New Posts New Posts RSS Feed - Fitness ucilište ili Fitness Akademija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Fitness ucilište ili Fitness Akademija

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Iva_Piva05 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iva_Piva05 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Fitness ucilište ili Fitness Akademija
    Posted: 19 Prosinac 2014 at 11:41
Bok ljudi! I

Imam 4 vouchera za platiti dio školarine na Fitness učilištu u Zagrebu u vrijednosti od ukupno 4000kn (4x 1000kn). 


Dobila ih na natjecanju, a na kifu sam pa mi ta vrsta obrazovanja netreba :p

Ako koga interesira, javite se :)
Back to Top
TamaraTammy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TamaraTammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2014 at 18:03
Pozz svima,

malo su sad drugačiji prijemni napravili, mjeri se vaš Fitness index, tako da mislim da su motoričke sposobnosti sad zapravo testovi mišićnog i kardiorespiratornog fitnessa, fleksibilnosti itd... Kako to boduju ne znam.. probajte doći do nekoga iz neke generacije iza mene, mi smo imali mini trening koji se trebao izvesti u što manje vremena pod uvjetom pravilne forme pokreta... mislim da toga više nema, ali provjerite svakako 
Back to Top
atoni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote atoni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2014 at 22:29
Pozdrav!

Evo i ja tražim savjete vezane za pismeni i praktični dio razredbenog postupka za upis na fitness učilište, smjer Instruktor fitnesa u teretani.

Hvala!
Back to Top
leona11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leona11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2014 at 09:58
I ja sam zainteresirana za upise, pa me takoder zanima kako izgleda prijemni i pripreme?

Edited by leona11 - 08 Svibanj 2014 at 09:58
Back to Top
simsis777 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2014
Location: ZAGREB
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote simsis777 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2014 at 08:39
POŠTOVANA, ZAINTERESIRANA SAM ZA FITNESS UCILISTE. MOZETE LI MI MOLIM VAS RECI KAKO IZGLEDA PRIJEMNI I KAKO SE SPREMAT Z ANJEGA??? JA BI SE HTJELA UPISAT OVE GODINE U 9.MJESECU. ŠTO SE TRAZI ZA MOTORICKE SPOSOBNOSTI'? 
Back to Top
Mikica m View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2014
Location: hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mikica m Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2014 at 11:48
Tamara Tammy imaš privatnu poruku ;)
Back to Top
TamaraTammy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TamaraTammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 19:55
Ideš na medicinu rada... ne može opća praksa
ne moraš zbog toga na učilište, oni će ti dati papir tj. potvrdu da si zdravstveno sposoban

Back to Top
hrcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2014 at 13:34
ee oprosti al me zanima..ovako ja sam iz splita i sad da putujem u zagreb samo radi jedne informacije mi se ne isplati..zanima me u vezi lijecnickog,ko izdaje potvrdu da sam sposoban? moze li to doktorica opce prakse ili moram ic u specijaliste? i je li postoji nekakav formular kojeg moram predignit na ucilistu i kojeg mi doktor mora ispunit ili mi doktorica samo na papir napise da sam zdrav i pecatira? kako to sve ide..bija bi jako zahvalan :)
Back to Top
TamaraTammy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TamaraTammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 21:47
Super, ja se veselim... zasad uspijem jednu knjigu mjesecno, ima toga dostaaa... ali ok :)
i coursera nije na odmet...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 00:28
Spomenuo sam samo Sajka, jer za njega znam da uci dnevno. polaganje ili skupljanje certifikata isto ima cijenu, no seminari, knjige, dvd-i, su oduran trošak, koji placa najboljeg fitness trenera u HR ne može pokriti, i umanjuje užitak :)pa mijenjamo materijale. Ako se vidiš u tomu,sretno, možda te i vidim u nekom društvu.:)
Back to Top
TamaraTammy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TamaraTammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 23:08
Fitnes ucilište je priznato u Europi i sa njim možeš tamo raditi poslove koji su propisani tim stupnjem obrazovanja (ima negdje na netu ta podjela), u što NE spada osobni i kondicijski trening. Za to ce postojati poseban program koji je ujedno i viši stupanj obrazovanja od ovog na kojem sam ja.

