New Posts New Posts RSS Feed - Koljeno
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koljeno

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2014 at 22:05
Preparati za obnavljanje hrskavice su bullsh*t. Been there, done that, dokazano - hrskavica se ne obnavlja na "klasican" nacin kao i druga tkiva (krvotokom).

To sto su ligamenti i menisk dobro za tebe nije dobro. Oni su bitni ali hondromalacija patelle (patela je iver, a ne casica) znaci da ti se jede hrskavica s donje strane patelle, a kad se ona ohrapavi onda ti dere po hrskavici s druge strane (onoj na kondilima tj. na bedrenoj kosti).

Trcanje nije dobro.

Cucnjevi su dobri za koljena, kada i AKO se rade ispravno.

Istrazujem rjesenja za svoje koljeno koje je sy*** od 2006 dakle 8 godina i sad je pocelo raditi velike probleme. Pojela se hrskavica djelomicno na kondilima, djelomicno na pateli. Proslu godinu sam radio cucnjeve, deadlifte, ojacao sam ko zivotinja :) i osjecao sam se bolje nego ikad! U 1 mjesecu ove godine uhvatila me paranoja da cu ostetiti hrskavicu, diskove u kraljeznici i ne zma kakve sve jos gluposti i prestao sam raditi teske liftove, ostavio samo zgibove, dipse, press s bucicama...

Otada je SVE oslo nizbrdo. Pala snaga, pala misicna masa, nogice se stanjile, koljeno krcka, mrvi se, preskace i boli. Sad sam se vratio na cucnjeve i deadlift i stanje je instant bolje!

Ono sto jos moram istraziti je terapijska magnetska rezonanca. Imaju je u K-Centar.hr (ili tako nekako) i fakat su strucni, javim rezultate nakon par tretmana.

Takodjer, mirovanje i odsustvo pokreta je katastrofa za koljena. Zasto? Zato jer se hrskavica kao sto smo na pocetku napisali ne obnavlja krvotokom kao ostala tkiva. However, obnavlja se samo jako jako sporo putem sinovijalne tekucine. Napravis cucanj -> pritisak unutar zglobne casice utjera sinovijalnu tekucinu u hrskavicu koja je kao spuzva. Hranjive tvari udju unutra. ispravis koljeno -> sinovijalna tekucina izlazi iz spuzve (hrskavice) i iznosi otpadne tvari.

Pojednostavljeno ;).

Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2014 at 12:35
kako se zove i gdje se nabaci onaj remen (traka) za skakacko koljeno?

imam taj problem, i doktor mi je je to preporucio...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.