New Posts New Posts RSS Feed - Eto i moje price...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Eto i moje price...

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Annabel Lee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annabel Lee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Eto i moje price...
    Posted: 22 Prosinac 2011 at 14:19

Hello! 

Dakle sa svojih trenutno 26 godina imala sam raznih faza Ršš; naime, sa 23 godine dosegla divnih š40 kila, razno raznim mucenjem, dijetama, sh*tovima dogurala do šš0 pa se penjala opet do š20 i nakon toga je bilo nekoliko neuspješnih pokušaja skidanja i vracanja po š0 kila Ršš; gore Ršš; dole. Do 25 sam valjda skinula 200 kila samo debljanjem i mršavljenjem… užas. Naime jelovnici su se sastojali od narezaka, punomasnih sireva, majoneze, cak toliko ne od slatkog koliko od silne masnoce…

š.6. ove godine me valjda netko od gore prosvjetlio pa sa š20 kilica odlucila ja da cu nauciti kako se jede - doslovno tako jer sam ocito shvatila da sam žešci tudum.

Otvorila google i upisala „zdrava hrana“ i tako ja krenula citat o toj nekoj zelenjavi, nekim stablima and so on.

 

Uglavnom, situacija je bila sljedeca:

 

Visina š78, š20 kg, BMI: 37.9, BMR: 20š5, TDEE nisam ni racunala jer je kretanje bilo apsolutno nikakvo, naime, pronalazila sam parkinge do odredišta kako bi mogla cim manje hodati. Ako kome trebaju slucajno cake po Rijeci gdje parkirat Ršš; slobodno nek mi se obrati :)

 

Današnja situacija je slijedeca:

 

Visina š78, 84 kg, BMI: 26.5, BMR: š666, TDEE: 2582

 

Od š.6. do 20.š2. dani su mi izgledali ovako: Odlazak na spavanje umjesto u 2-3 ujutro, sada je oko 22:30, umjesto dizanja u š0-šš spavam do 7- 8, pola sata mi treba da se razbudim, ide crobni trening na tašte koji je u pocetku bio 50 minuta orbitreka (š30 otkucaja) i rastezanje, sada izgleda ovako nekako Ršš; rastezanje od kojih š0ak minuta, zagrijavanje na steperu š5 minuta, nakon toga orbitrek 40 minuta, bicikla 20 minuta i onda idu vježbe istezanja, užasno mi paše istezanje leđa, hiperekstenzija leđa, jel?, razno razne vježbe sa bucicama za ruke jer imam problema sa kožom koja visi na rukama :(, sklekovi, cucnjevi i slicno, u pravilu ove vježbe ne radim isto svaki dan vec ih mijenjam po raspoloženju, ali nastojim ucvrstiti tijelo. Uglavnom mi trening traje po sat i pol dok sve obavim.

 

Oko 9-9:30 nakon treninga doruckujem Ršš; nažalost ne pašu mi proteini ujutro jer me tjera na povracanje, jako mi teško padaju na želudac.

Za dorucak pojedem:

zdjelicu malomasnog jogurta sa

2 žlice Fitness pahuljica,

2 žlice Probavina i

š žlicom svježe mljevenih lanenih sjemenki Ršš; ni laneno ulje nikako nemogu progutat, nažalost. caša vode sa šumecim kalcijem i vitaminima. I nakon toga kava.

 

Ili:

3-4 razlicita kanapea od cjelovitog raženog kruha sa posnim sirom, lososom, tunom i jajem Ršš; ovisno o raspoloženju i trenutnom voljom za okusima + kava

 

Oko š2:00 mi je međuobrok koji mi se sastoji od neke vocke, tipa: š kruška, š jabuka, 2 mandarine, rijeđe: š banana, ili slicno.

 

Rucak mi je u š4:00, obicno je to š00-š50 gr pilecih prsa, prethodno mariniranih u soya umaku i okrenutih na žlici maslinovog, prilog mi je povrce: tipa tikvice na žaru, brokula, mahunarke, razno razni složenci od povrca koji ukljucuju š jaje, š00 grama posnog sira, nešto sitno gljiva, 2 tikvice, pola mozarelle, sezamove sjemenke, origano i slicno i to peceno u pecnici, ili mrkva, brokula, cvjetaca i slicno zapeceno sa posnim sirom u pecnici…

Ili pak cjelovita riža uz pileca prsa zacinjena kurkumom i curryem, uz ponekad dodatak salate, rikule, matovilca sa feta sirom i maslinovim uljem.

