New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc pri mrsavljenju i vjezbanju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc pri mrsavljenju i vjezbanju

 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc pri mrsavljenju i vjezbanju
    Posted: 02 Veljaca 2014 at 14:04
Pozdrav!! Trebao bih skinuti 27 kila, ako ne i vise... Visok sam 186 cm, a imam 117 kg ,indeks tjelesne mase mi je ako se ne varam 33,8. Htio bih se dovesti na 90 kila jer mislim da bi to bilo meni idealno, u teretanu idem svaki drugi dan, radim vjezbe s utezima za gornji dio tijela nekoliko serija pa zatim trcim na traci 6-7 min u cardio modu s utezima po dvije kg u rukama, sto se tice prehrane, kruh, tjesteninu, krumpir i rizu sam izbacio, umjesto toga po obroku pojedem 2-3 rizina vafla, za dorucak jedem recimo dva jaja i dva rizina vafla s jednom rajcicom ili svjezi posni sir s malo sunke i rajcicom, a nekad znam i musle pojesti ujutro, uglavnom izmjenjujem ta tri menija dorucka. Za medjuobrok pojedem u manjem integralnom pecivu pileca prsa, za rucak kako kad, ali uglavnom cesto pilecu juhu prije, pa onda cesto znam pecena pileca prsa sa dva rizina vafla i dosta cikle uz to, kasnije ne budem gladan, mozda eventualno malo posnog sira s jednim rizinim vaflom uzmem, a navecer oko 9h pojedem zdjelicu s vocem(jabuka, naranca, dva kivija) i tako otprilike izgleda moj jelovnik...makar dnevno uz sve ovo jos pojedem jedan red cokolade jer mislim da to nije nesto previse, ispravite me ako grijesim :)

Ovakav nacin imam vec mjesec dana, prije mjesec dana izmjerio sam struk i drzajuci se ovoga sto sam gore napisao nisam nista skinuo u struku ni nakon mjesec dana i to me napravilo bezvoljnim, vagat se uopce ne zelim jer me strah jer mozda kako sam nesto s utezima u teretani radio, mozda sam dobio malo misicne mase pa da vaga ne pokaze jos vise...

Ako mi netko moze pomoci, reci sta je ispravno od ovog sta sam radio do sada, a sta nije tako da znam za dalje, bio bih jako zahvalan, jer u struku nemam nikakvih ni najmanjih rezultata od toga, a opet mi znaju reci neki da izgleda kao da sam malo smrsavio, pa mi to opet stvara konfuziju veliku...pogotovo jer sam umjesto broja hlaca 56 kupio hlace 54, sad ne znam u cemu je caka, u modelu ili necem drugom.

Hvala!!!

Edited by r4mb0 - 02 Veljaca 2014 at 14:07
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2014 at 19:52
Pozz, za početak.. nedaj se obeshrabrit, struk je za većinu najtvrdokorniji dio tijela, ako s ovakvim načinom prehrane i ovakvom aktivnošću centimetri neidu dolje onda ce s nekim drugim nacinom, samo pomalo, s voljom, redom, radom, disciplinom i jasnim ciljom sve je moguće...

Koliko vidim u tvom primjeru prehrane to i nije toliko loše, imaš neke dobre navike, pomalo loše tajminge tj. raspored.
Voće bi ti najbolje koristilo kroz jutro, znaći za doručak, najbolje kao prvi obrok u danu, naravno možeš i u toku dana ili odmah nakon treninga ali samo nemoj kao zadnji obrok u danu!
Neznam znaš li kolika ti je dnevna potrošnja kalorija ali ako neznaš možeš saznat ovdije:
BMR i TDEE kalkulator

I još nešto, kruh, žitarice, tjestenina, riža, mahunarke, grahorice, ..svi oni mogu pomoć u mršavljenju ako su pripremljeni od cijelovitih žitarica, tj ako su cijelovite i ne prerađene, jer su bogati vlaknima a vlakna su ta koja poboljšavaju, ubrzavaju i čiste probavu od štetnih tvari a u isto vrijeme nedižu naglo šećer u krvi te smo samim tim opskrbljeni energijom duži vremenski period uz manji rizik da bi se nešto od tih kalorija/energije moglo uskladištit u obliku sala, naravno, treba bit umjeren i jest u skladu s potrebama...


E sad u vezi treninga, po meni je bolje prvo odradit kardio pa zatim vježbe snage, isto tako tjelo koristi masnoću za energiju pri nižem otkucaju srca, nezz, ako griješim nek me netko ispravi... zato bi ti preporućia aerobni trening, znači duži vremenski period umjerenim intezitetom, npr 30 min trćanja umjerenim intezitetom pa 30 min treninga snage...

