New Posts New Posts RSS Feed - Moji rekordi - DL, BP, zgibovi. cucanj...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moji rekordi - DL, BP, zgibovi. cucanj...

 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 15>
Author
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2011 at 12:15
Originally posted by Passiongym Passiongym wrote:

Vidim da se tu samo decki hvale pa da ubijem monotoniju he he
Jucer sam bila jako ponosna na sebe jer sam napravila 6 ponavljanja cucnja sa 55 kg weeeeee! Mogu dic više neg kaj sam teška juhuuuuu. Sad mi je plan poradit na leđima jer su mi u biti leđa "popustila" nakon ovih 6 ponavljanja (u nogama sam osjecala snagu za još).
Mrtvo dizanje onak kak spada mogu radit s 35 kg š0 ponavljanja al morat cu se malo natjerat da budem bolja & jaca u tome. Jedva cekam sutra kad su mi na redu leđa. BTW decki dajte mi savjet kak da ojacam donji dio leđa osim s mrtvim d., & hiperekstenzijom? Hvala unaprijed!

nešto ti loše radiš kad ti je mrtvo slabije od cucnja

osim mrtvog i back raise-a? GOOD MORNING - kraljevska vježba
Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2011 at 12:29
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Passiongym Passiongym wrote:

Vidim da se tu samo decki hvale pa da ubijem monotoniju he he
Jucer sam bila jako ponosna na sebe jer sam napravila 6 ponavljanja cucnja sa 55 kg weeeeee! Mogu dic više neg kaj sam teška juhuuuuu. Sad mi je plan poradit na leđima jer su mi u biti leđa "popustila" nakon ovih 6 ponavljanja (u nogama sam osjecala snagu za još).
Mrtvo dizanje onak kak spada mogu radit s 35 kg š0 ponavljanja al morat cu se malo natjerat da budem bolja & jaca u tome. Jedva cekam sutra kad su mi na redu leđa. BTW decki dajte mi savjet kak da ojacam donji dio leđa osim s mrtvim d., & hiperekstenzijom? Hvala unaprijed!
nešto ti loše radiš kad ti je mrtvo slabije od cucnja osim mrtvog i back raise-a? GOOD MORNING - kraljevska vježba


Da, da good morning, nisam ju dugo radila, gotovo zaboravila, TNX...
A što se tice neispravnog rađenja cucnjeva, ne bih rekla, njih sam apsolvirala u ovih par godina kak spada
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2011 at 12:32
Originally posted by Passiongym Passiongym wrote:


Da, da good morning, nisam ju dugo radila, gotovo zaboravila, TNX...
A što se tice neispravnog rađenja cucnjeva, ne bih rekla, njih sam apsolvirala u ovih par godina kak spada

nisam ja komentirao cucanj, nego deadlift ocito si napredovala na cucnjevima, no onda bi se ocekivalo da ceš jednako biti dobra i na mrtvom ako ne i bolja jer postoji određeni carryover sa cucnja na mrtvo.

dakle negdje nešto ne štima
Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2011 at 12:40
Hm... Imaš pravo, vjerojatno radim nekaj krivo. Ajd da ti objasnim kak radim pa može neki savjet.
Dakle, mješani hvat ruke "izvan" nogu, odnoso šire od širina nogu. Zategnem leđa tako da napravim luk. Krenem se spuštat tako da "rolam" šipku po nadkoljenicama, kada dođem do koljena, šipka preko njih i cucanj. Vracam se gore i kad dođem do gore isprsim se i spojim lopatice odnosno guram ramena nazad.
Stvar je u tome što kad recimo radim s 35 kg iza š0. ponavljanja pocnem grbit leđa i onda naravno prekinem s izvođenjem vježbi.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2011 at 14:38
Originally posted by Passiongym Passiongym wrote:

Hm... Imaš pravo, vjerojatno radim nekaj krivo. Ajd da ti objasnim kak radim pa može neki savjet.
Dakle, mješani hvat ruke "izvan" nogu, odnoso šire od širina nogu. Zategnem leđa tako da napravim luk. Krenem se spuštat tako da "rolam" šipku po nadkoljenicama, kada dođem do koljena, šipka preko njih i cucanj. Vracam se gore i kad dođem do gore isprsim se i spojim lopatice odnosno guram ramena nazad.
Stvar je u tome što kad recimo radim s 35 kg iza š0. ponavljanja pocnem grbit leđa i onda naravno prekinem s izvođenjem vježbi.