Ako radim nešto jušno onda su to maneštrice sa mrkvicom, peršinom, smeđom lecom ili jecmom, algama umjesto rezanaca, zacinjeno sa kurkumom i crvenom paprikom. Tofu sir cesto jedem okrenut na maslinovom i sl. Ili pileca prsa zapecena u umaku od pelata sa bosiljkom…. Uglavnom, nesto u tom stilu…

 

Oko š7:00 mi je drugi međuobrok, za koji ponekad se zasladim sa 2 keksa od cjelovitih žitarica uz šalicu zelenog caja ali obicno to biva nekoliko fetica dimljenog lososa i malo posnog sir ili šaka raznih orašastih plodova.

 

Oko š9:00 mi je vecera, kada jedem posni sir sa tunom. Uzmem malu tunu od 80 grama i nekoliko žlica posnog i to sve izmiješam i to pojedem, ili ako ne jedem to onda jednu mjericu proteina sa 2 dcl soya mlijeka.

 

Ako sam još uvijek gladna nakon vecere onda pol sata prije spavanja uzmem nekoliko (6-7) indijskih orašcica i uživam u njima….

 

Buđenje u 8 i opet isto…

 Dnevno popijem cca litru i pol ciste vode + 2 šalice zelenog caja.

Eto, za sad mislim da je koliko toliko to to, za posljedicu nemam nikakvih psihickih i fizickih problema, raspoloženje mi ne pada, odlicno se osjecam. Trenutno imam 84 kile ali mi je slijedeci cilj 79 Ršš; valjda cu i to doživjeti :) 

 

Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2011 at 15:11
Prije svega, cestitam na proaktivnosti i rezultatima BRAVO! Trebaš biti ponosna na sebe i uzor svima da se može!

Nemam sada nekih povecih zamjerki glede prehrane, vidim da si proucavala kako što i kada, jedino bih voljela da ubaciš malo više proteina (recimo kada imaš samo voce, radije da je tu neki sir uz to bar/ kada sam u gradu popijem si proteinski uz orahe npr. ili jogurt s kikirikijem/// osobno mi je nepotrebno miješati dvije vrste proteina - tuna/sir, ali oko toga se isto može raspravljati, meni je to nepotrebno/"preskupo", možda da pojedeš tu tunu, a sir s orašcicima prije spavanja baš;

Trening, možda malo previše cardia na pocetku treninga, probaj odraditi onih 30 minuta nakon treninga trake ili orbitreka radije; obavezno vježbe sa slobodnim utezima, imaš odlicnu bazu vježbi pod workouts na womensfitness, samo se registriraj, sekunda posla



Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
Annabel Lee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annabel Lee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2011 at 15:15
a hvala Embarrassed

mislila sam da ceš imati puno više zamjerki

za ovo sir+orašcici - nije mi palo na pamet - hvala - odlicna kombinacija :))))) probat cu - vec danas! hehe

a što se treninga tice - usavršavam se - tek sam sad pocela sa vježbama sa svojom težinom s tim da jedino za ruke koristim te bucice - oko tih vježbi moram još puno ucit a i trudit se jer sam dosta još "slaba"....

proucit cu - thnx!
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2011 at 15:24
Naravno, nemoj samo odustati, treba se osnažiti i zato je bitno da pocneš s takvim jednostavnim bodyweight vježbama. Ove sklekove radi na koljenima, dipseve, iskorake i cucnjeve obavezno ubaci; postoje mnoga videa na internetu preko kojih možeš tocno tehniku prouciti, jer bitno je raditi ispravno; ubaci neke poskoke, kada napraviš cucanj probaj stati na prse kada se podižeš prema gore, mnoge su varijacije. Ako se ulogiraš na ovu stranicu, imati ceš pod "abdominal" odlicne vježbe za core, isprobaj ih!

Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
Annabel Lee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annabel Lee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2011 at 15:28
da, jedino kad biram vježbe onda biram one varijante gdje nema nekakvog skakanja, trcanja, i jakih udaraca u koljeno ili slicno - radi operacije na koljenu, meniskus, križni ligamenti, dio kosti mi se odlomio a hrskavice nemam (Nemec kaže da bi bilo potrebno još operacija na koje nemam namjeru baš ici) - tak da nemogu ga baš full opterecivat... ali vec sad lagano su mi mišici ocvrsnuli koji ce kasnije uspješnije "držati" cijelo koljeno... tako da budem ja vec nešto iskemijala :)) 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2011 at 01:11
Sugrađanko moja...svaka cast Clap Clap Samo koliko cu te nahvaliti toliko cu te i ošpotati malo T&#šš1;ngue

..malo si naglo to skinula...36 kg u pola godine, dosta mi se to cini.....izgleda da je to bilo drasticno rezanje i sumanuto kardijanje :) Mislim da si mogla i malo sporije sve to izvest jer si ovako nisi ostavila puno prostora za probijanje plafona...no dobro, shvacam kako je kada voda dođe do grla, i ja sam svašta izvodila :)

Reci..otkad jedeš ovako, cijelo vrijeme ili? Ubaciš li ponekad neke jace dane ili uglavnom vrtiš isto? Kako stojiš sa junkom?

Nekako od svega ovoga što si navela sviđa mi se samo rucak...u drugim obrocima mi svugdje nešto fali :) Ja bi najprije ove fitness žitarice zamijenila nekim obicnim cjelovitim žitaricama...bile to zobene, ražene..bilo što osim tih u kutijicama.....u veceri ti fali povrca i bilo bi dobro malo zdravih masti ubacit....prije spavanja bi ja rađe uzela posni sir nego same indijske orašcice....a ni ova 2 keksa i caj ti nisu baš neki međuobrok :) ......jesam dosadna, ha LOL

što se kardia ujutro tice...da, predugo ti traje, pogotovo jer je natašte..a i ako stalno tako radiš tijelo se vec i naviklo na isti intenzitet i vrijeme...s kolikim bucicama radiš vježbe za ruke? Koliko ponavljanja, koje vježbe? Kao i što zika kaže mislim da biš se trebala više orijentirati na vježbe snage i opcenito jedan intezivniji trening da jacaš i oblikuješ tijelo jer pretpostavljam da mišicna masa pomalo pati od tog silnog kardijanja i premalo proteina u prehrani....al kažeš da uciš pa nema frke, pohvatat ceš ti sve to, samo pomalo....veliki napredak si ostvarila, samo naprijed, motivacije imaš koliko vidim - to je glavno, a ove sitnice ceš ispravljati putem Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Annabel Lee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annabel Lee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2011 at 08:20
Dobro jutro Gym :-)

Ma sreco, ne možeš ti mene ošpotat koliko ja mogu znat da si u pravu :-) tak da- nema brige :-))

što se hrane tice, od š.6. Tako jedem, cijelo vrijeme da, s tim da sam te kekse ubacila u zadnje vrijeme jer mi je raspored na faxu takav da sam nekad od 8 do 20 na faxu pa mi je to nekad najjednostavnije rjesenje- ali ne i najbolje znam.

Inace, slazem se da je puno kg u pol godine al nisam imala namjeru tolko skinut ni mi je to bio cilj- nit sam mislila da moze bit. Ucila sam o hrani, citala i provodila u djelo a kilaza je sama padala- iskreno- vec kad je krenula nisam ju bas imala namjeru ometat :-) dapace :-))) iako- iskreno- u pocetku sam bila definitivno u kalorijskom deficitu- ali sam se tjesila time da nisam gladna uopce i da se dobro osjecam tako da se nisam bas previse zamarala s tim.

Imas pravo za sve sta si rekla- trebala bi povrca jos ubacit- ali nekad mi je tesko ipak sve drzat u nekom savrsenom omjeru kad sam kazem ti- rijetko doma, ali trudit cu se i dalje... Mogla bi mi dat neke savjete sta se tice tih drugih obroka osim rucka? Ok- dorucak cu probat poboljsat- tj. Konacno probat te zobene koje svaki dan gledam neotvorene i odgadjam ih konzumirat neznam ni sama iz kojeg razloga :-)

Junk ne jedem- neki dan sam isla na pizzu, eeeejjjj nakon 6 mjeseci prvi takav obrok i to su mi donijeli neko sranje od pizze da sam na kraju pol vratila- bolje ja doma kuham... Bah..