Eto, to je zasad too...

Edited by Thor - 03 Veljaca 2014 at 19:55
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2014 at 20:15
Originally posted by Thor Thor wrote:

Pozz, za početak.. nedaj se obeshrabrit, struk je za većinu najtvrdokorniji dio tijela, ako s ovakvim načinom prehrane i ovakvom aktivnošću centimetri neidu dolje onda ce s nekim drugim nacinom, samo pomalo, s voljom, redom, radom, disciplinom i jasnim ciljom sve je moguće...

Koliko vidim u tvom primjeru prehrane to i nije toliko loše, imaš neke dobre navike, pomalo loše tajminge tj. raspored.
Voće bi ti najbolje koristilo kroz jutro, znaći za doručak, najbolje kao prvi obrok u danu, naravno možeš i u toku dana ili odmah nakon treninga ali samo nemoj kao zadnji obrok u danu!
Neznam znaš li kolika ti je dnevna potrošnja kalorija ali ako neznaš možeš saznat ovdije:
BMR i TDEE kalkulator

I još nešto, kruh, žitarice, tjestenina, riža, mahunarke, grahorice, ..svi oni mogu pomoć u mršavljenju ako su pripremljeni od cijelovitih žitarica, tj ako su cijelovite i ne prerađene, jer su bogati vlaknima a vlakna su ta koja poboljšavaju, ubrzavaju i čiste probavu od štetnih tvari a u isto vrijeme nedižu naglo šećer u krvi te smo samim tim opskrbljeni energijom duži vremenski period uz manji rizik da bi se nešto od tih kalorija/energije moglo uskladištit u obliku sala, naravno, treba bit umjeren i jest u skladu s potrebama...


E sad u vezi treninga, po meni je bolje prvo odradit kardio pa zatim vježbe snage, isto tako tjelo koristi masnoću za energiju pri nižem otkucaju srca, nezz, ako griješim nek me netko ispravi... zato bi ti preporućia aerobni trening, znači duži vremenski period umjerenim intezitetom, npr 30 min trćanja umjerenim intezitetom pa 30 min treninga snage...

Eto, to je zasad too...


Hvala na odgovoru ;)

TDEE mi je oko 3500, bio sam to vec racunao nedavno :D ,a ja dnevno prema svojoj procjeni unesem oko 2000kcal i jos potrosim oko 500 u teretani kad odem, a sad mi je u planu da idem svaki dan, jedino ostavim nedjelju kao dan za odmor :)

Radit cu onda u teretani tako, pola sata trcanje i pola sata za snagu, bit ce rezultata kroz par mjeseci nadam se, ne ocekujem preko noci nista
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2014 at 20:52
Ako ti je TDEE 3500 onda ti je 2000 kalorija pre malo, podigno to barem na 2800-3000kcal, jer stvarno 2000kcal je pre malo, isto tako neznam kako si do sad ali ako nisi počmi se što više informirat o prehrani i treningu... i ne tako da ispituješ druge ljude i ovisiš o njihovoj volji da odgovore.., nego da se uzdaš u sebe ponajviše, po internetu možeš pronać puno dobrih informacija o zdravom načinu života...

..šta se treninga tiče, malo pripazi nemoj svaki dan radit istu mišićnu skupinu, nece ti imat previše efekta, a i bit ce ti zeznuto vježbat noge s težinama uz sav ovaj cardio koji ces radit skoro svaki dan...


Edited by Thor - 03 Veljaca 2014 at 21:00
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Preky View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 90
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Preky Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2014 at 18:42
Same naprijed, ja sam uspio sa 113 kg doc na 89 u kakvih 4 mjeseca bitna je volja :)
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2014 at 20:38
Originally posted by Preky Preky wrote:

Same naprijed, ja sam uspio sa 113 kg doc na 89 u kakvih 4 mjeseca bitna je volja :)


Hvala, evo nakon mjesec dana povecane aktivnosti izgubile se 3-4 kg, presretan sam!!!

A sad krecem svaki dan u teretanu da se rekreiram na traci, bicikli itd.

Dokaz da se trudom moze nesto postici, te 3-4 kg manje su mi veliki poticaj za dalje
Back to Top
luu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2014 at 21:18
bravooo :))))
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2014 at 21:15
Originally posted by luu luu wrote:

bravooo :))))




Nego inace da pitam, nasao sam negdje da prilikom nepravilnog mrsavljenja moze doci do tzv. jojo efekta...

Posto sam krenuo trenirati svakodnevno osim nedjeljom, po 30 ili vise min. naizmjenice brzi hod, sporo trcanje, brzo trcanje na traci pa iza toga neke vjezbe s utezima pa zatim 10 min voznje bicikla, tako otprilike izgleda moj trening.

