New Posts New Posts RSS Feed - Koljena
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koljena

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2007 at 09:28

 Bila sam dobra curica  i nisam trenirala šš dana!!!! Sad imam srece sto je ruzno vrijeme i kisa, ali jedva cekam sunce!!!!

Koljeno mi je super! Za sad.... Budem vidjela kak ce biti nakon provog trcanja.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2007 at 19:51
neda tebi crv mira  
Mozda Bog zeli da upoznas mnogo pogresnih osoba prije nego sto upoznas pravu i na tome ces mu, kad se to bude dogodilo, biti zahvalan.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2007 at 09:57
 
Back to Top
habitus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2007
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote habitus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2007 at 10:11
Originally posted by Theia Theia wrote:

 Imam groznih problema s koljenima!

Dan nakon trcanja ne mogu hodati niz stepenice od bolova. I tako prode 2, 3 dana, bol prestane, a mali crv u meni opet me tjera da obujem tenisice i na nasip!!!!!  U meduvremenu rolam jer me tad manje bole koljena.

Zanima me ako netko sa sigurnoscu zna koliko bih trebala mirovati? A ne mogu.... to mi je veca od svih kazni.....

ne moras mirovati. probaj sa meksom obucom,preporucam asics i adidas jogging shoes. i trci po mekanom terenu,izbjegavaj jedno vrijeme uzbrice i nizbrdice i radi izometrijske vjezbe za koljena.
Back to Top
habitus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2007
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote habitus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2007 at 10:15
Originally posted by habitus habitus wrote:

Originally posted by Theia Theia wrote:

 Imam groznih problema s koljenima!

Dan nakon trcanja ne mogu hodati niz stepenice od bolova. I tako prode 2, 3 dana, bol prestane, a mali crv u meni opet me tjera da obujem tenisice i na nasip!!!!!  U meduvremenu rolam jer me tad manje bole koljena.

Zanima me ako netko sa sigurnoscu zna koliko bih trebala mirovati? A ne mogu.... to mi je veca od svih kazni.....

ne moras mirovati. probaj sa meksom obucom,preporucam asics i adidas jogging shoes. i trci po mekanom terenu,izbjegavaj jedno vrijeme uzbrice i nizbrdice i radi izometrijske vjezbe za koljena.a ako bolovi nastave,obavezan pregled i terapija
 
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2007 at 11:40

 Bila sam na trcanju.....

Koljeno mi je jako lose....  Bila sam na trcanju jucer i mislim da mi je krajnje vrijeme za posjet doktoru. Smrc.... A tako mi je bio gust nakon 2 tjedna trcati, ko malo dijete sam bila sretna. Kvragec!!

Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2007 at 22:54
Kvragec!! 
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2007 at 23:30

 a ozbiljno odi da ti pogleda to netko... nemoj se zezati sa tim.... ajde... do tada probaj neku laksu aktivnost....

p.s. probaj si staviti led na koljeno kada boli....

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2007 at 09:58

Originally posted by dalila dalila wrote:

 do tada probaj neku laksu aktivnost....
 

Kad trenutno nemam izbora laksih aktivnosti. crobik mi jos nije poceo, za rolanje mi je prejak vjetar i jedino mi trcanje pase.

U 9.mj me faks prikuje za stolicu i tako mi pase nakon cjelodnevnog sjedenja otrcati tih sat vremena da ti ne mogu opisati. I jedino tak vidim neki ucinak vjezbanja. Bilo koja slabija aktivnost mi je gubljenje vremena.

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2007 at 21:52

 kuzim te... al ako su ti losa koljena... recimo ako ti je problem u hrskavici ili sl. morati ces usporiti... sa tim da ni crobik nije bas dobar za koljena... probaj malo sa teretanom onda...eventualno voziti sobni bicikl...ali ne velika opterecenja... ozbiljno...ako toliko boli....

ali obavezno posjetiti lijecnika....