Vjezbanje- neznam sta da ti kazem- do sad je sljakao orbitrek sa biciklom i davalo rezultate pa mi je pasalo, tek pred cca 2 tjedna sam pocela i vjezbat... Sklekova napravim 3 serije po š2, bucice imam od 2 kg i 4 kg s tim da vjezbam s ovima od 2. Sjednem na stolicu i ruku podignem u vis i spustam ju iza do lopatice, svaka ruka 3 serije po š2, onda radim iskorake sa bucicama u rukama, cucnjeve uz zid radim jer mi je jos jako opterecenje na koljeno bez tog naslanjanja - ali i ovako imam upalu misica :-) uglavnom sve radim po 3 serije po š2. Sta jos, aha! Legnem na pod- pete dignem na stolicu i dizem cijelo tijelo guzom da mi pete i ramena budu u istoj liniji... I tako, neznam...

Mogla bi mi savjetovat sta da radim jos? I jeli ovo uopce dobro?

Usput- svaki dan setam tj. Brzo hodam 2-3 km od 9 navecer na dalje, ok- i nije neka aktivnost al se super osjecam od toga.

I zasto mislite da je puno crobnih vjezbi? Pa imam jos 20 kg viska :-/ ok, bila bi zadovoljna i jos š0 kg skinut samo, neznam...


Edited by Annabel Lee
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2011 at 11:21
Znam, teško je misliti na to kako najpametnije skinut kile kada sve to krene prema dole...u tim trenucima je najvažnije garit brojku na vagi :) Svojedobno sam i ja jedva cekala da se izvažem i da vidim manji broj, uopce nije bilo bitno što sam se rušila po Korzu Big smile Samo meni se zbog toga desilo nešto što se bojim da se i tebi ne desi - vracanje kilaže nazad. Mada ok, moja se nikad nije vratila na tu težinu prije dijete ali sam opet probujala cim sam pocela jesti malo više i samo malo zanemarila vježbanje...

...zašto te pitam da li stalno tako jedeš? Zato jer mi se cini premalo i idealno da si usporiš metabolizam i izjedeš svoju mišicnu masu na koju biš trebala paziti jer nema boljeg nacina da održavaš normalan metabolizam i težinu..i naravno imaš lijepo oblikovano tijelo....a možeš papati više Wink

Tvoja težina nece stalno padati tim tempom, pitanje je kada ce stati. Na pocetku je otišlo dosta vode, vjerojatno i dosta mišicne mase zbog manjka proteina i previše kardijanja... s obzirom na to da se radi o velikoj kilaži nije cudno da je tako brzo sve krenulo - ali sada nece ici tako lako, pogotovo ako sve ostane isto.

Kao što smo rekle zika i ja, sada biš se trebala više posvetiti vježbama snage, moraš jacati, i sama si rekla da si slaba. crobne vježbe su dobre ali bez vježbi snage - noup. I ja sam svakodnevno biciklirala po sat, sat i po i užasno oslabila. Ovo što si opisala zvuci mi kao triceps ekstenzija iza glave - i to je to što radiš za ruke? Je li tih š2 ponavljanja kriticno ili biš mogla još 20 napravit? Smile Treba tu uvest malo reda u trening...možda složit jedan kružni trening i njime sve obuhvatit...i ramena, i prsa, i leđa, i ruke, noge...što više osnovnih vježbi, što manje pauze - tu biš uz vježbe snage dobila i jedan kardio efekt - a jedno i drugo ti treba....evo, ja sam bila složila neki treningic pa si pogledaj malo https://www.fitness.com.hr/blog/Gym_girl/Gymkin_burn_trening.aspx - s tim da je tu dosta skakanja pa ne znam koliko ti to odgovara ali umjesto toga si recio ubaciš orbitrek ili biciklu između vježbi.....mislim, ovo je samo primjer, ima puno tih programa koji bi ti možda bili bolje rješenje...

... a nisi razmišljala o nekim grupnim programima ili teretani?

