New Posts New Posts RSS Feed - FIT 2013 - Mettasttaza
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

FIT 2013 - Mettasttaza

 Post Reply Post Reply Page  <1 6869707172 79>
Author
 Rating: Topic Rating: 3 Votes, Average 5.00  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 00:33
2 Puta tjedno da da :) 15 ponavljanja bez cheat-a I što veća kilaža i spori pokret...forsirao sam prije pa su kilaže bile velike bez učinka..onda sam smanjio na 60 kila... i perfektno plus povlačenje do brade..2 ubojite vježbe Jednu vježbu eksplozivno ..onda drugu polako..da jako boli hehehe

Pa ja te Čekam hehehe
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:01
Mali update za prehranu :) 

 250g zobenih + whey + 100g banane

Trening 

Nakon treninga 250g zobenih +whey 150g banane + 5g creatina 

3 obrok 100g riže 250g bijelog mesa

4 obrok 50g riže 250g posnog sira

5 obrok 50g riže 250g bijelog mesa

6 obrok 50g kikirikija i 250g posnog sira 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:26
Daj malo boje u to bljedilo  Tongue
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:30
Boze da jedem toliko kcal zavrsio bi na hitnoj hehe :P
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:34
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Daj malo boje u to bljedilo  Tongue


LOLLOL nije bijela riža LOL u boji je haha


Ma joj sada idem u metlice na šljaku da imam hrane .. kao vjeverica skupljam resurse sada da zimu preživim LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:35
[QUOTE = Domo96] Boze da jedem toliko kcal zavrsio bi na hitnoj hehe: P [/ QUOTE]

šta da ti kažem... da nije financijski bio bih preko 5000 već sigurno :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:59
Evo primjer Treninga... 3 + 1

3 radna 1 odmaram pa 3 radna 1 odmaram itd itd...

Program sam radio sa Headzhunterom koji nažalost nije često tu sa nama...  puno mi je pomogao..tokom ovih mjeseci skroz., kao moralna podrška, i pokazao je veliko znanje i dosta sam primjenio od njega stvari koje su mi jako jako pomogle u progresiji...

Evo jednog primjera kod PUSH DAY-a

Pogađamo 3 primarne mišićne skupine Prsa Triceps i Ramena

Kod ovoga mih savjetovao da ne idete uvijek istim redosljedom... Nekada radite ramena prva..ili druga...pogotovo ljudima kojima zaostaju... Stim da radite prednje i srednje rame kada mislim na ramena

1. Kosi bench sa dvoručnom šipkom 3 serije 6-8 ponav
2. Ravni bench sa bučicama 3 serije 8-10 ponav
3 Letenje Bučicama 3 serije 10-12 ponavljanja (ravna letenja)

Triceps

1. Potisak sa čela z-bar 3 serije 8-10 ponav
2. Kick back 3 ser 12-15 ponav
3 Extenzija bučicom iznad glave 3 ser 10-12 ponav 

Ramena

1. Vojnički potisak 3 ser 6-8 Ponav (kada radite taka niska neka vam ramena budu prva ili barem druga na redu)
2. Lateralno 4 serije 10-15 ponavljanja (pazite na formu koristiti malu kilažu barem 3 sekunde dole i 3 sekunde gore neka vam traje serije 45-1 min misnimalno)

Pull Day

Radimo ovdje Biceps Leđa i ZADNJE RAME :)

Zanimljivo je koliko ljudi bježi od rada na detaljima..kao što su RARE DELTS ... jako velika pogreška...jako

Višao sam puno ljudi sa oblikovanim rukama..ali kada zasuku rukave do ramena..zbilja me zna zgroziti kada vidim da rare delt kao da ne postoji...kao da ga je netko odsjekao nečime... vjerujte mi radite sve..pogotovo rare delt radi jako finu punoću ruke sa boka ..

Leđa

1 Pull ups 3 ser  sa utegom 8-10 ponav
2 Veslanje u pretklonu 3 serije 10-12 ponavlj
3 Veslanje bučicom u pretklonu 3 serije 10-12 ponav
4 T bar row 2 serije 8-10 ponavlj

Biceps

Biceps pregib ez-bar 3 ser 10-12 ponav
Hammer pregib bučicom 10-12 ( kontrolirani pokret bez cimanja i varanja...pokušajte 45-1 minutu minimalno držati seriju)

Trapez  

Slijeg ramenima dvoručna šipka 3 ser 10-15 ponavljanja... (kontrolirani pokret...ne potrebno gomilanje kilaže...te ne kontrolirani pokreti bez da u gornjoj poziciji ne možete ni sekundu izdržati )

Povlačenje do brade. 3 ser 8 - 10 ponav  (opasna vježba ako ju ne kontrolirate također..dlanovi ispod laktova obavezno! Ja sam se zajebavao pa mi je zglob iskočio)

Rare Delt 

Veslanje u pretklonu u gornjoj poziciji 4 ser 10-15 ponavljanja

Široko povlačenje do brade 8-10 ponavljanja 3 serije 


Noge 

Nemojte biti idiot kao ja ... i nakon godinu dana rada shvatiti da ste bili glupi što niste noge trenirali..

