New Posts New Posts RSS Feed - Novi kolac :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi kolac :)

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 08:22
Žene i noge Tongue

Vedrana, imaš koju sliku? Smile

Znaš kad sam ja imala najtanje noge? Kad sam svakodnevno vozila bike doma i dugo, dugo šetala.....

Intezivni treninzi, pogotovo sa progresivnim opterecenjem znaju dosta nabit noge, pogotovo onima kojima je taj dio naglašeniji. Još ako su skloni tu skupljat masti - duplo sranje. Sranje koje se sad meni dešava LOL 

Ne znam koliko ti je to rješenje sa nabijanjem gornjeg dijela dobro - prvenstveno zato što nisam sigurna koliko uopce želiš nabit taj gornji dio. Imam osjecaj da jednostavno želiš biti sitnija, i da biš opet, nakon što možda i dodješ do te proporcije, bila nezadvoljna, možda još i više.

Opet kažem - trebaš vježbat cijelo tijelo i puno se kretati. Nisu ti potrebna ni ubijanja, ni skakanja, samo pravilna prehrana i aktivnosti opcenito. I da samo hodaš duže nešto si napravila za te noge, bez da se polomiš sva. Ne padajte na te fore ubijacine, moraju to tako da biste imali osjecaj da ste nešto napravili, da trening vrijedi, valjda je to tako kod ljudi - ako ne umreš na treningu nisi ništa napravio Smile

Cekaj, u cemu je tocno problem sa koljenom?





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 11:56
a imam sliku al me sramota stavit..nema veze, mogu ja to sve opisat :D
A problem sa koljenima, bole me zglobovi koljena tokom i nakon treninga, i pucketaju..lako se ukoce (pri jednom istom položaju u stanju mirovanja), probala sam sve živo što je dr. rekao ali ništa, ama baš ništa nije pomoglo.. a da, želim biti sitnija draga moja, ali ne bih da sad gladujem i pravim od sebe mucenika..Misliš da mogu to postici šetanjem i bajkom? I dr. mi rece kao bajk je ok za koljena, nema puno opterecenja itd., i vozila sam prije kucni a sada obicni, svaki dan..al nije da vidim neki napredak..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 01:24
Ne moraš ako te je sram, nije problem ;) Možeš meni u inbox poslat ali i ne moraš, sve je ok, nisam ni ja previše sklona stavljanju slika, the hardest part ;)

Hmmm... i to vec dugo traje, ti problemi sa koljenom?

Ne, nikako gladovati niti praviti mucenika, baš si pravu našla za to ovdje Big smile Mislim, ok..pitanje je kako ti definiraš to muceništvo ali dobro.. LOL

Svaki dan? Po koliko min. voziš, kojim tempom?

Kako jedeš ove dane?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 10:11
pa ovako, pocela sam od petka sa ovim nastojanjima da izgubim koju kilu.
dorucak: zobene pahuljice sa nekom vockom (jabuka ili banana, mandarina ili ananas), kafa sa mlijekom (zasecerena stevijom) - ovdje sam s kolicinom malo na slijepo jer nemam kuhinjsku vagu, ali stavim zobenih  malko više od pola šolje (za bijelu kafu), a one onda nabubre kad ih prokuham sa vodom i bude skoro duplo, da mi je znati kolko je to otprilike kalorija..
medjuobrok: grozdje, ili orasasti plodovi sa nekim zacinima i sjemenkama (kikiriki, bademi, suncokret, košpice - e sad mozda nije dobro sto ima soli i secera, al sam uzela jer je raznovrsno)
Rucak: riza sa povrcem (tikvice, mrkva, luk,paprika) sa salatom, ili bulgur sa nekim zacinima, ili integralni hljeb sa nemasnim sirom (2,4% mm) sa salatom, ili 2 przenih jaja sa salatom (i integralnim hljebom)
medjuobrok: casa mlijeka ili jogurta
Vecera: isto kao i rucak (kad ostane nesto od rucka), a ako ne onda npr. dva krompira sa persunom i nemasnim sirom, sa ili bez integralnog hljeba, zavisi koliko sam gladna

od pica uglavnom pijem vodu, ili ako je neki caj, zašecerim sa stevijom, a i kafu isto. Najviše mi nedostaju slatkiši, ali sam zaštekala par cokoladica i baklava kad mi dodje cheat day :D Nisam sigurna još koji ce to dan bit, možda sutra ili srijeda :P

kalorije ne brojim jer nemam vagu kuhinjsku, a ni vremena bas ..