Prehrana - sad bi tu trebalo malo više posla...tim više što se trebaju uskladiti ti obroci sa faxom... u svakom slucaju posni sir sa nekim orašastim plodovima ti je super prijenosni obrok za fax recimo, kao vecera ili međuobrok....ili malo potrpiš druge poglede (znam, za*ebano Smile ) pa si uzmeš neko meso i povrce ( po mogucnosti ono koje se nece usmrdit u kutijici Smile), zališ povrce sa malo ulja i super....ako si ujutro ili oko rucka složiš si neki sendvic od raženog/integralnog kruha sa mesom/tunom/purecom šunkom... uff ne znam, ima tih varijanti samo bi to trebalo sad sve uskladit.... u svakom slucaju, trebala biš ubacit bar jedan dan u kojem ceš pojest malo više uh-a da tijelo oživi malo, ubacit neki free obrok di ceš pojest nešto što voliš, a "ne smiješ"......ili probat neko cikliranje, 3 dana niski uh..pa 4. ih povecaš...jer neceš moci zauvijek ovako, puknut ceš jedan dan i vratit sve nazad.....moraš si malo i gušta dat :)

Znaš li na koliko si kalorija trenutno? Obavezno trebaš povecati proteine, vlakna i zdrave masti...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2011 at 11:45
Potpisujem Gymku i stavljam ti nekoliko dobrih vježbica...

Napraviš 3 serije muških sklekova ili neke varijacije?
Ako vec radiš, probaj nešto ovakvo:
što se tice ovog potiska kad sjedneš na stolicu, pricaš o ovome:

ubaci si i lateralna u neku superseriju:

Radi slobodno ovakve vježbe, poželjno:

Ako si pogledala video koji je stavila Theia na blog, ona radi ovo, super za ucvrstit core:

cucnjeve probaj onda raditi s pilates loptom, tako da ju nasloniš na zid (leđa) i olakšava cucanj jako, ja sam tako naucila one na jednoj nozi koji su mi inace bili nemoguca misija.
Preporucujem ti i ovakve iskorake s rotacijom:

Neke vježbe za leđa još ubaciti, kada ležiš na trbuhu i podižeš ruke i ramena od poda, te varijacije na temu; hiperekstenzija...

Sad neke izolacije tipa pregibi bucicama mi ne igraju neku ulogu i samo ce ti oduzimati vrijeme, fokusiraj se radije na ove kompleksne gdje radi cijelo tijelo .

Promaklo mi da ne papaš zobene, razlog zašto se izbjegavaju one fitness žitarice, npr.kako nestle ima u "2 tjedna šeme do vitke linije" i ostalo su bzvz jer u biti sadrže jako puno šecera and u don't want that. Fini dorucak ti je kada zobene pomiješaš s wheyom mmm...

što se tice ovog dijela "puno crobnih vježbi", ne mislim da je previše, nego je krivi tajming (barem što se mene tice), prebaci taj dio treninga od 30-40 minuta trcanja ili bicikla za kraj, nakon što odradiš vježbe snage.


Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
Annabel Lee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annabel Lee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2011 at 12:14
Hvala curke!!! Idem se bacit na posao :-))

Znala sam da cete o pahuljicama tako pricat- ali ne jedem ih bezveze, pomazu mi kod probave ujutro i zato ih jedem sa jogurtom- prije sam imala problema sa tim, sad vise ne, ali prebacit cu se na zobene pa kud puklo :-) a ujutro nemogu pit proteine jer mi tesko padaju na zeludac. Mora vam bit jasno da do pred pol godine nisam niti jednom u zivotu doruckovala tak da i fitness pahuljice su napredak. Sutra jedem zobene...

Vjezbe su super! Usvajam ih vec od sutra :-) napravit cu si sama neki program pa cu vremenom mijenjat.

Sto se tice tog orbitreka i bicikle prije vjezbi snage- stavila sam tako jer su mi sugerirali u teretani u koju sam isla prije neg sam pocela doma vjezbat, tak da jedni govore prije neki poslije... Na jednom mjestu na netu pisu prije na drugom poslije... Nemam pojma...

Ali stavit cu na kraj treninga ali krace jer ak su mi vjezbe na kraju ponestaje mi snage. Ali to cu jos sve vidjet dali cu tako ili mozda ubacit par minuta izmedju vjezbi, ni to nebi bilo lose..

