New Posts New Posts RSS Feed - Odlucila sam - bit cu mršava!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Odlucila sam - bit cu mršava!

 Post Reply Post Reply
Author
comeback View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote comeback Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Odlucila sam - bit cu mršava!
    Posted: 16 Ožujak 2012 at 21:46
Pozz svima,

Evo upravo se registrirah jer nadam se dobrim savjetima.

Inace sam se bavila taekwondo-om skoro 10 godina tako da sasvim mi je jasno što znaci brutalan trening, žrtva, mucenje i svašta. Cak i glad.

Morala sam prestati radi dijagnosticirane epilepsije i od te dijagnoze se zaista nicime ne bavim štoviše pušim i žderem slatko i ne zdravo.

Nisam trokrilni ormar ali nisam ni manekenka s piste. Nisam sigurna kolika mi je trenutno kilaža jer me strah stati na vagu ali pretpostavljam da od 70-75, na visinu od 175 cm.

Problem s prehranom 1# vegetarijanka sam. Smisliti meni prehranu je ravno malom cudu. Uz sve to nemam ogroman budžet pa trebam uvijek misliti na to...

Uglavnom jedem krumpir skuhan u vodi i malo posoljen, povrce, tunu volim od ribe, jaja, tofu kad imam love, raviole, mlijecne proizvode, špinat obožavam kupala bi se u njemu (to mislim na onaj Ledov zaledjeni) sad mi zaista ništa ne pada na pamet...

Uglavnom, ne znam što bih jela a da mi ne održava masu vec da ju smanjujem i ne znam s cime bih se bavila jer veliki problem mi je ta epilepsija, jaci pokreti glavom i gotovo - glavobolja i ja na podu.

Ima li netko savjet?

P.S. Možda bicikl i pedaliranje? Smile
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2012 at 15:36
Moj savjet: proguglaj po forumu i gledaj što više da pratiš jelovnike onako kako ti uz tvoju vege ishranu odgovaraju. A to, cisto radi zdravlja. Dalje, s obzirom na tvoju bolest i navedenu kilažu, ja ti cvrsto tvrdim da nisi debela uopce I vjeruj da znam o cemu govorim. Dakle, kreci se što više. Jedi zdravije što možeš. Pocasti se i slatkišima ponekad (ne ubijaju). Ali, pravilo broj 1: Psihicki se NIKAD ne opterecavaj zbog fizickog izgleda, jer imaš sasvim normalnu kilažu. Bolje bi bilo ne težit idealu, hranit se što zdravije i pazit na svoju bolest. Ne razumijem zašto si vegetarijanac??? Licni gušt, ili?? Iz sopstvenog iskustva ti govorim, ako je samo gušt u pitanju da ti to nije baš zdravo...Jer, meni su, vremenom, poceli da se javljaju neki deficiti...slabe zubi, nokti, i sl.. Dakle, razmisli malo o svemu tome. Pogotovo što nisi djevojka koja ima problem gojaznosti, sudeci po kilaži. Kalcij iz "trave" je skoro neprimijetan za kolicinu koja treba našem tijelu, a i mnogi drugi vitamini..Ili, ako baš stojiš pri tome, pokušaj to nekako suplementima nadoknadjivati...Bar nešto...Samo nemoj sebe dovesti u poziciju u kojoj sam ja bila.. Upamti, ŽIVOT JE JEDAN. Mnogo je lakše zavoljeti svoje mane kao i vrline...Kažem ti, ja sam ZA zdravu ishranu, energiju, mišice...Ali, za ovu tvoju recenicu "ODLUCILA SAM BITI MRŠAVA", nisam nikako...Naprotiv, ježim se na to...Jadno i zvuci, vjeruj...Vjeruj kad bi bila mršava, da bi tek onda shvatila o cemu ti pricam...Ja nisam mogla minicu obuci zbog pretankih nogu, a da ne govorim kako sam ostala bez grudi i bez svega onoga što me cinilo osobom kakva jesam...plus sam zbog izgladnjavanja bila stalno depresivna, gurala od sebe voljene ljude i sl... Zato dobro razmisli šta ti je prece...I nikad ne dozvoli da ti psiha oboli!!! TU SMO DA BUDEM NAJZDRAVIJI I NAJJACI STO MOZEMO BITI, A NE ONO ŠTO NISMO I DA SEBE SROZAVAMO! PRVENSTVENO ZAVOLI SVOJE MANE, NEMOJ IH MRZIT I UCINI OD SVOG TIJELA NAJBOLJE ŠTO MOŽEŠ! BUDI ZGODNA I JAKA, MRŠAVA NIKAKO!!!! Hugs!

Edited by SMAJLICA - 17 Ožujak 2012 at 15:38
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2012 at 10:52
comeback, dobrodošla Hug

Prvo poslušaj smajlicu, vjeruj mi da zna o cemu govori - puno je toga prošla i na vrijeme shvatila neke jako bitne stvari Wink

Ovako....na pocetku biš trebala napravit nešto, ma koliko ti god teško bilo - stati na vagu. Ako ne znaš otkuda kreceš, kako ceš znati da li ideš pravim putem? Možda ceš gubiti prebrzo, možda presporo...kako god, moraš ustanovit pocetnu poziciju da biš mogla planirati dalje. Dakle, izvaži se i izmjeri se jedno jutro natašte - neka ti to budu smjernice za pracenje napretka.

