New Posts New Posts RSS Feed - Kalorije - kalorijska vrijednost hrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kalorije - kalorijska vrijednost hrane

 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 20>
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2011 at 23:06
Originally posted by bebolina bebolina wrote:

Kako izracunati koliko kcl ima neka maneštra, juha, gulaš....kolac :D!?


Za kolac je teže možda, ali i nebitno, a inace kaj god da kuhaš znaš kaj si stavljala unutra i koliko, juha ak je povrce i voda nema nekih kalorija koje bi trebala uopce brojati, ak metneš mesa, znaš koliko ga je, isto sa tijestom, tak da za sve možeš znati dovoljno precizno ako baš želiš
Back to Top
Kiir View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Ožujak 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 150
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kiir Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 08:49
Mlinar Classic sendvic (onaj kao manji sa dimljenom sunkom  i to).

Any ideas kolko kalorija? 400? vise?
Bas me zanimalo, al nisam mogo nigdje naci.
Samo Dalmatinski i sa suhom vratinom (oni su oko 600 navodno)
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our mind"
Back to Top
Ballerina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ballerina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 12:17
šta sve ima u njemu: šunka? sir? majoneza? ...?
Back to Top
Kiir View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Ožujak 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 150
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kiir Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 12:22
Bijelo pecivo, namaz (nekakav putar ja mislim), sunka pureca, nesto zelene salate, paradajz kriska-dve, jedan svjezi krastavac, sir....mislim da je to to
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our mind"
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2012 at 19:31
Pozz svima evo kako planirarm ozbiljno povecati dorucak , neznam što bih jeo ujutro.
150 g zobenih + mlijeko + 3 jajeta 
oko 730 kalorija, dali da ovdje ubacim malo maslaca od kikirikija jer trebam barem oko 850 kalorija.
4 obroka dnevno imam pošto sam ekto i imam prebz metabolizam pa da ga malo usporim 
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2012 at 12:17
Mene zanima sljedece ...
Koliko termicka obrada utjece na kalorijsku vrijednost hrane?
Kuhanjem ili prženjem mijenja se struktura hrane, pa vjerujem da se time mijenja i kalorijska vrijednost.

Evo sa bloga Discover magazina nešto o tome:
http://blogs.discovermagazine.com/crux/2011/12/08/why-calorie-counts-are-wrong-cooked-food-provides-a-lot-more-energy/

Zapravo cini se da kuhanje, prženje olakšava probavu hrane i time povecava kalorijsku vrijednost (ne racunam sada tu i ulje koje dodajemo pri prženju).
S druge strane ovdje
http://www.thenakedscientists.com/HTML/content/latest-questions/question/2005/
proizlazi da npr. prženje mesa smanjuje njegovu kalorijsku vrijednost, dok kuhanje hrane koja ima škroba u sebi, cini hranu kaloricnijom (tj. olakšava probavljanje).



Edited by gordan72 - 11 Rujan 2012 at 13:29
Back to Top
Ballerina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ballerina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2012 at 13:18
ako kuhaš ostaje ista vrijednost no ako prekuhaš blitvu mijenja ti se nutritivna vrijednost tj gubiš vitamine itd...

prženjem- nabavi se keramicku ili teflonsku tavu pa da ne dodaješ puno ulja
Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2012 at 13:22
To je i mene zanimalo tj.da li kad isprzim piletinu bez ulja na vodi dal ima kalorija kao svjeza ili? :)
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2012 at 13:27
@Ballerina .. to mi je jasno, mislio sam na cisto kalorijsku, energetsku vrijednost hrane.

Ja stavljam minimalno ulja (uglavnom maslinovog) u tavu, a kod kuhanja uopce ne ili vrlo rijetko.

Btw. editirao sam svoj prvi post i stavio neke linkove sa znanstvenih web-ova (tj. više popularno-znanstvenih).


Edited by gordan72 - 11 Rujan 2012 at 13:28
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2012 at 14:08
Originally posted by gordan72 gordan72 wrote:

@Ballerina .. to mi je jasno, mislio sam na cisto kalorijsku, energetsku vrijednost hrane.

Ja stavljam minimalno ulja (uglavnom maslinovog) u tavu, a kod kuhanja uopce ne ili vrlo rijetko.

Btw. editirao sam svoj prvi post i stavio neke linkove sa znanstvenih web-ova (tj. više popularno-znanstvenih).

stavljati malsinovo ulje na tavu je besmisleno, jedino ako je baš zbog okusa, iako ni on ne valja ako se preprži ulje
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2012 at 14:11
Originally posted by Mjauk Mjauk wrote:

To je i mene zanimalo tj.da li kad isprzim piletinu bez ulja na vodi dal ima kalorija kao svjeza ili? :)

mislim da da...samo što nije isto 200g svježe piletine i 200g pecene Big smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2012 at 16:17
Stavljam ulje u tavu tek toliko da malo zamastim podlogu tave, tako da okus ulja niti ne osjetim.

Back to Top
Ballerina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ballerina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2012 at 19:42
Ekipa,   da li je itko probao iz pan pek pekare finski kruh?   
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2012 at 19:49
ja sam ga neki dan gledala al sam odustala kad sam vidjela da je 700g 13kn Wacko

za sada sam vjerna konzumu i bavarskom kruhu Big smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Ballerina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ballerina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2012 at 19:54
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

ja sam ga neki dan gledala al sam odustala kad sam vidjela da je 700g 13kn Wacko

za sada sam vjerna konzumu i bavarskom kruhu Big smile

ja bi ga uzela 700g...dovoljno za tjedan dana i nije onda puno

bavarski-nije integralni ljubice ... 550 tip brašna je u njemu
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2012 at 20:03
a nije niti jedan 100% integralan niti raženi niti kukuruzni... citala sam na bb forumu da je ovaj 70% raženi... Big smile a ionako mi bude duže od tjedan dana.. 

Energetska vrijednost na 100 g 
234.4kcal 
P 8.9 g 
UH 48,8 
M 0.4 


Edited by Slavonka23 - 12 Rujan 2012 at 09:23
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 20>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.