New Posts New Posts RSS Feed - Koljena
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koljena

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
biser99 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2010
Location: Macedonia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biser99 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 17:42
  uzmi Ben gej mast pred trcanje, i bice sve uredu. Ali moras da kupis patike sa vozdusnim jastukom ili vezbaj u teretanu
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2010 at 20:50
  Kako sam ja riješila koljena? Hm....

Pa, bila sam kod doktora i rekao mi je da imam "skakacko koljeno". Zabrana bilo kakvog skakanja, trcanja, crobika, samo rolanje i vožnja biciklom bez opterecenja (onako kao hrcak! ). Morala sam se i jaaaaaaako puno istezati, po š5 min 2x na dan!!! E to mi je bilo grozno..... PA TKO SI ŽELI NANOSITI TOLIKU BOL POLA SATA NA DAN!!!

Uglavnom, svega sam se pridržavala. Nisam radila ništa s nogama god i pol (!!!!), ali - da kucnem u drvo - danas više nemam problema. Doduše, na trcanje se još nisam odlucila.... Ipak me je frka....
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2010 at 15:32
Istezanje ti je bilo grozno?! Meni je istezanje diiivnoooo, bes istezanja nista ne radim
Bitno da te ne boli vise, ti bolovi u zglobovima mogu da budu nepodnosljivi...Mene juce pocelo zigati koleno, i sad pizidm zbog toga
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2010 at 11:29
Joint supplements?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2010 at 12:25
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Joint supplements?

misliš? ima li šta da provjereno valja
Back to Top
PoleDancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PoleDancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2010 at 13:27
  U-u ja sam ti imala gadnih problema zbog trcanja...koljena su me bolila ali vecih problema sam imala sa zglobovima...i onda sma skuzila da trcim u potpuno pogresnim tenisicama
Al dobro...buduci da volim nevidene stikle i platforme, te OBOZAVAM trcanje, mislim da do tridesete necu moc hodat
Work, work, work, work!
Work, work bitch, you better work!
Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2010 at 14:17
Originally posted by Theia Theia wrote:

  Kako sam ja riješila koljena? Hm....

Pa, bila sam kod doktora i rekao mi je da imam "skakacko koljeno". Zabrana bilo kakvog skakanja, trcanja, crobika, samo rolanje i vožnja biciklom bez opterecenja (onako kao hrcak! ). Morala sam se i jaaaaaaako puno istezati, po š5 min 2x na dan!!! E to mi je bilo grozno..... PA TKO SI ŽELI NANOSITI TOLIKU BOL POLA SATA NA DAN!!!

Uglavnom, svega sam se pridržavala. Nisam radila ništa s nogama god i pol (!!!!), ali - da kucnem u drvo - danas više nemam problema. Doduše, na trcanje se još nisam odlucila.... Ipak me je frka....


Ajoj, bez trcanja i crobika... fuf...   Mene još boli, nisu mi rekli što je, zapravo, mom koljenu... ali je bolje, sada sam tjedan dana odmarala i samo sam plivala. Iako me, na pocetku, dok jako zaplivam (žablje) nogama, boljelo i koljeno... a kad me baš jako boljelo, boljelo me i pri vožnji bicikla...

Znaci, ti si se morala odreci žešceg crobnog treninga... joj, bed, bed... kako si se navikla bez trcanja, citala sam tvoje postove s pocetka teme, izgledalo je jako teško - da bi se odrekla trcanja...    
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 09:52
Originally posted by Morrighan Morrighan wrote:

Istezanje ti je bilo grozno?! Meni je istezanje diiivnoooo, bes istezanja nista ne radim
Bitno da te ne boli vise, ti bolovi u zglobovima mogu da budu nepodnosljivi...Mene juce pocelo zigati koleno, i sad pizidm zbog toga


E, da, ni moj trening ne prolazi bez 5 - š0 min istezanaj, ali ono istezanje koje sam ja morala raditi nema veze s tim istezanjem. TO JE BILO š5 MIN PAKLA! To ti je baš agresivno istezanje - ili tako ili operacija! Ne moram ti ni pricati da sam znala i plakati! Molim trenera da me istegne (radi s klincima tako da zna u milimetar do kud može istezati mišic) i onda mi suze samo cure. Ali - hvala mu puno!!!!! Jednom mjesecno njegovog istezanja i ostalih dana moje i - moje koljeno je tip top!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 09:53
Originally posted by Spiral Spiral wrote:



Znaci, ti si se morala odreci žešceg crobnog treninga...


Ja sam se morala odreci SVEGA što ima veze sa skakanjem ili dizanjem utega nogama. I tako god i pol! Samo istezanje, bicikl bez opterecenja i rolanje. Da, da.....

Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 15:35
Na godinu i pol, znaci sad možeš laganije skakutati ili i dalje moraš paziti???

Ja sam danas saznala moju boljku...  artroza... majke ti, pa nisam tak stara...       
Veli doxa da to nema veze s godinama... ali svejedno, zvuci tako bablje, staracki...   
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2010 at 10:47
  Ma ne znam za skakutanje..... Bila sam par puta na crobiku i trcanju na traci, ali ne konstantno tako da ne znam..... štedim se, stvarno mi je frka....