Vozim nekad 20 min dnevno, nekad 40, nekad preko sat vremena, zavisi kako koji dan..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 11:19
Pa ja bih rekla da je to cca 50-ak zobenih (180-200 kcal)......inace, bit ce ti lakše gledati po žlicama - u 1 jušnu žlicu ti stane cca 15-20g....

To bi ti i bila dovoljna kolicina za pocetak ali bih ja tu ubacila bar mlijeko umjesto vode, ako neceš nešto drugo od izvora proteina.

Ovih orašastih i toga je koliko - šaka otprilike? Pripazi sa time, vrlo varljiva hrana Wink

Eh sad, ista stvar sa rižom/bulgurom i tako to......bilo bi ti dobro znati kolicine jer jako lako možeš pretjerati ako jedeš napamet, a voliš papati Smile

Malo je problem kad pišete ovo ili/ili...jer cesto radite prilicno razlicite kombinacije :) Ovdje su recimo jaja u igri sa salatom, što je ok, ali u ovim drugim obrocima fali proteina.


Uglavnom....fali ti malo ravnoteže, dosta je tu energije, a malo proteina. I povrce bi trebalo pojacat.

Koliko tog sira pojedeš?


I baš svaki dan voziš? Šta jedeš prije/poslije?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 11:49
orašasti, hm, pa pakovanje od 250g mi bude 3-4 dana.
sir je ono, u malim nekim grudvicama pa recimo jednu ili dvije kašike pojedem tog sira.  A kako u druge kombinacije da dodam proteine, da uzmem cašu mlijeka usput ili..? Inace skoro svaki dan popijem cašu mlijeka ili jogurta, to mi je navika odavno.. a gdje da još dodam povrce?
Pa jedem ovo što sam napisala, ništa posebno ne mijenjam.. Da, svaki dan vozim, biciklo mi je ustvari prevozno sredstvo, pa htjela- ne htjela moram svaki dan voziti :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 12:08
Ajde super za prijevozno sredstvo, onda nema straha da ceš odustat Big smile

Uh...znaci min 50 g po obroku ti pojedeš tog mixa...i još kažeš sol i šecer kao dodatak tome? Hmmm Smile + sve ostalo tokom dana i to što ne znamo kolicine......previše energije za toliko malo aktivnosti.

Caša mlijeka uz zobene, ili jogurt - ima i boljih rješenja ali za pocetak je i ta promjena nešto. To je što se dorucka tice...

Što se glavnih obroka tice - meso/riba/jaja.......i uz to povrce, što više, zelenog lisnatog. Pogotovo za veceru, kada biš mogla UH-e zamijenit zdravim mastima, pogotovo ako veceraš malo kasnije i ako nemaš nikakvu aktivnost u tom periodu.....


Jesi li gledala malo naše primjere jelovnika?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 17:30
Nisam, pa ne veceram baš kasno, oko 6 mi je zadnji obrok i poslije toga ne uzimam ništa više. Zar je malo aktivnosti, danas sam recimo hodala 80 min + 20 min bajka.

ma vidi, ovaj mix evo otvorila sam u petak, a ima ga jos najmanje 100g, moze mi bit jos tri dana..ne volim ja to inace nesto posebno, ali eto zbog nekih nutritivnih sastojaka sam uzela nek se nadje.. Pa dobro mogu ja zobene napravit na mlijeku umjesto vodi,al volim mlijeko samo popit.. Kolicine, pa što se tice riže sa povrcem, ili recimo bulgura i to, porcija mi je tri vrhom pune kašike. Ma znam ja za to zeleno, al nije baš sezona te zelenjave, a ne volim one neke divlje uzimat, bojim se da nije šta gmo, šta ja znam.. A šta ti tacno znaci mijenjat UH zdravim mastima? Nisam evo idem pogledat.
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 08:24
oh, oh,docekala sam i prvi cheat day jeee. Od cetvrtka sam izgubila 0.5 kg... ima li smisla biti ponosan na sebe sto izgubis na kilazi..? AKo ima, ta sam :D :D Danas ima da opušem sve slatkiše koje sam zaštekala..mljac :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 08:54
Normano da trebaš biti ponosna! Svaki uspjeh je veliki rezultat...i kada nemaš ga trebaš biti ponosna na sebe :),

Samo pitanje zašto je jedeš poslije 6? Ako ne jedeš poslije 6 a budiš se recimo oko 8...tijelu nisi dala hrane 14 sati...

Nisam gledao od pocetka ali pred postavljam da imaš previše UH-a a premalo masti...

