New Posts New Posts RSS Feed - Kalorije - kalorijska vrijednost hrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kalorije - kalorijska vrijednost hrane

 Post Reply Post Reply Page  <1 1516171819 20>
Author
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 10:57
ma slobodno ga jedi... možda je za mrvicu kaloricniji od posnog
 ja znam pojesti kilu svježeg sira dnevno i nisam se umastio od njega
Never give up
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2013 at 19:05
Guglam na hrvatskom, guglam na njemackom, guglam na engleskom, a na francuskom mi se ne da LOL i nikako da nadjem - koliko kalorija imaju sojini medaljoni, na 100 g? Našla sam neke podatke sa šalicama, ali to mi ništa ne znaci.
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2013 at 19:35
sojini medaljoni- suhi na 100g
282     17UH     2M     45P
     
cookies are for pussies
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2013 at 23:22
Gdje si iskopala to? :) Hvala ti puno. :)
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2013 at 18:35
znate šta meni jasno..Kako ona crna cokolada ima isto kalorija kao i sve druge...kad uopce nije slatka (a navodno ima 30% šecera ako je tacna informacija - ne piše na pakovanju nego sam guglala)..dakle nema nikakvog smisla.. Ja je ovih dana jedem , nekako mi ne odgovaraju preslatke stvari valjda, nakon dužeg vremena izbjegavanja šecera valjda je normalna reakcija organizma? Ja kontam, kako kažu da je crna cokolada zdrava, super hem zdrava hem manje kalorija..a šipak manje kalorija ... :S
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2013 at 18:39
Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

znate šta meni jasno..Kako ona crna cokolada ima isto kalorija kao i sve druge...kad uopce nije slatka (a navodno ima 30% šecera ako je tacna informacija - ne piše na pakovanju nego sam guglala)..dakle nema nikakvog smisla.. Ja je ovih dana jedem , nekako mi ne odgovaraju preslatke stvari valjda, nakon dužeg vremena izbjegavanja šecera valjda je normalna reakcija organizma? Ja kontam, kako kažu da je crna cokolada zdrava, super hem zdrava hem manje kalorija..a šipak manje kalorija ... :S


istina da je zdravija, ali baš i nema manje kalorija jer ima veci postotak kakao praha nego obicna cokolada koja s druge strane sadrži više šecera, a manje kakaa.
ne trebaš to tako gledati, jer nisu iste kalorije iz šecera i one iz kakaovca. tamna cokolada je cak preporucljiva za konzumaciju, jer je puna antioksidansa ali normalno unutar dnevnih kalorijskih okvira (par kockica).

Never give up
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2013 at 18:40
Zdravija hrana ne mora nužno biti manje kaloricna. Stvar je u makro/mikro nutrijentima, odnosno njihovoj zastupljenosti u odredjenom proizvodu. Tako ce u "normalnoj", pojednostavljeno, biti 70% šecera, 10% proteina, 20% masti, a u drugoj više dobrih proteina i masti, a manje "loših" šecera. Takodjer, nisu sve tri spomenute sastavnice iste - zato postoji mogucnost da ce u crnoj biti kvalitetnije (tj. nece biti tzv. prazne kalorije).  

Edited by Wednesday - 05 Studeni 2013 at 18:45
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2013 at 19:33
a ja sam mislila da je 30% šecera ustvari više nego što treba.. haj dobro. Ma znam da ne mora nužno bit manje kaloricna, al kolko vidim prema svojoj ishrani, cešce jeste nego što nije..
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2013 at 20:13
Ne, ne, nemoj te postotke shvatiti doslovno - izbacila sam ih primjera radi, vjerojatno ne postoje. 

Evo, konkretnije, ova koju trenutno imam (74% kakaa) ima na sto grama 10g proteina, 30g šecera (od kojih je fruktoza 25g) i 41g masti. Meni sasvim prihvatljivo, obzirom da se sve svede na jedan red (ako i to). Ako zbrojiš sve grame, ostane ti u zraku 19g, zato su cokolade tricky. :)


Edited by Wednesday - 05 Studeni 2013 at 20:15
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 12:52
ma dobro, pojedem jedan red, nek je 25g, znaci 7.5 g šecera, što je skoro zanemarivo jel tako?
A može li mi neko reci kolko da racunam šolju kafe, znaci obicna destilovana kafa u granulama (nema u sebi nikakvih dodataka), sa 1 kašikicom punomasnog mlijeka i bez šecera?


Edited by vedrana29 - 06 Studeni 2013 at 12:53
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 12:55
Izvaži koliko je to kave, izracunaj kcal pomocu tablice, isto uradi s mlijekom i to je to. Voda nema kcal pa se ne racuna.

Ja svoju racunam kao 37 po šalici, s tim da je pola mlijeko. Doduše, najnemasnije što nadjem.


Edited by Wednesday - 06 Studeni 2013 at 12:57
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 12:57
0 kalorija.Smile

to je zanemarivo i nije vrijedno brojanja. žlica mlijeka možda ima 5 kalorija.
i ja pijem kavu u granulama s mlijekom.
 bez mlijeka mi je pregorko i totalno bez veze. ne brini neceš se umastiti od tih par kalorijica iz mlijeka
Never give up
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 17:18
aha, ja racunam 10 kcal, a kad skontam ne znam ni zbog cega..jer jedna kašikica mlijeka ne vjerujem da ima 10 kcal..znaci da brojim 0, ovaj mi se odgovor više svidja od onog 37 Big smile
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 17:28
eh, najbolje još da pocnemo brojat i kalorije iz vode.
e onda smo otišli da ne kažem gdje...Censored
Never give up
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 17:34
a kolko bi bilo kalorija zdjelica riže sa povrcem? Recimo sirove riže je korišteno malo više od pola šolje za bijelu kafu, 1/3 tikvice, 1 paprika, 1 struk mladog luka..
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 17:37
a ovisi kolika je šalica, al ne vjerujem da ima više od 50 grama sirove riže, a povrce sve zajedno ima možda 50-60 kalorija
Never give up
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1516171819 20>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.