New Posts New Posts RSS Feed - Vjezbanjem do srece
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vjezbanjem do srece

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Vladan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vladan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vjezbanjem do srece
    Posted: 26 Studeni 2007 at 12:04

Gol u nogometu, blokada u kosarci, osobni rekord u bench pressu i slicno, samo su primjeri situacija kada se samopotvrdjujemo i dozivljavamo veliku dozu zadovoljstva. Takvi dozivljaji pomjesani sa tjelesnim kemijskim odgovorima na trenazni stimulus, dovode nas u stanje koje je tesko opisati a jos teze pokusima dokazati.Procitajte tekst ovdje: Vjezbanjem do srece, napisite vasa iskustva, kako se osjecate nakon treninga;da li ste ikada dozivili runners high?  




EDIT:smanjen font


Edited by Zoki
Back to Top
gardelinka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gardelinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2007 at 13:45

 Pogledala tvoju stranicu, i odmah se posramila jer nemam uvijek vremena ni volje vani trcati, nego samo u gymu. Inace, nikad nisam uzivala u trcanju, ali trcim jer mi se svidja kako su mi se noge oblikovale (nista po tom pitanju ne moze formirati noge kakve zelim-definicija, tonus). Sigurno da bih htjela napokon pocet voljet trcati,...mozda je upravo outdoor trcanje prava stvar...

Anyway, svidja mi se stranica

cini mi se da dosta znas pa evo pitanje: je li moguce da mi se metabolizam usporio, jer su mi se noge malo opustile uz isti intenzitet vjezbi, ili mozda trebam utvrditi kolika mi je dnevna kcal potreba...do not know

Back to Top
Vladan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vladan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2007 at 14:34
Nije stvar samo u trcanju, poanta je u tome kako se ovaj runners high moze dozivjeti sa skoro svim rekreativnim i sportskim aktivnostima, pa tako i u teretani. "Noge su mi se opustile" bas i nije valjan termin ako me kuzis ; Moze biti rijec o dvije stvari: "opustanju" misicnog tonusa(nastavi vjezbat u teretani, ciljano noge sa cucnjevima, iskoracima, noznom ekstenzijom i fleksijom), ili nakupljanju potkoznog masnog tkiva i celulita uslijed nepravilne prehrane i nedovoljne potrosnje kalorija); rjesenje za oba problema je adekvatna prehrana i konstantno vjezbanje u teretani nadopunjeno sa kardio spravama, pa ce problem biti rjesen bez obzira na "genetiku", vjeruj mi! Inace vjezbe za noge su osnova svakog trenaznog procesa, najveci potrosaci energije, osim sto utjecemo na doticne misice, utjecemo i na cijelo tijelo velikom potrosnjom kalorija.
Back to Top
Vladan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vladan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2007 at 14:36
I thanks na: "cini mi se da dosta znas"; inace ovo mi je struka pa bi bilo sramotno da dosta ne znam , puno pozdrava
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2007 at 14:48
Procitala sam tvoj tekst "Vjezbanjem do srece". Iako se vjezbanjem bavim samo rekreativno i to mi podrucje nije struka, zeljela bih naglasiti kako me upravo taj osjecaj i veze uz vjezbanje cijeli zivot. Naime, vjezbati sam zapocela jos u djetinjstvu i danas mogu reci da mi je ono postalo nacinom zivota, a ne obavezom. Iako su mnoge obaveze te koje me uvelike ogranicavaju i ne mogu si priustiti dnevno vjezbanje koliko bih ja to htjela - ono je moje rjesenje za svaku situaciju, bilo da se radi o psihicki ili fizicki losijem razdoblju ili tek koristenju slobodnog vremena. Nadam se da se kao profesionalac u ovom podrucju, ne ljutis sto se katkada svojim komentarima umijesamo mi, rekreativci. Veliki pozdrav i pohvala za blog!   
Back to Top
Vladan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vladan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2007 at 15:27
Bravo Enaa, shvatila si samu srz rekreativnog vjezbanja i  time prihvatila osnovnu kulturu zivota; ma kakva ljutnja, ja se samo ljutim na ljude koji nikako ne shvacaju vaznost osnovnih postavki zdravog zivljenja, a onda kada ih svakakve bolestine napadnu, dodju meni i ajde ti sad treneru rjesavaj sta su oni cijelim zivotom unistavali, ma ni onda se ne ljutim vec sazaljevam
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2007 at 19:45

