New Posts New Posts RSS Feed - FIT 2013 - Mettasttaza
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

FIT 2013 - Mettasttaza

 Post Reply Post Reply Page  <1 6970717273 79>
Author
 Rating: Topic Rating: 3 Votes, Average 5.00  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 16:43
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Evo primjer Treninga... 3 + 1

3 radna 1 odmaram pa 3 radna 1 odmaram itd itd...

Program sam radio sa Headzhunterom koji nažalost nije često tu sa nama...  puno mi je pomogao..tokom ovih mjeseci skroz., kao moralna podrška, i pokazao je veliko znanje i dosta sam primjenio od njega stvari koje su mi jako jako pomogle u progresiji...

Evo jednog primjera kod PUSH DAY-a

Pogađamo 3 primarne mišićne skupine Prsa Triceps i Ramena

Kod ovoga mih savjetovao da ne idete uvijek istim redosljedom... Nekada radite ramena prva..ili druga...pogotovo ljudima kojima zaostaju... Stim da radite prednje i srednje rame kada mislim na ramena

1. Kosi bench sa dvoručnom šipkom 3 serije 6-8 ponav
2. Ravni bench sa bučicama 3 serije 8-10 ponav
3 Letenje Bučicama 3 serije 10-12 ponavljanja (ravna letenja)
probaj ovo u superseriji sa peck deck sajlama

Triceps

1. Potisak sa čela z-bar 3 serije 8-10 ponav
2. Kick back 3 ser 12-15 ponav
3 Extenzija bučicom iznad glave 3 ser 10-12 ponav 
zamjenit zadnju vježbu a zadnju napraviš dropset (jednom da okreneš da je dlan prema podu drugi puta prema stropu)

Ramena

1. Vojnički potisak 3 ser 6-8 Ponav (kada radite taka niska neka vam ramena budu prva ili barem druga na redu)
2. Lateralno 4 serije 10-15 ponavljanja (pazite na formu koristiti malu kilažu barem 3 sekunde dole i 3 sekunde gore neka vam traje serije 45-1 min misnimalno)
ova druga vježba ne znam dal si probao jednu po jednu ruku al da digneš ruku skroz iznad glave? ako nisi možeš probat a mobilnost ramena će ti biti zahvalna
tu bi još ubacio jednu vježbu tipa zadnje rame kabelom

raspored za ovaj dan bi bio definitivno
prvo ramena i to 5serija  prva vježba ostalo za dovršit
iza toga prsa prva vježba isto 5 serija a ostalo dopuna pogotovo zato jer ti na kosom benchu rade i ramena do neke granice a pošto si prije toga odradio već ramena onda će prsa morat kompenzirat zbog gubitka u snazi i izmornesti
triceps kao zadnja vježba jer to je manja skupina mišića i bolje da ostaviš "lakše" stvari za kraj.

Pull Day

Radimo ovdje Biceps Leđa i ZADNJE RAME :)

Zanimljivo je koliko ljudi bježi od rada na detaljima..kao što su RARE DELTS ... jako velika pogreška...jako

Višao sam puno ljudi sa oblikovanim rukama..ali kada zasuku rukave do ramena..zbilja me zna zgroziti kada vidim da rare delt kao da ne postoji...kao da ga je netko odsjekao nečime... vjerujte mi radite sve..pogotovo rare delt radi jako finu punoću ruke sa boka ..

