New Posts New Posts RSS Feed - GRIPA :(((
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

GRIPA :(((

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: GRIPA :(((
    Posted: 13 Sijecanj 2011 at 15:51
  sta rec... ni svakodnevno konzumiranje tone voca i meda i cajeva i treninzi...nisu sprijecili da me uhvati... kako se vi lijecite? osobno nisam baš fan lijekova, koji uglavnom simptomatski 'lijece' a i doktorica mi je preporucila caj+med, vitamin C i lekadol....







sto vi mislite o tome? o cjepljenju?
ja ne prakticiram cijepljenje jer iz prakse znam da virusi mutiraju i da ne postoji univezalno cijepivo koje bi trebalo potaknut antitijela baš na pokupljenu inacicu... pa eto?
kakva su vaša iskustva?

Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 16:12
  da kucnem o nešto, nisam bila ozbiljno bolesna vec godinama..
gripa? uh, zadnji put sam je imala prije..emmm, š0ak godina  bice.
tako da nisam baš kvalificirana za odgovor, ali ja također rijetko korisitm ljekove, nikad se nisam ni cjepila protiv gripe.
Ako se razbolim, ako mogu, odležim to, caj, limun, med, propolis, eventualno neka tableta za skidanje temp.. Ili odem vam sa prijateljima, i popijem votke, sutra ko nova
al ozbiljno, moj stari uvik popije neke domace rakije, kuhano vino, il nešto slicno, (iako se ne preporuca), i brže mu prođe.
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 16:12
  btw, good luck u ozdravljenju!
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 16:58
  hahhaa sviđa mi se ideja sa kuhanim vinom... da, slažem se za propolis :) to mi je no:š za grlobolju... iskreno, ja isto uspjesno bježim od tih haralica, zapravo nisam sigurna dali je ovo gripa ili neka viroza... ali sam totalno demolirana

evo ispijam 5. litru caja i klikam po internetu.. pa malo lec, pa opet kuvat cajica i tako vec 2 dana...  nadam se da cu se brzo osposobit, jer mi ne ide muvanje po kuci
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 17:09
hehe, a meni to vino tako smrdi,uh..
mislim da se još stave klincici u to...
eh, da imaš mora, mogla bi se pariti, to je valjda super za nos, glavobolju, dišne puteve.

 

Edited by Mini me
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 17:22

puno tekucine, vitamina C i puno proteina!

sretno u ozdravljenju! nadam se da cemo ostali biti bolje srece od tebe...

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 19:04
Enica, pa kaj te gripa copila?

Eh,vjeruj da nikom baš i "ne ide" muvanje po kuci pogotovo kad su u pitanju zdravstvene tegobe i kad si silom prilika prikovan za krevet i osuđen na "kucni pritvor

Ja osobno prakticiram cijepljenje, imunitet mi je klimav pa ipak idem, ali sve se više okrecem ciljanoj fitoterapiji, preporucam 2 stvari:
š. Propolis- koristim onaj u kapima - ko neka tinktura što li vec, od PIP-a (proizvode med inace), imaju neki jaki, standardizirani, procišceni propolis, extra stark

2. Ehinacea - prošle godine sam u 2 kure (2 x 2 tjedna s pauzom između od nekih mjesec, mjesec i po) uzimala kapsule ehinacea+propolis (cak) i stvarno je dobro djelovalo cijelu prošlu zimu.

Naravno, pojacano c-vitamina, pogotovo sad u sezoni - kiseli kupus, cim više tekucine:pileca juha, vocni sokovi, cajevi...

kad smo kod cajeva-u zadnje vrijeme guštam u caju od lipe, nevjerojatno kakva cuda cini za spazam u bronhima i grlobolju , a i onaj od bazge je navodno odlican za suzbijanje simptoma gripe i prehlade.

Uglavnom, iako ti ne ide muvanje po kuci, bitno je uzet si dovoljno vremena za odmor i preležat to. Jer ako se prerano covjek opet aktivira, a da nije dovoljno se oporavio, možeš se samo zeznut i produžit bolovanje, tak da...

drž se i probaj koliko možeš smij se, jer smijeh je lijek za sve, dokazano povecava broj imunoloških stanica

Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 19:23
  fala ljudi...

kateeeeeeee... pa ti si zivaaaaaaaaaaa!!!!!

gajba:)))))) eh, da.. nadam se da cete bit bolje srece!!!!!

evo ... sad vec š0 litra caja.... osjecam se isprano al sto je najsmjesnije... inace ljudi bas nemaju apetita kad imaju temperaturu... ja..  ja jedem cijeli dan...s temperaturom 38 ...
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 19:40


Enci, yes, yes, nisam se ja ostavila foruma, a-a, ovaj mi je najdraži

Ekipa za +5!