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2007 at 09:09
 Ok, bit cu dobra curica i otici dr. u pon.
Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2010 at 13:33
Theia, kako si ti riješila problem s koljenima, na kraju??

Mene zadnjih par dana jako boli desno koljeno, radim dosta crobne vježbe, pa se pitam jesam li se preforsirala. I isto, kao i ti, ne mogu zamisliti da bih morala stati s vježbanjem...  
Pa me zanima, kako je prošla tvoja prica, na kraju? 
Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2010 at 21:45
neznam za theiu ali i mene su boljela koljena,odkako trcim to je prestalo ,ali polako sam dolazio u formu i pazio da se ne preforsiram i sad od boli ni b :-)
al nemoj trcanje shvatit kao preporuku,radje uzmi bike da ojacaš mišice

Edited by ifaš98š
Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 10:41
Joj, ja godinama vozim bajk, to mi je prevozno sredstvo. I vježbam, ne trcim, ne volim trcanje, ali radim dosta žestok (ne low impact  ) cardio, sa dosta skakutanja, burpeesa i tako to... Možda cu, dok ne popusti (sad si mažem konjskim balzamom i stavljam led, kad god mirujem) - raditi malo više low impact cardio. Malo cu ga pošparati, pa cu vidjeti kako dalje... 


Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 11:20
Sad znam da cu zvucati kao keva, ali moram da apelujem na sve ljude koji imaju bilo kakvih i najmanjih tegoba sa kolenima da se ne Z, nego da odu kod lekara ((:

Jer bol u kolenima je nesto sto nikako ne smes ignorisati, i to sto neko oseca moze da bude svasta a moze da bude i nista. Kontam ja da je frka da se miruje, ali bolje se smiriti na krace vreme nego napraviti neko vece sranje (da prostis na izrazu) i da se onda oprostis sa treninzima kakve volis.
Taj pocetni bol ne mora znaciti nista ozbiljno, ali moze izazvati neku zescu povredu ako koleno nastavi da se forsira i trosi...Kad-tad dodje do zamora i desi se da jednostavno dodje do neke vece povrede.
Nista gore nego kad zeznes koleno, oporavci su dugi i ostaju trajne posledice.
Nama su zbog vrste plesa kakvim se bavimo kolena prva na udaru i svi sa treninga smo dooobro upoznati sa svim rizicima i sta znaci kada zeznes koleno, to nam je otprilike svima najveca frka


Tako da, cisto preventivno - knjizicu u ruke i svi kod doktora

Edited by Morrighan
Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 16:48
Hvala na dobrom savjetu, Morrigan!  

No, ja sam i to obavila (jer sam prošle godine, kroz zimu, proživljavala isto bol u koljenu, koji se spustio u petu (tada sam išla na step crobik 2x tjedno), a prije toga sam na toj istoj nozi, imala upalu ahilove tetive, zbog neadekvatne obuce... pa se sve to nekako nadovezuje jedno na drugo... ) - slikala sam sve - stopala, koljena i križa, i sve je relativno OK. - osim što imam pocetni stadij ishialgije...  , ali po rengenu - koljena su mi sasvim solidna, pa se zato tako jako ne sekiram.  No, boli me... I idem i na fizikalnu, ali otkad sam na terapiji, još mi je gore... možda je pogoršanje - pred - poboljšanje...

Meni je, što se tice nogu - desna strana zahebana. Stalno neka sranja. Jednom sam na jednom treningu, uspjela tetivu shebati, koja vodi od palca prema gore... Drugi put sam tu desnu uganula, jer sam krivo silazila... pa ahilova na toj strani... ma joj...   Bolje da više ni ne komentiram, vec se osjecam kao oštecena stara baba...

Ali i kakvi su naši doktori, isto... možda najbolje da odem do dobrog kiroprakticara, pa da me pošteno naštela... možda bi tako išlo.

Ima tko preporuku dobrok kira??
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.