Leđa

1 Pull ups 3 ser  sa utegom 8-10 ponav
2 Veslanje u pretklonu 3 serije 10-12 ponavlj
3 Veslanje bučicom u pretklonu 3 serije 10-12 ponav
4 T bar row 2 serije 8-10 ponavlj
definitivno kao prva vježba ubacit deadlift tipa 20 15 12 10
a drugu i treću vježbu zamjenit, t-bar ti nakon te rotacije niti nije potreban

Biceps

Biceps pregib ez-bar 3 ser 10-12 ponav
Hammer pregib bučicom 10-12 ( kontrolirani pokret bez cimanja i varanja...pokušajte 45-1 minutu minimalno držati seriju)

Trapez  

Slijeg ramenima dvoručna šipka 3 ser 10-15 ponavljanja... (kontrolirani pokret...ne potrebno gomilanje kilaže...te ne kontrolirani pokreti bez da u gornjoj poziciji ne možete ni sekundu izdržati )

Povlačenje do brade. 3 ser 8 - 10 ponav  (opasna vježba ako ju ne kontrolirate također..dlanovi ispod laktova obavezno! Ja sam se zajebavao pa mi je zglob iskočio)
zamjenit raspored, bolje slijeganje ostavit za kasnije po mome jer to je ipak nešto što možeš raditi i kad si totalno umoran, a povlačenje do brade ti oduzima više energije. kako radiš povlačenje? e-z šipkom nadam se...

Rare Delt 
Veslanje u pretklonu u gornjoj poziciji 4 ser 10-15 ponavljanja
Široko povlačenje do brade 8-10 ponavljanja 3 serije 


Noge 

Nemojte biti idiot kao ja ... i nakon godinu dana rada shvatiti da ste bili glupi što niste noge trenirali..

Mogu reći da je to temelj body buildinga...zbilja... kada počnete češće preferirati taj trening i voliti..tada ćete  nakon staža u teretani skužiti koliko jebena monstruozna leđa trapez noge sve sve sve...če vam podebljati baš vježba Čučanj ... i Mrtvo dizanje...a to sve spada pod ovaj program to jest treći dan... Napisao sam noge..ali on spada pod LOW trening

3 Serije Ekstenzzija 15-20 ponavljanja
4 Serije Čučnjevi 8-10 ponavljanja...( Sljedeći low 10-15 ponav)
2serije Iskorak 20-25 Ponavljanja
Ekstenzija zadnja loža 3 serije 8-10 ponavljanja
4 Serije.. Šlag na tortu :) MRTVO DIZANJE :) da da na kraju :) I to 6-8 ponavljanja... ili 4-6 :) 
sprave ostavi za kraj
prvo odradi čučanj
zatim mrtvo dizanje (romanian deadlift - znači ravne noge i spuštanje utega iz gornje pozicije deadlifta do ispod koljena da osjetiš stražnju ložu kako zateže) zatim odradiš iskorak i tek za kraj extenzije i flexije na mašinama.
naravno zaboravio si ono što zaboravi većina u programu:
5serija bilo koje vježbe za listove 15ponavljanja to čak možeš i dva puta tjedno na kraju treninga nogu i u još jedan trening ubacit. Ako radiš istu vježbu zamjeni samo tempo jednom da radiš 3030 drugi puta radiš 0303
prvi broj spuštanje, drugi broj zadržavanje, treći dizanje, četvrti zadržavanje. ili zamjeniš vježbu.


Nebojte se ako vas uhvati drhtavica :) To je dobar znak Low day-a heheh
i Kao Finish odradim sissy squat ili zadnju ložu sa bučicama isto tako 3 serije 10-12 ponavljanja
Nakon što se ubijete :)
Vrijeme je d a se opustite uz ne znam kako bih to nazvao 4 giga serije..ja tako kažem trbušnjaka

1 serija
Sa utegom normalni trbušnjaci 20 ponavljanja ... zatim sklopka, bicikl , izdržaj, povlačenje utega u stranu...izdržaj bočni mišići
10-15 sek odmora..
ponovite još tako 3 serije :) toliko od mene za sada :)


Naravno ne moraš ti ništa od ovog primjeniti al eto to bi bila moja korekcija pošto ti je ionako cilj dobiti lean masu a u tom slučaju najbolje da su najteže i bazične vježbe koje rade najviše same za cijelo tijelo odraditi na početku kad si svjež i pucaš od energije.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 20:25
Prvo nemam sprave :) radim kod kuće skorz :) bučica i šipka :)

ovo što si drugo za ramena napisao radim slično u drugom djelu treninga ovo je prvi dio sa bučicama.. no rijetko kada zbog visine više mi se prebacuje rad trapeza...ali ubacim sa lakšim bučicama :)

