New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc pri mrsavljenju i vjezbanju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc pri mrsavljenju i vjezbanju

 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 17:06
naravno da se smije, tj pozeljno je. jedino ne znam kako reagiras na razmak od treninga. ja recimo mogu jest pola sata prije i sve ok..nekom bude muka pa mora napravit veci razmak. Mislim da je 1,5h najprihvatljivije ali isprobaj. Mozes voce i sir npr 1 banana i 200 g posnog, ili mozes bjelanjke i razeni kruh ili tunu i te rizine vafle..uglavnom neki UH+protein
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 17:26
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

naravno da se smije, tj pozeljno je. jedino ne znam kako reagiras na razmak od treninga. ja recimo mogu jest pola sata prije i sve ok..nekom bude muka pa mora napravit veci razmak. Mislim da je 1,5h najprihvatljivije ali isprobaj. Mozes voce i sir npr 1 banana i 200 g posnog, ili mozes bjelanjke i razeni kruh ili tunu i te rizine vafle..uglavnom neki UH+protein
pozz


E hvala, puno ste mi pomogli !!

Od sutra stupa drugaciji jelovnik
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 17:31
no frks, samo pisi jelovnik ovdje i probaj nekako izmjerit da znas otprilike koliko kcal jedes
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 19:52
tako:)) slušaj avangarde i nemoj jesti ispod BMR-a
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 20:00
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

tako:)) slušaj avangarde i nemoj jesti ispod BMR-a


Hocu hocu

Vezano uz steviju, znate li gdje se moze kupiti? Ja do prije nekoliko dana nisam uopce cuo za to, ima li je u DM-u mozda?

I stvarno, ne znam kako da se svima zahvalim, puno hvala svima na savjetima i podrsci

I kupio sam ovdje u webshopu whey pa ga znam za dorucak pomjesati sa mixom zobenih i lanenih, a kupio sam i uteg od 15kg pa mogu nekad i kod kuce vjezbati, ali nekako mi je zanimljivije u teretani, imam puno vise volje i snage i samopouzdanja tamo.

Mozda do ljeta vec bude bilo nekih vidljivih rezultata, to bi mi bilo najdraze, s obzirom da zivim na moru
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 20:06
ima, ima u DM-u

S tom bučicom možeš svašta:)) treba malo volje, ali se i doma može napraviti jako dobar trening.

možeš baciti oko i na ovaj sajt www.fitnessangels.net ima jako puno treninga za "kućnu upotrebu" koji se mogu izvoditi samo s tijelom ili s bučicom.

Nema razloga da do ljeta ne bude rezultata

Sretno:)
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 20:17
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

ima, ima u DM-u

S tom bučicom možeš svašta:)) treba malo volje, ali se i doma može napraviti jako dobar trening.

možeš baciti oko i na ovaj sajt www.fitnessangels.net ima jako puno treninga za "kućnu upotrebu" koji se mogu izvoditi samo s tijelom ili s bučicom.

Nema razloga da do ljeta ne bude rezultata

Sretno:)


Hvala

Malo cu prouciti sve oko tih vjezbi za vikend, jer preko tjedna nemam vremena da se okrenem od obaveza
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 22:34
Evo danasnji jelovnik:

Dorucak: musli (al neki s kokosom) u 2 dl mlijeka
MO1: dve fete prsuta s 1 rizinim vaflom
MO2: dve osrednje mrkve, dva kivija
Rucak: domaca pileca juha(oko 0,5l) i batak s zabatkom(leso iz juhe), 45 min kasnije cca. 15 friganih incuna s dva manja krumpira s maslinovim uljem
MO: Dva komada pilecih prsa u razenom pecivu
Prije treninga banana, a iza treninga 8 dg nemasne sunke s 3 rizina vafla namazana posnim sirom za mazanje(to bi ujedno bila i vecera)

Moj BMR: 2500
Treniram svaki dan navecer i na svakom treningu potrosim ~1000 kcal.
Popijem 1l vode, 1l zelenog caja redovno + 1l vode tokom treninga...

Kakav je jelovnik, prije ste govorili da malo jedem, sad ipak jedem vise.

P.S: Ne prigovarajte zbog 2 fete prsuta previse

Edited by r4mb0 - 12 Veljaca 2014 at 22:35
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 00:00
Nemam prigovor na pršut, ali bih ja:
Dodala neki protein u doručak - npr posni sir
Mo2: opet bih dodala neki izvor proteina
R: sve o.k. ali di je povrće? uz te inćune savršeno ide blitva
Mo: i tu se može dodat povrće (salata zelena, pomidor, paprika... bilo što - vlakna. vlakna i još puno toga bitnoga)
a poslije treninga? obrok neki?
Nije mi logično imati 6 obroka prije treninga, a onda kasnije ništa.