Originally posted by Vladan Vladan wrote:

Nije stvar samo u trcanju, poanta je u tome kako se ovaj runners high moze dozivjeti sa skoro svim rekreativnim i sportskim aktivnostima, pa tako i u teretani. "Noge su mi se opustile" bas i nije valjan termin ako me kuzis ; Moze biti rijec o dvije stvari: "opustanju" misicnog tonusa(nastavi vjezbat u teretani, ciljano noge sa cucnjevima, iskoracima, noznom ekstenzijom i fleksijom), ili nakupljanju potkoznog masnog tkiva i celulita uslijed nepravilne prehrane i nedovoljne potrosnje kalorija); rjesenje za oba problema je adekvatna prehrana i konstantno vjezbanje u teretani nadopunjeno sa kardio spravama, pa ce problem biti rjesen bez obzira na "genetiku", vjeruj mi! Inace vjezbe za noge su osnova svakog trenaznog procesa, najveci potrosaci energije, osim sto utjecemo na doticne misice, utjecemo i na cijelo tijelo velikom potrosnjom kalorija.
 

pozdrav....hoces li biti ljubazan da mi pojasnis ovo --rjesenje za oba problema je adekvatna prehrana i konstantno vjezbanje pa ce problem biti rjesen bez obzira na genetiku.............da li ti akcentiras celulit,,,,. nepoznajem jos nikoga tko je uspio ukloniti celulit vjezbanjem,ublaziti da ali totalno ga skloniti,,,nisam jos sreo tu osobu..............mislim da tu genetika igra jako veliku ulogu,samo jedan posto muskaraca ima problema sa celulitom ,,,,nazalost masovno napada zene.........neznam da li sam u toku to jest da li si na to ciljao,,, genetika je jako bitna , kao i sportski kod u svakom sportu pa tako i u fitnesu.....

jake noge, jako citavo tijelo,najveca misicna grupa koja je cesto zapostavljena,jake noge daju  bolje izvodjenje vjezbi za gornji dio tijela cak do 60%................

Sta se meni dogadja---zbog obaveza u poslu cesto mi se dogodi da netreniram nekoliko dana,,uzme me neki psihicki osjecaj kao da sam se ispuhao ,kao da mi se citavo tijelo opustilo,,,budem na neki nacin neruozan,,,prvi odlazak u teretanu to jest prva vjezba me vrati u stanje prije,,,tijelo mi se resetira........psiha tu igra veliku ulogu.....

