New Posts New Posts RSS Feed - ZAcINI
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ZAcINI

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
daba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ZAcINI
    Posted: 29 Svibanj 2007 at 23:44

Jedno pitanje koje me u zadnje vrijeme kopa, je...koje zacine se preporuca da koristimo a koje ne?u kojim kolicinama?

Ja vjerujem da nas ima jos koji kad si idu nesto kuhat , zelimo da bude zdravo a opet koliko toliko ukusno i jestivo. i sad se mozda javlja problemZnamo zbog malo "straha" pretjerati s nekim ili potpuno izbacit odredjene zacine. Zbog neznanja naravno...

Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 11:04

Dok neki govore da sol treba smanjiti sto je oguce vise ja tako ne mislim.Sol je  pozeljna u prehrani.
Bitno je napomenuti da preporucujuem morsku sol, koja je prirodno bogata jodom, jer i najmanji nedostatak joda moze uzrokovati znatnu supresiju T3-a tj. usporavanje metabolizma.
Takodjer, meni se svidja imati jak pump na treningu, a sa niskim unosom so to mi je veoma tesko postici. Bolja apsorpcija creatina i aminokiselina su jos samo neki od posljedica.
Takodjer, ako je unos soli optimalan, onda tijelo dozivi veci shock prilikom potpunog izbacivanja soli, par dana pred "datum" kada zelimo izgledati dobro, pa nisu potrebne nikave drasticne natjecateljske procedure. Dovoljno je normalno soliti i normano piti, i onda naglo povecati unos vode i smanjiti unos soli. I koza ce  biti uz misic..

Zacine kao sto su papar i ostalo slobodno koristi...
Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 12:51

a i znojenjem za vrijeme treninga gubimo znatne kolicine elektrolina medu njima i natrija, a on je uz kalij kljucan za sve procese u tijelu (Na/K pumpa). Dakle jesti bez soli nije ok.pretjerivati opet nije ok. trebalo bi se koji puta osloniti na vlastito nepce. Ako je hrana bljutava, dodajte joj soli toliko da ju mozete papati. I naravno dobro je uzimati izotonicne napitke nakon treninga i tokom dana( pritom ne mislim na iso-sport i slicno), vec na preparate koje trebate potraziti na trzistu.I da, povrce je bogat izvor elektrolita.

 

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 15:14

 zacine koje  najvise  koristim --cajenne peppar,,,,,curry oriental,,,peppar mix...volim mexikanska jela kao i tajlandsku kuhinju,,,

 dobro ih je koristiti jer ubrzavaju sagorijevanje,,,predoziranje moze dovesti do nepozeljnih posljedica kao i povecano uzimanje vode.....

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 15:49
s nicim ne valja pretjerivat

ali normalno da zacine koristimo u prehrani i, bez njih nista prakticki ne bi bilo bas jestivo

recimo, ne mogu zamislit da jedem juhu bez soli, bljutavo je totalno
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 23:37
Originally posted by emilio emilio wrote:

 zacine koje  najvise  koristim --cajenne peppar,,,,,curry oriental,,,peppar mix...volim mexikanska jela kao i tajlandsku kuhinju,,,

 

 

Pa ti bi onda uzivao u mom kuhanju! Ja obozavam ljutu hranu i rasturam u mexickoj kuhinji!

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 23:45

 Inace, zacini su itekako potrebni!

Kad se odlucis na promjenu prehrane, prvo sto napravis je - izbacis masnocu iz kuhanja, a tu nastupaju zacini koji sprasavaju situaciju.

Npr. da mi je netko rekao da cu jesti jaja pecena bez ulja i bez kruha, rekla bih da je lud, a danas da si tako nesto serviram ujutro, ja bih mislila da sam luda.  Ma zeka, ali........... Zelim reci da je sve stvar navike! Pa, STVORIMO DOBRE NAVIKE!

Danas ulje zamjenjujem raznim zacinima, kao sto je papar, curry, vlasac, bosiljak... Pa ubacim povrce.... Svasta! Hehehe..... stvarno bih mogla sloziti kuharicu "Jaja na š00 nacina!"

 

Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 19:15
hajde,slozi! 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 20:44
Theia aj otvori temu pod nazivom 'Jaja na š0š nacin' i unutra napisi sve svoje recepte. Ozbiljno. 
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 21:04
 zapravo, ja bih rado da mi netko da koji dobar recept za jaja...
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 21:20

Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Theia aj otvori temu pod nazivom 'Jaja na š0š nacin' i unutra napisi sve svoje recepte. Ozbiljno. 
 

               Sta ako nas poubija  sa tim receptima ?

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 22:12
 ja cu riskirati...Dajte recept za jaja. Ne mogu vise kajuganu, na oko ili kuhano...I nemojte mi recepte bez zumanjca..Samo jednom se zivi..
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2007 at 14:15
Originally posted by Theia Theia wrote:

Originally posted by emilio emilio wrote:

 zacine koje  najvise  koristim --cajenne peppar,,,,,curry oriental,,,peppar mix...volim mexikanska jela kao i tajlandsku kuhinju,,,

 

 

Pa ti bi onda uzivao u mom kuhanju! Ja obozavam ljutu hranu i rasturam u mexickoj kuhinji!

 

                  Kul....siguran sám da si vrstan kuhar i da su tvoja jela super i da bih u njima uzivao,,,,nego reci mi theia usput --Kako stojis sa ostalima domacim radinostima ili aktivitetima typ ciscenje kuce ili glacanje posteljine.............   Smile

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2007 at 16:08

Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Theia aj otvori temu pod nazivom 'Jaja na š0š nacin' i unutra napisi sve svoje recepte. Ozbiljno. 
 

Jesu i tebi dopiz**** jaja na "obicno"?

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2007 at 16:11

Originally posted by emilio emilio wrote:

    Kul....siguran sám da si vrstan kuhar i da su tvoja jela super i da bih u njima uzivao,,,,nego reci mi theia usput --Kako stojis sa ostalima domacim radinostima ili aktivitetima typ ciscenje kuce ili glacanje posteljine.............   Smile
 

Zivim sama vec 6 god! Spremna za udaju!

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2007 at 16:12

Originally posted by themaja themaja wrote:

 ja cu riskirati...Dajte recept za jaja. Ne mogu vise kajuganu, na oko ili kuhano...I nemojte mi recepte bez zumanjca..Samo jednom se zivi..
 

A kako ga drugacije napraviti nego na ta 3 nacina?! Ima jos i ono posirano jaje, ali to mi je bljakasto skoz.

Malo maste, puno zacina i to je to!

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.