Ja bi radije to presložila da mogu jesti iza treninga. Npr pojela bih pileća prsa u raženom kruhu s brdo salate iza treninga
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 07:28
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

Nemam prigovor na pršut, ali bih ja:
Dodala neki protein u doručak - npr posni sir
Mo2: opet bih dodala neki izvor proteina
R: sve o.k. ali di je povrće? uz te inćune savršeno ide blitva
Mo: i tu se može dodat povrće (salata zelena, pomidor, paprika... bilo što - vlakna. vlakna i još puno toga bitnoga)
a poslije treninga? obrok neki?
Nije mi logično imati 6 obroka prije treninga, a onda kasnije ništa.

Ja bi radije to presložila da mogu jesti iza treninga. Npr pojela bih pileća prsa u raženom kruhu s brdo salate iza treninga


Jedem ja svaki dan dosta povrca, eto bas jucer nisam...

Proteine za dorucak jedem, danas mi je dorucak posni sir, jaje i sunka, jucer se potrefilo ono

Treniram od 20h i u 22h dodjem doma i jedva cekam ici spavati tako da vise obroka iza treninga jednostavno ne mogu realizirati
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 22:03
O.K.

ja isto treniram kasno (oko 9 - 10 navečer) ali obavezno jedem iza toga ne samo da sam veeeliki glad iza treninga nego mi je to najdraži obrok

Ali uredu, prilagodi obroke sebi i kako ti najviše odgovara:))

Ja sam čudo koje može jest prije spavanja bez problema
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 22:10
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

O.K.

ja isto treniram kasno (oko 9 - 10 navečer) ali obavezno jedem iza toga ne samo da sam veeeliki glad iza treninga nego mi je to najdraži obrok

Ali uredu, prilagodi obroke sebi i kako ti najviše odgovara:))

Ja sam čudo koje može jest prije spavanja bez problema


Mogu i ja prije spavanja jesti, ali zar tu nisu one price "ne jesti prije spavanja jer se hrana nece probaviti kako treba" ,prakticki ja pojedem i za manje od sat vremena iza toga idem spavat, pa ne znam jel to OK

Evo sad sam se vratio s treninga i razrezao i isprzio jednu tikvicu, dva komada pilecih prsa i to pojeo uz dva rizina vafla, pojeo sam i bananu, ali iz razloga sto nisam priie treninga jer uopce nisam niti malo bio gladan...

Inace, puno se bolje osjecam otkad treniram svaku vecer i otkad pazim sta jedem, vagat cu se 1.3. a rezultata ce sigurno biti ,ulovila me pozitiva...
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 22:28
da postoje različite priče....
slažem se da postoji neko generalno pravilo i osnova u apsorpciji hrane, probavnom traktu i metabolizmu, ali na kraju se u tim nekim finesima dosta toga svodi na testiranje i na individualno praćenje kako reagiraš na nešto, kako se osjećaš i što ti najviše odgovara.

Ja treniram uvijek kasno navečer (već sam napisala) i moram jesti nakon toga - meni je taj obrok (22 - 23 sata pa nekad i kasnije ovisno o poslu) najobilniji u danu.... bez obzira na takav način prehrane uspjela sam smršaviti 20 kg i sada već puno vremena održavati kilažu i oblik tijela s kojima sam zadovoljna ((naravno imam još obroka prije toga, treniram redovito i prije sam pazila na kalorijiski unos sada odokativno pazim)

Ono što želim reći je da trebaš vidjeti na sebi što ti najviše odgovara i kako ti tijelo reagira.
Pojedem barem sat vremena prije spavanja i nemam zbilja nikakvih problema (neki kažu da ne mogu spavati i sl.)
Isto tako ako je iza treninga bez problema jedem i ugljikohidrate... da prije spavanja

Tako da mislim da treba probati na sebi i vidjeti
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 22:37
Hehe, ma ja spavam ko' beba ,umor me prevlada

Svi koji imaju volje i drze se nekih pravila smrsavit ce, ali najteze je (bar meni) shvatiti da to ne ide preko noci...

Zapravo vrijeme brzo prolazi kad se gleda s druge strane
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 22:43
slažem se ali na kraju postaneš ovisnik o vježbi i kad se okreneš shvatiš da je prošlo 6 mjesci ili godina dana ko za čas, a ti si u tom vremenu dva puta promijenio garderobu i kad vidiš stare slike tek onda skužiš koji si posao napravio

Ogromna je motivacija svaki i najmanji pomak na bolje (ne mora biti u kilogramima može biti i promjena u ogledalu ili cm-i)

Vidjela sam gore koji trening se predložio novom fitovcu, pa me samo zanima zašto ne radiš ništa treninga s utezima?
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 22:54
Pa u biti, nije mi toliko stalo do toga, na misicima cu raditi kad dodjem do zeljene kilaze, ali sprava za veslanje je u jednu ruku kao da radim s utezima jer opterecujem istovremeno i ruke i noge, ali nije problem da ubacim jos nesto konkretnije, imas li kakvu ideju sta je pogodno

A i cini mi se da vise kcal trosim ovakvim treningom kakav je sad, a mozda i nije tako ?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.