teško si mogu predociti prema ovome opisu jel radiš dobro ili ne, tj. najbolje se može vidjeti ako se snimiš dok izvodiš mrtvo pa da onda prokomentiramo

Mrtvo dizanje po meni nije vježba za raditi na (toliko) ponavljanja, osim u određenim situacijama ali samo iznimno. Mrtvo se radi heavy i sa manjim brojem ponavljanja. Btw, to što se grbiš je znak da gubiš formu a to obicno bude kod veceg broja ponavljanja - po meni nepotrebno zamaranje.
Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2011 at 14:49
Pa ok mogla bi probat s manjim opsegom ponavljanja, definitivmno bi mogla onda stavit još barem š0 kila gore...
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2011 at 18:15
Originally posted by Passiongym Passiongym wrote:

Pa ok mogla bi probat s manjim opsegom ponavljanja, definitivmno bi mogla onda stavit još barem š0 kila gore...

možeš smanjiti i na ostalim vježbama, malo sam pogledao u pdf Vježbanje, š5, pa cak i 20 pon, no no
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2011 at 22:30
a možda joj samo rikavaju podlaktice ... to je kod mene
problem... Passiongym...respect..... cool....
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2011 at 00:39
Originally posted by dalila dalila wrote:

a možda joj samo rikavaju podlaktice ... to je kod mene
problem... Passiongym...respect..... cool....

nema joj šta rikavati, napisala je da koristi mixed hvat

A ti si nabaci gurtne ako si fancy ili kocku magnezija
Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2011 at 08:33
Hvala Dalila

Thorn 20 pon ne radim skoro nikad osim za listove kad idem do otkaza jer su tak tvrdoglavi da ih jedino tak uspijem stimulirat da rastu (živciraju me grrrrrr) i eventualno zadnja serija cucnjeva da si prokrvim malo noge da mogu dalje...

Ali da, istina je da koristim opseg pon. u vecini slucajeva između š0 i š5... Kroz godine trenkanja sam skužila da mi tjelo na to najbolje reagira iako ako želim napredovat još u snazi definitivno moram povecat kilažu i smanjit br. p. al to si ostavljam za jesen sad sam u fazi eliminacije još malo špekeca kaj imam he he
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2011 at 15:37
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by dalila dalila wrote:

a možda joj samo rikavaju podlaktice ... to
je kod mene
problem... Passiongym...respect..... cool....
nema
joj šta rikavati, napisala je da koristi mixed hvat A
ti si nabaci gurtne ako si fancy ili kocku magnezija


ja jesam fancy... al znaš mene i gym...možda sad neš
bude ;)
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2011 at 22:26
dl,bp?????to nemam pojma sta je ,al ok.zgibovi,ajme ta mi sipkica izgleda okrutno ,pa ih cinim na onoj spravici vozalici za zgibove.cucanj mi je ok i cinim ga na spravi vozalici(stas kad ne znam kako se ta sprava zove).
Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2011 at 13:01
DL- dead lift iliti mrtvo dizanje
BP- bench press iliti benc po naški

P.S. vozalica s kojom radiš cucanj je smith mašina.

Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2011 at 14:34
Vozalica 
Berlava, stvarno imaš cudne nazive za sprave :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2011 at 10:04
Originally posted by Passiongym Passiongym wrote:

Hm... Imaš pravo, vjerojatno radim nekaj krivo. Ajd da ti objasnim kak radim pa može neki savjet.
Dakle, mješani hvat ruke "izvan" nogu, odnoso šire od širina nogu. Zategnem leđa tako da napravim luk. Krenem se spuštat tako da "rolam" šipku po nadkoljenicama, kada dođem do koljena, šipka preko njih i cucanj. Vracam se gore i kad dođem do gore isprsim se i spojim lopatice odnosno guram ramena nazad.
Stvar je u tome što kad recimo radim s 35 kg iza š0. ponavljanja pocnem grbit leđa i onda naravno prekinem s izvođenjem vježbi.


A koliko cesto ga radiš?

I ja mislim da je najveci problem u previsokom broju ponavljanja...još ako se radi o puno serija..? Ja sam istu grešku radila. Probaj si odradit varijaciju 5x5, definitivno ceš moc više, pa bar 5 kg ako ne i š0 kg...sigurno možeš Wink I radi na leđima da ih ojacaš.. i na ramenima i rukama...iako ce ti i sama konzistentnost i progresija kod mrtvog malo pomalo jacat te dijelove koji ti zaostaju za nogama...

Inace, super je to ClapWink A radiš bench?


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2011 at 12:14
BP šš5...  
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 15>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.