E, e-ovo ti je pametno, sam manđaj, definitivno ce se lakše tijelo borit s tim "uljezima" od virusa...kad je prije 5 godina meni drito u krv ušla jedna vrlo opasna bakterija, imala sam non-stop visoku temperaturu i sve šta bi izila ko da je isparilo! Mrcvarilo me to jedno vrijeme, ali svi su rekli isto-da ta bakterija naprosto proždire organizam, pa se treba branit kvalitetnom spizom šta ce mu pomoc da se lakše othrva bolešturi i podnese napore...a isto vridi i za viruse...a i Hipokrat je davno reka:
"Neka tvoja hrana bude tvoj lijek, a tvoj lijek neka bude tvoja hrana" ...





Inace, ima jedna super knjiga koju sam dobila na poklon,
evo link, ja ju stalno citam i stvarno ima izvrsnih savjeta :


Hrana koja šteti, hrana koja lijeci



Enci, želim ti da što prije ozdraviš

Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 19:45
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

al sto je najsmjesnije... inace ljudi bas nemaju apetita kad imaju temperaturu... ja..  ja jedem cijeli dan...s temperaturom 38 ...


đizs, meni bilo uvik neugodno zbog te cinjenice...
ajd ima nas još, hahaha
samo ti jedi, nemože bit loše u ovoj situaciji
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 19:49
Ena, a kako znaš da imaš gripu?

I ja sam imao temperaturu par dana, cak je dolazila i do 39.2 ..
No rekao bih da je to bila viroza jer nisam osjecao nikakve bolove i sl.

Puno C vitamina, odmora, tekucine,tu i tamo panadol protiv temperature ako ne opada i polagano ce otici. 
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 21:15
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Ena, a kako znaš da imaš gripu?

I ja sam imao temperaturu par dana, cak je dolazila i do 39.2 ..
No rekao bih da je to bila viroza jer nisam osjecao nikakve bolove i sl.

Puno C vitamina, odmora, tekucine,tu i tamo panadol protiv temperature ako ne opada i polagano ce otici. 


khm.. ipak studiram medicinu 

to su neke varijacije simptoma...viroza obicno traje 3-4 dana , popratna temperatura traje š-najviše 2 dana uz proljev ili povracanje...viroza je intenzivna i kratko traje, gripa se obicno razvlaci i pocinje tipa kašljem, grloboljom i tek nakon 3-4 dana dodje u fazu kada si demoliran i onda lagano jenjava, ali zna potrajat i do 8,9 dana...

mene šiba temperatura vec 3 dana , bolovi u zglobovima , fumade toplo hladne, kašalj...
inace temperatura kad je do 38 - panadol, lekadol,
kad je viša od 38 - voltaren i ibuprofem

pojela sam ono, paket i pol naranci :) samo ih gulim... ful su fine :) ( to je onako 2 kile)


Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 22:25
Ok. Sad imamo i info da možemo razlikovati virozu od gripe. Odlicno.
Mene grlo nije boljelo vec godinama.. To mi je drago, jer kad je prije boljelo - onda je zaista boljelo.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 23:58
Ena drži se i dobro papaj kako ti ostali fitovci govore i da vidiš za par dana ceš biti kao nova

Također sam prošao takvo stanje, temp 38 me držala 3 dana onda se smanjila na 37 i tako dva dana i vec kad sam mislio da ce me još držat popustila me prehlada i sad sam kao novi
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2011 at 09:14
  evo danas malo bolje... bar nisam preko noci imala febra fumade ... temperatura 37... plucna , kašljem ko kocijaš... al idemo  pomalo... vani sunce , prijelijepo vrijeme, a ja zarobljena pred tv-om koji u 20h umjesto filmova pušta sapunice, i to turske.. kako ih nije sram... joj...
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2011 at 12:46
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

 
a ja zarobljena pred tv-om koji u 20h umjesto filmova
pušta sapunice, i to turske.. kako ih nije sram... joj...


joj, znam kako ti je, sjednem pred tv da pogledam nešto
zanimljivo, a onda Ezel, š00š noc i sl.
btw. želim ti sretno ozdravljenje
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.