Mogu reći da je to temelj body buildinga...zbilja... kada počnete češće preferirati taj trening i voliti..tada ćete  nakon staža u teretani skužiti koliko jebena monstruozna leđa trapez noge sve sve sve...če vam podebljati baš vježba Čučanj ... i Mrtvo dizanje...a to sve spada pod ovaj program to jest treći dan... Napisao sam noge..ali on spada pod LOW trening

3 Serije Ekstenzzija 15-20 ponavljanja
4 Serije Čučnjevi 8-10 ponavljanja...( Sljedeći low 10-15 ponav)
2serije Iskorak 20-25 Ponavljanja
Ekstenzija zadnja loža 3 serije 8-10 ponavljanja
4 Serije.. Šlag na tortu :) MRTVO DIZANJE :) da da na kraju :) I to 6-8 ponavljanja... ili 4-6 :) 

Nebojte se ako vas uhvati drhtavica :) To je dobar znak Low day-a heheh

i Kao Finish odradim sissy squat ili zadnju ložu sa bučicama isto tako 3 serije 10-12 ponavljanja

Nakon što se ubijete :)

Vrijeme je d a se opustite uz ne znam kako bih to nazvao 4 giga serije..ja tako kažem trbušnjaka

1 serija

Sa utegom normalni trbušnjaci 20 ponavljanja ... zatim sklopka, bicikl , izdržaj, povlačenje utega u stranu...izdržaj bočni mišići

10-15 sek odmora..

ponovite još tako 3 serije :) toliko od mene za sada :)




Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 12:15
A meni je problem vec 5-6 tjedna nemogu dizat vecu kilazu na treningu.. Uvijek sam na istim tezinama a ako idem na vecu moram se.njihat,savijat,napravit nepravilno,di je tu problem ako mi neko nesto moze savjetovat? :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 12:41
Okej..ovako ... dugo su me mučili problemi...ti...

Postoje vježbe gdje je prihvatiljivo cimanje ako znaš to upotrijebiti... npr kod biceps pregiba...ako odradiš 9 kvalitetnih ponavljanja... dao si sve od sebe i treba ti taj deseti..cimneš i odradiš negativ što duže zadržavaš bla bla...mada rijetko bilo što tako radim :)

Gledaj..Svaki puta kada promjeniš težinu...tijelo ju prihvaaća...radi većom snagom..angažira jače skupine...dola ti tu sekundarne tercijalne bla bla koje ti pomažu da digneš težinu...zato je bitno da se fokusiraš svaku mišićnu skupinu raditi...da može pomoći onoj drugoj kada izvodiš vježbu...

Samo prihvati u glavi da je tijelo jedinstvena mašina..koja radi u skladu i sa povezanošću...neka svaka skupina koju upotrijebljavaš za odrađenu seriju bude kao jedna....

Normalno je da se njišeš ili da se cimaš pri velikim težinama..jednostavno je ne moguće tbar da odradiš sa većom težinom a da se ne cimneš...

Ali nije da ne možeš raditi da se ne cimaš...možeš naravno...sve to ima svoje..

Prati ono što ti odgovara..

Ja volim kontrolirani rad...ali sam shvatio da neću daleko sa T bar row-om..i takvim šemama


Moraš znati upotijebiti cimanje  ...nikako se nikada ne savijaj...njihat možeš neke skupina za veći opseg rada na mišiću...npr kod hammer pregiba sagneš se u pretklon sa bučicom i zanjišeš ruku da  digneš jaču kilažu uz praćenje kontroliranje negativa...

Sve u svemu...kontoroliraj rad...to ti je po meni bitnije nego velike kilaže...niej da nisu bitne..samo ljudi ne shaćaju kada netko im kaže da su bitne kilaže..pa trpaju se utezima. i rade pogrešno uz savijanje i bez kontrole..to je kriv njihov zatupljeni mentalni sklop jer ne shvaćaju da ne vježbaju mišiće...VAŽNE SU KILAŽE AKO KONTROLIRANO IH IZVODIŠ :) To zapamti..