Eh sad, zbog povecane dnevne aktivnosti povecao mi se TDEE na 4200, a ja jedem oko 2000-2200, jednostavno ne mogu vise, jedino da se pocnem nezdravo hraniti opet...

Pa ne znam kako da postupam da mi ned'o Bog odjednom samo proces mrsavljenja ne bi stao, jer za sada ide lijepo...
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2014 at 21:39
Koliki ti je BMR?

Čini mi se da ti je tih 2000 kcal puno premalo i da moraš malo više jesti.
Bilo bi dobro da napišeš koji primjer jelovnika sigurno će ti netko pomoći savjetom što promijeniti i kako to najbolje složiti.
Što se tiče jojo efekta dobro si čitao, upravo to ti se može dogoditi ako budeš premalo jeo, nakon nekog vremena "puknuo" nastavio jesti normalno i etogac jo-jo

Dakle jelovnik na sunce i BMR
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 07:15
Prvo cardio, pa onda utezi?
Kak izgleda taj trening s utezima, koliko snage imaš za njega nakon cardia?
Zašto prvo ne odradiš snagu kako treba, pa onda kardijaj koliko možeš i hoćeš? Ili da ubacuješ kardio intervale u pauzama, ili tako nešto.
Po meni je kardio prije utega baš najgora kombinacija, .... A i ako ne radiš snagu baš svaki dan, za kardio ima vremena u zasebne dane. I ovako si već u dosta velikom kcal deficitu, pa neznam dali ti baš treba taj silni kardio uopće.... Vjerojatno zato i stagniraš s vremena na vrijeme, jer na kraju sve skupa ispadne premalo kcal, makar je ovih 3-4kg u mjesec dana super.
I neznam baš koliko je trčanje ugodno kad imaš oko 110kg, tu je dosta dobra opcija brzo hodanje, uz neki nagib, već i samo to aktivira trošenje masti. I neznam koliko ti trebaju utezi u rukama na traci.

Malo pojačaj hranu, unos proteina i kompleksnih UH, dodaj dobre vježbe snage i lagani kardio i to je to. Dok god radiš dobar trening, vjeruj mi da ćeš moći jesti više od 2000kcal bez problema ;)
Ovako si u opasnosti da si usporiš metabolizam, a i kako imaš dosta kg za skinuti, što ćeš ako za mjesec dana opet dođe do stagnacije? Skidati još kcal i biti ispod 2000kcal? 2000kcal jedem ja koja imam 78kg (a da se mene pita jela bi duplo više [LOL) Radije kreni sa više kcal, da kasnije imaš prostora za manipulaciju.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 15:44
Evo jelovnika od jucer, ne znam koliko je to tocno kalorija, ali ja mislim da mi je to OK plan prehrane, ali da ga valja vjerojatno jos nekako korigirati.

BMR mi je 2435, ali imajte na umu da treniram svaki dan sat vremena dosta intezivno za mene + prehodam 5km dnevno van treninga.


6,15 - Šalica zelenog čaja s žlićicom meda
6,30 - 4 suhe datulje i 1 suha smokva
6,45 - 10 dg svježeg sira, 8 dg nemasne šunke, 1 kuhano jaje, dva rižina vafla(umjesto kruha)
10,30 - sendvic (razeno pecivo s dva manja komada pecenih pilecih prsa)
14,30 - za predjelo domaca pileca juha, glavno jelo kuhana brokula s malo maslinovog ulja, tri manja komadica pecenih pilecih prsa i malo senfa, nakon glavnog jela kao desert tri suhe sljive
17,30 - jabuka i 5 suhih sljiva
19,00 - 20,00 - trening
20,45 - konzerva sardine (ono njihovo ulje bacim, a stavim domace maslinovo) i dva rizina vafla

Jos trebam napomenuti da ja dnevno popijem sve zajedno 1L zelenog caja, a vode također minimalno 1L opcenito + tokom treninga 1L jer se puno znojim, a treniram svaki dan...

@Irija - pa ne znam, imam snage iza tog cardia, odmorim 5 minuta i krenem s utezima nesto, recimo radim 3 serije po 15 dizanja obicnih utega od nekih 7-8 kg po ruci pa 3 serije po 15 na spravi za veslanje, pa legnem na bench i isto radim 3 serije po 15 dizajuci utege od poda pa skroz u zrak, nakon tog cardia 30 min i utega oko 15 min, jos vozim biciklu 10 minuta i tako moj trening traje otprilike sat vremena...,sad sam poceo na ovaj nacin trenirati i svidja mi se.