Drop setove radim ali kako kada...nije mi cilj izmoriti mišić tokom treninga...ali nekada dobro dođe malo za pumpu :)

Povlačenje brade radim ravnom šikpom sa ez mi je skoro izletio zglob...tj i je al se vatio hvala Bogu.. definitivno jedna od mojih favorit vježi i za izgradnju ramena trapeza se pokazala kao vrhunska...

A sada ne ide to tako po rasporedu svaki puta kako sam napisao mjenjam ovisi kako osjećam snagu..pred postavljam od prilike :)

Kod ekstenzije radim prvu zato što mi daje puno bolji osjećaj kod čučnjeva za izviditi..zato i radim 20 ponavljanja...jer ne upotrebljavam toliko snage..taman me pripremi za čučanj :)

Deadlift je poslastica na kraju....izbije zadnji atom iz tebe .) normalno ne koristim je svaki puta kaozadnju vježbu...

Nije kod mene uvijek da pucam od energije na prvu vježbu..zato nekada ubacijm izolacijsku sa više ponavljanja...i to mi da kick ..ne znam tako sam sebi prilagodio i meni je super progresivan trening...

Te stvari što si pisao sam radio dosta duži period...ali se pokazalo kao pre trenirnost... 

Romanian listove sve to radim samo što nisam napisao sve :) Treba to natipkati ovdje :P

Brinem se za detalje...jer planiram na prvo natjecanje i pripremou u 10 mjesecu..tako da izostanak svakog mišića ne želim na sebi nikako...

Ovo što sam napisao nije redosljed točan i niej svaki puta tako :)

Heavy vježbe ostavljam za kraj...kod svake za veću mišićnu skupinu

Npr jedan dan ako radim veslanje 12 poanvljanja je 20 posto manje težine nego što mogu dići

ali zato nakon toga slijedi heavy sa 8 ponavljanja t bar npr

Jako dobra stvar :)  Barem na meni...

Suepr serije ti je dobra ideja nisam se nikada posvetio baš njime..imat ću ih sigurno u vidu...već sam zapravo i razmišljao neko vrijeme.

Ramena mi nisu prva zato što prsa dovoljno izoliraju prednju glavu..tako da uopće ne vježbam ju...nego se sa laganim pokretima lateralna i ovo što si pisao odradim na kraju za srednju glavu..eventualno dođe nekada potisak...ali stavim ga kao što si napisao tada mešu prvim vježbama :)

Vidiš kod mene je drugo..ja opet dobijem dosta snage nakon par vježbi odrađenih... neki sam specifičan hehehe...ali nisi to mogao znati nisam nikada pisao...

Drago mi je da ti je zapeo za oko trening...svvaku korekciju volim..jer ovlim primjeniti nešto i probati...ponovno si me prisjetio malo na super serije... vidit ćemo kako ide :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2014 at 00:15
Sad jedno pitanje jesi kad radio trening koji je koncipiran da izvuče zadnji atom snage iz tebe u što kraćem roku i to sa dosta heavy stvarima. Tipa 3 vježbe jedna za drugom, svaka pogađa ISTI mišić al iz drugog kuta? to ti je za taj pump o kojem ti pričaš vrhunska stvar.
Ako hoćeš javi :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2014 at 08:10
Otvorio si mi oči i uši slušam! :))))))
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2014 at 14:28
Imaš private.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2014 at 15:47
Ako vam treba novine za upper chest... i ako ste siromašni sa fitnes opremom... evo jedna odlična vježba..koja me je iznenadila... Mali detalj ali jako bitan...sve u svemu sa manjom težinom poradite na tehnici...i vjerujem da će vam se svidjeti :)) https://www.youtube.com/watch?v=dCmY_HxrqWs
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2014 at 21:51
Jesi odradio ono ? :))
ako si za daljnja takva razbijanja samo javi :)) al onda piši na pm što imaš sve od opreme : )

Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2014 at 22:35
Joooj pročitao sam poruku..al sam žurio pa nisam odgovorio... improviziram sa nekim stalcima haha :) sve je spremno,,, samo sutra ide push ..pa pull i onda noge :)))))) Stavio sam ga na papir..radi se 22.6 ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2014 at 14:06
Evo jedne slike :D Trapez i rare Delt.. nakon ovog programa sam zaista ponosan... uspio sam ih odlično izgraditi..okruglasti oblik napraviti... :D 

Ostale su ruke koje me ubijaju  u pojam..promjeniio sam broj ponavljanja u bacio jednu novu vježbu...vidit ćemo fali pomaže! Ako ne :) nastavljamo novu metodu otkrivati!

A ja se vračam uskoro na forum... Prestaje za koji dan šljaka :) pa svima kojima nisam se javio ispričavam se! :)  4 ujutro ustajem.. u 8 navečer sam već u krevetu :)

I zapamtite.. nema opravdanja za ono što volite :) Hrana se nosi sa sobom... vježba se instezivno... ako osjećate pojačani umor... odmorite.. napravite de load... 

Ako konstantno ga osječate.. prije treninga 20-tak minuta sna... nakon buđenja Banana... neki šećer... bilo što...

Možete kavu i šećera unutra...malo da dobijete energije... Ne sekirajte se .. od par grama šećera vam neće biti ništa ;) a dobra je fora za trening :) Pozdrav svima! :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2014 at 15:15
Promjena u planu prehrane :)

Pošto je financijska stiska... Novaca treba..svaka kuna je važna :)

Do sada sam bio negdje na 4400 4500 a i više od kada sam na polju jedem dosta više voća...tako da to nisam ni zbrajao..

Ali  4,400 je bio minimalan unos...

Ovako je to izgledalo

250g Zobi 100g banane , Mjerica.. 10g kakao

75g riže 250g mesa

Nakon treninga 250g zobi 150g banane Mjerica, 10g kakao

75g riže 250g mesa

50g riže 250 g Sira

50g kikiriki 250g sira



4,400 kcal malo više...



Odlučio sam povčati masnoće... od 200g riže što sam unosio tokom dana

Skratio sam za 100g...naravno kakav bi to bio dan da si uskratim ugljiće i ne držim ih vie od 500g po danu :)

Povečao sam 100g zobi... Što je 3 puta jeftinije nego riža.. Kalorično i po Uh-u čak i jača...

i dodao 100g kikirikija


Tako da će ovako izgledati dan

500g mesa  100g riže 150g Kikirikija

500g sira  600g Zobi

2 mjerice 250g banane

i sve zajedno oko 5000 kcal :D Idemo preko 80 kila napokon :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2014 at 15:18
Veslanje u pretklonu 70 kg i t bar 80 :D na početku programa sam počeo obje vježbe sa 45 kg! :)))))))))))
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 23:19
Evo šalje mama pozdrave za fitovce ! Moj ponos <3  
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 23:37
Pozdravi i ti mamu :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 23:42
Zaspala ona hehehe ... 8 hernija kičme :D six pack ... koji joj sada ja mogu zaviditi heheheheh
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2014 at 12:46
NAPOKON 80 KGGGGGG !!!!!!!!!!!! još samo 10!!! :)))

Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2014 at 12:48
I druga vježba sa 100-tkom !!! ČUčanj!! od jučer ponosno :))))9 T bar se približava blizu stotke hihihi Pogled sve govori Bože sveti koda sam na drogama LOL

Edited by mettasttaza - 06 Kolovoz 2014 at 12:55
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 6970717273 79>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.