Dalje - odredi konkretne ciljeve, dugorocne i kratkorocne, zapiši ih i stavi na vidljivo mjesto da te svaki dan podsjecaju cemu težiš.

Nakon toga, pocni vodit dnevnik prehrane. Zapisuj kada jedeš, tocno što i koliko i nauci se pratit deklaracije i tablice kalorija kako biš mogla sve to sumirat na kraju dana. Kada to napraviš, daj ovdje jelovnike od par dana na pregled - ovako sve nabrojano usput, iako zvuci ok ne mora biti  kad se posloži po obrocima i satima Wink

Ili po kalorijama koje jedeš na dnevnoj bazi ili po tablicama na netu (BMR, TDEE) nadji si kalorijski unos kojim održavaš sadašnju težinu i taj broj smanji za cca 500 kcal. Te kalorije si podijeli u 4-5 manjih i uravnoteženih obroka kroz dan (da ti omjeri nutrijenata budu otprilike 40% UH, 30% P, 30% M) - bitno da je neki izvor proteina u svakom obroku i brdo povrca, UH-e smanjivat pred kraj dana.......i prati napredak, odnosno važi se 1 tjedno da vidiš kako ide i da li treba šta korigirati.

To što si vegetarijanka nije veliki problem iako malo ogranicava izbor hrane ali ok. Da si veganka to bi vec bilo malo kompliciranije ali s obzirom da jedeš jaja i mlijecne proizvode ne mora biti tako teško složit jelovnik. Tu cu napomenuti i smajlici da je ipak njen slucaj bio malo ozbiljniji jer je tu bilo u pitanju samo povrce i voce, dakle niti mlijecnih proizvoda, niti jaja...ništa. Malo složeniji slucaj....sa ovim se da nakupiti dosta proteina i ostalog.

Možeš bicikl...i šetati, odnosno malo brže hodati Wink






Edited by Gym_girl - 18 Ožujak 2012 at 11:09
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
comeback View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote comeback Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2012 at 13:33
Da odgovorim na pitanje zašto sam vege. Jer mi meso smrdi o odvratno mi je. Cim je meso blizu mene meni se želudac penje u usta.

Ovo je bilo dosta informativno. Pocet cu sve zapisivati ali tek od recimo srijede-cetvrtka (imamo 2 rockasa pa ce biti kolaca...)

HVALA
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2012 at 17:42
Oprosti, cisto informativno me zanima koliko imaš godina? Pitam, jer ako si premlada, moguce je da te svakave "faze" spopadaju... Ne mogu da vjerujem da ti baš svako meso "smrdi"..Zar NIŠTA ne možeš pronaci da bi voljela papat??? Ili bar neki poseban nacin pripreme sa necim, da samu sebe zavaraš?

Respekt vegetarijancima, ali ja sam zbog svoje price, kako i spomenu moja draga Gym, zaista protiv toga...Što ne znaci da osudjujem tvoj izbor, samo te savjetujem od srca, da dobro razmisliš i, ono najbitnije, UCIŠ o organizmu i potrebama tijela...Raspituješ se i uradiš i nalaze cešce, jer je ipak to ishrana koja NE SADRŽI SVE ŠTO TIJELU TREBA (ma koliko te marketing za vegetarijance ispirao u tom smijeru, vjeruj da znam o cemu pricam...i ne, ne možeš samo živjet od "trave").

Kako i rekoh, vjeruj mi, mnogo se lakše naucit na tudjem LOŠEM iskustvu, nego na svom i uradit SVOM tijelu štetu, možda, ne daj Bože, cak i trajnu i nepopravljivu..Zato, kako kažu stari, "u pamet" i dobro razmisli šta sebi radiš...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2012 at 19:12
Smajlice moja draga, znaš da te ja najbolje razumijem što hoceš reci ali ipak mislim da meso nije tako neophodno u prehrani Wink Da je rekla da je veganka, druga stvar, ali ovako zaista ima puno izvora proteina i puno kvalitetnih namirnica kojima može zamijeniti meso. Ima ljudi kojima meso smrdi, i moja frendica ima "problem" s time. Ja vjerujem da se može bez mesa, samo treba unositi ostale nutrijente, pravilno kombinirati namirnice i sve ce bit ok Wink Uostalom, nemoguce je ovako bez primjera dnevnog jelovnika zakljuciti o kakvim kombinacijama je rijec i da li šta fali.

Comeback, nema na cemu, probaj napravit što sam ti napisala pa pitaj ako te šta bude zanimalo ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2012 at 20:09
O tome sam i govorila, kad sam rekla da uci i da pokuša sa suplementima...Mada, ne sumnjam da ceš je ti uputiti najnajnajbolje!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.