Kod masti misli na maslinovo ulje...tibu,lanene sjemenke, orašasti plodovi...imaš masu toga malo procackaj :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 09:02
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Normano da trebaš biti ponosna! Svaki uspjeh je veliki rezultat...i kada nemaš ga trebaš biti ponosna na sebe :),

Samo pitanje zašto je jedeš poslije 6? Ako ne jedeš poslije 6 a budiš se recimo oko 8...tijelu nisi dala hrane 14 sati...

Nisam gledao od pocetka ali pred postavljam da imaš previše UH-a a premalo masti...

Kod masti misli na maslinovo ulje...tibu,lanene sjemenke, orašasti plodovi...imaš masu toga malo procackaj :)


Pa maslinovo ulje stavim na salatu, a inace ne znam, kako da ga koristim? Orašaste plodove uzimam pomalo, al nisam neki veliki fan pa ono...A ne znam, odgovara mi tako, do 6  ili pola 7 pojedem zadnji obrok i ne ogladnim taj dan više, nemam potrebu za hranom..navikao mi se organizam tako valjda, jer kad jedem kasnije ujutro se onda budim sa nenormalnom gladju (mislim i inace se probudim gladna) al kad jedem oko 8 ili 9, ujutro imam straašnu glad koju ne mogu utoliti normalnim doruckom nego moram udvostrucit kolicinu, a to mi ne ide u prilog..Tako mi organizam nekako cudno radi, ne znam, najbolje se osjecam kad poslije 6 ili pola 7 ne jedem više ništa.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 09:10
Dali je to više draga moja strah ako jedeš kasno da ceš se udebljati? :) Nego što ti se orgazniam navikao tako , ujutro za dorcak i trebaš biti gladna...gledaj ako ne hraniš tijelo, usporiti ce ti se metabolizam što mislim vec da i je po tvome pisanju...posni sir navecer nije neka teška hrana...a bilo bi poželjno da ju popapaš..sa nekim mastima...ili cijela jaja...

Dobro ako ga stavljaš koliko cesto ejdeš salate? Nisu nužni orašasti dao sam ti primjer..meni su pre skupi pa ih ne kupujem...ali zato jaja cijela jedem...to ti je super P plus M 



Edited by mettasttaza - 29 Listopad 2013 at 09:11
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 09:24
pa mislim s obzirom da sam vec pocela gubit na težini, da mi to ne predstavlja problem? Posni sir nisam još našla za kupit (tek sam se doselila pa još izvidjam), a nisam ga baš ljubitelj, ima li kakva zamjena?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 09:32
I ja sam izgubio 30 kila , pa sam mogao raditi u ukopu, taman sam bio kvalificiran izgledom za taj posao....

Ti moraš paziti da ne gubiš mišice...14 sati ništa ne jedeš možda i više...metabolizam ti se usporava..kolicine hrane su ti mizarne... gubiti ceš kile..ali i mišice... a kada te zadesi katabolizam...nakon nekog vremena problem ce ti biti stajati 10 minuta normalno...jer ce te oslabljeni imunitet pokopati... naviknuti ceš i na njega..nositi se sa time... a zatim te cekaju bolesti...koje su opasne po život.... dali takav život želiš? 

Vidim da je tu ipak mali strah od velikog mita da ceš se navecer udebljati ako jedeš...zašto bih ako si vec u deficitu? Po kojoj logici? Ne moguce...

Probaj milbonu nisam ni ja ljubitelj..ali jedino mi se taj svidja...imaš ga u lidlu....ako ne papaj cijela jaja...oni su ti izvor proteina i masti..super... možeš ti i piletinu navecer samo bilo bi dobro da uz nju neku salaticu laganu sa maslinovim to ti je ideaaln navecer...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 09:53
pa dobro kad bi trebao da bude zadnji obrok, otprilike? I mozes li stavit sliku tog milbona sira (jel misliš na sir?), milbona ima milion nekih proizvoda..


Edited by vedrana29 - 29 Listopad 2013 at 09:54
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 09:57
pa probaj 9-10 barem do tada produžiti...jer moraš se brinuti za zdravlje... :) Vjeruj mi lako ga je izgubiti pogotovo kada ne slušaš sebe ni tijelo..tj njegove znakove...evo jucer sam se opet uvjerio da ne slušanje svog tijela...i potrebe...može te koštati...umjesto da sam mirovao za koji dan bih mogao normaln aktivnosti nastaviti..ali jucer samsi produžio bolovanje...tako da nekada se trebamo opeci, da shvatimo da smo u krivu...zato bolje reagirati prije nego se desi...uglavnom evo ovo...viditi ceš imaš i tablicu iza ...ima 1,5g masti to sam jedino zapamtio xD

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ5IBirRdyD3dxDsyXJ-LMPwSFIOArL75NkxnLV-ILy_zPqAD0f
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.