@iver, naravno da je ovo tek pocetak pocetaka, samim time što sam ušla u ovo vidim da smo tek zagrebali površinu, vjerujem u cjeloživotno obrazovanje, prakticiram ga i u svojoj primarnoj struci i znam da i ljudi poput Sajka se neprestano usavršavaju i uce nove stvari, a hvala bogu fitnes industrija i trenerska struka se razvija i mijenja brzinom munje. Tako da, dugacak je put još pred nama. Ali uživam u njemu. :)
Back to Top
Bibihaba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bibihaba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 22:49
Vec sam sve zivo ispitala :)
Za sada je samo Fitnes uciliste priznato od HOO , a proces prilagodbe ke do 2017 , tako da cemo vidjet.
Caka je sa svim inozemnim stvarima sta su medunarodne, ali nisu priznate u Hr, dok nasi certifikati su priznati samo u Hr a ne vani !? Apsurdistan je ova drzava za sve :)
Tnx ljudi
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 22:41
Znaci, Bibihaba, tebi treba najkraci i najbrži moguci certifikat koji HR zakon priznaje, da kao što pišeš, nesmetano radiš, sad razumijem. Nacuo sam da ce se zakon mijenjati, i oko priznanja stranih certifikatai raznih stupnjeva,ali kod nas se nikad ne zna. Vjerojatno si se vec raspitala u ministarstvu, pa tu na žalost ne mogu ništa razumno pomoci, osim da napišem "Sretno".
Back to Top
Bibihaba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bibihaba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 22:25
Iver,
Ja sam fizio, vec 8 godina vodim vjezbe, rekreacije, treninge i idem u gym 4xtjedno.
Imam svoje sportsko drustvo i imam preko 100 ljudi kojima drzim vjezbe.
Imam jako puno literature, od nutricionizma, bodybuildinga, fitnessa.
Tata je imao teretanu tako da sam od malena u sportu i ucim stalno.
Dalje bih htjela nesmetano obavljat posao trenera, dakle da sve zakonski bude kako treba.
Znanje znam da necu dobit ne znam kakvo, ker zapravo sve je kroz iskustvo i godine u poslu..
Dakle meni je bitno da imam zvanje , jer znanje vec sad imam dosta..
Ali nista nije na odmet.. Uvijek se nauci nesto novo...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 22:16
Originally posted by Bibihaba Bibihaba wrote:

Da, treba bit pametan i izabrat najbolje.


ovo "izabrati najbolje" baš ne razumijem, u kojem pogledu najbolje? Da je najjeftinije, najbolje za pronaci posao, najviše nauciš,najkrace traje itd... ? Da ne usporedjujemo vikend tecaj sa necim što traje 240 sati, ili više. I 240 sati je da dobiješ jako osnovna znanja, pa uciš godinama dalje, a još si na pocetku, kamoli za vikend... Naravno, sasvim je drugi stav ako trebate samo certifikat za posao. Možda ce vam biti zgodno pogledati potrebna znanja za osobnog trenera npr na nsca.com, mislim da se sadržaj program može pogledati i bez da si viši ili aktivni clan. A za vecinu, bih preporucio "NSCA's Essentials of Personal Training" od Jared Coburn i M. Malek, posljednje izdanje(bolja od svega ostalog što možete naci), mislim 2011g, koja je izvrsna jezgra za ici dalje, ali ništa ni iz jedne knjige nije pravilo za sve ili uklesano u kamen, nego tek pocetak. Sadržaj knjige možete vidjeti na amazon.com. @Tamara, pitaj Sajka na predavanju koliko uci tjedno, nakon skoro 20 godina iskustva...
Back to Top
TamaraTammy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TamaraTammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 19:37
Bibihaba, nisi dosadna, zato smo tu da razmijenimo info. :)

Ovako, sve što ti je nužno od literature dobiješ, to su njihove skripte koje su pisane prema strucnoj literaturi i uvezene ("Prirucnik za instruktore fitnesa"). Sve što ti treba za kolokvije i ispit, dobiješ. Ostalo, dobiješ od predavaca preporuke za citanje i web a o tebi ovisi što želiš i možeš nabaviti od knjiga. 

Prijemni u prve dvije generacije nije bio diskriminacijski, jer je bilo dovoljno mjesta da se svi upišu. 
Sad za trecu generaciju vidjela sam kad su imali prijemni da ih je bilo dosta, ako bi baš bilo ljudi više od kvote možda bi onda se i dogodilo da netko ne prodje prijemni.
Prijemni nije težak, osnovna znanja iz podrucja fitnesa i opce kulture, ako pratiš fitness.com.hr neceš s time imati problema. Ja sam se još poslužila tekstovima sa Bašiceve i Sajkove web stranice gdje ima jakoo puno korisnih stvari, a to je bilo i navedeno kao preporucena literatura za prijemni. 
Zatim smo imali usmeni dio ispita gdje su nas teretance ispitivaci jednog po jednog u teretani centra XXL2 ispitivali osnovna motoricka znanja - opis i demonstraciju vježbi na spravama i/ili slobodnim utezima. Takodjer smo u pismenom dijelu morali napisati jedan trening za razvoj mišicne jakosti ili izdržljivosti ili za hipertrofiju pa su nas pitali i o tome.
Na kraju smo imali provjeru motorickih sposobnosti u vidu kratkog treninga (AMRAP 6 min - mislim da je bilo 6 sa zadanim vježbama) gdje su pratili broj izvedenih ponavljanja i pravilnu formu pokreta. 

Sada je 3.generacija imala nešto drugaciju provjeru motorickih sposobnosti, mislim da su imali testiranje funkcionalnosti, mišicnog i kardio fitnesa, sastava tijela i sl. 


Inace ja sam u to sve krenula kao vježbac u teretani ali s nekom sklonošcu da o tome ucim više a možda se i pocnem baviti trenerskim radom. Onda sam cula za ucilište od trenera koji je ujedno i predavac tamo i tako je krenulo.
Za sada ne radim još konkretno, malo se vježbam s nekoliko mojih frendica i kolegica s kojima radim kružni trening u maloj grupi i tak... narucila sam dosta revizita su sa webshopa pa sad... kud me odvede :)
Po struci sam nešto skroz drugo ali bi se dalo fenomenalno iskombinirati s fitnessom. Ustvari bih htjela dobiti još i certifikat za osobnog trenera, zato me i zanima Adria akademija.

Uh, al sam se raspisala :)))
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.