Probam pa vidim! U svakom slucaju- veliko hvala!

I da, cini mi se da je mozda bolje doruckovat pa vjezbat pa onda nakon treninga popit proteine.

Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2011 at 12:31
Originally posted by Annabel Lee Annabel Lee wrote:


Sto se tice tog orbitreka i bicikle prije vjezbi snage- stavila sam tako jer su mi sugerirali u teretani u koju sam isla prije neg sam pocela doma vjezbat, tak da jedni govore prije neki poslije... Na jednom mjestu na netu pisu prije na drugom poslije... Nemam pojma...


Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Pa postoje rezerve glikogena.. kada vjezbamo s utezima, one se trose, i mi ih nastojimo potrositi, i kada su recimo prazne, tada predjemo na lagani crobni rad da trosimo masnoce.. ako ti prvo cardiom potrosis glikogen, ides radit trening s utezima, a rezerve su prazne, i onda trosis misice.. isto bi bilo i da nakon utega ides radit sprinteve.. zato se nakon utega preporuca lagana aktivnost da ne trosi misice, vec salo.. Znaci uvijek se prvo radi ancrobni trening (utezi), kojem prethodi crobni trening (cardio)...




nadam se da ti je jasnije sada!
LiveStrong
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2011 at 12:37
Super Zika Wink

Annabel - ma naravno, napredak po napredak, ne mora sve odmah biti savršeno i niti to moraju biti zobene obavezno - bit je zapravo u osviješcivanju koliko se nepotrebnog šecera unosi u tijelo. Vecina tih pahuljica je cisti šecer, nemaju vlakna - znaci imaju jako malu ili nikakvu nutritivnu vrijednost...s njima ce se smršaviti ako se održava kalorijski deficit ( i ja sam lupala po njima i to dugo :)) ali nije to to...

Ono što je najbitnije da shvatiš je to da što imaš više mišicne mase to ti je veci bazalni metabolizam - i tim više možeš jesti! Naravno, i teži treninzi doprinose tome kroz vecu potrošnju energije tokom treninga ali i nakon njega što se kod kardia ne dešava (jer se energija troši samo dok treniramo). Uz to da se tijelo lijepo oblikuje i ucvršcuje...držanje se popravlja....to je najbolji nacin da transformiraš svoje tijelo i održiš ga takvim. A treninge uvijek možeš kombinirati na druciji nacin pa nije dosadno. Da ne govorim o super osjecaju kada primijetiš da si sve jaca i jaca, sve izdržljivija, sve lakše izvodiš zahtjevnije vježbe i da sve nekako bolje stoji na tebi...a jedeš više nego ikad prije ;)

Možeš i tako - pojedi pa treniraj, ne mora uvijek biti natašte, nije ni dobro.  Samo ne moraš svaki dan tako - odvoji si dane za ove vježbice, a na druge radi samo kardio, možeš si i prepoloviti pa jedan dio odradit ujutro, a drugi navecer npr. Ja osobno volim kardio radit prije spavanja, pogotovo zimi ;) Ima puno varijanti i treba isprobavati...samo ne stajati na mjestu jer onda ni tijelo nece imati razloga da napreduje Wink




Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Annabel Lee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annabel Lee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2011 at 12:38
Ok!

Citala sam da su ujutro te rezerve na taste na minimumu i zato da je dobro crobno vjezbat na laganom pulsu š20-š30 i da se tako trose masti.

Ok to je sljakalo dok nisu sad dosle vjezbe snage, sad cu obrnut.

Sto se tice vjezbi za ruke, zika, nije to ono, probat cu objasnit. Dignem ruku u vis, i spustam podlakticu iza vrata do lopatice, i opet cu vracam gore. Nadam se da ti je jasnije. Rade mi onda misici s doljnje strane.

Joj sorry neznam bas terminologiju pa mi tesko objasnit haha :-)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2011 at 12:42
 zika, misli na triceps ekestenziju iza glave :)



Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Annabel Lee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annabel Lee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2011 at 12:43
E to, triceps hahaha, zali boze znanja :-)))
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2011 at 12:46
Ne brini, svi smo poceli od nule Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.