A šTO SE ARTROZE TIcE:
Frendica je dobila artritis u rukama, toliko da joj stvari ispadaju iz ruke, a znam da je moja mama to dobila od stresa kad je ucila za pravosudni pa sam nju pitala šta da radi.
Recept:
  • Kupi ACIDI BORICI 3 grama u ljekarni (jeftino). Skuhaj 8 dl vode i pusti da se malo ohladi. Ubaci acidi borici u to.
  • Svježe listove kupusa (onoliko listova koliko misliš staviti na bolno podrucje) istuci malo batom za meso (da mrvicu otpuste) i stavi ih u tu vodu vecer prije.
  • Sljedecu vecer listove iz vode stavi na bolno mjesto, dobro omotaj prozirnom folijom i onda još s necim toplim jer to sve trebaš doooobro ugrijati. Pripremi listove za sljedeci dan.
  • Ponavljaj par dana, dok ti bol ne prestane.
Naime, artroza ti nastaje kad ti se mokracna kiselina pocne skupljati u zglobovima, a acidi borici (inace sastojak lijekova i za giht) ti izvlaci tu kiselinu.

Mama ti je to radila 7 dana i vec 30 godina nije imala nikakvih problema s tim. Probaj, nemaš što za izgubiti.
Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2010 at 12:14
E, Theia, stvarno ti hvala!! Srce si!  

Probam pa javim kako ide!!
Znaci, vjerojatno ta kiselina izgriza i hrskavicu i uništava onu sinovijalnu tekucinu... ajme, a i vidim da mi je nekako natecenije to desno koljeno, ziher je taj giht nutra...

Danas cu si prirediti listove za sutra!! Nadam se da ce proci.   I thnx. - još jenom. pusa
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2010 at 15:45
 Kad se radi o zglobovima, ja bih u svakom slucaju otisao na rentgen i magnetnu rezonancu...
Meni su tako od oka govorili "ma malo si istegao ligamente" bla bla bla bla...
Na kraju rentgen+rezonanca, dijagnoza je bila hondromalaciaja patele u oba koljena, dakle ostecenje meniskusa i to teze...

Svaka terapija za koljena ukljucuje jacanje misica kvadricepsa, pogotovo musculus vastus medialis, jer je on taj koji drze/vuce casicu pri hodanju i trcanju... kad je slab, casica struze od koscice i meniskus se ostecuje...

Odlicna vjezba koju je preporucio moj ljekar, a covjek je strucnjak za fizioterapiju za koljena:
legnes na neki mehki krevet na ledja, i sa stopalima okrenutim prema sebi (guras ih), nogu guras u krevet koliko snazno mozes... Osjecas kako ti se zatezu misici oko koljena, tako ih jacas statickim vjezbama... 2 puta po š5 svaku nogu dnevno...
Meni je puno pomoglo, jer boli puno manje od proslog ljeta, otkad to radim..

Sretno i nemojte se zezati, koljeno je zeznuta stvar.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2010 at 15:49
Originally posted by Spiral Spiral wrote:

Na godinu i pol, znaci sad možeš laganije skakutati ili i dalje moraš paziti???

Ja sam danas saznala moju boljku...  artroza... majke ti, pa nisam tak stara...       
Veli doxa da to nema veze s godinama... ali svejedno, zvuci tako bablje, staracki...   


Da, artroza su i meni rekli.. Al ne vjerujem... Ak bol u koljenu nastaje od vjezbanja, opterecenja treningom, onda je u 90% slucajeva trkacko ili skakacko koljeno, tj. hondromalacija patelle...
Potrazi misljenje drugog lijecnika, otidji nekom strucnom, nista te ne kosta...

Meni sta je isto puno pomoglo (nadam se da nije reklamiranje) su kapsule joint ace, sa mineralima i hondroitin sulfatom- obnavlja hrskavicu i podupire zglobove pri opterecenju.
Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2010 at 20:45
Da, obavljen rendgen, pa zato i znam dijagnozu. Veli žena (išla sam baš kod fizijatra na pregled) da se vidi baš artroza. A bol mi se pojacala ne od vježbanja (bar mislim) - nego posebno kad sam išla na terapiju fizikalnu. Imala sam uzv i tens. cudno.

Kanila sam poceti uzimati kapsule za zglobove (covjek ne misli o tome, dok ne pocne boljeti...  ) - samo nisam na cisto koje, jer ima puno toga što se preporucuje. Pogledat cu ovu tvoju preporuku.
Sad nekoliko dana radim ono što mi je Theia rekla sa bornom kiselinom i zeljem. Pa cemo vidjeti. cini se da mi je trenutno i gore, no nadam se da je pogoršanje - pred - poboljšanje...  Za to zelje, sam u međuvremenu cula još od svoje stare, pa nekako mislim da ti stari narodni znaju biti dobri. Vidjet cemo, prakticki niš ne košta, osim malo vremena i zafrkancije oko pripreme toga. I držim to zelje tokom spavanja, citavu noc...  
Vidjet cemo. 
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2010 at 18:47
kvrcnulo mi koljeno pred par tjedana, i sad je svaki cucanj ili iskorak desnom nogom pravo mucenje... danas sam vrisnuo od boli... a ni ne sjecam se od cega me pocelo boljeti, samo znam da me pred par tjedana tokom noci jako boljelo i od onda boli kad radim ove vježbe... dal da stanem malo s tim vježbama i koje mi preporucujete kao zamjenu? buduci da za noge radim samo cucnjeve, mrtva dizanja, iskorak i listove
will smoke your weed for food!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.