 8 dg nemasne šunke, 1 kuhano jaje, dva rižina vafla(umjesto kruha)--pojacaj jaja na 2 ili dodaj ovome jos 2 bjelanjka, povecaj vafle na 3
10,30 - sendvic (razeno pecivo s dva manja komada pecenih pilecih prsa)--> prsa bar 150 g + povrce, povrce, povrce
14,30 - za predjelo domaca pileca juha, glavno jelo kuhana brokula s malo maslinovog ulja, tri manja komadica pecenih pilecih prsa i malo senfa, nakon glavnog jela kao desert tri suhe sljive--> pojačaj prsa, izbaci sljive
17,30 - jabuka i 5 suhih sljiva--> izbaci sljive, dodaj sir, zobene, bademe ili neke orasaste
19,00 - 20,00 - trening
20,45 - konzerva sardine (ono njihovo ulje bacim, a stavim domace maslinovo) i dva rizina vafla-- iza treninga jedi neke kvalitetene UH, tipa int. riza, krumpir, heljda, raz, leca, grah.. sa ovom ribom + povrce, povrce povrce


Odlicna ideja, drzat cu se ovoga jelovnika i svemu slicnog ovome, hvala

Imam jos jedno pitanje, smije li se prije treninga sta jesti cca. sat vremena prije ili ranije? Ako da,sta bi bilo pozeljno ?


ja jedem zobene i bananu, ili rizu recimo...mislim na treninge s utezima...to mi pomaze da izdrzim trening,
naravno svaciji organizam je individualan, ali meni bude lose na treningu ako ne unesem prije
slozene UH
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.