Nemoj uzet neku vježbu i početi sa cimanjem..da vučeš leđima da se savijaš a nisi ni počeo..a niti nemoj tako zavšriti...

napravi progresivan rad... npr kako možeš to poboljšati...

Prvo odrediš 3 serije... 10 ponavljanja... i sve dok ne odradiš sve 3 serije 10 ponavljanja...ne povečavaš kilaže..kada odradiš..spreman si za povečanje :) i tako opet i opet..

Ako imaš ogledalo prati svoj rad...ne savijaj nikada leđa! to ne želiš u životu vjeruj mi :)

Malo pazi na detalji ..nemoj geldati videa...i pratiti ljude na njima...prati kako ide vježba..potom pogledaj svoju konstrukciju i gledaj kako ti ide prirodni pokret..ne radimo ni ti ni ja istu vježbu istim pokretom..ja imam možda duže ruke od tebe..i neke vježbe ću raditi skraćeno jer mi je ne potrebno da radim više..a tvoje ruke ako su manje i kraće su ne potreben da radiš kraćim opsegom pokreta..sve to ima mogao bih do sutra pisati..

Samo zapamti vježbaj mišiće..bez varanja..kontroliraj pokret...


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 13:33
Hvala na velikom i dobrom.odgovoru :)
Ja inace ponavljanja radim vrlo sporo i koncentrirano bez ikakvog njihanja...i tezina mi se ne dize...sad cu stavit malo vise pa se zadnje ponavljanje zanjihat(malo malo) i nakon sto se sa tom tezinom prestanem njihat povecat tezinu :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 17:44
Gledaj da zadovoljiš broj...zatim povečaj kilažu. ne bitno koliko onda uradiš..ali radi dok ponovno ne ostvariš zadani cilj..nekada ćeš promjeniti kilažu... i nećeš dobro odraditi prvi put...no drugi puta ćeš već moždda uspijeti... Mentalni sklop je jako važan...skoncetriraj se na glavu ne na mišiće ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:19
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Evo primjer Treninga... 3 + 1

3 radna 1 odmaram pa 3 radna 1 odmaram itd itd...

Program sam radio sa Headzhunterom koji nažalost nije često tu sa nama...  puno mi je pomogao..tokom ovih mjeseci skroz., kao moralna podrška, i pokazao je veliko znanje i dosta sam primjenio od njega stvari koje su mi jako jako pomogle u progresiji...

Evo jednog primjera kod PUSH DAY-a

Pogađamo 3 primarne mišićne skupine Prsa Triceps i Ramena

Kod ovoga mih savjetovao da ne idete uvijek istim redosljedom... Nekada radite ramena prva..ili druga...pogotovo ljudima kojima zaostaju... Stim da radite prednje i srednje rame kada mislim na ramena

1. Kosi bench sa dvoručnom šipkom 3 serije 6-8 ponav
2. Ravni bench sa bučicama 3 serije 8-10 ponav
3 Letenje Bučicama 3 serije 10-12 ponavljanja (ravna letenja)

Triceps

1. Potisak sa čela z-bar 3 serije 8-10 ponav
2. Kick back 3 ser 12-15 ponav
3 Extenzija bučicom iznad glave 3 ser 10-12 ponav 

Ramena

1. Vojnički potisak 3 ser 6-8 Ponav (kada radite taka niska neka vam ramena budu prva ili barem druga na redu)
2. Lateralno 4 serije 10-15 ponavljanja (pazite na formu koristiti malu kilažu barem 3 sekunde dole i 3 sekunde gore neka vam traje serije 45-1 min misnimalno)

Pull Day

Radimo ovdje Biceps Leđa i ZADNJE RAME :)

Zanimljivo je koliko ljudi bježi od rada na detaljima..kao što su RARE DELTS ... jako velika pogreška...jako

Višao sam puno ljudi sa oblikovanim rukama..ali kada zasuku rukave do ramena..zbilja me zna zgroziti kada vidim da rare delt kao da ne postoji...kao da ga je netko odsjekao nečime... vjerujte mi radite sve..pogotovo rare delt radi jako finu punoću ruke sa boka ..

