New Posts New Posts RSS Feed - Pokažite što jedete! ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pokažite što jedete! ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 128129130131132 136>
Author
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 10:32
Šipak divlje ruže: http://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ipak_%28plod%29

Najviše se uporabljuje za pripremanje čajeva, posebno uz dodatak hibiskusa, te za proizvodnju sirupa, marmelada, raznih namirnica. Može se jesti i sirov, ali zbog brojnih dlačica koje sadrži izaziva neugodan svrab, koji mu je i dao ime srbiguzica.

Idi beri, no upozoren si.

Ovo sa slike je nar, isto po narodski šipak, no nema veze s ovim što raste kod nas. S obzirom na slavonsku zimu koju ne može preživjeti, kod nas najbolje uspjeva u Konzumu i Plodinama, pogotovo kad bude na akciji.

Ja sam prošle jeseni tamanio jedan dnevno, jedva čekam ovogodišnju berbu.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 10:33

Originally posted by bejb bejb wrote:

Aaaa ti si ih izdubila, super ideja! Drugi put bum i ja probala tako! :)

 

Izdubiš ih, da Smile A ja onda taj izdubljeni dio malo popržim na luku i sve smiješam u nadjev.

Inače, osim punjenja tunom, šunkom itd, meni je hit punit mozzarellom i svježim sirom (sve dodajem na izdubljene tikvice). Malo origana i peršina, salata sa strane i divota.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 12:28
Mozzarella rastopljena, jedan od najdražih sireva (odnosno gramatički točnije sirova haha)
Kad budem imala definitivno ću probati

Edited by never-give-up - 05 Rujan 2014 at 12:29
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 13:24


Smile Probaj  Wink

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 15:34
Zašto je tako mala slika? Cry

Originally posted by GorancheroS obzirom na slavonsku zimu koju ne može preživjeti, 
kod nas najbolje uspjeva u Konzumu i Plodinama, pogotovo kad bude na 
akciji.<br>[/QUOTE GorancheroS obzirom na slavonsku zimu koju ne može preživjeti, kod nas najbolje uspjeva u Konzumu i Plodinama, pogotovo kad bude na akciji.
[/QUOTE wrote:




 LOLLOLLOL Ovo mi se presviđa, sad ću i sama početi rabiti termin 'berba u Konzumu'


Edited by bejb - 05 Rujan 2014 at 15:36
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2014 at 16:47


Evo nešto malo provokativno, sladoled u 60 sekundi, Gorancheros sorbet od maline.

U 100ml vode otopi 30g proteina i ubaci u sjeckalicu, nakon toga ubaci 250g smrznutih malina i smiksaj sve u jednoličnu kremu.

Dobiješ oko 0,5-0,6l sladoleda, dovoljno da se ubiješ.

250kCal
15g UH (10g šećeri)
7g masti
25g proteini
15g dijetalna vlakna
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2014 at 17:30
Ajme, sta je ovo, napad sumskim vocem.. Gorane uzeo si mi recept iz tipkovniceTongue

Dakle, ovo je vocni 'jogurt' shake. Blizu mi je Mcdonalds, ali ako si ovo napravite onaj njihov postat ce vam smijesan, pogotovo ako je sumsko voce direkt ledeno iz frizidera.

Dakle, stavila sam 150-200g posne Milbone, dobre dve sake sumskog voca smrznutog, vode (da bude gusto kolko volim) i stevije po zelji (ako volite slatko samo rokajte).
Odlicna je zamjena i za sladoled, skoro nema razlike.
Naravno u casi od piva, koju koristim samo za ove svrhe, nikad od mene posten pivopija.



Edited by bejb - 08 Rujan 2014 at 17:30
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2014 at 15:13
danasnji topli obrok broj 2: mljevena puretina povezana s jednim jajem, pecena na malo masti, sastrane salata od crvene paprike i krastavca s dresingom od posnog, vode (nisam imala jogurt pa sam umijesala posni), senfa, vlasca i cesnjaka


Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2014 at 16:48
Fino fino
Mislim da ću za večeru probati taj dresing sa salatom :)
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2014 at 20:21
hahah ja vise ne znam sta bi novo smislila Smile

uglavnom mi je baza jogurt, senf, ako mi bas dodje na majonezu umijesam domacu ali ne pamtim kad sam zadnji put to napravila.
imam i neku mjesavinu azijskih zacina, isto dobro funkcionira.
dobro mi je u ovakvu alatu ubaciti meko kuhano jaje, pa se zutanjak ionako rastopi i izmjesa s ostalim i fino je, dresing je malo kremastiji.

evo, ako i vi imate neku ideju za dresinge, samo pisite, meni toga nikad dosta.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2014 at 20:55
Jela sam rajčice i krastavce s jogurtom, senfom, malo chillija
Zadovoljna sam jako kombinacijom
Ako tko ima kakav recept, i ja bi da napišete
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2014 at 16:37
Danas sam uzinala po grcki - krastavac, rog paprika, feta iz Lidla (akcija - 9 kuna 250g) - stavila 50 g, tj namrvila.
Ubacila malo vlasca, i zlicu maslinovog. fino Smile
Sliku cu vam ostat duzna LOL
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2014 at 10:39
1. teletina s tjesteninom , 2. francuska (kiselo vrhnje i jogurt umjesto majoneze.. totalno oduševljena s tim, isti okus kao normalna francuska, a majoneze nema na vidiku.. samo sam senfa  2 male žlice stavila), sir, jaja, malo mesa , 3.piletina, kupus, rajčice, posni, ajvar , 4.blitva, posni, obični sir, paprike
 


Edited by never-give-up - 21 Rujan 2014 at 10:41
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2014 at 10:51
pa totalno ima smisla ovo za francusku jer zapravo majoneza se sastoji od ulja, zutanjka i senfa ionako, pa ako se senf pomijesa sa jajima iz salate efekt je zapravo isti Smile a kalorija manje
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2014 at 10:00
nesto fenomenalno! humus s avokadom.

stavila sam pola avokada, 240g slanutka (iz konzerve), par zlica vode od slanutka, 3-4 reznja cesnjaka,4 zlice maslinovog ulja.
sve se izblenda u blenderu, a moze (kao meni) posluziti i sjeckalica (nije bas glatko ali je jednako fino)
prilog sirove paprike, krastavci, mrkve.
kikiriki maslac - baj baj Smile



hint: nisam dodavala soli jer je slanutak iz konzerve vec ima, ako koristite onaj kuhani kod kuce, onda mozda treba malo i posoliti


Edited by bejb - 22 Rujan 2014 at 10:11
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2014 at 10:03
nisam nikad probala avokado. Mogla bi, čini mi se jako zanimljivo ovo :) humus inače volim
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 128129130131132 136>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.