New Posts New Posts RSS Feed - Kalorije - kalorijska vrijednost hrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kalorije - kalorijska vrijednost hrane

 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920>
Author
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 18:26
Originally posted by zeusko87 zeusko87 wrote:

a ovisi kolika je šalica, al ne vjerujem da ima više od 50 grama sirove riže, a povrce sve zajedno ima možda 50-60 kalorija


pa nije velika, a nije ni mala, onako srednje velicine kao za kafu (ko voli kafu al ne voli previše kafe...joj jesam zapetljala Big smile
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 18:27
Originally posted by zeusko87 zeusko87 wrote:

a ovisi kolika je šalica, al ne vjerujem da ima više od 50 grama sirove riže, a povrce sve zajedno ima možda 50-60 kalorija


mislim kad sam mjerila grame zobenih, ispalo je da ta kolicina sadrži 45g zobenih...eh sad zbog težine ne znam da se baš isto može primijeniti na rižu, jer je riža teža od zobenih...
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 10:55
i...šta kažete Big smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 11:50
Ne može :) Ta kolicina riže ti dodje negdje na pola kolicine zobenih...malo manje od pola :)

Damn, kupi vagu LOL
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 14:23
maa imam kuci vagu al nisam kuci još najmanje tri mjeseca..ne da mi se bezveze kupovat.. a otprilike onda je to 30 g riže jel?
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 14:05
A kako gledate na namirnice sa tzv. negativnim kalorijama? Ja recimo kad pojedem narancu ili jabuku, obicno ne upisujem kalorije u dnevnik ishrane jer sam citala da tijelo potroši onoliko kalorija da provari npr. jabuku, koliko ustvari unesemo kalorija kad pojedemo jednu jabuku..Da li mislite da je to ok ili imate nekih prigovora ?
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2013 at 06:24
Mislim da to probavljanje hrane ukljucuje bazalni. Ja racunam sve, tako mi je najlakše jer mi je bolje znati tocnu brojku, nego je pretpostaviti. Naravno da jedna jabuka nece uciniti životno važnu razliku, ali ako si tek pocela, možda bi trebala, tek toliko da imaš neku podlogu za dalje.

Edited by Wednesday - 14 Studeni 2013 at 06:26
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2013 at 11:19

Jasna mi je vaznost kalorijskog balansa, ili deficita odnosno suficita.

Al nije mi jasno kako mozete tako racunati, cisto iz organizacijskog aspekta. Jel isplanirate recimo u nedjelju sta cete jesti iducih 7 dana i strogo se drzite tog plana... Kako ne dodjete u situaciju da morate jesti nesto sto niste planirali, jer nema nista drugo na meniju... Ili uvijek nosite hranu sa sobom svu, gdje god podjete... I po kojem principu racunate kalorije po makronutrijentima. Po meni je to ogroman trud, pogotovo sto se tice vremena.
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2013 at 13:11
Imaš razne aplikacije za kompjuter ali vjerujem i mobitel,i onda samo ubacuješ kolicine.Recimo ja sam koristio diet organizer.Nakon dva tjedna korištenja,vec znaš otprilike šta koliko nosi kalorija.Najjednostavnija varijanta barem meni je sa mjerenjem šake.Dakle šaka badema npr. 30gr... i slicno (šnicla velicine dlana 100gr.).Sam si zacrtaš neke usporedbe i to je to.Izgleda komplicirano u pocetku,ali nakon nekog vremena vec znaš napamet šta nosi koja hrana.
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 14:16
Koliko kcal ima mak? Onaj mljeven? 
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2014 at 10:45
Koliko kcal, UH, P i M ima ocijeđeni komadi tune iz limenke?
Naišla sam na razne podatke, kupujem ovu K+ a na njoj ne piše.
Hvala!

Edited by bebolina - 16 Sijecanj 2014 at 10:46
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2014 at 14:19
Ma oko 150kcal na 100g ja mislim.. ipaj zadrzi nesto masti iz ulja...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
alteregost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alteregost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2014 at 23:31
pozdrav, moze li neko rec nesto vise o tjestenini od durum psenice? 
od par ljudi sam cuo da je puno kvalitetnija od obicne i da ne rusi prehranu, al isto zelim provjerit s vama ovdje ..
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2014 at 15:07
a šta je sa jogurtom, jedni vele 120 kcal na čašu jogurta, trugi 150 , treći 180... Ja uzimam onaj 2.8% (ili domaći kad se nađe), i nemam pojma otprilike kolko je (nije da računam u kcal, al barem otprilike da znam gdje sam)
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2014 at 15:16
U 100 ml 50-60 kcal,a casica neznam jer neke su 180 ml neke 150ml :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2014 at 15:19
Zbregov, jogurt 2,8% mm
Calories     62     Sodium     0 mg
Total Fat     3 g     Potassium     0 mg
Saturated     0 g     Total Carbs     5 g
Polyunsaturated     0 g     Dietary Fiber     0 g
Monounsaturated     0 g     Sugars     0 g
Trans     0 g     Protein     3 g
Cholesterol     0 mg     

http://www.vindija.hr/Proizvodi/z-bregov-jogurt-28-mm-.html?Y3RpXDEwMixwXDE0NA%3D%3D

sve ti piše na proizvodu koji konzumiras, osim ako je rijec o domacem jogurtu, onda ja gledam ove sto imaju 3,2% masti
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.