Leđa

1 Pull ups 3 ser  sa utegom 8-10 ponav
2 Veslanje u pretklonu 3 serije 10-12 ponavlj
3 Veslanje bučicom u pretklonu 3 serije 10-12 ponav
4 T bar row 2 serije 8-10 ponavlj

Biceps

Biceps pregib ez-bar 3 ser 10-12 ponav
Hammer pregib bučicom 10-12 ( kontrolirani pokret bez cimanja i varanja...pokušajte 45-1 minutu minimalno držati seriju)

Trapez  

Slijeg ramenima dvoručna šipka 3 ser 10-15 ponavljanja... (kontrolirani pokret...ne potrebno gomilanje kilaže...te ne kontrolirani pokreti bez da u gornjoj poziciji ne možete ni sekundu izdržati )

Povlačenje do brade. 3 ser 8 - 10 ponav  (opasna vježba ako ju ne kontrolirate također..dlanovi ispod laktova obavezno! Ja sam se zajebavao pa mi je zglob iskočio)

Rare Delt 

Veslanje u pretklonu u gornjoj poziciji 4 ser 10-15 ponavljanja

Široko povlačenje do brade 8-10 ponavljanja 3 serije 


Noge 

Nemojte biti idiot kao ja ... i nakon godinu dana rada shvatiti da ste bili glupi što niste noge trenirali..

Mogu reći da je to temelj body buildinga...zbilja... kada počnete češće preferirati taj trening i voliti..tada ćete  nakon staža u teretani skužiti koliko jebena monstruozna leđa trapez noge sve sve sve...če vam podebljati baš vježba Čučanj ... i Mrtvo dizanje...a to sve spada pod ovaj program to jest treći dan... Napisao sam noge..ali on spada pod LOW trening

3 Serije Ekstenzzija 15-20 ponavljanja
4 Serije Čučnjevi 8-10 ponavljanja...( Sljedeći low 10-15 ponav)
2serije Iskorak 20-25 Ponavljanja
Ekstenzija zadnja loža 3 serije 8-10 ponavljanja
4 Serije.. Šlag na tortu :) MRTVO DIZANJE :) da da na kraju :) I to 6-8 ponavljanja... ili 4-6 :) 

Nebojte se ako vas uhvati drhtavica :) To je dobar znak Low day-a heheh

i Kao Finish odradim sissy squat ili zadnju ložu sa bučicama isto tako 3 serije 10-12 ponavljanja

Nakon što se ubijete :)

Vrijeme je d a se opustite uz ne znam kako bih to nazvao 4 giga serije..ja tako kažem trbušnjaka

1 serija

Sa utegom normalni trbušnjaci 20 ponavljanja ... zatim sklopka, bicikl , izdržaj, povlačenje utega u stranu...izdržaj bočni mišići

10-15 sek odmora..

ponovite još tako 3 serije :) toliko od mene za sada :)






sviđa mi se program do neke granice, a jel može korigiranje ako si za naravno?


Originally posted by Domo96 Domo96 wrote:

A meni je problem vec 5-6 tjedna nemogu dizat vecu kilazu na treningu.. Uvijek sam na istim tezinama a ako idem na vecu moram se.njihat,savijat,napravit nepravilno,di je tu problem ako mi neko nesto moze savjetovat? :)


dali tih 6 tjedana imaš konstantno isti program i rutinu kojom odrađuješ trening?
možda si došao do svog maximuma a da biš njega probio treba pristupiti tome na nekoliko različitih načina, ovisno je o tome što želiš kao cilj te naravno gdje i na kojoj skupini mišića si zapeo?


što se tiče cimanja, ne prihvaćam i ne savjetujem nikome nikakvo trzanje bio to triceps, biceps ili bilo nedaj bože neka velika skupina mišića, spomenuo si upravo biceps pregib. ako i kada cimaš ne gađaš onda taj mišić koji izoliraš već rade dosta pomoćnih što nije cilj.
pristupam tom problemu sa sobom i svojima kojima treniram ili pomažem oko treninga a to je:
- ako si zapeo na 15kg biceps pregibu ili čekić pregibu, ne možeš napraviti 8 ponavljanja pravilnih.
primjer riješenja:
uzmi 15kg napravi tih 3 ili 4 pravilnih bez cimanja i trzanja te nakon toga nastupaju tri situacije:
- drži uteg u ruci dok ne skupiš snage da napraviš još jedno pravilno, pa opet i opet dok ne dođeš do 8 pravilnih izvođenja (serija ti po ruci može i 2min trajat) već nakon 2 treninga takva dizat ćeš inicijalnih 6-7 pravilnih
- druga situacija je da spustiš kompletno uteg i dva do tri puta otreseš ruku i stisneš opustiš šaku jer često je problem podlaktica koja prva popusti a ne sam biceps, nakon toga odmah uhvatiš i napraviš još 3 pa 2 ponavljanja dok ne dođeš do 8....period u kojem ne držiš uteg u ruci a moraš završit seriju ne smije biti dulji od 5-10sek.
- treća situacija imaj pored sebe odmah spremnu manju kilažu i čim osjetiš da ne možeš pravilno radit, baci utege i nastavi radit dok ne odradiš tih 8 komada, pošto si u ovom slučaju recimo napravio već 4 pravilnih ponavljanja sa 15kg, uzeo si sada 12.5 recimo i bez problema si odradio još 4, a bitan je intenzitet da bi mišić narastao....probaš sa tom kilažom manjom odmah u startu dizat i spuštat uteg kontrolirano 3sek gore i dolje.
- dok sam pisao sjetio sam se i 4te, recimo imaš slab pregib čekićem, al imaš normalan pregib sasvim solidan, ubaci tu vježbu koja ti ne ide još jednom puta u tjednu i to na kraju treninga bilo čega što si imao odradi 2serije i to maximalni broj ponavljanja koji možeš, samo da daš tijelu poticaj da se navikne na tu vježbu, dok si rekao keks napredak je tu.