 toliko uz jedan veliki pozdrav

Back to Top
Vladan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vladan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2007 at 20:26
Inace nisam ciljao na celulit jer je celulit problem sam za sebe i naravno pitanje mi je postavila cura, pa se odnosi na zene; nego se odgovor odnosi na ostvarenje njezinih ciljeva jer sa 99% sigurnoscu njezin "problem" se odnosi na masne naslage i vodu. Inace rjesenje za SVE probleme je adekvatna prehrana i konstantan trening, bez obzira na genetiku, zasto? Za primjer ti dajem jednu moju klijenticu koja ima 40 godina i oduvijek je imala "jake" noge, dakle "velike" noge s obzirom na ostale tjelesne proporcije; Netrenirana, kad mi je prvi put dosla na trening imala je slicnu izjavu, rekla je: imam "opustene" i nezgrapno velike noge i bez obzira koliko treniram nikako ne mogu dobiti oblikovane i lijepe misice nogu. Onda VEC za par mjeseci "finog" treninga i prehrane pjevala je skroz drugu pjesmu, dok su joj druge zene zavidile kako ima oblikovane i pune misice, naravno genetika joj je takva da su joj noge odlicno reagirale na trenazni podrazaj(kod zena donji ekstremiteti inace puno bolje reagiraju na trening nego gornji dio) a s prehranom su se masne naslage i voda s tog podrucja sve manje vidile, dakle odjednom oblikovane noge a ja ispadam "carobnjak", naravno tome nije tako vec  je stvar u tome, i moja poanta ujedno da iz genetike izvucemo maksimum! U tome treba uspjeti, a naravno da je genetika jako bitna, najbitinija, jer ona odlucuje kakvo ce nase tijelo zaista izgledati, dakle poanta je kad bi svi imali idealan plan i program treninga i uspjeli iz svoje genetike izvuci maksimum onda bi svi bili zadovoljni svojom genetikom umjesto stalno zaljenje moja genetika ovo moja genetika ono, a zapravo je to vrlo relativan pojam, tko je dobro a tko lose gradjen, npr. tip od š70 cm kratkih i "nabijenih" misica je idealan da se vrlo brzo napumpa i sa uporabom anabolika bukne u cudoviste, dok nekome sa š90cm treba 20-ak kilograma vise od njega kako bi iti priblizno bio tako pun i "velik", a sad pitat cemo cure tko je bolje gradjen ovaj od š70 i š90? Naravno banalan primjer ali jasno ti je kakav cemo odgovor dobiti od vecine, pogotovo visokih dalmatinki , inace tvoj osjecaj je naravno na cistoj psihickoj bazi, ali odlicno je to sto si "navucen" na vjezbanje, puno pozdrava
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2007 at 23:36

 O da, da, da!!!!!! To je taj feeling nakon trcanja i crobika. Nazalost, imam povredu koljena pa se dugo nisam osjecala bas tako euforicno, ali neka, neka.... Skakat cu i ja opet!

Nekidan sam se bas cula s voditeljicom crobika (kod nje sam godinama i to uvijek u prvom redu ) pa mi je rekla da svima falim, da su navikli na mene jer sam ja jedini ludak koji se smije od uha do uha cijelih sat vremena!

Kad me netko pita kako mi se da...... Pa kako to nekome objasniti..?

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2007 at 23:58
Pa poznato je da se vjezbanjem izlucuje hormon serotonin - hormon srece - pa smo zbog toga i sretni. Svi mi smo sretni kad odradimo posteni trening  - to je kombinacija srece i zadovoljstva.
Back to Top
Vladan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vladan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 00:48

...znanstvenici danas vjeruju, efekti koji popravljaju raspolozenje zapravo su rezultat povecanja endorfina u samom mozgu, kao i nekoliko drugih kemikalija, ukljucujuci i serotonin, dopamin i norepinefrin. Puno je toga "poznato" ali malo toga dokazano; zahvaljujem svima koji su pomno procitali clanak, u njemu su pokrivene sve teorije o efektu kojeg svi dozivljavamo i toliko volimo, Theia ti si ocito runner's high fanatik



EDIT:smanjen font



Edited by Zoki
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2007 at 09:57

  Ocito! I to sad debelo placam koljenom!  

Kad mi je tih 5 min (od sat vremena ukupno) znacilo - previse!!!!! Hihihi.... "Jos samo 5 min, izdrzat ce koljeno...."

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2007 at 00:14

Pohvale za blog...lijepo.....

Back to Top
Vladan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vladan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2007 at 01:53
Hvala, hvala, nadam se da nije samo lijepo nego da i pomaze, otvara neke druge vidike i slicno
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2007 at 15:30

 Pa to sam i mislila pod lijepo.... samo nisam imala bas vremena sinoc za napisati...

Nisam mislila da je samo estetski lijepo...nego strucno napisano, dobro obradjeno, dotaknute dobre teme i tako.... samo pisi...super je kada netko tko ima znanje ima i volju da to podjeli

 

 

Edited by dalila
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2007 at 15:53
Da mi je negdje znati kako on kao strucnjak komentira ove nase komentare i pitanja...  
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.