I da, hvala svima koji mi pokusavate pomoci i dati korisne savjete
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 16:08
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:


6,15 - Šalica zelenog čaja s žlićicom meda
6,30 - 4 suhe datulje i 1 suha smokva
6,45 - 10 dg svježeg sira, 8 dg nemasne šunke, 1 kuhano jaje, dva rižina vafla(umjesto kruha)
10,30 - sendvic (razeno pecivo s dva manja komada pecenih pilecih prsa)
14,30 - za predjelo domaca pileca juha, glavno jelo kuhana brokula s malo maslinovog ulja, tri manja komadica pecenih pilecih prsa i malo senfa, nakon glavnog jela kao desert tri suhe sljive
17,30 - jabuka i 5 suhih sljiva
19,00 - 20,00 - trening
20,45 - konzerva sardine (ono njihovo ulje bacim, a stavim domace maslinovo) i dva rizina vafla


ovdje nema ni 2000kcal, narocito ako su pileca prsa "manji komadici"
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 16:08
https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Kalorijska-vrijednost-obroka.aspx
ubaci pa vidi koliko jedes
cookies are for pussies
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 16:27
Da, izracunao sam djelomicno i ispalo je da malo jedem, iako to "malo" je meni puno jer ja uz ovakvi prehranu gore navedenu uopce nisam gladan, povecao bih to tako da ubacim jos dnevno 5 dk badema i 5 dk orasa i jedem malo vise suhog voca, mislim da ce se tako popeti na vise
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 16:36
povećaj to tako da dodaš prave stvari:

6,15 - Šalica zelenog čaja s žlićicom meda-->zamjeni stevijom
6,30 - 4 suhe datulje i 1 suha smokva--> izbaci suho voce, pomjesaj svjeze voce sa zobenim pahuljicama i posnim sirom, zasladi stavijom
6,45 - 10 dg svježeg sira, 8 dg nemasne šunke, 1 kuhano jaje, dva rižina vafla(umjesto kruha)--pojacaj jaja na 2 ili dodaj ovome jos 2 bjelanjka, povecaj vafle na 3
10,30 - sendvic (razeno pecivo s dva manja komada pecenih pilecih prsa)--> prsa bar 150 g + povrce, povrce, povrce
14,30 - za predjelo domaca pileca juha, glavno jelo kuhana brokula s malo maslinovog ulja, tri manja komadica pecenih pilecih prsa i malo senfa, nakon glavnog jela kao desert tri suhe sljive--> pojačaj prsa, izbaci sljive
17,30 - jabuka i 5 suhih sljiva--> izbaci sljive, dodaj sir, zobene, bademe ili neke orasaste
19,00 - 20,00 - trening
20,45 - konzerva sardine (ono njihovo ulje bacim, a stavim domace maslinovo) i dva rizina vafla-- iza treninga jedi neke kvalitetene UH, tipa int. riza, krumpir, heljda, raz, leca, grah.. sa ovom ribom + povrce, povrce povrce
cookies are for pussies
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 16:53
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

povećaj to tako da dodaš prave stvari:

6,15 - Šalica zelenog čaja s žlićicom meda-->zamjeni stevijom
6,30 - 4 suhe datulje i 1 suha smokva--> izbaci suho voce, pomjesaj svjeze voce sa zobenim pahuljicama i posnim sirom, zasladi stavijom
6,45 - 10 dg svježeg sira, 8 dg nemasne šunke, 1 kuhano jaje, dva rižina vafla(umjesto kruha)--pojacaj jaja na 2 ili dodaj ovome jos 2 bjelanjka, povecaj vafle na 3
10,30 - sendvic (razeno pecivo s dva manja komada pecenih pilecih prsa)--> prsa bar 150 g + povrce, povrce, povrce
14,30 - za predjelo domaca pileca juha, glavno jelo kuhana brokula s malo maslinovog ulja, tri manja komadica pecenih pilecih prsa i malo senfa, nakon glavnog jela kao desert tri suhe sljive--> pojačaj prsa, izbaci sljive
17,30 - jabuka i 5 suhih sljiva--> izbaci sljive, dodaj sir, zobene, bademe ili neke orasaste
19,00 - 20,00 - trening
20,45 - konzerva sardine (ono njihovo ulje bacim, a stavim domace maslinovo) i dva rizina vafla-- iza treninga jedi neke kvalitetene UH, tipa int. riza, krumpir, heljda, raz, leca, grah.. sa ovom ribom + povrce, povrce povrce


Odlicna ideja, drzat cu se ovoga jelovnika i svemu slicnog ovome, hvala

Imam jos jedno pitanje, smije li se prije treninga sta jesti cca. sat vremena prije ili ranije? Ako da,sta bi bilo pozeljno ?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.