drugi primjer je čučanj, zapneš na 80kg recimo i iznad toga ne ide al uvijek nekako odradiš 5 teških petica, kako taj čučanj izgleda? koliko duboko ideš? koliko se zadržavaš u čučnju? i slično
pristup probijanja toj granici ubaciš 2-3tjedna zamjensku vježbu recimo:
- čučanj prednji
- čučanj na klupicu al odradiš sa 70kila i to 20 ponavljanja po 4 serije (baš da sjedneš, podigneš stopala s poda i onda se ustaneš metoda....zadnje 2 serije će ti koji puta trebat i 4min da odradiš, al NE staješ dok tih 20 komada ne odradiš)
- jedna od meni omiljenih metoda, baci 20kila manje i odradi čučanj 6x10 sa 60kila ako si stao na 80kg to ti je malo manje od 80posto tvog maximuma ali tako da čučneš i zadržiš se u dubokom 5-10sekundi.
za čučanj ima još 2-3 metode al neću sad sve opisivati, probijanje platoa za određenu skupinu mišića postoji svakoj različita metoda pristupa.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:24
Ja sam stavio svoj program..naravno da može savjet ili nešto neka ideja dobro doći...mmjenja se programrutina sa vremenom naranvno :)




Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:41
Hvala,probat cu sve ove tehnike,svaki trening po jedna ,jer stvarno nesvidja mi se sto mi se tezina (utezi) ne dize tako dugo :/
Iako ja.ipak mislim da je stvar u meni i da ja radim pogresno pokrete,presporo,pogotovo kad se osvrnem oko sebe i pogledam.koliko brzo oni rade i koje tezine dizu...
Jos jednom HVALA.:)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:48
[QUOTE = Domo96] Hvala, probat cu SVE Ove tehnike, svaki Trening po jedna, Jer Stvarno nesvidja mi se sto mi se tezina (utezi) NE dize tako Dugo :/
Iako ja.ipak mislim da JE stvar u Meni i da ja Radim pogresno pokrete, presporo, pogotovo Kad se osvrnem OKO Sebe sam pogledam.koliko brzo ONI Rade i koje tezine dizu ...
Jos jednom HVALA. :) [/ QUOTE]

Pa ne možeš velike težine pre sporo raditi to je logično ;) Upotrjebi ga mišićem...reci mi kako ćeš sporo dizati DL od 100 kg? 

Ne gledaj druge...gledaj sebe kako napreduješ..vježbaj mišiće..to i je problem što se kupe programi od drugih..prehrana od drugih...slušanje drugih kako valja...

Svako od nas ti daje prijedlog..dobronamjeran... na tebi je da pokušaš pa vidiš dali ti odgovora.nitko ti ne garantira da će biti rezultata.... Ovo što je Insane pisao za tebe.... na meni nije palilo..ali ne garantira da neće na tebi...a i ne garantira da hoće...stvar ej da pokušaš sam skužiti što ti odgovara...

Ne postoje najbolji programi za trening.... Zažmiriš odabereš jedan od ponuđenih 20.. i trudiš se dati najbolej od sebe... koliko si odredio da ćeš ga raditi 3 mjeseca 6 mjeseca..godinu dana... nebitno... tada je to najbolji program za tebe... 

Ne od Sandija.. ne od mene .. od nekog petog... Odabereš jedan... i daš sev najbolje od sebe...vrlo jednostavno..bez kompliciranja...prihvati nečiji savjet...pokušaš da vidiš..ako ne ide..ne ide..
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 15:51
Ah,kad god se ja neceg uhvat vjerujem da nije dobro,da radim pogresno.Mettasttaza sad imam ovaj program koji sam uzeo i to cu odradi a nakon toga idem po vasim savjetima i svojoj intuiciji :)
Hvala vam puno :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 6869707172 79>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.